İzombie Dizisi Konusu ve Detaylı Oyuncu Tanıtımı

0/5 Votes: 0
Report

Description

The CW kanalının yeni dizisi, iZombie’nin Dizisi Konusu ve Detaylı Oyuncu Tanıtımı: Diane Ruggiero-Wright ve Rob Thomas tarafından geliştirilmiş olan iZombie dizisi komedi, dram, korku ve suç ağırlıklıdır. Michael Allred’in ve Chris Roberson’ın aynı isimdeki çizgi romanlarının dizi uyarlamasıdır. 8 Mayıs 2015 tarihi itibariyle 2014-2015 döneminin onayını almıştır ve 17 Mart 2015 tarihi itibariyle dizi galasını yaparak yayın hayatına başlamıştır.

İzombie Dizisi Konusu

İZOMBİE DİZİSİNİN GENEL KONUSU:

Olivia Moore, doktorluk üzerine yoğunlaşan, disiplinli bir asistandır. Hayatının yoğunluğundan uzaklaşabilmek için, gece yapılan bir partiye katılır. Partide hiç beklemediği bir şeyle karşılaşır. Parti aniden zombilerin beslenme alanına dönüşmüştür. Birbirinin boğazına saldıran zombilerden korkarak kaçmaya çalıştığı sırada “Blaine DeBeers” adındaki bir zombi Olivia “Liv”in kolunu çizer ve Liv zombiye dönüşür. Sabah olduğundan kendisini polislerle dolu bir yerde bulur. Ölü olduğu sanılan Liv, ölülerin koyulduğu torbadan fermuarı açarak çıkar.

Liv zombiliğe yenik düşmemek, insanlığının kaybolmasını engellemek için ve açlığını bastırmak için taze beyin yemelidir. Bunun için adli tıp kurumunda çalışmaya başlar. Yeni işinde insanların beynini yediğinde bambaşka bir yan etki yaşamıştır. Beyinlerini yediği insanların özelliklerini ve bazı anılarını kendisine alabilmektedir. Bu özelliği ile, Clive Babineaux adlı bir yerel polisle birlikte çalışmaya başlar. Yerel polis onun medyumlara özel özelliklerinin olduğunu düşünür ve olayları birlikte çözmeye çalışırlar. aynı zamanda adli tıp kurumundaki işine devam etmektedir ve adli tıp kurumunda çalışan bir diğer kişi olan Dr. Ravi Chakrabarti, Liv’in zombi olduğunu bilmektedir ve kimseye bu konudan söz etmemektedir. Tüm bu karmaşanın arasında Liv’in karnını doyurması, yediği beyinlerin sahiplerinin özelliklerini alması ve birçok olay Liv’in başına belalar açacaktır.

İZOMBİE DİZİSİNİN KARAKTERLERİ VE CANLANDIRAN OYUNCULAR:

Olivia “Liv” Moore

Olivia Liv Moore

Major Lilywhite ile nişanlıyken, bir gece kafa dağıtmak için gittiği tekne partisinde zombi saldırısına uğrayarak zombiye dönüşmüştür. Pembe yanakları bir anda bembeyaz kesilmiştir. Buz gibi teniyle, taze beyin yiyebilmek için adli tıp kurumunda işe girer. Dr. Ravi Chakrabarti’nin asistanı olarak işe başlar. Liv’in zombi sırrını bir tek adli tıp kurumunda çalışan Dr. Ravi Chakrabarti bilmektedir. Adli tıp kurumunda yediği taze beyinler ile beyinlerini yediği kişilerin özelliklerine sahip olmaya başlayacaktır. Nişanlısı ile ayrılan Liv, yavaş yavaş herkesten uzaklaşmaya ve farklı hobiler edinmeye başlar.

Liv, Corinne adlı arkadaşı ile birlikte aynı evde yaşamaktadır.

Canlandıran oyuncu: Rose McIver

Clive Babineaux

Clive Babineaux

Yerel polis departmanında bir polistir. Şimdiye kadar hiçbir tutuklama yapmamıştır. Bu yüzden polis departmanında saygı görmemektedir. Adli tıp kurumuna bir dava için geldiğinde Liv ile tanışacak ve davaları çözmesinde yardımcı olmasını isteyecektir. Liv’in medyum olduğunu düşünmektedir ve her şeyden habersizdir. Liv ile birlikte birçok işi çözecektir. Polis departmanında daha saygı duyulan birisi haline gelmeye başlayacaktır ve hepsi de Liv’in “medyum” özelliklerini kullanması sayesindedir.

Canlandıran oyuncu: David Anders

Dr. Ravi Chakrabarti

Dr. Ravi Chakrabarti

Adli tıp kurumunda çalışan bir memurdur. Liv’in adli tıp kurumunda işe girmesi ile, iş hayatına canlılık gelmiştir. Liv’in zombi olduğunu bir tek o bilmektedir ve zombiliğe bir tedavi bulabilmek için Liv’in üzerinden araştırma yapmaktadır. Henüz zombiliğin nasıl olduğunu ya da tedavisinin olduğunu çözemese de araştırmalarına başka yollardan da devam etmeye çalışacaktır.

Canlandıran oyuncu: Rahul Kohli

Major Lilywhite

Major Lilywhite

Liv’in eski nişanlısıdır. Liv’i ne kadar çok sevse de hayatına devam etmeye çalışacaktır. Eski nişanlısının zombi durumundan haberi yoktur ve eski nişanlısı “Liv”in zaman içerisindeki değişimlerine çok şaşırmaktadır. Değişmeye başlayan hayatında, Liv’in de etkisi olacaktır.

Canlandıran oyuncu: Robert Buckley

Blaine DeBeers

Blaine DeBeers

Liv’i yanlışlıkla zombi yapan zombidir. Liv’in onu bulmaya çalışmasıyla ortaya çıkmıştır ve ondan habersiz birkaç şey yapacaktır. Liv’den kendisine beyin bulmasını istemiştir, fakat Liv bunu kabul etmemiştir. Bunun üzerine kendi “beyin bulucu” takımını kurmuştur ve çeşitli katliamlara imzasını atmıştır.

Canlandıran oyuncu: David Anders

Teknik Detay:

Yapım Yılı: 2014 – 2015
Yayınlandığı Kanal: The CW
Yayına Başladığı Tarih: 17 Mart 2015
Oyuncular: Rose McIver (Olivia “Liv” Moore), David Anders (Blaine DeBeers), Malcolm Goodwin (Clive Babineaux), Rahul Kohli (Dr. Ravi Chakrabarti), Robert Buckley (Major Lilywhite)

Fragman:

 

A comment on "İzombie Dizisi Konusu ve Detaylı Oyuncu Tanıtımı"

  1. Behçet says:

    Olivia “Liv” Moore hayran kalınacak bir oyuncu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *