İkizler Memo-Can Konusu, Karakterleri ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

“Bir aile komedisi” sloganıyla yayın hayatına Kanal D ekranlarında başlayan İkizler Memo-Can dizisi, cumartesi gecelerine damga vurmayı başardı. Aile ilişkilerinin dinamikleri üzerine kurulu olan dizinin hikayesi kimi zaman duygusal kimi zaman da komik anları ile izleyiciyi etkisi altına alıyor. 

İkizler Memo-Can künyesinde başarılı isimlere ev sahipliği yapıyor. Heyecanlı ve samimi bir hikaye ile başarılı oyuncuların usta performanslarının bir araya geldiği İkizler Memo-Can dizisinin yapımcılığını Türker İnanoğlu üstleniyor. Genel hikayesi sevgi üzerine kurulu olan dizi, ünlü ve başarılı senarist Ahmet Yurdakul’un kaleminden çıkıyor. Ahmet Yurdakul’un oluşturduğu hikayeyi ise her bölüm Azime Aktaş olgunlaştırıyor. Erol Özlevi’nin yönetmen koltuğunda yer aldığı projede görüntü yönetmenliğini Mustafa Özlüdağ; sanat yönetmenliğini ise Mustafa Mert Aldemir yürütüyor.

Kanal D’nin fenomen haline gelen dizisi İkizler Memo-Can oyuncuları ile gözleri üzerine çeviriyor. Oldukça itina ile oluşturulan İkizler Memo-Can cast ekibi; genç, dinamik ve usta isimleri bir arada topluyor. İkizler Memo-Can dizisi oyuncu kadrosu; Emir Berke Zincidi, Nehir Erdoğan, Burak Hakkı, Özgürcan Çevik, Tuğba Çınar, Reyhan Sadıkoğlu, Nihan okutucu, Mazlum Kiper, Buket Dereoğlu, Feyha Çelik, Yaren Ada Can, Rüzgar Diricanlı, Engin Torun, İlke Korkmaz, Sinem Ergin, Barış Taşkın, Cengiz Gezgin, Emre Yılmaz ve Atilla Saral gibi ünlü isimlerden oluşuyor.

Dizi yayın saatlerinde reyting listelerinde üst sıralarda yer aldığı gibi sosyal medya üzerinde de etkili rol oynuyor. Aynı zamanda sosyal medyada dizinin karakterine dair birçok bilgi paylaşılıyor. 

Sosyal medya hesaplarından İkizler Memo-Can kamera arkası görüntülerine yer veren dizi, oyuncuların ve çekim ekibinin keyifli hallerini çoğu zaman hayranları ile paylaşıyor. 

Facebook: https://www.facebook.com/ikizlermemo/

Twitter: https://twitter.com/ikizlermemocan

Instagram: https://www.instagram.com/ikizlermemocan/?hl=tr

İkizler Memo-Can Dizisinin Konusu

Memo ve Can doğumlarının ardından birbirini hiç tanımadan farklı hayatlara sürüklenmiş ikiz kardeşlerdir. Memo, öz olmayan annesi, dayısı ve anneannesi ile birlikte yaşamaktadır. Maddi durumu kötü olan Memo’nun ailesi, birbirine sevgi ile bağlı güçlü bir ailedir. Memo, büyük beklentileri olmayan ancak zeki hareket eden bir çocuktur. Ailesinin dar gelirli olmasına rağmen para konusuna aldırmayan ve mutlu olan Memo, annesine yardım edebilmek için sokaklarda çöp toplamaktadır.

Can ise, zengin ve yalnızlıklar içerisinde bir çocuktur. Babası ve dedesi ile kocaman bir malikanede yaşayan Can, katı kurallar ve disiplinli bir hayat sürmesi nedeniyle kendisini kapana kısılmış gibi hissetmektedir.

Memo’nun kağıt toplamak için sokakları dolaştığı bir gün yolu oyun parkına düşer. Can ilk defa çevresindeki dadı ve hizmetlileri atlatıp sıradan çocuklar gibi zaman geçirmek için evinden kaçar. Can ve Memo bu oyun parkında karşılaşırlar ve yer değiştirmeye karar verirler. İki küçük yaramaz dışında bu yer değiştirme oyunundan kimsenin haberi yoktur. Oyun parkında kıyafetlerini değiştiren ikizlerin, birbirlerinin yerine geçmeleri ile macera başlar.

İkizler Memo-Can Oyuncu Listesi ve Karakter Analizi

İkizler Memo-Can dizisi pek çok ünlü oyuncuya ev sahipliği yapıyor. Erler Film tarafından çekilen dizi fenomen haline geldikçe İkizler Memo-Can dizisi oyuncuları gerçek isimleri de izleyiciler cephesinde daha çok araştırılmaya başlandı.

Memo Caneri ve Can Alkanlar Karakteri – Emir Berke Zincidi

Memo Caneri, maddi olarak zorluk yaşayan bir ailede büyümüştür. Memo; annesi Melek, dayısı çilingir Osman ve ninesi Nursine ile birlikte yaşamaktadır. Memo, ailesine çok bağlı ve mutlu bir çocuktur. Sokaklarda mendil ve su satan, hurda toplayan Memo, kıvrak zekası ve yaramaz halleri ile herkesin sevgilisi olmayı başarmıştır. Özellikle dayısı Osman’a düşkün olan Memo, baba özlemini dayısı ile bastırmaya çalışmaktadır. Hayat dolu olan Memo, çevresindeki herkese mutluluk saçmaktadır. Hazır cevap tavrı ve ufak yaramazlıklarıyla bazen annesini kızdıran Memo, ailesi tarafından çok sevilmektedir.

Can Alkanlar, çok zekidir. Babası Onur ve dedesi Mümtaz ile büyük bir malikanede yaşayan Can’ın çevresinde dadılar, özel öğretmenler ve hizmetliler pervane olmaktadır. Can, kurallar ve sınırları olan disiplinli bir hayat yaşamaktadır. İkizi Memo’ya göre daha uslu olan Can’ın en büyük amacı derslerinde başarılı olmaktır. Annesinin öldüğü söylenen Can, hayatı boyunca anne sevgisinin açlığını çekmiştir. Babası Onur’un sürekli çalışması nedeniyle oğluyla ilgilenmemesi, Can’ı yalnızlığına itmektedir. Can bütün maddi olanaklarının yanında istediği sevgi ve ilgiyi görememektedir. Son derece saygılı ve terbiyeli olan Can, mutsuz ve yalnızlık çeken bir çocuktur.

Dizinin başrol oyuncusu Emir Berke Zincidi’nin oyunculuk performansı “İkizler Memo-Can gerçekten ikiz mi?” sorusunun akıllara takılmasına neden oluyor. Çocuk yıldız Emir Berke, dizide aynı anda hem Memo Caneri hem de Can Alkanlar karakterlerine hayat veriyor. 14 yaşında olan Emir Berke, 2 yaşında ajansa kayıt olması ile ekranla tanışmıştır. Oyunculuk kariyerine reklam filmleri ile başlayan küçük yıldız, ilerleyen yıllarda oldukça ses getiren projelerde yer almıştır. 2009 yılında “Bu Kalp Seni Unutur mu?” dizisi ile oyunculuğa adım atan Emir Berke, Öyle Bir Geçer Zaman ki, Muhteşem Yüzyıl, Küçük Ağa dizilerinde rol almıştır. Hititya: Madalyonun Sırrı filmi ile beyaz perdeye göz kırpmıştır.

Twitter: https://twitter.com/Emir_Zincidi

Instagram: https://www.instagram.com/officialemirberkezincidi/?hl=tr

Melek Caneri Karakteri- Nehir Erdoğan

Melek Caneri, Memo’yu büyüten annesidir. Fakir bir ailenin kızı olan Melek, hayatı boyunca geçim sıkıntısı yaşayan genç bir kadındır. Gururlu, çalışkan ve dürüst olan Melek, hayata karşı dimdik durmayı başarmıştır. 19 yaşında sevmediği bir adamla evlendirilmiştir. Bu evlilikte hem psikolojik hem de fiziksel şiddet gören Melek’in bir oğlu olmuştur. Ancak oğlunu kaybeden Melek, kötü evliliğine daha fazla dayanamayacağını anlayarak kendine yeni bir hayat kurmuştur. Kaçırılıp satmak için eve getirilen Memo’yu kaybettiği oğlunun yerine koymuştur ve ona annelik yapmaya başlamıştır. 

Aslen Malatyalı olan Nehir Erdoğan, 1980 doğumludur. 1998-2002 yılları arasında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünü bitiren Erdoğan’ın gönlüne oyunculuk sevdası düşmüştür. İşletme eğitiminin ardından, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde eğitimini tamamlayarak televizyon sektörüne adım atmıştır. Televizyon hayatına TRT 1 ekranlarında sunuculuk yaparak başlamıştır. 2001-2003 yılları arasında Telepazar isimli sanat, müzik ve kültür haberlerini sunmuştur.

Nehir Erdoğan, TRT 1 ekranlarında yayınlanan Koçum Benim dizisindeki Pelin karakteri ile oyunculuğa başlamıştır. Ardından Estağfurullah Yokuşu, Yabancı Damat, Tatlı Bela Fadime, Ay Işığı, Avukatlar, Aşk Bir Hayat, Son ve Reaksiyon gibi projelerde rol almıştır. Başarılı oyuncu Nehir Erdoğan, 2014 yılında yönetmen Ahmet Sesigürgil ile evlenmiştir.

Instagram: https://www.instagram.com/nehirlefou/?hl=tr

Onur Alkanlar Karakteri- Burak Hakkı

Onur Alkanlar, ikizler Memo ve Can’ın öz babasıdır. Yakışıklı, karizmatik, akıllı ve başarılı bir mimar olan Onur tam bir işkoliktir. İkiz oğullarından birini kaybetmesi ile hayatı alt üst olan Onur, oğlunun acısını unutmak için kendisini işine adamıştır. Can’ı kaybetmekten çok korkan Onur, Can’a kurallar, sınırlar ve mesafe koymuştur. Sert bir mizaca sahip olan Onur, oğlunu çok sevmesine rağmen sevgisini ona gösterememektedir. Memo’nun kaybolmasından eski karısı Dilek’i sorumlu tutan Onur, oğlu Can’a annesinin öldüğünü söylemiştir.

Aslen Yalovalı olan başarılı oyuncu Burak Hakkı, 47 yaşındadır. Burak Hakkı, eğitim hayatını İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri bölümünde tamamlamıştır. 1994 yılında yapılan “Best Model of Turkey” yarışmasını kazanmıştır. Sektöre mankenlik ve modellik yaparak adım atan Burak Hakkı, Türkiye’yi birçok uluslararası yarışmada temsil etmiştir. Bu yarışmalar arasında 1995 yılında yapılan Manhunt International ve 1997 yılında düzenlenen Top Meditteranie yarışmaları yer almaktadır. Modellik yarışmaları ve mankenlik kariyerinin ardından reklam filmlerinde oynamaya başlayan Burak Hakkı, oyunculuğa 1998 yılında Kanasın klibinde rol alarak başlamıştır.

2000 yılında Zehir Çiçek isimli diziyle ekranlara gelen Hakkı, Mayıs Kraliçesi, Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu, O Kadın, Semum, Aşk Aynı Adreste, Günah, Paşalı, Kırık Ayna, Gurbet Kadını, Yeniden Çalıkuşu, Son Yüzleşme, Kaybolan Yıllar, Dudaktan Kalbe, Küçük Kadınlar, Maskeli Balo, Kızım Nerede, Yer Gök Aşk ve Diriliş Ertuğrul gibi önemli projelerde yer almıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/burak_hakki/?hl=tr

Osman Caneri Karakteri – Özgürcan Çevik

Osman Caneri, Çilingirci Osman olarak tanınır ve Memo’nun dayısıdır. Deli dolu, biraz serseri gözüken Osman güzel bir kalbe sahiptir. Saf bir kişiliği olan Osman, söz konusu ailesi olduğunda karşısındakini umursamaz. Ablası, annesi ve Memo’ya çok düşkün olan Osman, dışarıdan vurdumduymaz, sorumsuz ve kaygısız gözükür. Bazen üç kağıtlara başvuran Osman, en zor anlarda bile herkesi gülümsetir. Memo ile muhteşem ikilidir, Memo’ya arkadaşı gibi davranır. Bütün problemlere “bir şekilde çözülür” diyerek yaklaşan bitirim delikanlının sonunda çözemediği sorun yoktur. Ailesinin yanı sıra Osman’ın en büyük tutkusu aynı mahallede oturan komşu kızı Yaren’dir. Yaren’e olan aşkı, Osman’ın birçok kez hapse girip çıkmasına neden olmuştur. Yaren’in babası nedeniyle birbirine kavuşamayan çiftin en büyük hayali evlenip mutlu bir aile kurmaktır.

Hacettepe Üniversitesi Turizm- Otel İşletmeciliği bölümünden mezun olan Çevik, 1983 doğumludur. Turizm sektöründe eğitim gören Özgürcan Çevik, oyunculuk mesleğine olan tutkusuna yenik düşmesiyle tiyatro eğitimine başlamıştır. 2004-2009 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Mimar Sinan Sanat Fakültesi Tiyatro-Oyunculuk bölümünden mezun olmuştur. Okulun bitmesinin ardından oyunculuk kariyerine, Ankara Sanat Tiyatrosu’nda görev alarak başlamıştır. Kod Adı: Keklik oyunuyla X. Lions Tiyatro Ödüllerinde en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü almıştır.

Televizyon ekranlarına ise Ayşe Kulin’in romanından uyarlanarak çekilen Türkan dizisinde, Türkan Saylan’ın eşi doktor Orhan rolüyle adım atmıştır. Oyunculuk kariyeri boyunca Bizim Evin Halleri, Unutma Beni, Unutma Beni İstanbul, Fatih- Harbiye, Şevkat Yerimdar, Ruhum Aynası gibi başarılı işlerde görev yapmıştır.

Twitter: https://twitter.com/ozgurcan_cevik

Instagram: https://www.instagram.com/ozgurcancevik/?hl=tr

Yaren Kepez Karakteri – Tuğba Çınar

Yaren Kepez, fakir bir mahallede büyümüş mütevazı bir kızdır. Osman’a aşık olan Yaren, güzelliğinin farkında değildir. Sıcakkanlı, iyiliksever olan Yaren, babasıyla birlikte yaşamaktadır. Küçük yaşta annesini kaybeden genç kız, hem kendisine hem de babasına bakmıştır. Hayatını tek başına kazanmaya ve savaşmaya alışkın olan Yaren, dimdik duran ve tuttuğunu kopartan bir kızdır. Osman’ın bütün sorunları çözebilmesine ve deli dolu hallerine aşık olan Yaren’in gözü, Osman’dan başkasını görmemektedir. Osman’ı kötüleyen babasına rağmen sevgilisine her durumda güvenmektedir.

Aslen Rizeli olan genç oyuncu Tuğba Çınar, 1997 doğumludur. Sosyal medya fenomeni olarak ünlenen Tuğba Çınar, gamzesi belinde kız olarak tanınmaktadır. Ankara’daki Çankaya Reha Alemdaroğlu Lisesi mezunu olan genç sanatçının, ilk oyunculuk deneyimi İkizler Memo-Can dizisi olmuştur.

Twitter: https://twitter.com/hilalkolyelikiz

Instagram: https://www.instagram.com/_tugbacinar/?hl=tr

Dilek Karakteri – Reyhan Sadıkoğlu

İkizler Memo ve Can’ın öz annesidir. Memo doğduğunda eşi Onur ile birlikte Mert ismini vermişlerdir. Ancak Onur’un oğlunun kaçırılmasından annesi Dilek’i sorumlu tutmasıyla ikili arasında anlaşmazlıklar başlamıştır. Dilek, Onur’un suçlamalarını kaldıramaz. Onur’un Dilek’i evden kovmasıyla beraber ikili boşanır. Dilek diğer oğlu Can’ı da 12 yıl boyunca görememiştir.

Kemal Sadıkoğlu ile evli olan Reyhan Sadıkoğlu’nun bu evliliğinden Lara adında bir kız çocuğu vardır. Reyhan Sadıkoğlu daha önce Çocuklar Duymasın, Kalp Atışı ve Ufak Tefek Cinayetler gibi başarılı dizilerde konuk oyuncu olarak rol almıştır. İlk sürekli oyunculuk deneyimini İkizler Memo-Can dizisindeki Dilek karakteri ile yaşamaktadır.

Instagram: https://www.instagram.com/reyhan.sadikoglu/?hl=tr

Sibel Karakteri – Nihan Okutucu

Sibel, Memo ve Can’ın öz babası olan Onur’un sevgilisidir. Oldukça güzel, alımlı ve zeki olan Sibel, Onur’u kendisine bağlamanın türlü yollarını aramaktadır. Onur’un işkolik tavrından rahatsız olan Sibel, Onur’u işinden kendisine çekmeyi denemektedir. Lükse ve paraya düşkün bir kadın olan Sibel, Onur ile evlenip serveti elde etmenin planlarını yapmaktadır. Can ve dede Mümtaz’ı, Onur ile evlilik yolundaki en büyük engel olarak gören Sibel, Can’dan kurtulmak için onu eğitim bahanesi ile yurt dışına göndermeye çalışmaktadır.

Nihan Okutucu, eğitimini 2002-2006 yılları arasında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuarı’nda tamamlamıştır. Oyunculuk kariyerine 2000 yılında yayımlanan Yedi Numara dizisindeki Özge karakteri ile başlayan Nihal Okutucu, birçok projede konuk oyuncu olarak yer almıştır. Canım Benim, Beşinci Boyu, Ezo Gelin, Vicdan, Ayrılık, Güneydoğudan Öyküler Önce Vatan, Bir Zamanlar Anadolu’da, Kuzey güney, Mor Menekşeler, Görünmeyenler ve İçimdeki Fırtına gibi projelerde rol almıştır.

Twitter: https://twitter.com/Nihan_Okutucu

Instagram: https://www.instagram.com/nihanokutucu/?hl=tr

Mümtaz Alkanlar Karakteri – Mazlum Kiper

Memo ve Can’ın öz dedesidir. Onur’un babası olan Mümtaz, Onur’un aksine daha sıcakkanlı ve yumuşak huyludur. Mümtaz, Can’ı çok sever ve onu mutlu etmek için elinden gelen her şeyi yapar. Ağırbaşlı bir adam olan Mümtaz, Can ile oyun oynamaktan büyük keyif almaktadır.

İkizler Memo-Can dede karakterine hayat veren Mazlum Kiper, tiyatrocu ve dublaj sanatçısıdır. İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda oyuncu olan sanatçı, 1960 yılında ilk başrolünü “Bozuk Düz” oyunuyla gerçekleştirmiştir. 1969 yılında İsveç’e giden Mazlum Kiper, oyunculuk ve reji eğitimi almıştır. 1986 yılında Gencay Gürün’ün çağrısı ile Türkiye’ye dönene kadar, İsveç’te tiyatro alanında önemli çalışmalara imza atmıştır.  2005 yılında İstanbul Şehit Tiyatrolarının genel sanat yönetmeni olan sanatçı, yüzlerce televizyon dizisinde yer almıştır. Birçok tiyatro oyununda sahne tozu yutan sanatçı, sayısız tiyatro oyununda da yönetmen koltuğunda oturmuştur. Sayısız film ve diziye sesiyle hayat veren Mazlum Kiper, başarılı dublaj sanatçılarından bir tanesidir.

Mazlum Kiper’in yer aldığı televizyon dizileri arasında birbirinden farklı ve başarılı yapım bulunmaktadır. Kiper; Kalp Hırsızı, Aşk Emek İster, İnsan Aldandı, Cam Kırıkları, Aşk Bir Hayal, Sinekli Bakkal, Oyun Bitti, Beşinci boyut, Sahra, Büyük Buluşma,Sırlar Dünyası, Sır Kapısı, Cinlerle Periler, Kurtlar Sofrası, İlişkiler, Hiç Bana Sordun Mu ve Yabancı Damat gibi dizilerde yer almıştır.

Matmazel Karakteri – Buket Dereoğlu

Matmazel, Can’ın annesi Dilek’in yokluğunda büyümesine yardımcı olan kişidir. Can’ın Fransız dadısı olan Matmazel, iyi eğitim almış, disiplinli, sert duruşu olan her daim dış görünüşüne önem veren bir kadındır. Kendisini mesleğine adamış olan Matmazel, dört dil bilmekte ve Can’ı en donanımlı şekilde yetiştirmeye çalışmaktadır. Duruşu, tavrı ve konuşmasıyla mesafeler ve sınırlardan oluşan Matmazel, sert görüntüsünün altında şefkat ve merhameti de barındırmaktadır.

Buket Dereoğlu, eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuarı Tiyatro ve Oyunculuk bölümünden mezun olarak tamamlanmıştır.  Mezuniyetin ardından oyunculuk kariyerine 90’lı yıllarda reklam filmlerinde yer alarak başlamıştır. Türk televizyon tarihine efsane olarak geçen Bizimkiler dizisinin kadrosunda yer alan Dereoğlu, Cümbüş Sokak, Sarı Gacı ve Tatlı Kaçıklar gibi projelerde rol almıştır. Sen Benimsin, Eve Düşen Yıldırım, Sudan Sebepler, Müziklerin Efendisi, Artı 18, Çılgın Kanal, Papatyam, Pulsar, Görgüsüzler, Gemilerde Talim Var, Arka Sokaklar, Cennet Mahallesi, Dayı, En İyi Arkadaşım, Sırlar Dünyası, Tuzu Kurular, Yarı Şaka Yarı Ciddi ve Oğlum Adam Olacak gibi dizilerde yer almıştır. Oynadığı karakterlerle sevilen Buket Dereoğlu, 8 Temmuz 2004 tarihinde oyuncu Özgür Özgülgün ile evlenmiştir. Oyuncunun bu evliliğinden Can isminde bir oğlu vardır.

Twitter: https://twitter.com/dereoglubuket

Instagram: https://www.instagram.com/bdereoglu/?hl=tr

Mahmut Kepez Karakteri – Atilla Saral 

Mahmut Kepez, Caneri ailesiyle aynı mahallede oturmaktadır. Mahalledeki kahvehanenin sahibi olan Mahmut aynı zamanda Osman’ın sevgilisi Yaren’in babasıdır. Kızı Yaren’e çok düşkün olan Mahmut, Osman ile olan ilişkisini onaylamaz ve evlenmelerine engel olmak için her yolu dener.

Atilla Saral, 27 Mart 1963’te Ankara’da doğmuştur. Sektöre model ve manken olarak başlayan Atilla Saral, birçok dizi ve sinema filminde rol almıştır. Usta oyuncu; Zeytin Tepesi, Kaledeki Yalnızlık, Hanımeli Sokağı, Son Bahar, Renklerde Kaybolan Hayat, Ayrılık, Son Cellat, Şöhret, Gelin, Geceler, Böyle mi Olacaktı, Süper Film Birden, Gizli Aşk, İki Kız Kardeş, Karanlığın Sonu, Hanımın Çiftliği, Manken, El Kızı, Buzdan Mutluluk, Salıncakta Üç Kişi, Kumar ve Sevgiye Hasret gibi sevilerek takip edilen projelerde yer almıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/atillasarall/?hl=tr

Nursine Nine Karakteri – Feyha Çelenk

Nursine Nine, Memo’nun anneannesidir. Melek ve Osman’ın annesi olan Nursine Nine, çocuklarını ve torununu çok seven bir kadındır.

74 yaşındaki usta tiyatro sanatçısı, Bursa Devlet Tiyatrosu’nun eski müdiresidir. 1963 yılında Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun olan Feyha Çelenk, tiyatro sahnesinde birçok karaktere hayat vermiştir. 1997 yılında Bursa Çocuk Sanat Evi’nde orta oyun geleneğini Ramazan günlerine özel temsiller verilmesini sağlayarak tekrar başlatmıştır.

Feyha Çelenk’in rol aldığı tiyatro oyunları arasında; Küçük Tilkiler,Çalıkuşu, Tutku, Baba Evinde, Yasak Defter, Hırçın Kız, Çatıdaki Çatlak, Rumuz Goncagül, Kanaviçe, Behçet Beyin Fötr Şapkası, Sular Aydınlanıyordu, Bebek Uykusu, Kuvay-i Milliye Kadınları, Töre, Orkestra, Çığ, Yarınlara Geç Kalmadan ve Puşide-i Siyah gibi eserler yer almaktadır. 

Feyha Çelenk rol aldığı tiyatro oyunlarının yanı sıra, yönettiği eserlerle de takdir toplamayı başarmıştır. Usta oyuncunun yönettiği eserlerde Mikado’nun Çöpleri, İkizler, Sarı Naciye, Elmadaki Barış, Bir Efes Masalı, Kulaktan Kulağa ve Zoraki Tabip gibi projeler bulunmaktadır. Başarılı tiyatro oyuncusu, televizyon kariyerine ise İkizler Memo-Can dizisi ile adım atmıştır. 

Instagram: https://www.instagram.com/feyha.celenk/?hl=tr

Bedir Karakteri – İlke Korkmaz

Bedir, Memo’nun mahalleden arkadaşıdır. Memo ile hiç anlaşamayan Bedir, Memo’ya fiziksel olarak üstünlük taslamaktadır. Memo ile Bedir arasında süregelen soğuk bir savaş vardır. Memo, Bedir’i zekası ile alt etmeyi başarmaktadır.

İlke Korkmaz, yeni nesil yetenekli çocuk oyunculardan bir tanesidir. Türk Malı dizisindeki Atom karakteri ile izleyici ile buluşmuştur. Sempatik oyuncu, Aşarı Yukarı Yemişliler dizisinde de rol almıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/ilkekorkmazz/?hl=tr

Musti Karakteri – Rüzgar Diricanlı 

Musti, Memo’nun hem mahalleden hem de okuldan arkadaşıdır. Yakın arkadaş olan Musti ve Memo, her türlü yaramazlıklarına dair planlarını beraber yaparlar. Musti, Memo’nun en sadık dostudur ve her daim yanındadır.

Musti karakterine hayat veren yeni nesil başarılı oyunculardan Rüzgar Diricanlı, 1 Ocak 2006 yılında İstanbul’da doğmuştur. Oyunculuk eğitimi alan çocuk yıldız, Koca Koca Yalanlar, Yüz Yüze, Kara Sevda, Yunus Emre Aşkın Yolculuğu, Galip Derviş, Annem Uyurken, Karakol, Türkan, Adanalı ve Serçe gibi başarılı yapımlarda rol almıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/ruzgardiricanli/?hl=tr

İkizler Memo-Can Oyuncularının Yaşları ve Memleketleri

  • Emir Berke Zincidi: 4 Ekim 2005 – Ankara
  • Nehir Erdoğan: 16 Haziran 1980 – İzmir
  • Burak Hakkı: 23 Mayıs 1972 – İstanbul
  • Özgürcan Çevik: 24 Ekim 1983 -Ankara
  • Tuğba Çınar: 4 Aralık 1999 – Ankara
  • Reyhan Sadıkoğlu: 1 Ocak 1981 – İstanbul
  • Nihan Okutucu: 1 Ocak 1984 – İstanbul 
  • Mazlum Kiper: 5 Nisan 1941 – İstanbul
  • Buket Dereoğlu: 1970 – İstanbul
  • Feyha Çelenk: 1945 – İstanbul

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *