Hollywood Oyuncularının Eski Mesleklerine Çok Şaşıracaksınız

0/5 Votes: 0
Report

Description

Hollywood’un genellikle kazandığı paralardan bahsedilen oyuncularının eski işlerini duyduğunuzda çok şaşıracaksınız. Hollywood oyuncuların eski meslekleri listemize baktığımızda şimdilerde şaşalı bir hayat süren ve çok kazanan oyuncularının bazılarının zamanında yokluk çektiğini görmekteyiz. Sizlerde YORUM yaparak listemize katkıda bulunabilir veya fikirlerinizi beyan edebilirsiniz.

15. Gerard Butler – Eski Mesleği: Avukat

Gerard Butler
İskoç asıllı yakışıklı oyuncu Gerard Butler 300 Spartalı, Kadın Aklı Erkek Aklı, Ödül Peşinde, Atilla: İmparatorluğun Yükselişi gibi sinema filmlerinde rol almıştır. Bu güne kadar Tv dizisi ve sayısız sinema filminde rol alan oyuncu eskiden avukatlık yapmıştır.

14. Jon Stewart – Eski Mesleği: Kukla Sanatçısı

Jon Stewart (1)
Seslendirme ve oyunculuk yapan Jon Stewart The Daily Show ile tanınmıştır.9 Emmy ödülünün de sahibi sanatçı eskiden okullarda kukla ile gösteriler yapmıştır.

13. Johnny Depp – Eski Mesleği: Tükenmez Kalem Satıcısı

Johnny Depp
Johnny Depp 1994 yılında Nicolas Cage sayesinde Elm Sokağı Kâbusu’nda aldığı bir rol ile Hollywood’a giriş yapmıştır. Oyuncu Edward Scissorhands (Makas Eller) filminde canlandırdığı başrol karakteri ile sinemada ilk başrolünü oynayan oyuncu 2003 yılında başlayan ve devamı gelen Karayip Korsanları serisi ile de büyük bir üne kavuşmuştur. Halkın sevdiği oyuncu Johnny Depp eskiden tükenmez kalem satmıştır.

12. George Clooney – Eski Mesleği: Beyzbol Oyuncusu

George Clooney
Ocean’s Eleven filminde başrol oynadıktan sonra daha da tanınan bir oyuncu haline gelen Oscar ödülü sahibi yakışıklı oyuncu George Clooney eskiden çok da başarılı olmayan bir beyzbol oyuncusuydu.

11. Whoopi Goldberg – Eski Mesleği: Ölü Makyajcısı

Whoopi Goldberg
Altın Küre ve Saturn Ödülünün de sahibi oyuncu Whoopi Goldberg birçok sinema filminde rol almıştır. Oyuncunun eski mesleği ölülere makyaj yapmaktı.

10. Rachel McAdams – Eski Mesleği: Kasiyer

Rachel McAdams
Kanadalı güzel oyuncu 2006 yılında Bafta ödüllerinden Yükselen Yıldız Ödülüne aday olmuştur. Ünlü olup oyuncu olmadan önce Rachel McAdams kasiyerlik yapmaktaydı.

9. Hugh Jackman – Eski Mesleği: Palyaço

Hugh Jackman
Hugh Jackman oyunculuğun yanı sıra yapımcı, şarkıcı ve dansçıdır da. Hollywood Şöhretler Bulvarı’nda 1 yıldızla onurlandırılan aktör birçok ödülü de evine götürmüştür. Hugh Jackman meşhur olmadan önce organizasyonlarda palyaçoluk yapmaktaydı.

8. Jon Hamm – Eski Mesleği: Kostümcü

Jon Hamm
Altın Küre Ödülünün de sahibi Jonathan Daniel (Jon Hamm) eskiden erotik sinema filmlerinde kostümlerden sorumlu kişiydi.

7. Patrick Dempsey – Eski Mesleği: Jonglör

Patrick Dempsey (1)
Patrick Dempsey oyunculuğun yanında hobi olarak araba yarışçısıdır da. Oyuncu eskiden jonglörlük yapmıştır.

6. Nicole Kidman – Eski Mesleği: Masöz

Nicole Kidman
Avustralya doğumlu Oscar ödülüne de sahip oyuncu Nicole Kidman ünlü olmadan önce masözlük mesleğini icra ediyordu.

5. Brad Pitt – Eski Mesleği: Maskot ve Limuzin Şoförlüğü

Brad Pitt
Brad Pitt ünlü bir oyuncu olmadığı dönemlerde tavuk kostümü giyip maskotluk ve limuzin şoförlüğü yapmıştır.

4. Sylvester Stallone – Eski Mesleği: Aslan Kafesi Temizleyicisi

Sylvester Stallone
İtalyan asıllı oyuncu Michael Sylvester Gardenzio Stallone bilindiği üzere Rocky film serisi ile ününe ün katmış bir Hollywood aktörüdür. Sylvester Stallone oyuncu olmadan önce hayatını aslan kafesleri temizleyerek kazanıyordu.

3. Amy Adams – Eski Mesleği: Garson

Amy Adams
Oscar ödülü de alan İtalya doğumlu güzel oyuncu Amy Adams ünlü bir oyuncu olmadan önce garsonluk yapıyordu.

2. Angelina Jolie – Eski Mesleği: Organizatör

Angelina Jolie
Oscar, Altın Küre ve Sinema Oyuncuları Derneği Ödülü gibi ödüllerinde sahibi güzel oyuncu Angelina Jolie meşhur olup oyuncu olmadan önce cenaze töreni organizatörüydü.

1. Jim Carrey – Eski Mesleği: Hademelik

Jim Carrey
Altın Küre ödülünün de sahibi Kanadalı oyuncu Jim Carrey özellikle komedi filmleriyle kendinden bolca söz ettirmektedir.1994 yılında The Mask filmi ile daha da çok tanınan oyuncu maddi sıkıntılar nedeniyle 15 yaşında okulu bırakıp hademelik yapmıştır.

Bonus: Harrison Ford – Eski Mesleği: Marangoz

Harrison Ford
Indiana Jones filmi serisindeki Indiana Jones karakteri Star Wars filmindeki ve Han Solo karakterleriyle iz bırakan usta oyuncu Harrison Ford bugüne kadarbir çok ödülde almıştır. Harrison Ford oyuncu olmadan önce marangozluk yapmıştır.

A comment on "Hollywood Oyuncularının Eski Mesleklerine Çok Şaşıracaksınız"

  1. Celal Kumcu says:

    Tükenmez Kalem Satıcısı Nedir Ya…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *