En İyi İllüzyon ve Sihirbazlık Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

İllüzyon ve Sihirbazlık üzerine çekilmiş en iyi sinema filmlerini bu listemizde sizinle paylaşmak istiyoruz.Sizlerde YORUM kısmını kullanarak listemizin gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.En İyi Sihirbaz Filmleri…

1. Sihirbaz – The Illusionist :

Sihirbaz - The Illusionist
http://www.imdb.com/title/tt0443543/

2006 yılında ABD ve Çek Cumhuriyeti tarafından ortak yapılan filmin yönetmeni Neil Burger dır.Fakir marangoz bir ailenin oğlu Eisenheim (Edward Norton) nın, aristokrat, zengin ve soylu bir ailenin kızı Sophia’ya (Jessica Biel) aşık olmasını konu alan filmde fazlaca sihirbazlık öğeleri bulunmaktadır.
Oyuncular: Edward Norton,Paul Giamatti, Jessica Biel, Rufus Sewell

2. Prestige – Prestij :

Prestige - Prestij
http://www.imdb.com/title/tt0482571/

2006 ABD İngiltere ortak yapımı filminin yönetmen koltuğunda Christopher Nolan oturmaktadır.En iyi Filmler listesine de girebilecek olan Prestij filminin konusu ise; eskiden beraber çalışan iki sihirbaz yani ilizyonistin birbirleri ile rekabete düşmesini anlatan bir filmdir.19. yüzyıl İngiltere sinde geçen film 79. Akademi Ödüllerine de aday olmuştur.
Oyuncular: Hugh Jackman, Christian Bale, Michael Caine, Scarlett Johansson, David Bowie

3. Sihirbazlar Çetesi – Now You See Me :

Sihirbazlar Çetesi - Now You See Me
http://www.imdb.com/title/tt1670345/

Fransız kökenli yönetmen Louis Leterrier tarafından çekilen Sihirbazlar Çetesi filmi 2013 yılı ABD yapımı sihirbazlık, İllüzyon, suç ve gerilim filmidir.
Oyuncular: Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Woody Harrelson, Mélanie Laurent, Isla Fisher, Dave Franco

4. Sihirbazın Çırağı – The Sorcerer’s Apprentice :

Sihirbazın Çırağı - The Sorcerer's Apprentice
http://www.imdb.com/title/tt0963966/

2010 ABD Yapımı Sihirbazın Çırağı filminin yönetmeni Jon Turteltaub dır. Balthazar’ın koruması altına girerek sihirbazlık eğitimi almaya başlayan Dave eğitim sona erdiğinde New York şehrini tehdit eden acımasız ve olağan üstü güçleri olan Horvath’e karşı savaşacaktır. Bu ikili arasında kimin kazanacağı ise merek konusudur.Eğer Nicolas Cage’ i seviyorsanız bu filmi kesinlikle izlemelisiniz.

Oyuncular: Nicolas Cage, Jay Baruchel, Monica Bellucci, Teresa Palmer

5. Dhoom 3 :

Dhoom 3
http://www.imdb.com/title/tt1833673/

Vijay Krishna Acharyanın yönettiği, Aamir Khan’ın başrolünde yer aldığı 2013 yapımı film. Aamir Khan bu filmde Sahir rolünü canlandırmaktadır. Sahirin babası büyük Hint sirkinin sahibidir. Sahirde babası ile birlikte sirkte gösteri yapmaktadır ve sirklerinin Hindistanın en büyük sirki olacağına inanırlar. Ancak babasının Chicago bankasına olan borcu yüzünden sirkleri kapanır ve Sahirin babası gözleri önünde intihar eder. Sahir için artık dünyanın en kötü insanları bankacılardır. Chicago bankasının başına bela olmaya karar vermiştir. Sürekli Chicago bankasını soyar ancak o ilizyonisttir ve soygunları bilinen soygunlar gibi olmuştur. 2014 yapımı Peekay filmi izlenilesi filmler arasında sayılabilir.Filmin Imdb puanına takılmamanızı öneririz.

Oyuncular: Aamir Khan, Abhishek Bachchan, Katrina Kaif, Uday Chopra

6. İnanılmaz Sihirbazlar – The Incredible Burt Wonderstone

İnanılmaz Sihirbazlar - The Incredible Burt Wonderstone
http://www.imdb.com/title/tt0790628/

Las Vegaslı sihirbaz Burt Wonderstone (Steve Carell), iş ortağını kaybettikten sonra yavaş yavaş düşüşe geçmeye başlamış ve şovunu bir sokak sihirbazına (Jim Carrey) kaptırmıştır.Jim Carrey sahneleri filmde çok değil ancak izlenebilir güzel bir film..

Oyuncular: Jim Carrey , Steve Carell , Olivia Wilde , Steve Buscemi , James Gandolfini

7. Hokkabaz:

Hokkabaz
http://www.imdb.com/title/tt0827503/

Senaryosunu Cem Yılmaz’ın yazdığı Hokkabaz Filminde hokkabaz (İskender) ve yardımcısının (Maradona) anadoluya yaptıkları turnede yaşadıkları anlatılmaktadır.Film Sihirbazlıktan ziyade yapamama yani işi hokkabazlığa dökmektedir.

Oyuncular: Cem Yılmaz, Mazhar Alanson, Özlem Tekin, Tuna Orhan

8. Scoop :

Scoop
http://www.imdb.com/title/tt0457513/

2006 yılı ABD İngiltere yapımı filmin senaryosunu Woody Allen, yönetmenliğini ise Woody Allen üstlenmiştir. İngiliz gazeteci Joe Strombel gizemli bir şekilde ölür. Strombel’in ölmeden önce bütün şehri sarsan ‘Tarot Kartı’ cinayetlerini takip etmektedir. Strombel’in ölümü cinayetler üzerindeki araştırmalar kesilir ve olayı saran esrar perdesi aralanamaz. Strombel’in yarıda bıraktığı işi tamamlama görevi henüz üniversitede okuyan bir gazetecilik öğrencisi olan Sondra’ya düşer. Genç ama son derece zeki bir stajyer olan Sondra, Sid Waterman adlı bir sihirbazın gösterilerinden birisini izlerken cinayetlerle ilgili çok önemli bir bir bilgiye ulaşır. Tüm ipuçları yakışıklı bir İngiliz Aristokratı olan Peter Lyman’ı göstermektir. Sondra araştırmasını derinleştirirken, Lyman’la arasında karşı konulmaz bir çekim doğar.

Oyuncular: Hugh Jackman ,  Scarlett Johansson ,  Woody Allen ,  Anthony Head ,  Ian McShane

9. Muhteşem ve Kudretli Oz – Oz The Great And Powerful

Muhteşem ve Kudretli Oz
http://www.imdb.com/title/tt1623205/

2013 yılı yapımı filmin konusu; Oscar Diggs (James Franco) küçük çaplı bir sirk sihirbazıdır. Ayrıca pek de ahlaklı biri değildir. Toz toprak içindeki Kansas’tayken kendini bir anda canlı Oz diyarında bulan Oscar, turnayı gözünden vurduğunu düşünür. Şöhret ve servet kazanması çok kolay olacaktır. Tabii üç cadıyla tanışana dek… Bu üç cadı; Theodora (Mila Kunis), Evanora (Rachel Weisz) ve Glinda, (Michelle Williams) Oscar’ın; herkesin beklediği o müthiş sihirbaz olduğuna bir türlü ikna olmaz. İstemeden Oz Diyarı’nın ve sakinlerinin büyük sorunlarıyla karşı karşıya kalan Oscar, çok geç olmadan kimin iyi kimin kötü olduğuna karar vermek zorundadır. İllüzyon ve becerikliliğiyle hatta biraz da büyüyle sihrini konuşturan Oscar, kendini büyük ve güçlü Oz Büyücüsü’ne dönüştürmekle kalmaz, daha iyi de bir adam hâline getirir.

Oyuncular: James Franco ,  Mila Kunis ,  Rachel Weisz ,  Michelle Williams ,  Zach Braff

10. Yıldız Tozu – Stardust :

Yıldız Tozu
http://www.imdb.com/title/tt0486655/

2007 yılı yapımı harika filmin yönetmenliğini Matthew Vaughn üstlenmiştir.Filmde büyücülük ve sihir öğeleri bolca bulunmaktadır. Sevdiği kıza kayan yıldızı getirmek için yola çıkan bir adamın macerası.Ailece izlenebilecek komedi, fantastik ve macera hepsi bir arada..

Oyuncular: Robert De Niro ,  Ben Barnes ,  Michelle Pfeiffer ,  Sienna Miller ,  Henry Cavill

A comment on "En İyi İllüzyon ve Sihirbazlık Filmleri"

  1. ural says:

    Sihirbaz’ı izlemiştim , cok sıkmıştı begenmemiştim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *