Hintli Aktör Shahrukh Khan Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Birçok Bollywood filminde rol alan Hint film aktörü Shahrukh Khan’ın en iyi sinema filmlerini sizler için sıraladık. Hindistanlı aktör Shahrukh Khan filmleri IMDb puanlarına göre sıralanmıştır. Sizlerde Shahrukh Khan’ın rol aldığı ve beğendiğiniz filmi yorum kısmını kullanarak bizlerle paylaşabilirsiniz. İyi Seyirler…

Shahrukh Khan Filmleri Listesi

 

25. Ra.One – 2011 – IMDb: 4,8


Bir bilgisayar oyunu tasarımcısı kendi yarattığı dünyayı daha gerçekçi kılmak için oyunun çeşitli ayarlarıyla oynar ve bu kararı oyunun tamamen kontrolden çıkıp istenmeyen sonuçlar doğurmasına sebep olur.

24. Ram Jaane – 1995 – IMDb: 5,4


Ram Jaane işlediği bir suçun ardından kısa süre hapiste tutulup serbest bırakılır, fakat sokaklara döndüğü gibi tekrar suç işler. Bunu bir alışkanlık haline getirdikten sonra şehrin azılı suçlularından biri olunca polis peşine düşer ve olaylar gelişir.

23. Chennai Express – 2013 – IMDb: 6,0


Macera dolu hayatına kısa bir ara vermek isteyen Rahul, Lochini isminde bir kadına aşık olur. Hayatının aşkını bulduğunu düşünürken planında olmayan bir durum ortaya çıkar, zira Lochini aslında Rahul’un büyükbabasının servetinin peşinde bir kadındır.

22. Kabhi Alvida Naa Kehna – 2006 – IMDb: 6,1

Dev, ülkesinde ünlü bir futbolcudur fakat bir gün ciddi olarak sakatlanır. Sakatlığı sırasında Riya’ya bağımlı hale gelen Dev, aynı zamanda Riya’ya aşık olmaktadır. Bununla birlikte Riya’nın bir başka erkekle yakınlaştığını hisseden Dev, bu durumdan rahatsız olsa da bir şey yapamaz. Acaba kurunu mu yapmaktadır yoksa şüpheleri gerçek midir?

21. Koyla – 1997 – IMDb: 6,3


Sokaklarda yaşayan bir kız, daha önce hiç tanışmadığı Kral’la evlenmek için bir teklif alır ve bunu kabul eder. Kral kendisinin bir fotoğrafını kıza gönderse de daha sonra fotoğraftaki kişinin Kral değil, ona sadık bir köle olan konuşma engelli Shankar olduğu ortaya çıkar.

20. Chalte Chalte – 2003 – IMDb: 6,6


Raj ve Priya birbirlerine aşık iki sevgilidir. İlişkileri her ne kadar iyi gitse de aslında iki aşık da farklı ekonomik sınıflara aittir. Raj bir ulaştırma şirketi sahibiyken Priya biraz daha fakir bir aileden gelmektedir ve modacı olma yolundadır. İkili aşklarını yaşarken bir yandan da birbirlerine kendi hayatlarını tanıtacaklardır.

19. Om Shanti Om – 2007 – IMDb: 6,7


1970’lerde geçen hikayede Om, kariyerinin başında olan hevesli bir aktördür. Birden gizemli bir şekilde öldürülür fakat günümüzde reenkarne olarak hayata döner. Bu noktadan sonra ise geriye cinayetinin ardındaki sır perdesini aralamak ve önceki hayatında aşık olduğu Shanti’yi bulmak kalmıştır.

18. Yess Boss – 1997 – IMDb: 6,9


Rahul Joshi işinde yükselmek isteyen ve başarılı olmayı amaçlayan bir çalışandır ve patronu Siddharth’ın gözüne girmek için canla başla çalışır. Günlerden bir gün, Rahul genç bir model olan Seema ile karşılaşır ve hayallerindeki kadını bulduğunu düşünür. Fakat hesaba katmadığı bir şey vardır, acaba sevdiği kadın olan Seema da kendisini sevecek midir ?

17. Deewana – 1992 – IMDb: 7,0


Kajal isimli genç ve yetenekli şarkıcı, şarkı söyleme ve dans etme konusunda çok isteklidir ve bu nedenle de çeşitli mekânlarda sahne almaya başlar. Bir gün sahne aldığı mekana Ravi isimli popüler bir şarkıcı gelir ve ikilinin karşılaşması her ikisinin de hayatlarında ciddi değişikliklere sebep olur.

16. Mohabbatein – 2000 – IMDb: 7,1


Narayan Shankar ve Aryan Malhotra, birbirlerinin tamamen zıttı iki karakterdir. Bununla da yetinmeyip son derece inatçı kişiler olan Narahan ve Aryan, hemen her konuda birbirlerine muhalif olurlar. Fakat aralarındaki çekişmede taraf tutanlar arasında üç farklı aşk hikayesi döner ve bu inatçı ikili ne olursa olsun bunu engelleyemezler.

15. Don – 2006 – IMDb: 7,2


Normal bir yaşantısı olan sıradan bir polis, Vijah, polis teşkilatı tarafından Don kimliğiyle görevlendirilir ve görevi uluslararası bir çeteye sızıp çeteyi içten çökertmektir. Fakat işler planlandığı gibi gitmez, kendisine bu görevi verip dışarıdan destekleyen polis memuru öldürülür ve Vijah, Don, çete içinde tek başına kalır.

14. Rab Ne Bana Di Jodi – 2008 – IMDb: 7,2


Suri; içine kapanık, gayet sıradan ve kendi halinde yaşayan bir adamdır. Bir gün Taani isimli güzel bir kızla tanışır. Sorun ise Taani’nin Suri’nin tam tersi bir karakterde etrafıyla iletişimi iyi olan ve cıvıl cıvıl bir karakter olmasıdır. İkilinin sevimli ilişkileri, hiç de beklenmedik bir şekilde sona erecektir.

13. Kabhi Khushi Kabhie Gham… -2001 – IMDb: 7,5


Yashvardhan Raichand ve ailesi sağlıklı bir şekilde iyi hayat standartlarıyla yaşamaktadır. Rahul ailenin evlatlık edinilen üyesidir ve aile Rahul büyüyene kadar ona hep öz oğulları gibi davranmıştır. Rahul büyüdüğünde ise anne babası artık evlenmesi gerektiğine karar verir ve evleneceği kız da Naina adında biridir. Bu adımdan sonra Rahul’ün hayatı değişik bir doğrultuda ilerleyecektir.

12. Devdas – 2002 – IMDb: 7,6


Ailesiyle birlikte gayet iyi bir şekilde anlaşan ve gayet iyi şartlar altında yaşayan Devdas, aşık olduğu kızla evlenme fikrini ailesine açar fakat beklemediği bir yanıt alır. Ailesi, çeşitli sebeplerden ötürü Devdas’a sevdiği kızla evlenmesi için izin vermeyince Devdas kontrolünü kaybeder ve kendisini alkole verir. Böylece hayatı darmadağın olur.

11. Dil Se… – 1998 – IMDb: 7,7


Amarkanth Varma, ülkesinin ünlü bir radyosunda program yapmaktadır ve programı ülkede en çok dinlenen programlardan biridir. Maghna ise ülkesinde devrim yapmayı amaçlayan genç ve güzel bir devrimcidir. Daha geniş kitlelere ulaşmak için Varma ile program yapmak isteyen Maghna, bu amacını gerçekleştirir ve ikili arasında ideoloji ve siyasetin de üstünde bir aşk filizlenir.

10. Kuch Kuch Hota Hai – 1998 – IMDb: 7,8


Lise yıllarında birbirleriyle çok iyi arkadaş olan Anjali ile Rahul birbirleriyle bir ilişki içindedirler fakat Rahul’ün gözü Tina’dadır. Yıllar sonra bunu öğrenen Tina’nın kızı ile Rahul, kendi aralarında bir plan yaparlar ve bu planın amacı Rahul ile Anjali’nin tekrar bir araya gelmesidir.

9. Baazigar – 1993 – IMDb: 7,8


Genç bir adam ünlü bir iş adamına kin beslemektedir. Bu iş adamından geçmişten kaynaklanan intikamını almak isteyen genç, öncelikle büyük kızını hedefini alır. Büyük kızını kendine aşık edip öldürdükten sonra kendine belirlediği hedef olan iş adamının küçük kızı ise genç adamdan kuşkulanır ve sırrını yavaş yavaş çözmeye başlar.

8. Darr – 1993 – IMDb: 7,9


Güzeller güzeli Kiran, iki erkek ve iki aşk arasında kalmıştır. Bir tarafta Sunil, Kiran’a duyduğu büyük aşka cevap ararken Rahul ise Kiran’a aşktan çok bir saplantı beslemektedir. Kiran’ın vereceği karar, hayatını değiştirme konusunda da etkili olacaktır.

7. Veer-Zaara – 2004 – IMDb: 7,9


Ülkedeki en ünlü havayolu şirketlerinden biri olan Hindistan Havayolları’nda çalışan Veer Singh, bir uçuş sırasında Pakistan’dan annesinin son dileğini yerine getirmek için Hindistan’a gelen Zaara ile tanışır. Bu andan itibaren bu ikilinin hayatı tamamen değişecektir ve kader bu ikiliyi 22 yıl sonra tekrar karşı karşıya getirecektir.

6. Kabhi Haan Kabhi Naa – 1994 – IMDb: 8,0


Sunil ve arkadaşları müziğe ilgilidirler ve bu ilgilerini bir müzik grubuyla taçlandırmışlardır. Düğünlerde grup olarak performans veren grupta Sunil, bir başka grup üyesi Aana’ya aşıktır. Fakat Aana gruptaki bir başka çocuğa âşıktır ve bu ilişkilerini grubun gözdesi olmak için kullanmaktadır. Üçlü arasındaki aşk ilişkisi, gruba da yansıyacaktır.

5 . Kal Ho Naa Ho – 2003 – IMDB: 8,0


Naina son derece içe kapanık ve depresif bir kızdır. Bir gün Aman isimli bir erkekle tanışır ve bu andan sonra hayatı tamamen değişir. Aman’ın herkesten gizlediği sırrı açığa çıktığında ise bu ikilinin hayatı son derece değişecektir. Naina’nın gizli aşığı ve aynı zamanda en iyi arkadaşı Rohit de işin içine girince olaylar iyice karışır.

4. My Name is Khan – 2010 – IMDb: 8,0


Hindistan’da yaşayan Mandira Khan, Asperger sendromuna sahip bir Müslüman’dır ve bu hastalığın tedavisi kendi ülkesinde yapılamamaktadır. Hastalıktan kurtulmak için yurt dışına çıkarması gereken Khan, bu sebeple ülkenin Başkanı’yla görüşme mecburiyetindedir. Bu görüşmeyi kapmak ise hiç de kolay olmayacaktır.

3. Dilwale Dulhania Le Jayenge – 1995 – IMDb: 8,2


Raj, bir iş ziyareti nedeniyle Avrupa’ya seyahat emek zorunda kalır. Burada Simran isimli bir kadınla tanışır ve hayatının en güzel günlerini geçirir. Birbirlerine aşık olmalarına rağmen bu aşklarına bir isim koyamayan çift, Simran’ın Hindistan’a taşınmasıyla evlilik adımları atmaya başlar.

2. Chak De! India – 2007 – IMDb: 8,3


Kabir Khan, Hindistan Kadın Milli Futbol Takımı’nın antrenörüdür. Amatör oyunculardan oluşan bir kadroyla yola çıkan Kabir Khan ve takımını herkes küçümser ve kimse ciddiye almaz. Takımını tüm bu küçümseyenlere inat başarılı yapmak ise Khan’ın en büyük hayalidir.

1. Swades: We, the People – 2004 – IMDb: 8,3


ABD’de yaşayan başarılı bilim adamı Mohan Bhargava, bir işi için doğduğu Hint köyüne döner ve burada dadısıyla karşılaşır. Daha sonra kimsesiz olan dadısını da kendisiyle birlikte ABD’ye götürmek isteyen Mohan, bu amacını gerçekleştirirken aynı zamanda geçmişiyle arasındaki kökleri hatırlar ve nereden nereye geldiğini çok daha net bir şekilde anlamaya başlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *