İlginç Bir Bilim Kurgu: 5.Dalga Konusu ve Yorumlar

0/5 Votes: 0
Report

Description

Bu yazımız 4 Mart 1016 tarihinde vizyona giren ilginç bir bilim kurgu olma özelliği ile karşımıza çıkan orijinal ismi The 5th Wave olan 5.Dalga filminin konusu ve sinema yorumları üzerine olacak. Son yıllarda seri romanlardan beyazperdeye uyarlanan hikayeler oldukça revaçta. Harry Potter, Alacakaranlık ve Açlık Oyunları serilerinden sonra 5.Dalga da bir roman serisinin ilk filmi olarak karşımıza çıkıyor. Film bir kadın kahraman üzerine kurgulanmış. Başrolde son zamanların popüler oyuncusu Chloe Grace Moritz bulunuyor.

The 5th Wave

Sizlerde eğer 5.Dalga filmini izlediyseniz YORUM kısmını kullanarak film hakkındaki görüşlerinizi okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

 

5.Dalga Filmi Konusu:

5. dalga konusu

Dünya dışı varlıklar dünyaya saldırmaktadır. Büyük bir kaos yaşanmaktadır. Saldırıların ilk seferinde elektrik kesilmiş, yaydıkları elektromanyetik sinyaller her yerin karanlığa gömülmesine neden olmuş, ikinci defada tsunami dünyayı alt üst etmiştir. Üçüncü saldırıda milyonlarca insan kuşlardan yayılan salgın hastalıktan etkilenmiştir. Dördüncü dalgada artık insan görünümünü almış ve dünyaya inmiş olan uzaylılar, insanları birer birer yok etmeye başlamışlardır. 5. dalgada neler olabileceği bilinmemektedir.

The 5th Wave - 5. dalga - afiş (1)

Cassie 16 yaşında bir genç kızdır ve kardeşi Sammy uzaylıların eline düşmüştür. Cassie kardeşini kurtarmaya çalışmaktadır ve bu yolda Evan ile tanışır. Evan, Cassie’ye kendisini nasıl savunması gerektiğini öğretir. Ancak Cassie bir süre sonra Evan hakkında çok şaşıracağı bir gerçeği öğrenecektir.

5. dalga yorumları (1)

Daha önce, 2009 yapımı Alice Creed’in Ortadan Kayboluşu ve Cehenneme 2 Adım gibi filmlerinden tanınan J.Blakeson’un yönettiği film, bilim kurgu türünde. Genellikle bilim kurgu filmlerinin temelini oluşturan görsel efektler bu filmde çok fazla ön planda değil ama tabii ki yeterince kullanılmış. Bilim kurgu filmi olmanın yanı sıra, 5.Dalga, insanoğlunun karışık ve zor dönemlerde birbirlerine sarılmak yerine nasıl birbirlerine düşebileceklerinin de gösterildiği bir dram aynı zamanda.

5.Dalga Filmi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *