İstanbul Kırmızısı Filmi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Yılın İddialı yapıtları arasında yer alan İstanbul Kırmızısı filmi 3 Mart 2017 tarihinde seyirci karşısına çıkacak. Filmin yönetme koltuğunda Türk asıllı İtalyan yönetmen Ferzan Özpetek oturuyor. İstanbul Kırmızısı filmi Ferzan Özpetek’in aynı adı taşıyan kendi kitabından sinemaya uyarlanmıştır. Ferzan Özpetek İstanbul Kırmızısı ile ilk defa bir Türk filmi ile seyirci karşısında olacak. İstanbul Kırmızısı filminin uluslar arası tanıtımı ilk defa Roma Film Festivali’nde yapılmıştır. Filmin yönetmeni Ferzan Özpetek daha önce Karşı Pencere (La Finestra Di Fronte), Serseri Mayınlar (Mine Vaganti), Şahane Misafir (Magnifico Presenze) gibi bir çok ses getiren yapıta da imza atmıştır. İstanbul Kırmızısı filminde yer alan oyuncular arasında ise birbirlerinden başarılı isimler yer alıyor. İstanbul Kırmızısı filminin başrolünü Halit Ergenç, Nejat İşler, Mehmet Günsür ve Tuba Büyüküstün paylaşıyor.

İstanbul Kırmızısı Filminin Konusu:

Eski bir yazar olan Orhan yaşadığı acı olaylardan sonra her şeyini kaybetmiştir. Yaşadığı olaylar sonucunda her şeyden uzaklaşmak isteyen Orhan, Londra’ya taşınır ve hayatını editörlük yaparak devam ettirir. Orhan yıllar sonra ünlü yönetmen Deniz Soysal ile tanışmak için İstanbul’a geri döner. Deniz Soysal çocukluk anılarını yazdığı bir kitabı yayınlayacaktır. Orhan’ın görevi ise bu kitabın yayınlanmadan önce son düzenlemesini yapmaktır. Fakat Orhan İstanbul’a geldiğinde Deniz esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolur. Deniz’in kaybolması üzerine gizli bir soruşturma açılır. Orhan, Deniz’in kitabını incelerken ilginç gerçekleri fark eder. Deniz’in bu kayboluşu belki de bir çok sırrı açığa çıkaracaktır.

İstanbul Kırmızısı Filminin Karakterleri:

Deniz Soysal (Nejat İşler):


Deniz Soysal ünlü bir yönetmendir. Deniz ailesi ile birlikte bir yalıda yaşayan fakat giderek zenginliğini kaybeden bir adamdır. Deniz esrarengiz bir çevreye sahip kafası karışık bir karakterdir. Çocukluk yıllarını anlatan bir kitap çıkarmayı planlarken ortadan tuhaf bir şekilde kaybolur.

Orhan Şahin (Halit Ergenç):


Orhan uzun zamandır yurt dışında yaşayan bir yazardır. Deniz ile tanışmak ve onun çıkaracağı kitabı düzenlemek amacı ile İstanbul’a gelir. Deniz’in esrarengiz bir şekilde kaybolması ile Deniz’in yazmış olduğu kitabı inceleyerek bir takım bilinmeyen gerçekler olduğunu fark eder.

Neval (Tuba Büyüküstün):


Neval, Deniz karakterinin hayatında yer alan en önemli kadın karakterdir. Neval karakteri Deniz’in en önemli iki sırdaşından birisidir. Neval ile Orhan’ın arasında da duygusal bir yakınlaşma vardır.

Yusuf (Mehmet Günsür):


Başarılı oyuncu Mehmet Günsür, Deniz’in hayatında ki en önemli kişi olan Yusuf karakterine hayat veriyor. Deniz, yazdığı kitabında Yusuf karakterinden sıkça bahsetmiştir.

İstanbul Kırmızısı Filmi Teknik Detay:

Senarist: Ferzan Özpetek
Yönetmen: Ferzan Özpetek
Oyuncular: Halit Ergenç, Nejat İşler, Tuba Büyüküstün, Serra Yılmaz, Mehmet Günsür, Zerrin Tekindor, Reha Özcan, Selim Bayraktar, Cemre Ebuzziya,
Yıl: 2017
Yapımcı: BKM Film, IMAJ, R&C Produzioni
Tür: Dram
Ülke: Türkiye

İstanbul Kırmızısı Filmi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *