It’s Always Sunny in Philadelphia Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Tam 12 sezondur ekranlarda olan ve milyonların yeni bölümlerini sabırsızlıkla beklediği dizi: It’s Always Sunny in Philadelphia. Bu dizi için artık “efsane” sıfatını kullanmamız hiç de fena olmaz çünkü dizi artık “Kara Mizah” diye tabir edilen türün kalıplaşmış isimlerinden birisi. Dizide başrolü Charlie Day, Glenn Howerton ve Rob McElhenney paylaşıyor. Tam 12 sezonu deviren dizi Amerika’da ilk olarak FX kanalında yayınlansa da 10. Sezonunda kardeş kanal FXX’e transfer oldu. Ünlü film oylama sitesi IMDb’de de tam 145.744 kez oylanan dizi 8,8 gibi fantastik bir puana sahip. Kaba bir tanım için kullanacak olursak, “3 erkek ve 1 kız arkadaş, Amerika Philadelphia’da bir bar işletiyor.” Diyebiliriz ama dizi bundan çok daha öte. Yanlış bulduğu şeylere (Kürtaj, içki satım yaşının genç olması… vb.) bu yanlışların sertliği ile yanıt veren dizinin yapımcıları arasında yine bu dizide oynayan Charlie Day ve Glenn Howerton da bulunuyor.

It’s Always Sunny in Philadelphia Konusu:

Kendini “The Gang” olarak adlandıran bir gruptan bahsedilmektedir. Bu grup yaşlarına göre kabiliyetsiz olarak nitelendirilebilir çünkü kendilerinden beklenenler konusunda oldukça vasat performans sergilemektelerdir. Ayrıca grup için ahlaki değerlerden yoksun tanımı da yapılabilir. The Gang, ya da dilimizdeki söylenişi ile “Çete”, sadece 5 üyeden ibarettir ki bunlar da Dennis ve Deandra Reynolds kardeşler, onların babası (üvey) olan Frank Reynolds ve kardeşlerin arkadaşları olan Mac ve Charlie’dir. Kişisel çıkarları doğrultusunda birbirlerini satmaya hiç çekinmeyen bu ekibin elemanları; yine aynı şekilde kişisel çıkarları için her türlü sadakatsizlik, tembellik ve aç gözlülüğü de yapabilirler. Oldukça sahtekar olduklarından bahsetmemiz de de fayda var. Düşündüklerini icraata geçirme konusunda fazlasıyla başarısız olan bu grup toplum içindeki imajları, tabiri caizse karizmaları konusunda da birbirinden takıntılıdır. Ve The Gang’in üyeleri kendi çıkarları için her türlü rezilliği de utanmadan yapabilmektedir. Evet, bir bara sahipler; Amerika’da İrlanda stilindeki bir barı işletiyorlar fakat ne kadar bara sahip olsalar da genel olay örgüsü bar dışında geçmekte.

It’s Always Sunny in Philadelphia Karakterleri:

Charlie Kelly:


Barın sahiplerinden, daha doğrusu ortaklarından birisi olan Charlie’nin Mac ve Dennis ile beraber bu barı açarken en büyük hedeflerinin bardan kız düşürmek olduğunu söylememiz de fayda var. Okuma yazma bilmeyen bir karakter olan Charlie derdini anlatmak isterse ve eğer o bunu yapmaya çalışırken siz onun söylediklerini anlamamakta ısrar ederseniz kendisini bağırarak ifade eder.

Mac:


Barın ortaklarından birisi olan Mac The Gang’in en bilgilisi. En bilgilisi desek de aldanmayın, kötünün iyisi! Vücudu konusundaki fikrini ona soracak olursanız kendisini fit, oldukça kaslı birisi olarak tanıtacaktır, bizce de kesinlikle öyle (!)

Dennis:


Her grup üyesi gibi kibirli ve kibri kadar da cahil olan Dennis barın bir diğer ortağı. Kendisi Deandra’nın ikiz kardeşi.

Deandra:


Barın şefi. İkizi Dennis’in sahibi olduğu barda şef garson olarak çalışan Deandra’nın en büyük hayali -her ne kadar oyunculukta berbat ötesi de olsa- oyuncu olmaktır. Çetedeki tek bayan olmasına rağmen çetenin diğer üyelerine göre daha bencil ve ahlaksız olduğunu söyleyebiliriz.

Frank:


Dennis ve Deandra’nın üvey babası olan renkli karakter Frank çete üyelerine biraz geç de katılsa hepsi kadar dolandırıcı, sahtekar, ahlaksız ve kötü birisi. En az bu özellikleri kadar da komik.

It’s Always Sunny in Philadelphia Detay:

Oyuncular: Charlie Day, Glenn Howerton, Rob McElhenney
Başlangıç: Ağustos 2005
Ülke: Amerika Birleşik Devletleri
Kanal: FXX
IMDb: 8,8

It’s Always Sunny in Philadelphia Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *