In The Flesh Konusu – Yabancı Dizi Tanıtımı

0/5 Votes: 0
Report

Description

In The Flesh, bir diğer adıyla çağımızın yeni zombi dizilerinden. Zombi dizisi denilince akla ilk gelenin The Walking Dead olmasına rağmen, senaryosu bakımından The Walking Dead‘den apayrı bir hikayeye sahip olan In The Flesh yeni bir zombi tanımı ile ekranlara geldi. 17 Mart 2013 tarihinde BBC kanalında yayına başlayan In The Flesh’in ilk sezonu üç bölüm ve altmışar dakika olarak çekilmiştir. 2. sezon ise 6 bölüm olan dizi toplamda 10 bölüm olarak yayınlanmıştır. Dizinin senaristi çok genç isimlerden biri olan ve ilk senaryosuyla böyle bir başarı elde eden Dominic Mitchell’dır. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Jonny Campbell yer almaktadır.

In The Flesh Konusu:

in-the-flesh
In The Flesh dizisinin konusuna bakacak olursak, yaşanan zamandan 4 yıl öncesinde dünya bir zombi istilasının altındaydı. Tüm insanlık giderek yok oluyordu. Bunun üzerine zombilerle savaşmak için kurulan Gönüllü İnsan Kuvvetleri zombi istilasının karşısında durarak bunu önlemeyi başardı. “Uyanış” denen bir hareket başlatıldı ve zombiler 4 yıl içinde bir tehdit unsuru olmaktan çıktılar. Birçoğu öldürülerek yok oldu, kalanı ise bir hapishaneye kapatılmış durumda. Aynı zamanda düzelmek ve eski hallerine dönmek için tedavi gören zombiler, iyileştikleri düşünüldüğü zaman ailelerinin yanına götürülerek onlarla yaşamasına izin veriliyor. Bunlardan biri olan ve 4 yıl önce öldürülerek zombiye dönüşen Kieren Walker, 4 yıl sonra tedavi olmuş bir şekilde iyileşerek evine dönmektedir. Ancak ailesinin hiç beklemediği bir durum olan Kieren’ın dönüşü hepsi için zor olacaktır. Kieren’in zombi olduğu zamandaki yaptıklarından dolayı duyduğu pişmanlık sonucu kendisiyle olan iç hesaplaşmalarını konu alan dizi dram türünde başarılı bir yapıtı izleyicisi ile buluşturmuştur. 7.7 IMDB puanına sahip olan dizi tanıtım filmiyle büyük ilgi gördükten sonra bu ilgi dizinin yayın süresi boyunca da devam etmiştir.

In The Flesh Karakterleri:

Kieren Walker:

kieren-walker

Zombi istilası döneminde ölmüş ve zombi olarak tekrar hayata gelmiş insanlardan biridir. Başkarakterimiz olan Kieren, kendi içindeki hesaplaşma ve depresif halleri ile dizinin odak noktasıdır.

Jem Walker:

jem-walker

Kieren’ın küçük kız kardeşidir. Zombi istilası döneminde Gönüllü İnsan Kuvvetleri’ne katılması sebebiyle zombilere karşı bir kin beslemektedir. Öyle ki abisinin evde kalmasını hiç istemeyecektir.

Steve ve Sue Walker:

steve-ve-sue-walker

Kieren’in anne ve babasıdır. Oğullarını çok sevmekte ve yeniden eskisi gibi sıcak bir aile olmayı istemektedirler. Ancak çevrelerindeki insanların zombilere duyduğu kin nedeniyle sürekli diken üstünde dururlar ve Kieren’ın bir süre evden çıkmasına izin vermeyip onu saklarlar.

Amy Dyer:

amy-dyer

Kieren gibi tedavi olmuş bir zombidir. Ancak Amy, Kieren’den daha pozitif daha olumlu bir bakış açısına sahiptir.

In The Flesh Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *