Horace And Pete Konusu – Dizi Tanıtımı

0/5 Votes: 0
Report

Description

Horace And Pete Konusu, Karakterleri ve Oyuncular üzerinde durulacak Yabancı Dizi tanıtımı ile karşınızdayız. Amerikalı ünlü komedyen Louis C.K.’nın bir sürpriz yaparak hayranları ile buluşturduğu mini dizi Horace And Pete; kimi seyirciyi tatmin eden, kimini de hayal kırıklığına uğratan bir yapım olarak karşımızda. Ancak şunu söylemek mümkün ki; dizinin ilk yayınlandığı güne kadar hiç kimsenin hiçbir şeyden haberdar olmaması ve sonrasında Louis C.K.’nin şahsi web sitesinden ilk bölümün verilmesi gerçekten bir sürpriz. Louis C.K. dizide yazar, oyuncu ve yönetmen olarak karşımıza çıkıyor. Ancak mizah duygusu sanki biraz daha derinlere gizlenmiş gibi gözüküyor. Zaten izleyicinin bir kısmının hayal kırıklığına uğramasının sebebi de bundan kaynaklanıyor. Ancak dikkatli olan ve iyi gözlem yeteneğine sahip olanlar; usta oyuncunun hayata bakış açısının zaman içerisinde farklılaştığını ve komedi için kullandığı üslup ve esprilerin de dolaylı olarak değiştiğini fark edeceklerdir. Çoklu kameralar ile çekilen dizinin bugüne dek 10 bölümlük 1. Sezonu çekilmiş durumda. Bölümleri ortalama 3$’a satın alarak izlemek ya da indirmek mümkün. Lakin bilinmeyen bir şey var ki; o da dizinin devamının çekilip çekilmeyeceği. Bunu da zaman gösterecek. Elbette ki, Louis C.K.’nın karda yürüyüp izini belli etmediği de unutulmamalı.

Horace And Pete Konusu:

horace-and-pete-konusu
Horace And Pete konusu tamamen bir barda geçmektedir. Söz konusu bar 1916 yılından beri ismi Horace ve Pete olan kardeşler tarafından işletilmektedir ve gelenek hep devam eder. Dizinin kahramanları da bu ailenin son üyeleri olan kardeşlerdir. Artık orta yaşlarına gelmiş olan kardeşlerden biri barın bir köşesindeki küçük odada, diğeri ise barın üst katındaki minik evde kalmaktadır. Barın müdavimlerinden olan Marsha; Horace ve Pete kardeşlerin ölen babasının sevgilisidir. Barmen ise ikilinin amcaları olan yaşlı Pete Amca’dır. Diziye renk veren bir diğer karakter de iHorace ve Pete’in kız kardeşi olan Sylvia’dır ve bar üzerinde o da hak sahibidir. Ana cast bu şekilde oluşmuşken aralıklarla misafir oyunculara da yer verilmiştir.

horace-and-pete
Barda genellikle gündelik olaylardan, haberlerden, dedikodulardan, seçimlerden konuşulmaktadır. Aslında tek bir mekan içerisinde sınırlı oyuncu ile yapılan bu dizi, durum komedisi olarak son derece zor olmasına karşın başarıyı yakalamayı başarmıştır. Elbette ki Louis C.K.’nın bu başarıda rolü büyüktür. Dizinin giriş şarkısı da izleyiciyi sevindiren bir özelliğe sahiptir. Çünkü bestecisi ünlü müzisyen Paul Simon’dur.

Horace And Pete Karakterleri:

 

Horace (Louis C.K.):

horace-and-pete-horace
Ünlü senarist 1967 doğumlu ve Amerikalıdır. Dizide Horace adında bar sahibi kardeşlerden birini canlandırmaktadır. Doğal komiktir.

Pete (Steve Buscemi):

horace-and-pete-pete
Oynadığı filmlerde genellikle nevrotik kişilik özelliklerine sahip bireyleri canlandıran aktör, bu dizide daha çok komik yönleri ile seyirciyi karşılamaktadır.

Sylvia (Edie Falco):

horace-and-pete-sylvia
İkilinin kız kardeşi rolü ile izlediğimiz Edie Falcio daha önce de farklı komedi tarzı yapımlarda rol almış bir aktristir.

Marsha (Jessica Lange):

horace-and-pete-marsha
Horace ve Pet’nin ölmüş babalarının sevgilisi rolünü canlandıran Jessica Lange; 1949 ABD doğumludur. En iyi kadın oyuncu Oscar’ı ödülüne sahip olan değerli aktristlerden biridir.

Pete Amca (Alan Alda):

horace-and-pete-pete-amca
Barın bir kuşak önceki sahiplerinden olan ve hala barın barmeni olarak çalışan Pete Amca karakterini canlandıran Alan Alda aynı zamanda The Alan Alda EP isimli bir de albüm çıkarmış olan başarılı bir sanatçıdır.

Horace And Pete her ne kadar kara mizah yapmıyor olsa bile, toplumun basit, kalıplaşmış mizah anlayışından biraz daha farklı bir güldürü dizisi olarak göze çarpmaktadır. Kısa zamanda oluşan müdavimleri ise yeni sezonun ne zaman çekileceğini merakla beklemektedirler.

Horace And Pete Detay:

Başlangıç: 30 Ocak 2016
Bitiş:
Ülke: ABD
Oyuncular: Louis C.K., Steve Buscemi, Edie Falco, Jessica Lange, Alan Alda
IMDb:8,5

Horace And Pete Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *