Insatiable Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Netflix’in komedi türündeki başarılı yapımlarından biri olan Insatiable, temelde gençlik dizisi olarak tasarlansa da genç bir kızın başına gelenleri ilgi çekici bir şekilde işleyerek anlattığı hikayesiyle her kesimden izleyicinin dikkatini çekmeyi başarıyor. Insatiable, Netflix yapımları arasında kara komedi tarzını başarılı bir şekilde izleyiciye aktaran, samimi oyunculuklarıyla izleyenlerin severek takip ettiği bir dizi. Yapımcılığını Andrew Fleming, Robert Friedman ve Merrill H. Karpf gibi usta isimlerin üstlendiği Insatiable dizisi, ilk sezonunun ardından gençlere kötü örnek olduğu iddia edilerek birtakım olumsuz eleştirilere de maruz kaldı. Dizinin ilk sezonu, süresi 45-50 dakika arasında değişen 12 bölümden oluşuyor. 

Genç neslin adından sıklıkla söz ettiren oyuncularının rol aldığı dizinin başrollerini Dallas Roberts, Debby Ryan ve Alyssa Milano paylaşıyor. Insatiable oyuncuları arasında Kimmy Shields, Erinn Westbrook, Arden Myrin, Christopher Gorham, Michael Provost, Daniel Kang ve Sarah Colonna gibi başarılı isimler yer alıyor. 

Insatiable Dizisinin Konusu

Insatiable dizisinin konusu 17 yaşındaki bir genç kızın hayatına dair gelişmeler çerçevesinde şekilleniyor. Patty Bladell isimli genç kızın güzelleşme serüveni olarak nitelendirilen dizi aslında gençlerin dış güzelliği olan takıntısını tiye alan bir söylem diline sahiptir.

Dizide, lise çağındaki gençlerin ergenlik-çocukluk çizgisi arasında sıkışıp kalmasıyla birbirlerine acımasız şekilde eleştirmelerine vurgu yapılıyor. Öyle ki bu gençlerin popüler kültürle birlikte tek düşünceleri güzellik, çirkinlik ve tanınır olmak.

Okulda fazla kiloları nedeniyle adeta zorbalığa ve hakaretlere maruz kalan Patty, evine döndüğü sırada evsiz bir adamla kavgaya tutuşur. Kavgada çenesi kırılan genç kız iyileşme sürecinde yalnızca sıvılarla beslenmek zorunda kalır. Aradan 3 ay geçer ve fazla kilolarından kurtulan Patty, bambaşka bir fiziksel görüntüye bürünür.

Aniden büyük bir fiziksel değişime uğrayan Patty için işler tersine dönmeye başlar. Artık dalga geçilen değil; beğenilen ve popüler olan taraftadır. Koçunun yardımı ile güzellik yarışmasına katılır. Bu yarışma hem Patty hem de koç için sarpa saran olaylar yumağı anlamına gelmektedir.

Insatiable Dizisinin Karakterleri / Oyuncuları

Patty Bladell – Debby Ryan

Okuduğu lisede; kilolu olduğu dönemde Fast Patty, zayıf ve güzelliğinin ön planda olduğu dönemde Hot Patty olarak anılan genç bir kızdır .Henüz 17 yaşında olan sevecen, samimi ve hayat dolu Patty, belayı üzerine çekme özelliğine sahiptir. Her türlü ortamda başını derde sokma konusunda oldukça başarılıdır ve sürekli sorunların içerisinde yer alır. Kilolu olduğu dönemin izlerini hayatından silemeyen Patty, yeni görünümünden çok memnundur. Ancak yeme dürtüsünden vazgeçmek için büyük savaş vermektedir. Psikolojik açıdan kilolu olduğu dönemin travmasını üzerinden atamayan Patty, o sıralarda kendisi ile dalga geçenlerden tek tek intikam almanın planlarını yapar. Planlarını devreye soktuğu sırada eski güzellik koçlarından Bob ile karşılaşır. Ondan hoşlanır ve bir anda kendisini güzellik yarışmasına hazırlanırken bulur.

Patty karakterini canlandıran Debby Ryan, 13 Mayıs 1993’te Alabama’da doğdu. Zack & Cody Güvertede adlı dizideki Bailey Pickett karakteri ile ünlendi.

Bob Armstrong – Dallas Roberts

Bir savunma avukatıdır. Patty ile, Patty’nin evsiz bir adamla ettiği kavgaya ilişkin dava sırasında karşılaşırlar. Güzellik yarışmalarına küçüklüğünden beri tutkusu olan Bob, Patty’i gördüğü anda onda bir cevher olduğunu düşünür. Bob’un güzellik yarışmalarındaki en büyük rakibi ise adaşı Bob’tur. Her sene güzellik yarışmasını kaybeden Armstrong, bu seneki yarış için Patty’i zorlu bir kamp sürecine sokmaya çalışır. Ancak genç kızın başına gelenler kampı çığırından çıkartır.

Dallas Roberts, 10 Mayıs 1970’de Teksas’ta doğdu. The Walking Dead, Eliot Delson ve The Good Wife dizilerindeki performansları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Bob Barnad – Christopher Gorham 

Güzellik yarışması sektöründeki güçlü rakiplerden biridir. Ukala tavırları ve soğuk ifadeleri ile çevresindeki herkesi hor görür. Uzun yıllardır katıldığı güzellik yarışmalarının hepsini kızı Magnolia birlikte kazanmıştır. Asla kaybetmeyeceğini düşünen ve kendisine herkesten çok güvenen Barnad, yakışıklı ve kaslı görüntüsü ile istediği her kadını elde edebilecek niteliktedir. Yakışıklılığının farkında olan ve her fırsatta bu özelliğini göze sokan Barnad, yarışmayı kazanmak için her türlü yola başvurur.

Christopher Gorham, 14 Ağustos 1974 yılında Kaliforniya’da doğdu. Ugly Betty ile tanınan Amerikalı aktör Odyssey 5, Covert Affairs, Harper’s Island ve 2 Broke Girls gibi projelerde rol aldı.

Coralee Armstrong – Alyssa Milano

Bob Armstrong’un karısı ve 2 çocuğunun annesi. Önceki dönemlerde kocası ile birlikte katıldığı güzellik yarışmasında birinci olan Coralee, oldukça hırslı bir kadındır. Zenginliğe ve lüks hayata düşkün olan Coralee’nin en büyük hayali zengin kadınların dünyasında söz sahibi olmaktır. Sosyetenin zirvesine yerleşmek isteyen kıskanç, asi ve kavgacı Coralee, eşinin pasif kişiliğinden çoğu zaman rahatsız olmaktadır. Eşinin en büyük rakibi olan Barnad’ın eşi Etta Mae hayattaki en çok kıskandığı kadındır. Onun yerinde olmak için her şeyi verebilecek kadar gözü dönmüş olan genç kadın, Etta’nın kötü durumlara düşmesi için türlü entrikalar çevirmekten geri kalmaz.

Alyssa Milano, 19 Aralık 1972 yılında New York’ta doğdu. Charmed ve Mistresses projeleri ile oyunculuk kariyerine adım attı. Melrose Place, My Name is Earl ve Embrace Of The Vampire projelerinde rol aldı.

Nonnie Thompson – Kimmy Shields

Annesini küçük yaştayken kaybeden Nonnie, polis babası ile birlikte yaşamaktadır. Nonnie, Patty’in tek sadık dostudur. Hiçbir zaman Patty’e karşı sevgisinde eksilme olmamıştır. 

Kimmy Shields, 15 Eylül 1993’te dünyaya geldi. Girlboss ve Ad Astra projeleriyle üne kavuştu.

Brick Armstrong – Michael Provost

Bob ve Coralee’nin oğludur. Lisenin popüler ve gözde çocuklarından biri olan Brick’in peşinde bir sürü kız vardır. Hiçbirine yüz vermeyen Brick, kilolu zamanlarından beri Patty’in kendisine ilgisi olduğunun farkındadır ancak genç kıza yüz vermez. Patty’in bir anda kilo vermesi ve bütün okuldaki erkeklerin ilgi odağı haline gelmesi; Brick’i Patty’i tavlamak için harekete geçirir.

Michael Provost, 24 Aralık 1998’de Atlanta’da doğdu. Reality High filmi ile ünlenen genç oyuncu The Case For Christ filmindeki oyunculuğu ile bu konudaki yeteneğini kanıtladı.

Magnolia Barnad – Erinn Westbrook

Barnad ve Etta’nın kızlarıdır. Okulun popüler ve beğenilen kızları arasında yer alan Mognolia, her yıl babasının koçluğunda güzellik yarışmalarına katılır. Derece ile yarışmaları tamamlayan genç kız babası gibi ukala, havalı ve herkesi aşağılayan bir mizaca sahiptir.

Erinn Westbrook, 12 ocak 1991’de doğdu. Love On The Vines projesi ile tanındı.

Insatiable IMDb Puanı ve Yorumları

Komedi türü yapımlar arasında bulunan Insatiable, IMDb’de 10 üzerinden 6,6 puana sahip. Ortalama bir değerlendirme olarak nitelendirilebilecek bu puana ek olarak Insatiable hakkında hem olumlu hem olumsuz yorumlar bulunuyor. Yorumlarda herkesin gençlik dönemlerinden izler bulabileceğine vurgu yapılan dizi hakkında mizah kalitesi yönünde ağır eleştiriler mevcut. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *