Hint Dizisi – Dahleez Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Zaman geçtikçe yabancı dizilerin sayısı artıyor ve yepyeni senaryolar tv ekranlarına yansıyor. Yapımcılar en iyi oyuncuları seçerek senaryonun izleyiciye tam anlamıyla aktarılabilmesi için ellerinden geleni yapıyor. Amerikan dizilerinin yanı sıra entrika dolu Hint dizileri de günümüzde oldukça ilgi çekiyor. Hint dizileri özellikle Türkiye’de de kendine epey seyirci kitlesi buluyor. Sanırım bunun nedeni Hint dizilerinde kendimizden çok fazla izler bulmamız olabilir. Örneğin; Hint seyircisi çok fazla diyalogdan hoşlanmıyor. Genellikle sahnelere bakıldığında az kurulan diyaloglar görüyoruz. Konuşmalar yerine dizide ağlama sahneleri çok daha fazla görülüyor. Bunun nedeni ise duygunun seyirciye tam anlamıyla geçirilmek istemesi. Böylelikle seyirciler diziye daha fazla bağlanıyor.Not: Hint Dizileri isimli listemizde hoşunuza gidebilir.

Dahleez
Ayrıca Hint dizileri çok hızlı çekiliyor, montajlanıp ertesi gün kanala gönderilen dizilerin bile olduğu konuşuluyor. Bu da Hintlilerin dizi sektöründe ne kadar yoğun ve disiplinli çalıştığının bir göstergesi olmaktadır. Hint dizilerinin süresi de bizim dizilere oranla oldukça kısadır. Ortalama bir bölümü 22 dakika süren Hint dizilerinin bölümlerini ardı ardına izlemek seyirci için çok daha kolay hale geliyor. Hint dizilerinde dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise dizilerde çok nadiren öpüşme sahnelerinin olmasıdır. Hatta İnternet de yer alan bir habere göre şimdiye kadar sadece bir kez öpüşme sahnesi görülmüş. Aşk ve entrikanın da yoğunlukta olduğu Hint dizilerinin bu denli ilgi görmesinin nedenlerini çoğaltmak mümkündür. Dilerseniz şimdi yeni sayılabilecek bir diziden bahsedelim. Dahleez dizisi konusu hakkında ve Dahleez dizisi oyuncuları hakkında bilgilere ulaşabileceğiniz bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuyarak dizi hakkında merak ettiğiniz şeyleri öğrenebilir ve bilgi alabilirsiniz.

Dahleez Dizi
Dahleez hint dizisi, 14 mart 2016 tarihinde Star Plus’ta gösterime başlayan bir dizidir. Hint dizisinin yapımcısı Farhin Saalaruddin’dir. Yapımcılığını ise Fortuna Productions üstlenmiştir. Farhin Saalaruddin aynı zamanda Beintehaa’nın da yapımcısıdır. Bu dizinin başrollerini üstlenen oyuncular Harshad Arora ve Tridha Choudhury’dir.

Dahleez Dizisi Konusu:

Dahleez Dizisi Konusu
Dahleez dizisi konusu hakkında bir şeyler söylemek gerekirse; dizi, Delhi’de geçen bir hikayeyi anlatmaktadır. Dizi genel olarak Hint bürokrasisi ile ilgilidir. Dizinin adı duyurulmaya başladığı zamanlarda “Swadheenta” olarak duyurulmuştu ancak daha sonra Dahleez isminin olmasına karar verilmiştir. İlk başlarda çok bilinmese de Kanal 7’de dublajlı haliyle yayınlanmaya başladığından beri epey sözü geçen bir dizi olmuştur. Bu diziyi Türkçe olarak izlemek isteyen seyirciler için 3 seçenek vardır. Dilerseniz dublajlı, dilerseniz Fanatikler sitesinin çevirisi ile veya Bollywood’ta yeppuda’nın çeviri ile de izleyebilirsiniz.

Dahleez Konusu ve Oyuncuları
Dahleez dizisi konusu aslında Hint bürokrasisi ile birlikte Hintlilerin hukuku ve mahkemeler hakkında da bilgi vermektedir. Mahkemelerde çıkan uyuşmazlıklarla ilgili bilgilere de yer veren dizi, seyirciler tarafından büyük bir ilgi ile takip edilmektedir. Artık birçok dizi sitesinde Dahleez dizisinin bölümlerine kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Dizinin bölümleri yaklaşık olarak 30 dakika olduğundan birçok bölümü ardı ardına izlemek de kolay olmaktadır. Dizinin senaryosu oldukça başarılıdır ve oyuncular senaryoyu seyircilere etkili bir şekilde aksettirebilmektedirler. Dizinin yayınlanması ile birlikte başroldeki Harshad Arora ve Tridha Choudhury severlerinin sayısının da arttığı görülüyor. Hatta birçok seyirci ikisinin gerçek hayatta da birbirine çok yakıştığı konusunda hemfikir olmuş durumda. Bu da aslında dizinin ne kadar gerçekçi bir şekilde yürütüldüğünün kanıtı olarak sayılabilir.

Dahleez Dizisi Karakterleri – Oyuncuları – Kimdir:

Adarsh Sinha – Harshad Arora:

dahleez harshad arora
Harshad Arora bu dizide bir kamu memurunu canlandırmaktadır. Dizideki adı ise Adarsh Sinha’dır. Tridha Choudhury ise bu dizide bir avukatı canlandırmaktadır. Dizideki adı Swadheenta Ramakrishnan’dır. Harshad Arora, 3 Eylül 1987 tarihinde dünyaya gelmiştir. Şuanda 29 yaşında olan sanatçı, Delhi’de dünyaya gelmiştir. Mumbai’de yaşayan oyuncu, aynı zamanda mankenlik de yapmaktadır. 1.85 boyunca ve 75 kg ağırlığındadır. Şimdiye kadar 8 dizide rol alan oyuncu Harshad Arora, Dahleez dizisinde bir kamu görevlisi rolünü oynamaktadır.

Advocate Swadheenta Ramakrishnan – Tridha Choudhury:

dahleez dahleez Tridha Choudhury
Dahleez dizisi oyuncuları arasında Harshad Arora ile birlikte başrolü paylaşan Tridha Choudhury, 22 Kasım 1989 tarihinde Hindistan’ın Kolkata şehrinde dünyaya gelmiştir. 27 yaşındaki genç ve başarılı oyuncu, kariyerine 2013 yılında gösterime giren Mishawr Rawhoshyo filminde canlandırdığı Rini karakteri ile hızlı bir başlangıç yapmıştır. Başarılı oyunculuğunun yanı sıra güzelliği de dillere destan olan Tridha Choudhury, 2011 yılında Clean and Clear Calcutta Times Fresh Face yarışmasında en güzel yüzlü model unvanını almaya hak kazanarak daha da ünlü bir isim olmuştur. Mikrobiyoloji bölümünden mezun olan güzel oyuncu, 1.64 boyunda ve 52 kg ağırlığındadır. Okumak, dans etmek ve yüzmek kendisinin hobileri arasında yer almaktadır. Bengali yemeklerini çok sevdiğini söyleyen oyuncu, Sushandt Singh Rajput ve Madhuri Dixit hayranı olduğunu da her fırsatta söylemektedir. Oyunculuk konusundaki en büyük başarısı Dahleez dizisi olmuştur. Tridha Choudhury, Dahleez adlı dizide Advocate Swadheenta Ramakrishnan ismi ile bir avukat olarak karşımıza çıkmaktadır. Dizinin yayınlanmasıyla birlikte beraber rol aldığı Harshad Arora ile adı sıkça duyulmaya başlayan Tridha Choudhury hakkında yakışıklı oyuncu ile aralarında bir ilişki başladığına dair magazin haberleri de duyulmaya başlamıştır. Ancak bu bilginin doğruluğu ile ilgili kesin bir haber henüz bulunmamaktadır.

Dahleez Dizisi Teknik Detay:

Başlangıç: 14 Mart 2016
Bitiş:
Ülke: Hindistan
Oyuncular: Harshad Arora, Tridha Choudhury
Süre: 22- 30 dakika

Dahleez Dizisi Fragmanı:

11 comments on "Hint Dizisi – Dahleez Konusu ve Oyuncuları"

 1. izleyici says:

  Dizi güzel ama hangi kanalda

 2. irem says:

  Cok merak ettim cabuk yayinlayin

 3. irem says:

  Cok merak ettim

 4. cihan says:

  Yaa niye yayinlanmiyo ck mrk ettim

 5. astha says:

  dizi cok guzel harsad sana ugurlar seni cok seviyorum azerbaycanan salamlar sizleri seviyoruz

 6. chirkut says:

  merak etmeyin arkadaslar benimsini izleyenler bilir cunku bu kizla harsh biz fandomlari real hayatta cok uzdu
  dilerseniz girip youtubeda bakiniz

 7. zehra says:

  Yaaaa artık yayinlasaniza merakdan patlicam

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *