İzlemeye Değer 5 Animasyon Film Önerisi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Animasyonlar her geçen gün betonlaşıp siyah beyaz olmaya yüz tutan dünyamıza renk katmak adına güzel fırsatlardır.Yediden yetmişe severek izleyip güzel vakit geçirebileceğiniz animasyonlardan bazılarını paylaşmak istedik. Animasyon Film Önerisi listesinden önce hazırlamış olduğumuz Animasyon Filmleri Listesi de dikkatinizi çekebilir.

Animasyon Film Önerisi – 5 Animasyon

 

5. Horton Hears A Who! – Horton Kimi Duyuyor? – 2008 – IMDb:6,9

Horton Hears A Who
Hollywood’un en renkli usta isimlerinden Jim Carrey’nin seslendirdiği şahane fil Horton’un maceraları animasyon olarak beyazperde’de. Filmin Türkçe dublajında da kahramanımız Horton’un seslendirmesini tanıdık bir isim olan Şahan Gökbakar yapmaktadır. Horton, bir toz zerresinden gelen yardım bağrışını duyunca bu esrarengiz varlığın derdine çare olmak ister. Kimseyi görmemesine karşın ona yardım etmekte kararlıdır. Gördüğünde fark eder ki, toz zerreciği Kimlerşehri’nde yaşayan Kimler’in evidir. İyi yürekli fil Horton, Kimler’i korumaya karar verir ne var ki bu durum, talihsiz ve bir o kadar saf kahramanımıza zerrenin üzerinde herhangi bir varlığın hayatta olabileceğini kabul etmeyen komşularının kötü muamelelerinden başka bir işe yaramayacaktır.

4. Cloudy with a Chance of Meatballs – Köfte Yağmuru – 2009 – IMDb:7,0

Cloudy with a Chance of Meatballs
Mucit Flint’in suyu yiyeceğe dönüştürebilen icadı bulutlara fırladığında gökyüzünden çizburger yağmaya başlar. İnsanlar daha çok yemek istediklerinde, makine dev köfteler ve makarna kasırgaları üretir.Kavun dağlarının dibinde gömülmek üzere olan kasabanın kaderi, Flint ve Sam’in makineyi etkisiz hale getirmelerine bağlıdır.

3. Hotel Transylvania -Otel Transilvanya – 2012 – IMDb:7,1

Hotel Transylvania
Otel Transilvanya, canavarların aileleri ile birlikte gönüllerince yaşayabildikleri bir yerdir. Drakula, kızı Mavis’in 118. yaş günü için en ünlü canavarlarının bazılarını oteline davet etmiştir: Frankenstein ve eşi,Görünmez Adam, Mumya ve diğerleri. Dostları ağırlamak problem değildir fakat otele ilk defa gelen bir insan Mavis’ten hoşlanmaktadır ve bu durum Dracula’nın dünyasını altüst edebilir.

2. Wreck-It Ralph – Oyunbozan Ralph – 2012 – IMDb:7,8

Wreck-It Ralph
Atari oyununda bina yıkan ‘kötü adam’ karakterindeki Ralph, yıllardır aynı işi yapmaktan sıkılmıştır. Ayrıca oyunun iyi adamı tamirci Felix’in gölgesinde kalan Ralph bundan bıkmıştır. Bu sırada da bütün övgüleri Felix toplar. Ralph artık iyi bir kahraman olma arzusundadır ve diğer video oyunları arasında turlamaya başlar. Ancak oyundan oyuna atladığı esnada yol açtığı bir kaza Sugar Rush oyunu için tehlikeli olan bir düşmanı serbest bırakır. Belki de şimdi kahraman olma fırsatı ondadır.Rich Moore’un yönetmenliğini yaptığı filmin Türkçe seslendirme kadrosunda ise Sait Seçkin, Aysun Topar, Harun Can, Özden Ayyıldız ve Engin Alkan gibi tanıdık isimler var. Walt Disney’in ürünü olan bu eğlenceli animasyon 3D’nin nimetlerinden de yararlanıyor…

1. Zootopia – Hayvanlar Şehri – 2016 – IMDb:8,2

Zootopia
Karmakarışık ve Bolt gibi sevilen animasyonların yönetmeni Byron Howard’ın perdeye taşıdığı Zootopia, medenileşmiş ve teknolojiyle barışık hayvanların bir arada yaşadığı bir şehirde yaşanan ilginç bir polisiye öyküsünü perdeye taşıyor. Alışılagelmiş Disney havasını barındıran filmde; konuşkan tilki Nick’in, üzerine yığılmaya çalışan bir suçtan kurtulma çabası konu alınıyor. Modern memelilerin yaşam alanı olan Zootropolis adlı metropolis, lüks Sahra Meydanı’ndan, soğuk Tundra Kasabası’na değin birçok farklı doğal ortam ve hayvanı bir arada barındıran benzersiz bir şehirdir.Burası aynı anda hem fil devasalığında hem de arı küçüklüğünde hayvanlara ev sahipliği yapan, gönüllerince yaşayabilecekleri türden bir yerdir. İyimser Polis Memuru Judy Hopps köyünden ayrılıp şehre ilk adımını attığında, iri ve sinirli görünen hayvanların bulunduğu bu şehirde polis olmanın pek kolay olmadığını görür. Kendini başta Şef Bogo olmak üzere herkese kanıtlamak için, geveze ve numaracı kurnaz tilki Nick Wilde ile ortaklık pahasına oldukça önemli ve esrarengiz bir olayı çözmeye çalışacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *