Iron Fist Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Orijinal olarak ünlü çizgi roman üreticilerinden Marvel Comics romanı olan ve daha sonra hikayeleştirilip dizi haline getirilen Iron Fist, ünlü online dizi yapımcısı Netflix tarafından yapılan Amerikan aksiyon dizisidir. Orijinal hikâye Scott Buck tarafından senaryolaştırılmıştır. Henüz ilk sezonu yayınlanan ve 13 bölüm halinde izleyici karşısına çıkan dizi, 1 saatlik bölümler halinde yayınlanmaktadır. ABC Stüdyoları’nda çekimleri yapılan ve hikayesi New York’ta geçen dizinin yapımcıları arasında John Dahl, Alan Fine, Stan Lee ve Evan Perazzo gibi isimler bulunmaktadır.. 17 Mart’ta yayınlanmaya başlanan Iron Fist’in oyuncu kadrosunda ise Finn Jones, Jessica Henwick, Tom Pelphrey ve Jessica Stroup de yer almaktadır. Dizinin sezonluk bütçesinin 30 milyon dolar civarında olduğu bilinmekteyken, dizi şimdiden 2. Sezon çekim onayını almayı başarmıştır.

IRON FIST KONUSU:

Danny Rand, özel yeteneklerle donatılmış bir nevi bir süper kahramandır. Rand’in bu özel yetenekleri arasında çoğu dövüş tekniklerine hâkim olmasıyla birlikte bir de demirden yumruğu olması bulunmaktadır. Rand, 15 yıldır ortada görünmemektedir ve birden ani bir karar alıp saklandığı yerden ortaya çıkarak New York’a geri dönmeye karar verir. Bu kararı verip geri döndükten sonra ise bir seçim yapmak durumunda kalır, zira ailesinden miras kalan büyük bir şirket başkalarının eline geçmiştir. Tüm bunların yanında Rand, aynı zamanda Demir Yumruk olarak da ayrı bir hayata ve bu hayat sebebiyle çeşitli görevlere sahiptir. Doğduğu şehre geri dönen Rand, normal bir insan olarak şirketi ele geçirenler karşısında kendi hakkını iddia etmek veya sahip olduğu özel yeteneklerinden feragat etmeyip bu şekilde Demir Yumruk olarak sahip olduğu görevlere devam etmek arasında bir karar verecektir. Vereceği bu kararda, bıraktığı gibi bulmadığı şehrinin de önemli bir rolü olacaktır.

IRON FIST OYUNCULARI:

Danny Rand / Iron Fist (Finn Jones) : Dövüş sanatlarına öze ilgi ve yeteneği olan ve Budist ritüellerini de uygulamakta olan Danny Rand, bu yetenekleri sebebiyle kişisel hayatından uzaklaşmış ve hayatına Demir Yumruk olarak devam etmiştir. 15 yıllık bir sürenin ardından tekrardan doğduğu şehre dönen Rand, burada değişik bir hayat bulmuş ve bu hayata uyum sağlamak veya Demir Yumruk olarak hayatına devam etmek arasında bir karar vermek zorunda kalmıştır.

Colleen Wing (Jessica Henwick) : Danny Rand’in ekip arkadaşı olan Wing, Rand’den ayrı olarak kendi özel dövüş yeteneklerine sahiptir. Bu yetenekleri kendi bildiği gibi kullanır. Herhangi bir aşk ilişkisine soğuk bakan Wing, bununla birlikte kendisini çevresindeki kişilere kapatmıştır. Bunun sebebi ise herhangi birine bağlı konuma gelmek istememesidir. Rand New York’a geldiğinde Wing de sahip olduğu özel yetenekleri New York’a taşıyacaktır.

Ward Meachum (Tom Pelphrey) : Danny Rand’in çocukluk arkadaşı olan Ward, aynı zamanda Rand ailesine de yakın bir isimdir. Rand’in ablasıyla ortak iş yapan Ward, Rand’in şehre geri dönüşünden rahatsız olmaktadır. Bunun sebebi ise Rand’in geri dönüşüyle çeşitli problemlere sebebiyet vereceğini düşünmesidir. Ward ve Rand’in ablasının birlikte yaptığı işler de Rand’i rahatsız etmesi mümkündür, bu nedenle Ward’ın Rand ile ilişkisi pekiyi şekilde gelişmeyecektir.

IRON FIST TEKNİK DETAYLAR:

Başlangıç Tarihi : 17 Mart 2017
Bitiş Tarihi : Devam Ediyor
Ülke : ABD
Dil : İngilizce
Oyuncular : Finn Jones, Jessica Henwick, Tom Pelphrey ve Jessica Stroup
Yapım Şirketi : Netflix
Sezon : 1
Bölüm : 13
Bölüm Süresi : 50 – 60 dakika
IMDb Puanı : 8,7

IRON FIST Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *