Jane the Virgin Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Golden Globe ödüllü Jane the Virgin, üçüncü sezonla yola devam ediyor. Latin pembe dizilerinden esinlenilen yapım, Jane Villanueva isimli genç bir Latin güzelinin yaşadığı olayları anlatıyor. Jane’i canlandıran Gina Rodriguez 72. Golden Globe ödüllerinde En İyi TV Dizi Oyuncusu ödülü almıştı.

Jane the Virgin Konusu:

Miami’de geçen dizide, Jane’in hayatında meydana gelen şaşırtıcı ve beklenmeyen olaylar anlatılıyor. Bekâretini koruma yemini uyarınca Jane erkek arkadaşı ile evlenene kadar birlikte olmayacaktır. Check up yaptırmaya gittiği doktor yanlışlıkla kendisine tüp bebek tedavisi uygulayınca hamile kalır ve hayatı alt üst olur. Erkek arkadaşı Michael başkasının bebeğini büyütmek istememektedir. Bebeğin babası Rafael ise kanserle mücadele etmektedir ve çocuk sahibi olmak için bu son şansıdır. Rafael’in karısı Petra bebeğin doğmasını istemektedir. Rafael ile görüştükten sonra Jane bebeği doğurmaya ve sonra asıl ebeveynlerine vermeyi kabul eder ama tek şartı bebeğe iyi bakmalarıdır. Fakat hamilelik ilerledikçe Rafael ile birbirlerine romantik hisler beslemeye başlarlar. Jane, çocukluğunda izlediği latin pembe dizilerinin tam da içine düşmüştür.

Jane the Virgin Dizisindeki Karakterler/Oyuncuları:

 

Jane Gloriana Villanueva:


Venezuela asıllı Jane 23 yaşında, çalışkan ve dindar bir genç kızdır. Bir otelde çalışmaktadır. Öğretmen olmak için uğraşmaktadır, bir yandan da yazar olma hayalleri kurmaktadır. Bütün çocukluğu kendisini yetiştiren iki kadın – çekici, ruhu genç annesi ve sofu büyükannesi- ile birlikte Tv de Latin dizileri seyrederek büyümüştür. Bu yüzden romantizm hakkında oldukça hayalcidir. İyi kalpli nişanlısı Michael evlenene kadar kendisini muhafaza etmesine anlayış göstermektedir. Ama Jane doktorun hatası sonunda başkası için hazırlanan örneğin kullanılması ile hamile kalır. Aşırı dindar büyükannesi Alba’nın çocukluğunda kendisine verdiği eğitimin etkisi altındadır ve kimse ile ilişkisi olmadığı halde hamile kalmış olmak O’nu şoka sokmuştur. Jane hayatının en önemli kararı ile karşı karşıyadır.

Xiomara “Xo” Gloriana Villanueva:


Jane’in dışa dönük annesi. Doğduğunda sadece 16 yaşında olan annesinin yaptığı bu hatayı kızı tekrarlamak istemediğinden, Jane evlenene kadar kimseyle birlikte olmamayı seçmiştir. Xo bir dans öğretmenidir ve hala şarkıcı olma hayalleri kurmaktadır.

Michael Cordero:


Daha önce güvenlik görevlisi olan Michael şu anda Miami polis teşkilatında görevlidir. Michael’in Jane’den gizlediği bir suç geçmişi vardır. Şimdi ise polis olarak büyük bir uyuşturucu kaçakçısı olan Sin Rostro’nun peşindeki ekibin başındadır. Jane ile ilişkisi ikinci sezon sonunda seviye değiştirecektir.

Petra Solano:


Petra, ülkesinden annesi ile birlikte kaçmıştır. Asıl adı Petra değil Natalia’dır. Amerikaya geldikten sonra parası için Rafael ile evlenmiştir. Ama sonradan O’na aşık olmuştur. Petra çok zeki, kurnaz ama yanlış kararlar veren biridir.

Alba Gloriana Villanueva:


Jane’in dindar büyük annesi. 66 yaşındadır ve Jane’in kararları üzerinde etkisi çoktur. İngilizceyi nadiren konuşmasına rağmen anlayabilmektedir. Bazen sert ve alaycı olabilmektedir. Yetenekli bir yazardır. Amerikada kaçak olarak bulunmaktadır.

Rafael Solano:


Jane’in çalıştığı otelin 31 yaşındaki sahibi ve Jane’in yanlışlıkla taşıdığı çocuğun babasıdır. Zengin bir ailesi vardır ancak annesi O’nu 4 yaşındayken terk etmiştir. Duygusal olarak sıcaklık yaşayamamıştır. Kendisi gerçek bir aile sahibi olmak istemektedir.

Jane the Virgin Teknik Detay:

Yapım Yılı: 2014
Tür: Romantik Komedi
IMDb: 7,8
Yayınlandığı Kanal: The CW
Senarist: Jennie Urman
Süre : 42 dakika
Oyuncular: Gina Rodriguez, Andrea Navedo, Yael Grobglas, Justin Baldoni, Ivonne Coll, Brett Dier

Jane the Virgin Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *