Heyecanla İzlenebilecek En İyi İntikam Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

İntikam filmleri severler için farklı temalarda intikam filmlerini bu listede bir araya getirdik. İntikam filmlerinde çoğu zaman sevdiği insanı kaybetmiş olan bir kişinin mücadelesine tanık oluyoruz. Kimi zaman ise yapılan haksızlıklar ile hayatı alt üst olanların, bu haksızlıklar karşısında savunmalarına tanık oluyoruz.
İntikam filmleri için seçtiğimiz örneklerin bir kısmı 2000’li yılların henüz başlarından oluşuyor. Çıktığı zaman, adından oldukça fazla söz ettiren çeşitli yapımları bir araya getirirken aynı zamanda heyecan, gerilim ve aksiyon ögelerinin başarılı bir şekilde harmanlanmış olmasına da önem verdik. Özenle hazırlamış olduğumuz listeyi beğeneceğinizi umuyoruz. IMDb’ye göre sıralaması yapılan İntikam Filmleri Listemize YORUM yaparak katkıda bulunabilirsiniz.

İntikam Filmleri

 

15. Dead Man Down – İntikam Benim – 2013 – IMDb:6,5

Dead Man Down
Başarılı bir seri katil olan Victor, New York şehrinde yaşamaktadır. Yapmış olduğu mesleği başarılı bir şekilde gizleyen, profesyonel katil Victor, günün birinde genç bir kadın tarafından takip edildiğini fark eder ve kadını sorguya çekmesi fazla zaman almaz. Genç kadın yüzünün ciddi oranını kaybetmiştir ve bunu yapan adamdan intikam almak istemektedir. Bu intikam için başarılı bir seri katil olan Victor’dan yardım ister ve aynı zamanda bu yardımı bir şantaja dönüştürür. Sonuç olarak ikili adaleti sağlamaya karar verir ve bunun için planlar yapar. Tüm bu süreç aynı zamanda ikili arasındaki duygusal bağı da geliştirmektedir.

14. The Last House on The Left – Soldaki Son Ev – 2009 – IMDb:6,6

The Last House on The Left
Soldaki Son Ev filminde bir ailenin tatil için gittiği ıssız bir dağ evinde meydana gelen olaylar ele alınıyor. Gerilim dozunun yükseldiği bu filmde, ailenin kızı olan Mari, civarda yaşayan bir genç olan Paige ile arkadaş olurlar. Ortalıkta dolaşan bir vahşet çetesi söz konusudur ve bu çete gözlerini bu aileye, özellikle de bu iki arkadaşa dikmiştir. Vahşice gerçekleştirecekleri ölümler sonrasında bu çete için şiddetli bir intikam söz konusudur. Heyecan ve gerilimi hissedebileceğiniz başarılı bir yapım.

13. Death Sentence – Ölüm Emri – 2007 – IMDb:6,8

Death Sentence
Hayatını sakin olarak, iş ve arasında geçiren sıradan bir adamın başına gelen bir dizi olay ve bu olaylar sonucunda gözlerinde intikam ateşini gördüğümüz bir adama dönüşen baş karakteri konu alan bir intikam filmi. İntikam öğesini en başarılı bir şekilde yansıtan filmlerden birisi olan “Ölüm Emri” sıradan bir insanın, sevdiklerinin acımasızca katledildiğine tanık olduğunda ne denli vahşi bir psikolojiye bürünebileceğini çok başarılı bir şekilde örneklendiriyor.

12. Desperado – 1995 – IMDb:7,2

Desperado
Bir gitarcının intikamını konu alan Desperado filmi çıktığı dönemde ve 2000’li yılların başlarında oldukça fazla popüler olmuştu. Ünlü oyuncu Antonio Banderas’ın başrol karakterini canlandırdığı filmde, karakterimiz gitarcıdır ve bir gün bir Meksika karteli Bucho; gitarcımızın sevgilisini alı koyar ve parmaklarını kırar. Sonuç olarak Desperado için bir intikam alma vaktidir ve bunun için tüm Meksika’yı gezecek, Bucho’dan intikamını alacaktır. Aşk, heyecan ve biraz da müziğin ön plana çıktığı bir intikam filmi.

11. Ong Bak – Savaşçı – 2003 – IMDb:7,2

Ong Bak intikam filmleri
Kutsal heykelin başı, kasabaya gelen bir grup zengin mafya tarafından çalınarak, daha büyük amaçlar için kullanılmak üzere Bankong’a getirilir. Kutsal heykelin başı köylüler için son derece önemlidir. Bunu kutsal sayıyorlar ve bu baş olmadıkça köyde rahatlık, huzur, bereketin olamayacağına inanıyorlar. Dövüş konusunda son derece başarılı ve aynı zamanda genç bir yetenek olan Ting; Bankong’a giderek hem çalınan kutsal heykelinin başının intikamını alacak hem de heykeli köye geri getirecektir. Film boyunca oldukça fazla dövüş sahnesi ve her birisi görsel şölen tadında diyebiliriz. Eğer uzak doğu dövüşlerine ilginiz varsa ve kesintisiz, yüksek doz bir intikam macerası izlemek istiyorsanız Ong Bank filmini öneriyoruz.

10. Law Abiding Citizen – Adalet Peşinde – 2009 – IMDb:7,4

Law Abiding Citizen
Sıradan bir aile babası olan Shelton’ın evi bir gün acımasız hırsız bir çete tarafından soyulur. Çete, tüm aileyi katlederek evden ayrıldığını sanar. Ancak Shelton dışında; karısı ve çocuğunu katletmişlerdir. Sağ kalan Shelton, devletin adaleti sağlayamadığını düşünür ve kendi adaletini sağlamak için hırsız katilleri bulmak, yakalamak ve intikam almak ister. Bunun için ciddi planlar yapar. Filmde ilerledikçe daha da karışan bir dizi suikast çemberi söz konusu. Farklı güçler ve adalet arayışlarını inatla sürdüren aile babasının intikam ateşi sürükleyici ve aynı zamanda aksiyon dolu bir film.

9. La piel que habito – İçinde Yaşadığım Deri – 2011 – IMDb:7,6

La piel que habito
Ünlü oyuncu Antonio Banderas’ın başrolünde oynadığı, İspanyol yapımı bir film. Film konusunda Dram türünün ağırlık kazandığını söyleyebiliriz. Eşi yaşadığı bir talihsiz bir kaza neticesinde derisi ciddi oranda zarar görmüş ve doktor olan eşi bunu telafi etmek için uzun süreli ciddi bir çalışma yürütmüştür. Bir plastik cerrahı olan adam karısının artık dayanamayıp intihar etmesine tank olur. Bu her şeyin daha da kötü olmasına ve kızı ile baş başa kalan babanın hayata daha karamsar bakmasına sebebiyet verir. Eşini kaybetmiş olan bir plastik cerrahı adamın psikolojisi yaşamış olduğu bu travmalar ile bozulma noktasına gelmiştir. Yakın bir zamanda kızı tecavüze uğrayacaktır ve asıl intikam serüveni bu andan itibaren başlıyor.

8. Boksuneun Naui Geot – Haklı İntikam – 2002 – IMDb: 7,7

Boksuneun Naui Geot
Böbrek yetmezliği yaşayan kız kardeşi için her yolu deneyen Ryu, maddi imkansızlıklar içerisindedir. Bir böbrek mafyası ile anlaşma sağlayan Ryu; anlaşmaya göre kendi böbreğini mafyaya verecek ve üstüne bir miktar para da ödeyerek, kız kardeşi için bir böbrek karşılanacaktır. Fakat Ryu istenilen miktardaki parayı bir türlü bulamaz ve her şey bu andan sonra gerçekleşir. Ryu artık intikam için kolları sıvar.

7. Dead Man’s Shoes – Ölü Adamın Ayakkabıları – 2004 – IMDb:7,8

Dead Man’s Shoes
Uzun süre orduda kalan Richard ana karakterimiz, artık kasabaya geri dönmesi gerektiğine karar verir çünkü kardeşinin intikamı için yanıp tutuşmaktadır. Özürlü kardeşine yapılan türlü iğrençlikler ve işkenceler için intikam alma vakti gelmiştir.

6. Akmareul Boatda – Şeytanı Gördüm – 2010 – IMDb:7,8

Akmareul Boattda
Polisin bile yakalayamadığı seri bir katilin yaptığı katliamlar artık hesapsız kalmayacaktır. Çünkü nişanlısı katledilen bir ajan olan Dae-Hoon, bu seri katili bulmak ve acımasızca bir intikam almak için her şeyi göze almıştır.

5. Kokuhaku – İftiralar – 2010 – IMDb:7,9

Kokuhaku
Kızının ölümüne neden olan öğrenciler için intikam andı içen bir öğretmen annenin intikam öyküsü. İntikam için çeşitli planlar yapar ve kızının ölümü karşısında bir ceza almayan bu öğrenciler için adaleti sağlamak adına artık her şeyi göze almıştır.

4. Kill Bill – Bill’i Öldür – 2003 – IMDb:8,1

Kill Bill
Bill’in suikast ölüm çetesi, Gelin’in evlilik törenini basar ve bir katliam gerçekleştirir. Gelin öldüğü sanılır ancak yıllar boyunca komada kalmaktadır ve canlandığında ise hayattaki tek amacı Bill’den intikam almaktır. Filmde dövüş sahnelerinin oldukça fazla ön plana çıktığını söyleyebiliriz.

3. Prisoners – Tutsak – 2013 – IMDb:8,1

Prisoners
Şükran Günü için bir araya gelen iki aile ve gecenin ilerleyen saatlerinde bu ailelerden kaçırılan iki çocuğun bulunmasını konu alan bir film. Kaçırılan küçük çocuklar için polise haber verilmiş ancak işleri çok daha hızlı çözümlemek isteyen aile üyesi bir adamın, bir araştırmacı ile ortak olarak yürüttüğü arama, bulma ve suçluyu yakalama çalışmaları, olayları çok daha farklı boyutlara getirecektir.

2. Memento – Akıl Defteri – 2000 – IMDb:8,5

Memento
Memento, çok sevdiği ve birlikte olduğu kadının tecavüze uğraması ve öldürülmesinin intikamını almak isteyen bir genç adamın intikam öyküsünü konu alan bir film. İntikam için sevdiği kadının katilini arayan genç adam, tüm bu süreçte aynı zamanda nadir görülen bir hafıza kaybı hastalığı ile karşı karşıyadır. Leonard tüm hayatını riske atmaktadır ve filmin bazı kısımlarında heyecan zirve yapıyor diyebiliriz.

1. Leon: The Professional – Sevginin Gücü – 1994 – IMDb:8,6

Leon The Professional
Profesyonel bir tetikçi olan Leon ile hiç bir şeyden haberi olmayan küçük bir kız Mathilda’nın ilginç hayat öyküsünü konu alan bir film. Mathilda ailesini kaybetmiştir ve hiç de mutlu olmadığı bir hayatı yaşamaktadır. Bir şekilde yolları kesişen ikili arasında ciddi bir yaş farkı vardır ancak sevginin gücü ile Leon ne kadar zalim bir katil olsa da bu küçük kızı koruyup kollamaktadır. Filmin aynı zamanda başarılı bir soundtrack müziği “shape of my heart” bulunmaktadır.

İntikam Filmleri Listemize YORUM yapmaya ne dersiniz?

3 comments on "Heyecanla İzlenebilecek En İyi İntikam Filmleri"

  1. Mustafa says:

    Site film tavsiyeleri açısından güzel.Tabi bazı filmler sıkıcı olabilir mesela memento yerine ghajini yazılabilirdi.Adaletin peşinde ise mutlaka izlenmesi gereken aksiyon filmi tabi aksiyon ve gerilim sevenler için.

  2. AHMET says:

    CESET MÜKEMMEL BENCE BURADA OLMALIYDI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *