İçerde Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Ay Yapım prodüktörlüğünde İçerde dizisi, Show TV kanalında her hafta Pazartesi günleri saat 20.00 da izleyenleri ekran başına kilitlemeye devam ediyor. Dizinin yönetmen koltuğunda Uluç Bayraktar oturuyor. Kendisi daha önce Ezel, Karadayı gibi başarılı yapımlara imza atmış usta bir yönetmen. Dizinin senaristliğini ise Ertan Kurtulan ve Toprak Karaoğlu yapıyor. İçerde konusu ile akıllara Leonardo Dicaprio’nun başrol oynadığı Amerikan yapımı olan The Departed ( Köstebek ) filmini getiriyor. İçerde konusu ile bu filmden uyarlanmış demek bir bakıma doğru olur. Polisiye, aksiyon ve dram türünde izleyici karşısına çıkan İçerde dizisinin, Pazartesi günleri reytinglerde birinciliği kimseye kaptırmaya niyeti yok. İçerde konusu ve oyuncu kadrosu ile her bölümde izleyicisine kendisini daha çok sevdiriyor. Dizinin oyuncu kadrosunda birçok başarılı yapımdan tanıdığımız, oyunculuklarıyla aklımızda yer edinmiş sevilen isimler var. Dizi konusu ile Köstebek filminden uyarlama olsa da, dizi karakterlerinin oynadığı rollerle birleşince her hafta milyonlara kendini izlettirmeyi başarıyor.

İçerde Dizisi Konusu:

İçerde konusu ile mafya ve Polis hesaplaşmasını ele alıyor diyebiliriz. Dizide Polis akademisinde aynı dönemde okuyan Sarp ve Mert adında birbirlerine rakip iki öz kardeş var. Mert’in gerçek ismi Umuttur, ama 5 yaşında kaçırıldığı için gerçek ismini kendisi bile bilmez. Kardeş olduklarından habersiz olan bu iki Polis aynı devredir. Sarp akademi birincisi komiser olarak mezun olmaya 1 hafta kala, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi’nin Yusuf Müdürü tarafından makamına çağırılır. Yusuf Müdür odasında Sarp’ı geçmişi ile yüzleştirir. Sarp’ın babası Metin’in geçmişteki kirli ve karanlık işlerinin olduğu dosyayı Sarp’a okur ve ona seni mezun etmeyeceğim, ‘mezun olup baban gibi Mafya babası Celal Duman’ın tetikçisi mi olacaksın’ der. Bu söz Sarp’ı deliye döndürür. Sarp zaten babasını çoktan silmiştir, ama Yusuf Müdüre ne söylese Yusuf Müdür ikna olmaz. Sonunda Sarp’a atıldın der ve bunu duyan Sarp iyice deliye döner. Yusuf Müdürün ona yem attığından habersiz bağırır, çağırır ve odadan çıkar. Yusuf Müdür Sarp’ın arkasından seslenir ve ona durumu anlatır. Sarp’ın gözlerinde cevheri görmüştür ve artık Celal Duman’ın başındaki suç örgütünün içine sızdıracağı gizli Polis Sarp tan başkası değildir. Birlikte iyi bir plan yaparlar. Sarp mezuniyette Yusuf Müdüre silah çeker ve sözde meslekten atılır. Yusuf Müdür Sarp’ı cezaevinde Celal Duman’ın yattığı koğuşa yerleştirir. Sarp bu koğuşta Celal’in adamı Hasan lakaplı ‘Al yanak’ın güvenini kazanır ve tahliye olması ile Al yanak Sarp’ı Celal Baba ile tanıştırır. Sarp Yılmaz artık içerdedir.

Organize suç örgütünün içine sızmıştır. Yusuf Müdürün planı tutmuştur ama Yusuf Müdürün bilmediği bir şey vardır; akademiden 2. Olarak mezun olan komiser Mert aslında mafya babası Celal Duman namı diğer ‘Kebapçı Celal’e çalışmaktadır. Çünkü Mert’i sokaklardan kurtarıp okutan ve Komiser olmasına vesile olan Celal Babasıdır. Mert Kebapçı Celal’i Manevi babası gibi görür ve ona her zaman minnet duygusuyla bağlıdır. Yusuf Müdür bu durumdan habersizdir. Bu yüzden Organize Şubede ki ekibin başına Mert komiseri getirmiştir. Yusuf Müdür ‘Kebapçı Celal’in başı olduğu suç örgütüne en has adamı Sarp’ı sızdırmışken, kendi içerisinde ki Köstebekten habersizdir. Organize Şubenin içerisindeki bu köstebek onun yine en çok güvendiği Mert komiserdir.

İçerde dizisinin konusu genel olarak yukarıda anlatıldığı şekliyledir. Dizinin ilk 2 bölümünden konusu anlaşılmaktadır. Daha sonra ki olaylar bu konu üzerinden gelişmektedir. Diğer İçerde oyuncuları ilerleyen bölümlerle gelişen olaylar zinciriyle diziye dâhil olmaktadır. Yani dizide aksiyon ve dram hiç bitmemekte, her bölümde katlanmaktadır. İzlenilen her bölüm sonunda bir sonraki bölüm merakla beklenmektedir. Dizide ön planda birkaç karakter yoktur. Ana karakterlerin haricinde diğer içerde oyuncuları da replikleri ile hep göz önündedir. Aslında diziyi başarılı kılanda budur. Umarız İçerde dizisi ilerleyen bölümlerde de hep böyle monotonlaşmadan gider ve kendini izlettirir.

İçerde Dizisi Karakterleri:

 

Sarp Yılmaz (Çağatay Ulusoy)


Sarp, Polis Akademisini birincilikle bitirmek üzere olan komiser adayıdır. Organize Şubenin Yusuf Müdürü Sarp ile bir plan yapar. Sarp’ın gizli polis olarak mafya babası Kebapçı Celal’in suç örgütüne sızmasını sağlar. Artık Sarp’ın amacı Kebapçı Celal’in suç örgütünü çökertmek ve onu içeri tıkmaktır. Aslında asıl amacı ise küçükken kaçırılan kardeşi Umut’u bulmaktır. Sarp Kebapçı Celal’e daha çok yakın olmak için Celal’in kızı Melek ile yakınlık kurar. Bu yakınlık zamanla karşılıklı aşk’a dönüşür.

Mert (Aras Bulut İynemli)


Mert Polis Akademisinin ikincisi, Sarp’ın devresidir. Yusuf Müdür onu Organize Şubede ekibin başına almıştır. Mert aslında Manevi babası Kebapçı Celal’e çalışmaktadır. Celal Baba onun gözünde kendisini sokaklardan kurtaran ve okutan adamdır. Mert kendisini ailesinden koparan ve çocukluğunu bitiren adamın aslında Kebapçı Celal olduğu gerçeğini bilmez. Celal Babasına hep minnet duyar. Mert Komiser Kebapçı Celal’in emniyetteki köstebeğidir.

Kebapçı Celal (Çetin Tekindor)


Adamları ve sevenleri kendisine Celal Baba diye hitap eder. Hasımları onu acımasızlığı ile bilirler. Asıl mesleği kebapçı ustalığıdır. Karanlık işlerinin merkezide kendisine ait kebapçı dükkanıdır. Karanlık işlerini yürütürken sıkıntı yaşamamak için, manevi oğlu Mert Komiser ona organize şubeden sürekli bilgi sızdırır. Kebapçı Celal kurnaz bir karakterdir. Kebapçı Celal’in emniyet içindeki köstebeği Mert Komiserdir.

Yusuf Müdür (Mustafa Uğurlu)


Yusuf Müdür Organize Şubenin başında birçok suç örgütünü çökertmiş ve efsaneleşmiştir. Kebapçı Celal’in başı olduğu suç örgütünü ise 20 yıldır bitirememiştir. Celal’i bitirmek için en büyük kozu olan Sarp’ı sahaya sürer. Sarp bir süre sonra Kebapçı Celal’in en has adamı olur. Yusuf Müdür Kebapçı Celal’i enseleyeceği her operasyonda son anda elinden kaçırır. Yusuf Müdürün bilmediği bir şey vardır. Yusuf Müdürün Organize Şube ekibinin başındaki Mert Komiser, Yusuf Müdürü her operasyonda Kebapçıya öter. Yusuf Müdür Kebapçı Celal’in içerisine Sarp’ı gizli Polis olarak sızdırmıştır, ama kendi içerisinde ki köstebeğin henüz farkında değildir.

Melek (Bensu Soral)


Kebapçı Celal’in öz kızıdır, ama kendisi bunu bilmez. Celal Baba, Mert gibi kendisini de sokaklardan kurtardığı için Celal Babayı manevi babası olarak görür. Celal Baba Meleği okutmuş ve Avukat yapmıştır. Melek, Celal Babanın en has adamı olan gizli Polis Sarp’a âşıktır. Mert ile sokaklarda büyüdüğü için Mert’i öz kardeşi gibi sever. Kebapçı Celal’in en zayıf noktası öz kızı Melek’tir. Celal Babası onun saçının kılına zarar gelmesini istemez.

Davut (Rıza Kocaoğlu)


Kebapçı Celal’in en sadık tetikçisidir. Celal Babanın birçok faili meçhul cinayetini Davut işlemiştir. Gözü kara ve acımasızdır. Celal Babaya mutlak bir sadakatle bağlıdır. Celal Babanın kızı Melek Davut’un platonik aşkıdır. Melek Sarp’a âşık olduğu için Davut Sarp’tan hep nefret eder.

Coşkun (Nebil Sayın)


Coşkun, Kebapçı Celal’in eski adamıdır. Mert Komiseri yani Umut’u çocukken kaçıran adamdır. Çocukları dilendiren çetenin başıdır. Celal çocukken Mert ve Meleği Coşkun’a gizliden vermiş ve sonra onları Coşkun’un elinden kurtarmış gibi yapmıştır. İşi bittiğinde de Coşkun’u öldürmüştür. Herkesin öldü bildiği Coşkun ölmemiş ve sonra diziye dâhil olmuştur. Coşkun Celal’in en büyük sırlarını bilen hayatta kalan tek adamdır.

Al Yanak (Yıldıray Şahinler)


Çevresinde Al yanak ismi ile tanınır. Celal Babanın en has adamlarından biriyken ihanet etmiş, Kebapçı Celal’in düşmanlarıyla iş birliği yapmıştır. İş birliği yaptığı Köstenceliyi Celal Baba öldürünce, Al Yanak yine çakallığa yatarak Celal Babadan af dilemiştir. Kebapçı Celal Al Yanağın bu durumundan faydalanmak için onu küçük köstebeği yapmıştır. Artık Celalden nefret eden düşmanları Al Yanak ile işbirliği yapacaktır. Al Yanakta bunları Celal’e ötecektir.

Eylem (Damla Colbay)


Mert komiserin deyimiyle Gazeteci kızdır. Mert Komiser ile birbirlerine âşıktırlar. Sarp Eylem’i kız kardeşi gibi sever ve korur. Eylem Sarp’ın annesi ile aynı evde yaşar. Ne zaman başını belaya soksa Mert komiser yardımına yetişir.

Füsun Yılmaz (Nihal Koldaş)


Sarp’ın öz annesidir. Kendi mahallesinde kiracısı olduğu ev yemekleri yapan bir dükkân işletir. Oğlu Sarp’ın Polis olmasını beklerken mezuniyet töreninde akademiden atılma olayına şahit olmuş ve kahrolmuştur. Aslında bu olayın Yusuf Müdür ile Sarp’ın Celal’in çetesini bitirmek için yaptıklarını hala bilmez. Oğlu Sarp’ın meslekten atılmadığını, gizli Polis olduğunu bilmemektedir. Füsun teyze küçükken kaçırılan oğlu Umut’un hala yaşadığını düşünmektedir ve en büyük hayali ona kavuşmaktır.

Yeşim Duman (Gözde Kansu)


Yeşim Kebapçı Celal’in eşidir. Celal’e hep kocam diye seslenir. Celal’in Meleğe düşkün olmasından dolayı Meleği pek sevmez. 17. Bölümde Meleğin Celal’in öz kızı olduğunu öğrenmiştir. Celal onun için her şeyden ve herkesten önemlidir.

Minik (Seyithan Özdemir)


Celal Babanın sağ koludur. Oldukça uzun boylu, ilk bakıldığında sert mizacı olan korkulası bir adamdır. Kebapçı Celal’e mutlak sadakatle bağlıdır. Celal Baba için canını düşünmeden verebilir.

Yaşar (Mehmet Yılmaz Ak)


İçerde dizisine 17. Bölümde dâhil olmuştur. Yaşar, Kebapçı Celal’in ilk eşinin birlikte kaçtığı adamın oğludur. Coşkun ile birlikte Celal Babanın kızı Meleği kaçırarak, babasını öldüren kebapçı Celal’e meydan okumuştur. Yaşar intikam almak için Kebapçı Celal’i öldürmek ister. Yaşar oynadığı karakter ile izleyicide psikopat izlenimi yaratmayı başarmıştır.

Barış (Deniz Gürzumar)


Sarp tarafından annesinin ev yemekleri dükkânına yerleştirilmiştir. Annesi bunu bilmez. Barış’ı mahallede gariban biri olarak görür ve dükkânına eleman olarak alır. Aslında Sarp Barış’ı annesini korusun diye annesinin karşısına çıkarmıştır. Barış konuşurken biraz patavatsız, dükkânda iş yaparken de tabak kırmasıyla fazlaca sakar bir karakteri canlandırır.

Akın Işık (Ercan Kesal)


İçerde dizisinde 6 bölüm kadar oynamıştır. Uluslararası kaçakçılık yapmaktadır. Kebapçı Celal ile birlikte yasa dışı işler yapmıştır. Kebapçı Celal’i bitirmek için Al yanak ile iş birliği yapmış. Celal ihanetin farkına varınca Akın Işık’ı dizinin 10. Bölümünde yakarak öldürmüştür. İlerleyen bölümlerde Akın Işık’ın eşi intikam almak için diziye dâhil olmuş, Celal’ in has adamı Davut tarafından silahla öldürülmüştür.

Mestan Gönül (Mustafa Yıldıran)


Kebapçı Celal’in en sadık adamlarındandır. Celal Babası için gözünü kırpmadan canını verebilir. Babam kurban repliği ona özgüdür. Sarp’ın içlerine sızmış bir gizli Polis olduğunu öğrenir. Emin olmak için kebapçı dükkânına tek gelmesini söyler ve emin olduğunda Sarp ile ölümüne kavga ederken Al Yanak tarafından öldürülür. 8. Bölümde diziye veda eder.

İçerde Dizisi Detay:

Kanal: Show TV
Yönetmen: Uluç Bayraktar
Senarist: Ertan Kurtalan ve Toprak Karaoğlu
Oyuncular: Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor, Mustafa Uğurlu, Bensu Soral, Rıza Kocaoğlu, Gözde Kansu, Nebil Sayın…
Tür: Polisiye/Aksiyon/Dram
Süre: 100-150 dakika arası
Başlangıç Tarihi: 19 Eylül 2016

İçerde Dizisi Fragmanı:

A comment on "İçerde Dizisi Konusu ve Oyuncuları"

  1. Pelin says:

    Okuyunca diziyi izlemiş kadar oldum ve izleme isteği geldi 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *