Liste Film

  Hollywood Oyuncularının Eski Mesleklerine Çok Şaşıracaksınız

  01.10.2015
  762

  Hollywood’un genellikle kazandığı paralardan bahsedilen oyuncularının eski işlerini duyduğunuzda çok şaşıracaksınız. Hollywood oyuncuların eski meslekleri listemize baktığımızda şimdilerde şaşalı bir hayat süren ve çok kazanan oyuncularının bazılarının zamanında yokluk çektiğini görmekteyiz. Sizlerde YORUM yaparak listemize katkıda bulunabilir veya fikirlerinizi beyan edebilirsiniz.

  15. Gerard Butler – Eski Mesleği: Avukat

  Gerard Butler
  İskoç asıllı yakışıklı oyuncu Gerard Butler 300 Spartalı, Kadın Aklı Erkek Aklı, Ödül Peşinde, Atilla: İmparatorluğun Yükselişi gibi sinema filmlerinde rol almıştır. Bu güne kadar Tv dizisi ve sayısız sinema filminde rol alan oyuncu eskiden avukatlık yapmıştır.

  14. Jon Stewart – Eski Mesleği: Kukla Sanatçısı

  Jon Stewart (1)
  Seslendirme ve oyunculuk yapan Jon Stewart The Daily Show ile tanınmıştır.9 Emmy ödülünün de sahibi sanatçı eskiden okullarda kukla ile gösteriler yapmıştır.

  13. Johnny Depp – Eski Mesleği: Tükenmez Kalem Satıcısı

  Johnny Depp
  Johnny Depp 1994 yılında Nicolas Cage sayesinde Elm Sokağı Kâbusu’nda aldığı bir rol ile Hollywood’a giriş yapmıştır. Oyuncu Edward Scissorhands (Makas Eller) filminde canlandırdığı başrol karakteri ile sinemada ilk başrolünü oynayan oyuncu 2003 yılında başlayan ve devamı gelen Karayip Korsanları serisi ile de büyük bir üne kavuşmuştur. Halkın sevdiği oyuncu Johnny Depp eskiden tükenmez kalem satmıştır.

  12. George Clooney – Eski Mesleği: Beyzbol Oyuncusu

  George Clooney
  Ocean’s Eleven filminde başrol oynadıktan sonra daha da tanınan bir oyuncu haline gelen Oscar ödülü sahibi yakışıklı oyuncu George Clooney eskiden çok da başarılı olmayan bir beyzbol oyuncusuydu.

  11. Whoopi Goldberg – Eski Mesleği: Ölü Makyajcısı

  Whoopi Goldberg
  Altın Küre ve Saturn Ödülünün de sahibi oyuncu Whoopi Goldberg birçok sinema filminde rol almıştır. Oyuncunun eski mesleği ölülere makyaj yapmaktı.

  10. Rachel McAdams – Eski Mesleği: Kasiyer

  Rachel McAdams
  Kanadalı güzel oyuncu 2006 yılında Bafta ödüllerinden Yükselen Yıldız Ödülüne aday olmuştur. Ünlü olup oyuncu olmadan önce Rachel McAdams kasiyerlik yapmaktaydı.

  9. Hugh Jackman – Eski Mesleği: Palyaço

  Hugh Jackman
  Hugh Jackman oyunculuğun yanı sıra yapımcı, şarkıcı ve dansçıdır da. Hollywood Şöhretler Bulvarı’nda 1 yıldızla onurlandırılan aktör birçok ödülü de evine götürmüştür. Hugh Jackman meşhur olmadan önce organizasyonlarda palyaçoluk yapmaktaydı.

  8. Jon Hamm – Eski Mesleği: Kostümcü

  Jon Hamm
  Altın Küre Ödülünün de sahibi Jonathan Daniel (Jon Hamm) eskiden erotik sinema filmlerinde kostümlerden sorumlu kişiydi.

  7. Patrick Dempsey – Eski Mesleği: Jonglör

  Patrick Dempsey (1)
  Patrick Dempsey oyunculuğun yanında hobi olarak araba yarışçısıdır da. Oyuncu eskiden jonglörlük yapmıştır.

  6. Nicole Kidman – Eski Mesleği: Masöz

  Nicole Kidman
  Avustralya doğumlu Oscar ödülüne de sahip oyuncu Nicole Kidman ünlü olmadan önce masözlük mesleğini icra ediyordu.

  5. Brad Pitt – Eski Mesleği: Maskot ve Limuzin Şoförlüğü

  Brad Pitt
  Brad Pitt ünlü bir oyuncu olmadığı dönemlerde tavuk kostümü giyip maskotluk ve limuzin şoförlüğü yapmıştır.

  4. Sylvester Stallone – Eski Mesleği: Aslan Kafesi Temizleyicisi

  Sylvester Stallone
  İtalyan asıllı oyuncu Michael Sylvester Gardenzio Stallone bilindiği üzere Rocky film serisi ile ününe ün katmış bir Hollywood aktörüdür. Sylvester Stallone oyuncu olmadan önce hayatını aslan kafesleri temizleyerek kazanıyordu.

  3. Amy Adams – Eski Mesleği: Garson

  Amy Adams
  Oscar ödülü de alan İtalya doğumlu güzel oyuncu Amy Adams ünlü bir oyuncu olmadan önce garsonluk yapıyordu.

  2. Angelina Jolie – Eski Mesleği: Organizatör

  Angelina Jolie
  Oscar, Altın Küre ve Sinema Oyuncuları Derneği Ödülü gibi ödüllerinde sahibi güzel oyuncu Angelina Jolie meşhur olup oyuncu olmadan önce cenaze töreni organizatörüydü.

  1. Jim Carrey – Eski Mesleği: Hademelik

  Jim Carrey
  Altın Küre ödülünün de sahibi Kanadalı oyuncu Jim Carrey özellikle komedi filmleriyle kendinden bolca söz ettirmektedir.1994 yılında The Mask filmi ile daha da çok tanınan oyuncu maddi sıkıntılar nedeniyle 15 yaşında okulu bırakıp hademelik yapmıştır.

  Bonus: Harrison Ford – Eski Mesleği: Marangoz

  Harrison Ford
  Indiana Jones filmi serisindeki Indiana Jones karakteri Star Wars filmindeki ve Han Solo karakterleriyle iz bırakan usta oyuncu Harrison Ford bugüne kadarbir çok ödülde almıştır. Harrison Ford oyuncu olmadan önce marangozluk yapmıştır.

  BİR YORUM YAZIN
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Celal Kumcu dedi ki:

   Tükenmez Kalem Satıcısı Nedir Ya…