House Konusu – Dizi Tanıtımı

0/5 Votes: 0
Report

Description

Orijinal ismi House M.D. olan House dizisi konusu, oyuncuları ve karakterlerini bu yazımızda bulabilirsiniz.Dram türündeki dizi 2004 yılında başlamış ve 2012 yılına kadar yayınlanmıştır. FOX kanalında yayınlanan House dizisi 177 bölüm sürmüştür.Dizinin yönetmen koltuğunda Bryan Singer oturmaktadır.Dizinin büyük bölümü Los Angeles da Century City de çekilmiştir.Oyuncu Hugh Laurie 206 ve 2007 yılları olmak üzere Dr. Gregory House karakteri ile Altın Küre ödülünü almıştır. Humanitas Prize’nin yanında Altın Küre ve Emmy ödülünü de alan dizi tabiri caizse en iyi hastane dizisidir.

House Konusu:

house
New Jersey eyaletindeki bir hastanede bulaşıcı hastalıklar konusunda uzman doktor Gregory House ve üç kişilik ekibinin hastanede başlarından geçen olaylar anlatılmaktadır. Medikal dizi kategorisinde de değerlendirilebilecek dizide Doktor Gregory House başarılı operasyonları yürütmesine rağmen fazla risk alması sebebi ile hastanede yönetimi tarafından kovulur.Diğer hastanelerde Doktor Gregory House’u riskli karar alan bir yapısı olduğu için işe almak istemezler.İngiliz aktör Hugh Laurie gösterdiği performans ile Dr. Gregory House karakterine çok farklı anlamlar katmıştır.Asosyal, zeki, saplantılı bazen de huysuz ve ukala olmasının yanında Dr. Gregory House zor hastalıklara çözüm getirebilen ve riski seven bir doktordur.

House Karakterleri:

Dr. Gregory House – Hugh Laurie:

dr-gregory-house
Tanı koyma bölümünde Nefroloji ve Enfeksiyon hastalıkları uzmanı olan doktorumuz ağrı kesici bağımlısı, zeki ve böbürlenmeyi seven biridir. Piano çalmayı, beyzbol izlemeyi sevmenin yanında game boy oynamaya da bayılır.

Dr.James Wilson – Robert Sean Leonard:

dr-james-wilson
Onkolojisi bölüm başkanı olan karakterimiz Dr. Gregory House’nin takımında değildir ancak tek arkadaşıdır diyebiliriz.3 evlilik yaşamış olan Dr.James Wilson’ın amcası da kanserden ölmüştür.Karakterimiz Yahudi asıllıdır.

Dr.Allison Cameron – Jennifer Morrison:

dr-allison-cameron
Ateist olan karakterimiz Tanı koyma bölümünde çalışmaktadır.Utangaç ancak tatlı bir doktor olan Dr.Allison Cameron Dr. Gregory House’un silmediği maillerini okur.

Dr.Eric Foreman – Omar Epps:

dr-eric-foreman
Tanı koyma bölümünde Nöroloji uzmanı olan doktorumuz ciddi bir kişiliğe sahiptir.16 yaşında hırsızlıktan tutuklanmasına rağmen Johns Hopkins Üniversitesinden 4.00 ortalama ile mezun olmuştur.

Dr.Robert Chase – Jesse Spencer:

dr-robert-chase
Tanı koyma bölümünde yoğun bakım uzmanı olarak görev alan karakterimiz Dr.Robert Chase yakışıklılığı ile dizideki bayanların dikkatini çekmektedir.Avustralya doğumlu Dr.Robert Chase rahibelerden nefret eder ve bir dönem Katolik kilisesinde okumuştur.

Dr. Lisa Cuddy – Lisa Edelstein:

dr-lisa-cuddy
Tıp Fakültesinin Dekanı ve Üniversite yöneticisi olan Dr. Lisa Cuddy hastahanesini çok sevmektedir ve genelde Dr. Gregory House’nin riskli işlerini önlemeye çalışır.

House Teknik Detay:

Senarist: David Shore
Yönetmen: Bryan Singer
Oyuncular: Hugh Laurie, Lisa Edelstein, Omar Epps, Robert Sean Leonard, Jennifer Morrison, Jesse Spencer, Peter Jacobson, Kal Penn, Olivia Wilde ve Amber Tamblyn
Tür: Tıbbi Dram
Süre: 43 Dakika
Sezon Sayısı: 8
Bölüm Sayısı: 177
Kanal: FOX
Yayın Tarihi: 16 Kasım 2004 – 21 Mayıs 2012

House Fragmanı:

A comment on "House Konusu – Dizi Tanıtımı"

  1. CarefulGuy says:

    2014 den 2012 ye kadar nasıl yayımlanır açıklarmısınız ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *