Hint Dizisi – Jamai Raja Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Yerel dizilerin yanı sıra artık yabancı diziler de televizyonlarda yayınlanmaktadır. İnternet ortamında ise yabancı dizilerin sezonlarına ve bölümlerine çok kolay bir şekilde ulaşılmaktadır. Alt yazı seçeneği sayesinde Türkiye’de de artık yabancı diziler büyük bir seyirci kitlesine sahip durumdadır. Yabancı diziler arasında ise özellikle Hint dizileri çok yoğun bir şekilde ilgi görmektedir. Çünkü Hint dizileri, etkileyici senaryosu ve entrikaları ile seyircileri ekran başına kilitlemektedir. Ayrıca Hint dizilerinin bu denli tercih edilmesinin nedenlerinden birisi de bölümlerin çok kısa olmasıdır. Böylelikle insanlar art arda birçok bölüm izleyerek diziyi kısa bir süre içerisinde takip edebilmektedirler. Bölümlerin kısa olması, sıkıcı olmasının da önüne geçmektedir. Kısa süre içerisinde daha etkileyici ve merak uyandırıcı bölümler oluşturulmaktadır.

Hint Dizileri isimli listemiz de hoşunuza gidebilir..

Jamai Raja

Hint dizileri arasında en çok sevilenlerden birisi de Jamai Raja dizisidir. Dizi ilk olarak 5 Ağustos 2014 tarihinde Zee TV’de yayınlanmaya başlamıştır. Şimdiye kadar dizinin 500 bölümü yayınlanmıştır ve dizi günümüzde halen devam etmektedir. Dizinin mekanı genel olarak Mumbai’dir.

Jamai Raja Konusu:

Jamai Raja Konusu
Jamai Raja, ilk olarak 5 Ağustos 2014 tarihinde Zee TV’de yayınlanan ve günümüzde halen devam eden bir Hint dizisidir. Bu dizinin yapımcısı Akshay Kumar isimli birisidir. Ravi Dubey, Nia Sharma ve Achint Kaur dizinin baş rollerini üstlenen oyunculardır. Dizinin hikayesi genel olarak DD ile kızı Roshni arasındaki olaylarla ilgilidir. Bu ikisi arasında ayrılıklar yaşanmaktadır. Daha sonra ikisinin de hayatına damat Siddhart girer. Damat Siddhart onların hayatına girdikten sonra birtakım şeyler değişmeye başlar. Hikaye, damat Siddhart’ın onların hayatını nasıl değiştirdiği üzerinde devam etmeye başlar. DD, Sid’i ekonomik durumu orta bir durumda olduğu için istemez. Ancak Sid, aslında onlardan çok daha zengin birisidir. Ancak DD’nin kızı Roshni, zengin insanlar hakkında olumsuz ön yargılara sahiptir. Zengin insanların kalpsiz ve şımarık insanlar olduklarına inanır. Sid, Roshni’nin bu ön yargılarını yıkabilmek için ekonomik durumu orta düzeyde olan bir insanmış gibi davranır. Ancak bir zaman sonra Roshni, Sid’in tüm yalanlarını öğrenir. Bu yalanları öğrendikten sonra Sid’den ayrılır. Ancak bu ikili, 6 aylık bir süre sonra yeniden karşılaşırlar ve dizinin en heyecanlı bölümleri bu karşılaşmadan sonra başlar.

Jamai Raja Dizi Karakterleri – Oyuncuları:

 

Ravi Dubey – Siddharth Khurana:

Ravi Dubey – Siddharth Khurana
23 Aralık 1983 tarihinde Hindistan’da dünyaya gelmiştir. Şuanda Mumbai’de yaşamaktadır. Başarılı oyunculuğunun yanı sıra modellik de yapmaktadır. Kariyerine modellik yaparak başlamıştır. 2006 yılında ise ilk olarak televizyon karşısına çıkaran oyunculuk kariyerine başlamıştır.

 

5 Ağustos 2014’te Zee TV’de yayınlanmaya başlayan Jamai Raja dizisinde Siddhart Khurana karakterini canlandırmaktadır. Bu karakter, sevdiği kıza onu kaybetmemek için yalanlar söylemektedir. Sevdiği kız, zengin insanlardan hoşlanmamaktadır. Bu yüzden Sidd, zengin olduğunu kendisinden ve babasından gizleyerek kendisini orta halli bir insan olarak tanıtmaktadır.

Nia Sharma – Roshni Khurana:

Nia Sharma – Roshni Khurana
Başarılı oyuncu 17 Eylül 1990 yılında Hindistan’da dünyaya gelmiştir. Sharma, ilk olarak kariyerine Kaali – Ek Agnipariksha ile başladı. Star Plus’ta yayınlanan 3 projede yer aldı. Ayrıca oyunculuğunun yanı sıra 2014-2015 yılları arasında Kutu Kriket Ligi’de yarışmacı olarak yer aldı.
Jamai Raja adlı dizide zenginlerden hiç hoşlanmayan, onları kalpsiz ve şımarık bulan bir kız olan Roshni adlı karakteri canlandırmaktadır. Sevgilisi Sidd aslında çok zengin birisidir ama kendisinin zenginlere karşı olan bu ön yargısı yüzünden ona zengin olduğunu söylememektedir. Ancak Roshni, bir süre sonra Sidd’in yalanlarını öğrenir.

Achint Kaur – DD:

Achint Kaur – DD
1995 doğumlu olan ünlü oyuncu, Hindistan’da dünyaya gelmiştir. Genç olmasına rağmen birçok televizyon projesinde yer almıştır. Jamai Raja adlı dizisinde canlandırdığı DD karakteri ile ünlenmiştir. Bu karakter, dizide, kızı Roshni ile sürekli olarak problemler yaşamaktadır. Kızının sevgilisi Siddhart’ı orta halli birisi olduğu için istememektedir.

Jamai Raja Teknik Detay:

Başlangıç: 5 Ağustos 2014
Bitiş:
Ülke: Hindistan
Kanal: Zee TV
Oyuncular: Ravi Dubey, Nia Sharma, Achint Kaur, Shruti Ulfat, Apara Mehta, Sanjay Swaraj, Delnaz İrani, Darpan Shrivastava ve Gautam Sharma
Tür: Dram
Bölüm sayısı: Şimdiye kadar 500
Süre: 21 dakika

Jamai Raja Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *