Hint Dizisi – Meri Aashiqui Tum Se Hi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Popüler dizi dünyası son yıllarda büyük bir çekişmeye sahneye oluyor. Dizi sektöründe ileri gelen ülkeler, dizi yapımcıları yeni dizilerle hamleler yapıyor. Dizi dünyasında önemli yer teşkil eden “günlük diziler” kategorisinde de bu çekişmeler mevcut. Sizlerle “günlük dizi” kategorisindeki bir diziyi inceleyeceğiz. Bu aralar oldukça popüler olan Hint dizilerinin incilerinden bir tanesi:Meri Aashiqui Tum Se Hi… Dizi zengin kız fakir oğlan tadında bizleri karşılıyor. Karakterlerinin gerçekçiliği ve çoğu izleyicisine göre aşkı en iyi yaşatan dizi olması dizinin kendine çeken faktörleri arasında yer alıyor.

Not: Türkçeye çevirisi yapılan birbirinden iyi Hint dizilerinin bulunduğu Hint Dizileri isimli listemiz de dikkatinizi çekebilir.

Meri Aashiqui Tum Se Hi Konusu:

Meri Aashiqui Tum Se Hi Konusu
Hikâyesinden bahsetmek gerekirse çocuk yaşta konağa hizmetkâr olarak gelen Ranveer karakteri konağın hanımı olan Ishaani’yi ilk gördüğü andan itibaren sevmektedir. Ranveer konakta hizmetkâr olduğundan dolayı aşkını içinde saklar. Ama o kadar çok seviyordur ki belli etmemesi imkân dâhilinde değildir. Aşkını gizlemek zorunda kalan Ranveer’e çok güvenen ve onu oğlu gibi gören evin beyinin bir isteği vardır. Bu istek onu çok sarsar ama yapabileceği hiçbir şey yoktur. Bu istek ise biricik aşkı Ishaani’ye uygun bir damat adayı bulmasıdır. Ranver’in, evin beyinin bu isteğini geri çevirmek gibi bir durumu yoktur. Başrollerini Shakti Arora ve Radhika Madan’ın paylaştığı Hint yapımı film 24 Haziran 2014’de günlük dizi olarak hafta içi yayınlanmaya başladı. Son bölümü ise 19 Şubat 2016’da yayınlanan Meri Aashiqui Tum Hi Se, ülkemizde de birçok kişi tarafından kabul gördü ve izlendi. Hindistan’ın Colors TV kanalında yayınlanan bu dizi tek sezonda 446 bölüm çekti. Her bölümün 30 dakikadan oluştuğu sevilen dizi her gün saat onda Hindistan’da sevenlerini ekrana kilitledi. Dizinin Hintçe yayınlanması diğer ülkeler için problem olsa da dizinin fanları diziyi Türkçe altyazı olarak çevirdi.

Benim Aşkım Sensin
Türkiye’den de birçok kişinin izlediği Meri Aashiqui Tum Se Hi, aşkı en iyi gören ve anlatan diziler arasında. Aşkını içinde yaşayıp dile dökmeyenlerin dizisi… Dizideki her şey olması gerektiği gibi. Adeta izlenmesi için tüm faktörler var. Bütün bu sebeplerden dolayı diğer dizileri açık ara geçiyor. Dizinin bitmesine karşılık hala izlenmeye devam ediyor. Diziye sonradan başlayanların sayısı küçümsenmeyecek seviyede. Küllerinden her defasında doğuyor ve diğer ülkelerde müthiş bir izleyici kitlesiyle buluşuyor. Dizinin izleyici kitlesinden bahsetmek gerekirse adeta bu dizi için deliren insanlar var. Sosyal medyada da bu dizi için kurulmuş birçok dizi fan grubu mevcut. Dizideki duygu yoğunluğundan bahsetmek istiyorum biraz da. Dizide saf duygulara yer veriliyor. Bir çocuk gibi seviyor Ranveer. Ama kimseye bir şey diyemiyor. Acıklı taraf ise sevdiğinin babasının onu çocuğu gibi görüp sevdiğine eş bulmasını istemesi. Sevdiğinin babası aynı zamanda onun patronu.

Meri Aashiqui Tum Se Hi
Meri Aashiqui Tum Se Hi (Benim Aşkım Sensin), işte bu kadar zor bir durumda bile sevmeyi öğretiyor. Öğretici tarafının yanında bir de sistemi eleştiriyor bu dizi. Sınıf farklılıklarının etkilerini, insanlara uyguladığı ayrımı, sebep olduğu dışlanmışlığı ve yalnızlığı tatlı bir biçimde eleştiriyor, üzerine düşen bu sosyal sorumluluğun altından kalkmasını biliyor. Son zamanlarda görebileceğiniz, bütün duyguları en etkili bir biçimde kullanan, açıkçası sizin yüreğinizi dizinin aşk sularına bulaştırıp kendine çağırıyor. Meri Aashiqui Tum Se Hi (Benim Aşkım Sensin), sıradanın aksine zorluğa karşı çıkmayı öğütlüyor bir nevi. Zorluklara karşı pes etme, aşkını her zaman yaşat… Dramatik tarzı ve etkileyici hikâyesiyle Türkçe adı “Benim Aşkım Sensin” olan Hint yapımı dizinin arkasında ise güçlü bir kadro vardı. Dizinin hikâyesini Sonali Jaffar üstlenirken dizinin yönetmeni Anil Kumar’dır. Shakti Arora (Ranveer Kailash Vaghela ) Radhika Madan ( Ishani) Arjun Bijlani (Shikhar Raj Narayan Mehra) Gautam Gupta (Sharman Mitesh Parekh) gibi isimler dizide yer alırken geniş oyuncu ve yapımcı kadrosuyla göz dolduran dizi belki de beklenilenden daha fazla ilgi gördü. Her gün Hint saatiyle 10.00’da herkesi televizyona kilitleyen, diğer ülkelerde de altyazısı bizzat izleyiciler tarafından yapılan Hint Dizisinin karakterlerini detaylıca inceleyeceğiz.

Meri Aashiqui Tum Se Hi Oyuncuları
Dizinin 2 başrolünden biri olan Shakti Arora’nın hayat kazandırdığı Ranveer…Ranveer sınıf farklılıklarının azizliğine uğrayan aşkıyla yanıp tutuşan bir hizmetkar. Çocuk olarak konağa geliyor. Aşkını kimseye ifade edemiyor. Saf aşkını kendi içinde platonik bir biçimde yaşıyor. Oldukça berrak bir insan. Tam bir bey efendi… Diğer başrol Radhika Madan’ın can verdiği Ishanı karakteri… Konağın hanım efendisi… Oldukça kibar bir hanım. Ranveer’in aşkını hak edecek seviyede. Aslında Meri Aashiqui Tum Se Hi (Benim Aşkım Sensin)’i Meri Aashiqui Tum Se Hi (Benim Aşkım Sensin) yapan karakter aslında o diyebiliriz. Ishanı olmasa Ranveer kime âşık olacak? Meri Aashiqui Tum Se Hi (Benim Aşkım Sensin) kendine has hikâye anlatımıyla duygu selini en yukarıya kadar çıkaran büyük bir yapım diyebiliriz. Eğer bu aralar evde sıkılıyor ve zaman geçiremiyorsanız başlamanız gereken bir dizi. Piyasada bulabileceğiniz en nadide dizilerden biri olan Meri Aashiqui Tum Se Hi (Benim Aşkım Sensin) ‘i ileride bir Türk kanalında Türkçeye çevrilmiş bir biçimde izlemek dileğimizi yeniden dillendiriyoruz. Çok fazla da bahsetmeye gerek yok gibi. Meri Aashiqui Tum Se Hi (Benim Aşkım Sensin) zaten izleyebileceğiniz en iyi dizler arasında. Kendi kendine çekecektir sizi. “Benim Aşkım Sensin” dizisinin eğer ilk bölümünü izlerseniz zaten bunu anlayacaksınızdır.
Etiketler: Meri Aashiqui Tum Se Hi Konusu, Meri Aashiqui Tum Se Hi Oyuncuları, Benim Aşkım Sensin Konusu, Benim Aşkım Sensin Oyuncuları

3 comments on "Hint Dizisi – Meri Aashiqui Tum Se Hi Konusu ve Oyuncuları"

  1. tuğçe says:

    bu diziyi çok begendim inşallah kanal 7 bu diziyi alir

  2. Seda says:

    Noolur bu diziyi kanal 7 de verin rica ederim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *