İçeride (Shut In) Filmi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

M.Night Shyamalan filmlerini seviyorsanız , İçeride tam size göre. Shut In (İçeride) 2016 yılı yapımı bir gerilim filmi. Yönetmenliğini Farren Blackburn’un yaptığı filmde Naomi Watts, Oliver Platt ve Charlie Heaton başlıca rollerde. M.Night Shyamalan filmleri gibi ilk etapta biraz ağır ilerleyen, neler olup bittiğini son on dakikaya kadar seyirciden saklamayı başaran bir film İçeride. Mullholland Drive (Mullholland Çıkmazı) gibi kendi türünde kült seviyesine ulaşmış bir filmde tanıdığımız yetenekli oyuncu Naomi Watts, Shut In boyunca tüm oyunculuk gücünü konuşturuyor.

İçeride (Shut In) Konusu:

Mary Portman, Maine kırsalında, şehirden oldukça uzak bir noktada yaşamakta ve çalışmakta olan bir çocuk psikologudur. Feci bir kaza geçiren kocası ölmüştür. Kazada arabada olan diğer kişi üvey oğlu Stephen’dir. Stephen maalesef felç olmuştur. 18 yaşındaki çocuğun boyundan aşağısı tutmamakta ve iletişim de kuramamaktadır. Aradan altı ay geçer. Mary, Stephen’a evde bakmaktadır. Her ne kadar çocuğu sevse de çok yorulmuştur. Arada meslektaşı olan bir başka psikologla Skype üzerinden konuşmakta ama yine de üzerindeki baskıyı atamamaktadır. Bir gece, oldukça sorunlu eski hastalarından biri, küçük Tom, Mary’nin evinin kapısında belirir. Tom sağırdır. Mary henüz bir şey yapamadan çocuk dondurucu gecede kaybolur ve bulunamaz. Aramalar sonuçsuz kalır. Mary büyük bir suçluluk hissine kapılır. Akabinde evde garip şeyler olmaya başlar.

Mary Portman:

Naomi Watts’ın hayat verdiği Psikolog Mary, çoğunlukla çocuklardan oluşan hastaları ile sağlam ilişkiler kurmaktadır. Tıbbi bilgileri ışığında, bu çocuklara psikolojik yardımda bulunmaktadır. Karşılığında çocuklar da O’nun anneliğe duyduğu özlemi gidermektedir. Ancak aniden evine gelen küçük bir hastası ile olaylar birbirini izler.

Dr.Wilson:

Mary kendi sıkıntılarını çözmek için psikolog arkadaşı Wilson’dan yardım almaktadır. İnternet üzerinden yaptıkları görüşmelerde Wilson, Mary’nin parasomnia (uykuda davranış bozukluğu) yaşadığını düşünmektedir. Bunun sebebi olarak da kazada eşini kaybetmiş olmasını ve geriye kalan üvey oğluna bakmasının getirdiği ağır travmayı göstermektedir.

Steven Portman:

Mary’nin 18 yaşındaki üvey oğlu. Babası ile birlikte geçirdiği trafik kazasından sonra felç kalmıştır. Konuşamamaktadır.

Tom Patterson:

Mary’nin çocuk hastalarından biri. Sağır olana çocuğun Mary’nin her yere uzak kır evinin kapısına nasıl geldiği bilinmemektedir.

İçeride (Shut In) Filmi Detay:

Yönetmen: Farren Blackburn
Oyuncular: Naomi Watts, Oliver Platt, Charlie Heaton, Jacob Tremblay, David Cubitt
Tür: Gerilim, dram, korku
Ülke: ABD

İçeride (Shut In) Filmi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *