Hint Dizisi – Ishq Ka Rang Safed Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Türçe adı ile Aşkın Rengi Beyaz orijinal ismi ile de Ishq Ka Rang Safed olan dizimizin tanıtımını yapacağız. Ishq Ka Rang Safed Konusu ve Oyuncuları isimli yazımıza geçmeden önce Tür ve Yabancı diziler hakkında biraz kelam etmek isterim.Artık televizyonlarda Türk dizileri kadar yabancı dizilerin de yayınlandığını görüyoruz. Bunun nedeni; seyirci kitlesinin yabancı dizi izlemeyi çok sevmesi ve takip ettiği yabancı dizilerin bulunmasıdır. Genellikle yabancı dizilere İnternet ten ulaşılıyor. Ancak bazı kanallar talep çok fazla olduğu zaman yabancı dizileri Türkçe dublaj veya alt yazı seçenekleri ile birlikte yayınlıyor. Yabancı dizilerin bu kadar çok takip edilmesinin pek çok nedeni vardır. Bunlardan ilki; hikayelerin sürükleyici olmasıdır. Yabancı dizilerde genellikle bir senaryo ekibi oluyor. Üstelik senaryo için çok başarılı oyuncularla anlaşmalar sağlanıyor. Böylelikle hikayeler seyirciye çok gerçekçi bir biçimde aktarılıyor. Yabancı diziler arasında Hint dizilerini ayrı tutmak gerekiyor. Çünkü tutkulu ve entrika dolu Hint dizileri, gerçekten büyük bir hayran kitlesine sahip durumdadır. Hal böyle olunca bazı yerel kanallar belirli günlerde Hint dizileri yayınlamaya başladı.

Not: Hint Dizileri isimli listemiz de dikkatinizi çekebilir.

Ishq Ka Rang Safed

Hint dizileri, bir hikayeyi işlerken aynı zamanda Hint kültürünü de en iyi biçimde tanıtıyor. Böylelikle dizi izlerken Hintlilerin yerel kültürü hakkında da bilgi sahibi oluyorsunuz. Üstelik Hintlilerin dünyası oldukça renkli ve eğlenceli bir dünya. Dolayısıyla Hint dizileri de çok keyifli oluyor. Rengarenk kıyafetler, yöresel müzikler, tutku dolu aşk hikayeleri… Bunların hepsi Hint dizilerinin neden bu kadar çok sevildiğinin cevabını bize veriyor aslında. İşte bu yazıda, yine çok sevilen ve yoğun bir şekilde takip edilen bir Hint dizisini anlatacağız. Bu dizinin adı ise Ishq Ka Rang Safed. Bu dizi, Banaras’ta yaşanan bir aşkı anlatıyor. Dizinin adı Türkçe’ye Aşkın Rengi Beyaz olarak çevrilmiştir. İlk olarak 2015 yılında yayınlanmaya başlayan dizi halen devam etmektedir. Bölüm sayısının tahminen 300’ü bulacağı söyleniyor.

Ishq Ka Rang Safed (Aşkın Rengi Beyaz ) Konusu:

Ishq Ka Rang Safed Konusu

Bu dizinin ana teması elbette ki aşk. Banaras’ta geçen bir aşk hikayesi bu dizide işleniyor. Viplav adlı karakterin Dhaani’ye olan imkansız ama bir o kadar da arzulu aşkı izleyenleri ekrana kilitliyor. Viplav’ın ailesi, gelenek ve göreneklerine son derece bağlı bir ailedir. Viplav ise, bu bağlayıcılığın saçma olduğunu düşünmektedir. Viplav, gelenek ve göreneklere inanmamaktadır. Son derece gamsız bir karakterdir. Ona göre, bu tür gelenek ve göreneklere bağlanmak, inanmak, çok saçmadır. Her zaman böyle düşüneceğine inanan Viplav’ın hayatına Dhaani adında masum ve güzel bir bayan giriyor. Bu kadının onun hayatına girmesiyle her şey yavaş yavaş değişmeye başlıyor. Dizinin güzel karakteri Dhaani, son derece masumdur. Ancak çok şanssız bir hayatı vardır. Dhaani, evlendikten bir süre sonra kocasını kaybediyor. Hindistan gibi bir yerde genç yaşında dul kalan Dhaani, bu yörede dulluğun kötü karşılanmasının olumsuz etkilerini yaşıyor. Bu karmaşıklığın ortasında sıkışıp kalan Dhaani, Viplav ile tanışıyor. Viplav, Dhaani ile tanıştıktan sonra hayatı kendisinin bile şaşırdığı bir şekilde değişmeye başlıyor.

Ishq Ka Rang Safed Oyuncuları

Gelenek ve göreneklerine son derece bağlı bir ailenin oğlu olan Viplav, bazen Dhaani’ye yakınlaşıyor bazen de onu kötü birisi olarak görüyor. Viplav’ın dedesine göre, dul bir kadın ölmüş bir kadın demektir. Ailenin bu sıkı bağlılığı ve Dhaani’nin talihsiz hayatı arasında sıkışıp kalan Viplav’ın yaşadıkları da diziye konu oluyor. Her Hint dizisinde olduğu gibi, bu Hint dizisinde de çok çetrefilli bir aşk hikayesi sizleri bekliyor.

Ishq Ka Rang Safed (Aşkın Rengi Beyaz) Dizi Karakterleri  – Oyuncuları:

Dhaani – Eisha Singh Kimdir:

Dhaani - Eisha Singh Kimdir
24 Aralık 1998’de dünyaya gelmiştir. Annesi bir oyun okulunda çalışan Hintli oyuncu, eğitimine daha çok dedesinin yaptığı katkılardan bahseder. Eisha Singh’in en büyük hayali oyuncu olmaktır. İlk gösterisinde başrolü kapan güzel oyuncu, kariyerinde hep kendini geliştirmeyi başarmıştır. Hala Zee TV’de yayınlanan Ishq Ka Rang Safed adlı dizide oynamaktadır. Canlandırdığı karakterin adı ise Dhaani’dir. Bu karakter, çok güzel ve masumdur. Ancak talihsizdir. Çünkü genç yaşta eşini kaybetmiştir. Hindistan’ta dul kalmanın kötü karşılanması, Dhaani’yi olumsuzluklara sürüklemiştir. Bir süre sonra geleneksel bir ailenin oğlu olan Viplav ile tanışır. Viplav, ailesinin aksine gelenek ve göreneklere inanmayan bir gençtir. Ancak Dhaani ile tanıştıktan sonra her şey bir anda değişmeye başlar.

Viplav Tripathi – Mishal Raheja Kimdir:

Viplav Tripathi - Mishal Raheja Kimdir
18 Ağustos 1982’de Mumbai’de dünyaya gelmiştir. Başarılı oyuncu İşletme Yönetimi bölümünden mezundur. Eğitimine her zaman çok önem vermiştir. Yüksek lisans eğitimini de tamamladıktan sonra televizyon dünyasına katılmıştır. Birçok dizide ve filmde rol almıştır. Oyunculuk alanında da kendini geliştirmeyi ihmal etmemiştir. 2005 yılından bu yana aktif bir şekilde oyunculuk yapmaktadır. Şuan devam eden Ishq Ka Rang Safed adlı dizide Viplav karakterini canlandırmaktadır. Bu karakter, son derece geleneklerine bağlı yaşayan bir ailenin oğludur. Ancak Viplav, ailesi gibi düşünmemektedir. O, gelenek ve göreneklerin saçma olduğunu ve bunlara inanmanın da saçmalık olduğunu düşünmektedir. Ancak bir süre sonra Dhaani adlı masum bir bayanla tanışır ve dünyası bir anda değişmeye başlar. Viplav’ın dedesine göre, dul bir kadın ölmüş bir kadın demektir. Dhaani ise genç yaşta dul kalan talihsiz bir kadındır. Viplav ailesi ve Dhaani arasında sıkışıp kalır.

Ishq Ka Rang Safed Teknik Detay:

Başlangıç: 2015
Bitiş:
Ülke: Hindistan
Kanal: Zee TV
Oyuncular: Eisha Singh, Mishal Raheja, Garima Vikrant Singh, Pratima Kazmi
Süre: Yaklaşık 25 dakika
Bölüm Sayısı: Tahminen 300
Tür: Romantik, Dram
Türkçe İsmi: Aşkın Rengi Beyaz

Aşkın Rengi Beyaz (Ishq Ka Rang Safed) Fragmanı:

A comment on "Hint Dizisi – Ishq Ka Rang Safed Konusu ve Oyuncuları"

  1. ranveer says:

    ben bu diziyi çok beyendim lütfen bu dizi yayınlansın unutmadan benim ranvirimi deli divanemide tekrar yayınlansın lütfen özledik abiya

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *