İntikam Temalı Anime Filmler

0/5 Votes: 0
Report

Description

20.Yüzyılından bu güne kadar uzanan anime serüveni Türkiye’de de azımsanmayacak seviyede sevilmeye başlamıştır. Japonya’da Osamu Tezuka adlı kişinin hayata geçirdiği anime filmler dünya çapında oldukça fazla izlenerek, ödüller kazanmıştır. Japon kültürünü ve hayal gücünü anımsatarak çok çeşitli projelerle hazırlanıp izleticilerin hayranlığı kazanılmıştır. Profesyonelce ve rengarenk hazırlanan animeler duygusal, fantastik aksiyon dolu yapıtlar haline geliyor. Anime serilerini bir defa izleme fırsatı bulduysanız, sizde anime film tutkunu olmuş olabilirsiniz. Sizler için çok sevilen ve IMDb puanına göre sıralanmış intikam temalı anime filmler kategorimizi beğeninize sunuyoruz.

İntikam Filmleri listemiz de hoşunuza gidebilir.

İntikam Temalı Anime Filmler

 

25. Master of Martial Hearts – 2008 IMDb:4,6


Platonik kalp adına acımasız ve amansızca mücadele eden 2 genç kızın hikayesi anlatıldığı bu filmde, dövüş sanatlarında usta olan Aya Platonik kalbin bir sırrını öğreniyor.

24. Ambition of Oda Nobuna – 2012 – IMDb: 6,4


Sagara Yoshiharu’yu izleyen samuray efendilerinin kızı, daha önce öldürülen Kinoshita Tokichiro’nun yerine Yoshiharu’yu geçirmeye çalışıyor. Bundan sonrasında ise heyecan ve macera dolu bir serüven sizleri bekliyor.

23. Blade of the Immortal – 2008 – IMDb:7,0


Ölümsüzlük ile lanetlenen Manji amansız bir katildir. Lanetinden kurtulabilmek ve arınabilmek için 1000 kötü insanı öldürmesi gerekmektedir.

22. Shikabane Hime: Kuro – 2009 – IMDb:7,1


Shikabaneler hayatta olan ölülerdir ve insanlara saldırıp onları öldürürler. Shikabane’leri öldürmesi için onların ırkından yaratılan Shikabane Hime, budist bir rahip tarafından evlat edilip büyütülen geç bir kızdır. Rahip Keisei ile birlikte Shikabane’leri avlamaya çalışırlar.

21. Gun Sword – 2005 – IMDb:7,4


Van, nişanlısını öldüren katili bulabilmek için çıktığı bu yolda Evergreen şehrinde kaçırılan kardeşini arayan Wendy Garret ile karşılaşıyor. Karşılaştığı bu tesadüfler neticesinde katilin izlerine rastlayarak onu öldürmeye çalışıyor.

20. Deadman Wonderland – 2011 – IMDb:7,4


Ganta Igarashi’nin sınıf gezisinde Red Man ismindeki katil sınıftaki herkesi katlederek bir tek Ganta Igarashiyi’yi bırakır. Ganta’nın göğsüne kırmızı bir kristal yerleştirerek kaçan Red Man, suçun Ganta’ya kalmasına sebep olur ve Ganta gönderildiği hapishanede göğsünde bulunan kırmızı kristalin doğaüstü güçlerini fark eder.

19. Romeo x Juliet – 2007 – IMDb:7,5


14 yıl önce Cpulet ailesinin evi Montague ailesinin saldırısıyla yok olur. Ancak saldırıdan kaçırılarak sağ kalan Juliet, aradan geçen yıllar sonrasında kendisini soyluların ezdiği halkı korumaya adar. Katıldığı bir davette Romeo isimli gençle tanışan Juliet ailesi ve geçmişiyle alakalı her şeyi öğrenir. Bundan sonrasında ise iki gencin arasında trajik bir aşk hikayesi başlar.

18. Hell Girl – 2005 – IMDb:7,6


Efsaneye göre, sadece gece yarıları girilebilen bir siteye nefret ettiğiniz kişinin adını yazarsanız, yazdığınız kişi cehennem kızı (Jigoku Shoujo) tarafından cehenneme gönderilmektedir. Bunun gerçek olduğunu fark edenler ise intikam almak istediği kişilerin ismini tek tek yazarlar.

17. Higurashi no Naku Koroni Kai – 2007 – IMDb:7,6


Higurashi no Naku Koroni serisinin devamı olan Kai serisinde bu kez soru yerine çözüm konuları işleniyor. Önceki sezona devam niteliğinde oluşturulan bu seride, oyunlarda olmayan bir hikayeye daha yer veriliyor.

16. Ayakashi Samurai Horror Tales – 2006 – IMDb:7,7


Ayakashi, bağlı olduğu insana güçler vererek bütün yaşam enerjilerini almaktadır. Arkadaşının ölümünden sonra umudunu yitiren Kusaka, Yoake adlı bir kızla tanışması sonucu hayatı değişir ve kendi içindeki gücü uyandırır.

15. Corpse Princess – 2006 – IMDb:7,7


Yangında yok olmuş ve hayaletli olarak bilinen binaya giren bir grup genç, karşılarında ölü bedenler ve zombiler olduğunu fark ederler. Bu esnada ortaya çıkan Corpse Princess herkesi kurtarır ve cennete gitmek için 108 Shikabane’yi öldürmesi gerekmektedir.

14. Hell Girl: Three Vessels – 2008 – IMDb:7,8


Bir önceki sezonda bırakılan soru işaretlerinin sonrasında Enma Ai daha güçlü ve yenilenmiş olarak karşımıza çıkıyor.

13. Future Diary – 2011 – IMDb:7,9


Kendisine arkadaş edinmekte zorlanan bir çocuk olan Amano, çevresinde her gördüğünü cep telefonuna kayıt etmeye başlar. Kendisine edindiği hayali arkadaş Yukiteru Deus Ex Machina ile zamana hükmettiğinin hayallerini kurmaya başlar.

12. 91 Days – 2016 – IMDb:7,9


Ailesinin öldürülmesinin ardından intikam peşine düşen Avilo’nun, bu davaya son verebilmek için arkadaşını öldürmesi gerekmektedir.

11. Cobra The Animation: The Psychogun – 2008 – IMDb: 7,9

Cobra, estetik ameliyatlar ile kimliğini değiştirerek macerasına kaldığı yerden devam ediyor. Cobra’nın İlk amacı bir müzede bulunan Nil’in gözyaşı adlı elmasa sahip olmak.

10. Basilisk – 2005 – IMDb:8,0


400 yıldır savaşan iki klan doğaüstü güçlere sahiptirler. Birbirlerine rakip olan Gennosuke ve Obara birbirlerine aşıktırlar ama savaşmak zorundadırlar.

9. Black Butler – 2008 – IMDb:8,0


İngiltere’de çıkan bir yangın sonucu Phantomhive’ların hayatta kalan tek oğulları Ciel’in ansızın ortaya çıkmasıyla başlayan hikaye seriler halinde devam etmektedir.

8. Claymore – 2007 – IMDb:8,1


Claymorelar, kılık değiştirerek insanları avlayan Yoma ismindeki yaratıkların yok edilmesine umut bağlanılan savaşçılardır. Olağanüstü güçlere sahip olan bu savaşçı kızlar, güçlerini kullandıkça insani yönlerini kaybetmektedirler.

7. Gankutsuou: The Count of Monte Cristo – 2004 – IMDb:8,1


Alexandre Dumas’ın 5053 yıllarındaki geleceği anlattığı, 1800’lü yıllarındaki romanından uyarlanan anime filmde Gankursuou’nun gizem dolu serüveni anlatılıyor.

6. Gungrave – 2003 – IMDb:8,1


Brandon Beyound’un kendi arkadaşı tarafından öldürüldükten sonra, The Grave ismiyle dirilerek, intikam almak için yola koyulur.

5. Skip Beat – 2008 – IMDb:8,1


16 yaşında olan Kyoko Mogami kendisini Shotaro’ya adamıştır. Shotaro’nun tüm işleri ile ilgilenmektedir. Fakat bir gün Shatora’nun kendisi ile ilgili gerçek düşüncelerini öğrenince, tek amacı ondan intikam almak olacaktır.

4. Hell Girl: Two Mirrors – 2006 – IMDb:8,2


İlk sezonun devamı olarak hazırlanan seride, Futakomori’de intikam peşinde olan insanlar Jigoku Shoujo’dan yardım istemeye devam ediyor.

3. When They Cry – Higurashi – 2006 – IMDb:8,2


İşlenen cinayetleri çözmek için çabalayan Keiichi kendisini karmaşık olayların içerisinde buluyor. Keiichi araştırmalarının sonucunda bulduğu gerçeği kabul edecek midir?

2. Code Geass: Lelouch of the Rebellion R2 – 2009 – IMDb:8,5


Lelouch’un yolu gizemli C.C ile bir kez daha birleşerek gerçek kimliğine kavuşuyor. Lelouch’un hafızasını geri kazanması ise Zero’nun mücadelesini daha da zorlu hale getirecektir.

1. Rurouni Kenshin: Trust & Betrayal – 1999 – IMDb:8,6


Genç bir çocuk, haydutların insanları katledişine şahit olur ve onu oradan kurtaran adam tarafından yeni bir isme kavuşturulur. Yeni ismiyle Kenshin Hümura yumuşak kalpli ve ulusun kaderi ellerinde olan bir kılıç ustasıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *