Hint Dizisi – Dill Mill Gayye Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Günümüzde dizi sektörü önemli ölçüde ön planda olmaya başlamıştır. Çünkü insanlar entrika dolu hikayeleri izlemeyi ve takip etmeyi çok seviyor. Bilindiği üzer ülkemizde televizyon izlemenin yanı sıra İnternet den dizi izlemekten büyük keyif alan bir seyirci kitlesinin varlığı söz konusudur. Bu yüzden her yıl birçok dizi projesi yayına başlamaktadır. Tüm dizilerin tek bir hedefi vardır: Reytinglerde ilk sıralarda yer almak. Bunun için senaryolar üzerinde çok uzun süreler çalışılmaktadır.

Not: Hint Dizileri isimli listemiz de dikkatinizi çekebilir.

Dill Mill Gayye Dizisi

Senaryonun başarılı olması kadar bir dizide oyuncu kadrosunun da başarılı olması çok önemlidir. Hikayenin tam anlamıyla seyirciye aktarılabilmesi için oyuncuların rollerini en iyi şekilde çalışmaları ve oynamaları gerekir. Bunun için de dizideki karakterlere uygun bir oyuncu eşleştirmesi yapılması yerinde olacaktır. Bu tür teknik hususlara dikkat edildiği zaman ortaya çok başarılı projeler çıkmaktadır. Yabancı diziler arasında Hint dizilerinin yeri apayrıdır. Bunun nedeni ise sanırım Hint dizilerindeki entrikanın sürükleyici bir özelliğe sahip olması. İnsanlar bir dizi takip ettikleri zaman genellikle onun sürükleyici ve entrika dolu hikayelerle dolu olmasını istiyorlar. Hint dizileri ise bu işi çok iyi başarıyor. Çünkü Hint dizilerinde genellikle tutku dolu aşk hikayeleri ve dram dolu öyküler konu alınıyor. Hintli oyuncuların bu kariyerdeki başarılarını da göz önüne aldığımız zaman aslında Hint dizilerinin neden bu kadar ünlü olduğunu anlamamız çok da zor olmuyor.

Dill Mill Gayye Konu ve Oyuncuları

Hint dizilerini izleten bir diğer yön, dizilerin çok kısa sürmesi diyebiliriz. Böylelikle insanlar bir oturuşta birkaç bölüm art arda izledikleri zaman sıkılmıyorlar. Hint dizilerindeki müziklerin ve yöresel kıyafetlerin de yeri çok ayrıdır. Rengarenk elbiseler, etkileyici müzikler diziyi izlemeyi daha da keyifli hale getiriyor. Böylelikle Hint dizilerini izlerken aslında Hint kültürünü de görmüş ve öğrenmiş oluyoruz. Bu da Hint dizilerinin faydalı bir yönünü bizlere sunmuş oluyor. Hint dizilerinde oyuncuların başarısı da gerçekten takdiri hak ediyor. Rollerini gerçekten benimseyen Hintli oyuncular sayesinde kendimizi hikayenin içinde buluyoruz. Böylelikle bir Hint dizisini takip etmek çok daha eğlenceli hale geliyor.

Dill Mill Gayye Konusu

Aşkın ve tutkunun yanı sıra Hint dizilerinde komedi de oldukça başarılı bir şekilde işleniyor. Hint dizilerinde zaten genellikle hem aşk hem de komedi bir arada buluyor. Öyle ki bazı Hint dizileri aynı bölüm içerisinde seyirciyi hem ağlatıp hem de güldürmeyi başarabiliyor. İşte seyirciyi ekrana kilitleyen Hint dizilerinden birisi de Dill Mill Gayye adlı dizidir. Dill Mill Gayye dizisi ilk kez 20 Ağustos 2007 tarihinde yayınlanan romantik komedi formatında bir dizidir. Bu diziyi izlerken hem gülüp hem ağlayabilirsiniz. Çünkü dizi içerisinde dram da işlenmiştir. Bu yüzden çok yönlü bir dizi olduğunu söyleyebiliriz. Bu yazımızda bu dizinin konusundan bahsedip oyuncular ve dizi karakterleri hakkında da bilgiler sunacağız. Eğer siz de bu diziyi takip etmeyi düşünüyorsanız öncelikle bu tanıtım yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Dill Mill Gayye Konusu:

İlk olarak 20 Ağustos 2007 yılında yayınlanan Dill Mill Gayye adlı dizi, bir romantik komedi dizisidir. Dizi, Hindistan’da çekilmiştir. Cerrahi stajyerler ve doktorların hayatlarının konu alındığı bir dizidir. Genel olarak mekan Sanjeevani Hastanesi’dir. Bu hastane içerisinde yaşanan dramatik, romantik, komik hikayeler dizinin genel konusunu oluşturmaktadır. 721 adet bölümü çekilen dizinin süresi yaklaşık olarak 25 dakikadır. Hastanede geçen aşklar ve yaşanan entrikalarla dolu bir komedi dizisi olan Dill Mill Gayye’nin yapımcısı Cinevistaas Limited olmuştur. Başarılı oyuncu kadrosu sayesinde dizi kısa sürede büyük bir seyirci kitlesine sahip olmuştur.

Dill Mill Gayye Dizi Karakterleri:

Dr. Shashank Gupta – Mohnish Bahl: Kimdir?

Dr. Shashank Gupta - Mohnish Bahl
14 Ağustos 1961 yılında dünyaya gelen başarılı oyuncu, Aarti Bahi ile evlidir. Bu evliliğinden 2 adet çocuğu olmuştur. Hindistan film endüstrisi ve Hint filmleri üzerine çalışmalar yapmıştır. Oyunculuk üzerine eğitimini tamamlamıştır. Çok fazla sayıda film ve televizyon dizisinde rol alan oyuncu, oldukça tanınan ve bilinen birisi olmayı başarmıştır. Dill Mill Gayye dizisinde de diğer projelerinde olduğu gibi etkileyici bir aktör olmuştur. Bu dizide Sanjeevani Hastanesi’nin başkanı rolündedir. Aynı zamanda dizideki karakterlerden olan Anjali ve Ridhima’nın da babasıdır.

Dr. Armaan Malik – Karan Singh Grover: Kimdir?

Karan Singh Grover
23 Şubat 1982 yılında Hindistan’da dünyaya gelmiştir. Hint televizyon dizisi çalışmaları ile adını duyurmayı başarmıştır. Birçok film ve televizyon dizisinde rol almıştır. 3 kez evlenip boşanmıştır. Dill Mill Gayye adlı dizide de rol almıştır. Bu dizide Dr. Armaan Malik karakterini canlandırmıştır. Bu karakter, dizideki bir diğer karakter olan Ridhima ile duygusal bir şeyler yaşamıştır.

Dr. Riddhima Gupta – Shilpa Anand: Kimdir?

Shilpa Anand

Hindistan’da dünyaya gelen oyuncu, oyunculuğun yanı sıra modellik de yapmıştır. Bollywood adlı filmle oyunculuk kariyerine başlamıştır. Güzelliği ile dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştır. Birçok film ve televizyon programında yer almıştır. 2005’ten bu yana aktif bir oyuncudur. Dill Mill Gayye adlı dizide Dr. Ridhima Gupta adlı karakteri canlandırmıştır. Daha sonra bu karakteri canlandıran isim Sukirti Kandpal ve Jennifer Winget olmuştur.

Dill Mill Gayye Teknik Detay:

Başlangıç: 20 Ağustos 2007
Bitiş: 3 Ekim 2010
Ülke: Hindistan
Kanal: SDTV
Oyuncular: Mohnish Bahl, Karan Singh Grover, Shilpa Anand, Sukirti Kandpal, Jennifer Winget, Pankit Thakker, Sunaina Gulia, Karan Wahi, Drashti Dhami, Sonia Singh, Ayaz Khan, Muskaan Mihani, Mayank Anand, Amit Tandon, Shweta Gulati, Moulshree Sachdeva ve Neha Jhulka
Süre: Yaklaşık 25 dakika
Bölüm sayısı: 721
Tür: Dram ve Romantik Komedi

A comment on "Hint Dizisi – Dill Mill Gayye Konusu ve Oyuncuları"

  1. madhu says:

    Supermis keske daha ayrintili olsaydi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *