How I Met Your Mother Dizisi Konusu ve Karakterleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

How I Met Your Mother, ABD’ de çekilmiş bir sit-com dizisidir. Komedi ve romantik türünde çekilen dizi tam 9 sene devam etmesi ile ne kadar başarılı olduğunu kanıtlamıştır. İlk bölümü 2005 de yayınlanan ve 2014 mart ayına kadar devam eden dizi 22 dakika uzunluğundadır. Carter Bays ve Craig Thomas’ı yaratığı ve yapımcılığını üstlendiği dizi durum komedisi ile izleyicilere büyük keyif vermiştir. Ekranlara vedasını 40 dakikalık bir özel bölüm ile yapan dizi hayranlarını üzmüştür. Yabancı dizi önerileri listesinde yer verilen dizi 5 arkadaşın günlük hayatlarında başından geçenlere yer vermektedir. Değişik tiplemeleri ve her gün gelişen macerası bol sahneleri ile çok sevilen dizinin ilginç bir yanı ise bölümlerde adı geçen sitelerin gerçekte de var olmasıdır. Herhangi bir bölümde adı geçen absürt bir sitenin bile gerçek hayatta açılması ve söz edildiği gibi olması diziye gerçeklik ve samimiyet katmıştır.

How I Met Your Mother

How I Met Your Mother Konusu:

Dizi, 2030 yılında baş karakterlerden Ted’in çocuklarının karşısına geçip anneleri ile nasıl tanıştıklarını anlatmasıyla başlıyor ve bu hikaye tam 208 bölüm sürüyor. Kendini tekrar etmeden 208 bölüm çekilen dizide bu durum bir başarı olarak gösteriliyor. Dizi Ted ve Marshall’ın nasıl tanıştıkları ile başlıyor ve Yazarları olan Bays ve Thomas kendi hikayelerinden yola çıkarak karakterlere yön veriyorlar.

How I Met Your Mother Ted
Ted; yeni mezun bir mimardır ve mesleğine aşıktır. Ted’in tek amacı o özel kızı bulmaktır ve o kızı bulana kadar 30 kadar kişiyle takılmıştır. Bu isteğinin arkadaşları lily ve Marshall ‘ın da etkisi fazladır çünkü bu ikili mükemmel bir şekilde birbirleriyle uyum sağlamaktadırlar ve ideal çift olarak görünmektedirler. Marshall, çok saf ve eğlenceli bir kişiliktir. Aileden gelen bir irilik ve uzunluğa sahiptir. Liily ve Marshall sır tutamazlar hatta Marshall sırrı tutamayınca herkesin içerisinde bağırarak sırrı söyler ve herkes öğrenmiş olur. Bu nedenle çok iyi anlaşan çift 9 yıllık bir beraberlikten sonra evlenmişlerdir.

How I Met Your Mother Marshall
Marshall avukatlık yaparken Lily ise anaokulu öğretmenliği yapmaktadır. Yabancı dizi önerileri adı altında yer verilen dizide repliklerinden en çok bahsedilen ve hala kullanılmakta olan sözleri ile damga vuran isim ise Barney Stinson’dır. Barney ne iş yaptığı tam olarak bilinmeyen ve zengin bir karakterdir. Sürekli takım elbise ile gezen “ EFSANE ” bir kişiliktir. Uzun ilişkiye hiç sıcak bakmayan ve muhabbetleri sürekli cinselliğe getiren ve bunu yaparken güldüren bir kişi olan Barney, bir çok kızın beğendiği bir karakterdir. Tiplemesi açısından oldukça sevimli ve sorumsuz olan bu karakter arkadaş çevresine sonradan girmesine rağmen içlerinden biri olmayı başarmıştır.

How I Met Your Mother Barney
Barney ister taktik kitabı olsun ister kardeşlik kitabı olsun bir çok kavramıyla erkeklerin rol modeli olmuştur. Son olarak Robin, Kanadalı bir muhabirdir. Ted’in özel kız olarak sandığı fakat sonraları kankası olan Robin, erkeksi ve soğuk bir karakterdir fakat bu tavırları nasıl olduysa dizide sivrilip anti sempatiklik yaratmamaktadır. Dizinin son sezonlarında evlenmiştir fakat çocuk istememektedir. Bu durumdan sonra zaten çocuğunun olamayacağını öğrenmesi onu çok üzmüştür.

How I Met Your Mother Karakterleri
Genel olarak baktığımızda gayet eğlenceli bir dizi olan How I Met Your Mother, bir solukta izleyebileceğiniz ve 1 gün içerisinde birden fazla bölüm izlenebilecek bir keyifte olduğuna garanti verilen bir dizidir. Dizinin final bölümü hayal kırıklığı yaşatmış olabilir fakat böyle bir diziye nasıl bir final yaptırırsanız yaptırın zaten hayal kırıklığı ve üzüntü ile karşılanacaktı.

How I Met Your Mother Teknik Detay:

Başlangıç:19 Eylül 2005
Bitiş:31 Mart 2014
Sezon Sayısı:9
Bölüm Sayısı:208
Ülke:ABD
Kanal:CBS
Tür:Romantik Komedi
Oyuncular:Josh Radnor, Jason Segel, Cobie Smulders, Neil Patrick Harris ve Alyson Hannigan
Süre:22 Dakika
IMDb:8,4

How I Met Your Mother Fragmanı:

How I Met Your Mother Dizisi Konusu ve Karakterleri isimli dizi tanıtımımıza YORUM yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *