İngiliz Efsanesi BBC Dizileri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Dünyaca ünlü BBC kanalının en iyi İngiliz dizileri hakkında bir liste hazırladık. Efsane BBC Dizileri listemize YORUM yaparak sizde beğendiğiniz İngiliz dizilerini bizlerle paylaşabilirsiniz.İngiliz dizileri hemen her dönemde dikkat çeken ve çok sayıda ülkede gösterilen diziler olmuştur. Özellikle BBC’de yayınlanan dizilerle ilgili, ‘BBC’de kötü dizi olmaz’ sözünü haklı çıkaracak yorumlar yapılmaktadır. Sizler için BBC’de yayınlanan en iyi dizleri derledik. Dizi takip etme konusunda kararsız kalan ve İngiliz dizilerine merakı olanlar bu listeyi dikkatle incelemelidir. İşte liste:

BBC DİZİLERİ – İNGİLİZ DİZİLERİ

 

5. Sherlock

Sherlock
Sherlock dizisi, 25 Temmuz 2010 tarihinde BBC’de ekranlara gelmeye başlayan bir dizidir. Sir Arthur Conan Doyle’ın aynı adı taşıyan romanından uyarlanan dizi, birçok kişiye göre gelmiş geçmiş en iyi dizidir. Her bölümü 90 dakika civarında süren ve film tadında olan bu dizinin geride kalan sezonlarında 9 bölüm ekrana gelmiştir.
Sherlock dizisinde, kahramanımız Sherlock Holmes günümüz Londra’sında davaları çözmeye devam ediyor. Yanında ona yardımcı olan Doktor Watson bulunurken, en büyük düşmanı ise, Moriarty oluyor. Kendine has tarzı olan ve muazzam zekası ile dikkat çeken Sherlock, başını sık sık belaya soksa da birçok olayı çözmeye devam eder.

 

4. Luther

Luther

Luther, BBC tarafından 4 Mayıs 2010 tarihinde yayınlanmaya başlayan dizidir. Dizinin son bölümü 22 Aralık 2015 tarihinde yayınlanmıştır. Şu ana kadar 17 bölümü yayınlanan dizi, kadrosuyla büyük dikkat çekmektedir. Luther dizisinin başrolünde Altın Küre sahibi tecrübeli oyuncu Idris Elba bulunuyor. Ayrıca, Earren Brown, Ruth Wilson, Dermot Crowley, Michael Smiley gibi isimlerde karşımıza çıkıyor.
Luther dizisinde, John Luther, başarılı bir dedektiftir. Bir olayda dürtülerine yenik düşmesi sonucu meslekten 7 ay uzaklaştırılan dedektif Luther, döndüğünde hiçbir şeyi eskisi gibi bulmaz. Bir davada karşısına çıkan Alice Morgan ile arasında garip bir bağ oluşan John Luther başarılarının yanı sıra hareketleriyle de gündemde kalmaktadır. Farklı olayları çözmeye, seri katilleri yakalamaya çalışan Luther’ın hikayesini adeta soluksuz takip edeceksiniz.

 

3. Band of Brothers

Band of Brothers
Band of Brothers yani Kardeşler Takımı ismindeki bu dizi, BBC’de 9 Eylül 2001 tarihinde yayınlanan bir mini dizidir. Son bölümü 4 Kasım 2001 tarihinde yayınlanmış ve 10 bölümün ardından dizi final yapmıştır. Birçok önemli oyuncuyu bir araya getiren bu başyapıtta Tom Hardy, Michael Fassbender, Donnie Wahlberg, Simon Pegg, Neal McDonough gibi isimler karşımıza çıkıyor.
Band of Brothers dizisinde, 1942 yılında Toccoa Kampı’nda geçenler anlatılmaktadır. Burada görev yapan 506. Alay gönüllülerinin işi hiçte kolay değildir. Düşman hattının gerisinde mücadele etmeye çalışan bu birliğin başından geçen olaylar, mükemmel görsel efektlerle anlatılıyor. Bu diziyle kendinizi savaşın içinde hissedeceksiniz.

 

2. Doctor Who

Doctor Who
Doctor Who dizisi, 26 Mart 2005 yılında BBC’de yayınlanmaya başlanan fantastik tarzıyla dikkat çeken bir dizidir. 11 yıldır devam eden dizi 120 bölümü geride bırakmıştır. 60’lı yıllara damga vuran aynı isimdeki çizgi romandan uyarlanan bu dizide, Peter Capaldi ve Jenna Coleman başrol de karşımıza çıkmaktadır.
Doctor Who dizisinde, Rose Tyler adındaki bir kadın, kendisini Doktor diye adlandıran gizemli bir yabancı ile tanışır. Bu yabancıyla tanışmasının ardından hayatı tamamen değişir. Bu noktadan sonra kendi ailesi de dahil olmak üzere tüm dünyanın tehlike altında olduğunu öğrenir. Bu noktadan sonra fantastik bir macera başlar.

 

1. Robin Hood

Robin Hood
Robin Hood dizisi, 7 Ekim 2006 ile 27 Haziran 2009 tarihleri arasında BBC ekranlarında yayınlanan tarihi bir dizidir. Bu macera ögelerini bünyesinde barındıran tarihi dizide Jonas Armstrong, David Harewood, Lara Pulvar, Richard Armitage ve Sam Troughtın gibi isimler rol almaktadır.
Robin Hood dizisinde, zenginden alıp fakirlere dağıtan yürekli Robin ile sadık hizmetkarı Much’ın bir grup kanun kaçağı ile birlikte Locksley halkını açlıktan kurtarma çabaları anlatılmaktadır. İçerisinde dram öğelerini de barındıran diziyi tarih meraklılarının kaçırmamasını öneririz.
İngiliz kanalı BBC’de yayınlanan ve geniş kitlelere hitap eden diziler bu şekildedir. Bu diziler arasında tarzınıza en uygun olanları seçerek keyifli zaman geçirebilirsiniz. Bu dizileri izlediğinize kesinlikle pişman olmayacaksınız.

 

İngiliz Efsanesi BBC Dizileri Listemize YORUM yapabilirsiniz.

A comment on "İngiliz Efsanesi BBC Dizileri"

  1. zümrüt says:

    Doctor Who 2005 yılında değil, 1963 yılında ilk defa gösterime girmiştir.1995 yılda çekilen filmle klassik seri sona ermiştir. 2005 yılından günümüze kadar yayımlanan Bölümler ise modern seri adlanıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *