En İyi Japon Korku Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Japon korku filmleri veya genellikle yabancı sitelerde J-Horror ismiyle göreceğiniz bu filmler 60’lı yıllarda global piyasalara açılmış ; Koji Suzuki’nin The Ring ( Halka) serisi ve yine Koji Suzuki ve aynı zamanda Hide Nakata tarafından yazılan Dark Water ( Karanlik Su) filmiyle, Japon Korku filmleri piyasalarda oldukça dikkat çekici hale gelmiştir. Doğu Asya kültürünü ve gelişen teknolojiye uyarlanan korkuyu iyi bir şekilde uyumlayan Japon korku filmleri 21. yüzyılın başından itibaren gelişen teknolojiyle beraber kalitesini de iyice arttırmış, hatta Hollywood senaryolarını etkileyecek kadar ilerlemiştir. Özellikle son zamanlarda Japon korku filmlerinin senaryolarını Hollywood’a uyarlanıyor ve Beyaz Perdede sahneleniyor. İzleyicisine gerçekten tırnak yedirtecek derecede gerilimi yüksek olan Japon korku filmleri, genellikle şu tipte senaryoya sahip. Aile yeni bir eve taşınıyor, ilk başta çocuklar sonra ebeveynler olmak üzere, yeni taşındıkları evde her şeyin yolunda olmadığı anlaşılıyor. Öncelikle yetişkinler ölüyor, sonra küçük olan çocuk karşısındakinin paranormal bir form olduğunu anlıyor ve bununla iletişime geçiyor ama ne yazık ki sonlar genelde mutlu bitmiyor. Genellikle beklentilerinizin hiç bir şekilde karşılığını vermeyen bu filmler (tabi ki iyi anlamda söylüyorum bunu) inanılmaz sürprizleriyle sizi etkisi altına alıyor, hatta Halka’yı ilk izlediğimde çocuktum ve günlerce etkisinden çıkamamıştım diyebilirim. İşte sizin için en iyi Japon korku filmlerini bir listede derleyelim dedik, hatta uzun bir listede. Ve işte karşınızda…

Table of Contents

EN İYİ 50 JAPON KORKU FİLMİ!

50. Premonition – Önsezi – 1999 – IMDB: 4,6


Aslında bakarsak konusuna göre oldukça düşük puan almış… Bir kadın başına gelen bir olay sonrasında birden bire kocasının ölümünü görür. Gördüğü diğer her şeyin gerçekleştiğini anladıktan sonra psikolojisi bozulan kadın kocasını hayatta tutmak için elinden gelen mücadeleyi verir.

49. Grotesque – Grotesk – 2009 – IMDB: 4,8

Hayatı boyunca istemiş olduğu ve istediği her şeye sahip olan bir doktorun, gözü dönüyor ve istekleri, ihtiyaçları artıyor. Genç bir çifti kaçıran doktor onlara bir oyun alanı yaratıyor ve her kaybettikleri basamakta onlara işkence ediyor. (Japon Testere’si denilebilecek izlemeye değer bir film.)

48. Ju- Rei: The Uncanny – Ju-Rei: Korku – 2004 – IMDB :5,4


Liseli Japon kızların siyah başlıklı bir adam görmelerinden sonra kayboluşlarını anlatan gerçekten gerilimi ile tırnak yedirecek cinste bir Japon korku filmi.

47. One missed Call 2 – Bir Cevapsız Arama 2 – 2005- IMDB:5,4

İlk filmin devamı niteliğinde olan, gelişen teknolojinin kötü insanların elinde nasıl kullanılabileceğini gösteren bir Japon korku filmi.

46. Carved: The Slit Mouthed Woman – Doğranmış: Kesik Ağızlı Kadın – 2007 – IMDB :5,5

Filmimizin konusu daha önce sırf kocası tarafından kıskanıldığı için ağzı kesilen ve yüzü tanınmayacak hale gelen bir kadının huzur bulmayan ruhunun dışarıda yaptıkları üzerine. Huzur bulamayan kadının ruhu, genç erkeklere bir maskeyle yanaşıp “Sence ben güzel miyim?” diye soruyor. Bütün genç erkekler maskeyi çıkarmasını istiyor ve gördükleri yüze karşı verdikleri tepkiyi görünce hayaletimiz onları vahşice doğrayarak öldürüyor. Bir gün bir çocuk öğrenci kaybolan polis memurları ve öğretmenlerini fark ettiğinde olayın arkasında kimin olduğunu anlamak için uğraşıyor.

45. Shikoku – Shikoku Adası – 1999 – IMDB: 5,6


Tam anlamıyla klasik bir Japon korku filmi diyebileceğimiz Shikoku, Hinako adındaki bir kızın evine yani Shikoku adasına dönmesiyle başlıyor. Adaya gelen Hinako en iyi arkadaşı Sayorinin yanına gidiyor. Hayatını şeytan çıkarma ayinlerine harcayan Sayori’nin annesi, daha önceden kızını kaybedince aklını kaybetmiş bir kadın. Hinako paranormal alemin içine girip, Sayorinin annesinin planını anlamaya çalışıyor. Film inanılmaz gerilime sahip ve her dakika oha dedirtecek bir yapıya sahip kesinlikle korku sevenlerin kaçırmaması gereken bir film.

44. P.O.V: A Cursed Film – P.O.V: Lanetli Bir Film – 2012 – IMDB:5,8


Haruna ve Mirai isimli iki küçük kardeşin, nerede çekildiğini bilmediği lanetli bir video kaseti izlemesinden sonra, başlarına gelen tuhaf olayları ve video kasetin çekildiği mekanı arama çabalarını gösteren modern bir Japon korku filmi.

43. Ring 2 – Halka 2 – 2005 – IMDB: 6,0

Evet geldik esas filmimize, Hideo Nakata’nın yönetmenliğinde Amerikan piyasasına açılan Japon korku filmlerinin baş tacı diyebileceğimiz filmlerden birine. İlk filmin devamı niteliğinde olan bu film her korku severin izlemesi gereken film listesinde ilk 10 a girer.

42. Tokyo Gore Police – Tokyo Vahşet Polisi – 2008 – IMDB: 6,0


Gelecek üzerine tasarlanmış birazda bilim kurgu üzerine olan bu filmde başrol Eini Shiina yani ana karakterimiz Ruka, babasının intikamını almak isteyen bir polistir. Kendilerine “Mühendisler” diyen bir mutant makine topluluğuna karşı beslediği kin ile onların peşinden gider.

41. Marebito – Marebito – 2005 – IMDB: 6,1


Cesur bir kameraman Tokyo metrosunda olduğuna emin olunan hapsolmuş ruhları video kamerasına kaydetme görevini tüm cesaretiyle üstlenir. Cesur kameramanımız başlangıçta çok hoşuna giden bu görevi aldığına, daha sonra ilerleyen zamanda gerçekten çok pişman olacaktır.

40. Infection – Enfeksiyon – 2004 – IMDB: 6,1


Hastanede başlayan filmimizde, doktor siyah ve gizemli bir akıntısı olan bir hastayı tedavi etmeyi reddediyor. Hasta dönüştükten sonra bütün hastane dönüşmeye başlıyor, doktor hastaya yanlış ilaç verdiğini fark ettiğinde hatasını kapatmak için birkaç uğraşa dönüyor. Belli bir süre sonra hemşireler garip davranmaya başlıyor ve onlarda dönüşüp insan eti yemeye başlıyorlar.

39. Ring 0: Birthday – 0. Halka: Doğum Günü – 2000 – IMDB :6,1


Genç Sadako korkunç geçmişinden kaçar ve tıpkı hayal ettiği gibi bir aktris olur. Fakat korkunç güçleri ve garip öngörülerini fark etmeye başladığı zaman en korktuğu şey olan geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalır.

38. Nightmare Detective – Kabus Dedektifi – 2006 – IMDB: 6,1


O ismiyle tanınan gizemli bir katilin düşüşe geçişi polisleri heyecanlandırıyor. Katilimiz kurbanları yalnızca telefonda konuşarak, öldürebilmek gibi süper yeteneğe sahipken bakalım acaba dedektifimiz bu telefon sapığı katili durdurabilecek mi?

37. One Missed Call – Bir Cevapsız Arama – 2003 – IMDB: 6,2


Aynı isimle uyarlanmış olan Amerikan filminin Japon esası. IMDB de de yaklaşık bir buçuk katı puan almış. İnsanlar gizemli numaralardan mail ve telefon almaya başlıyor ve bu onların yavaş yavaş sonlarını getiriyor.

36. Tales from the Dead – Ölülerden Hikayeler – 2008 – IMDB:6,2


Araf’ta sıkışan 4 ruhun, kendilerine geçmişte kötülük yapan düşmanlarından intikam hikayelerini ana konu alan klasik bir Japon korku filmi.

35. Reincarnation – Reenkarnasyon – 2006 – IMDB: 6,2


“Ölüm sadece başlangıçtır” sloganlı filmin yönetmen koltuğunda Takashi Shimuzu otururken, başrolleri Yuka ve Bora Yukadinovic paylaşıyor. Film reenkarnasyonu kanıtlamaya çalışan akli dengesi bozuk bir Profesörün, bir otel müşterisi ve birkaç aile üyesini öldürmesi ile başlıyor. Yaklaşık otuz beş yıl sonra Ikuo isimli bir film yapımcısı bu konu üzerine Profesörün kızı Nagisa ile bu konu hakkında film çekmek istiyor. Nagisa film de oynamaya başladıktan sonra babasının düşünceleri ve notlarını haklı bulup onun yolundan gidip gitmemek arasında kararsız kalıyor.

34. Uzumaki – Spiral – 2000 – IMDB:6,2


Küçük bir Japon kasabası’ nın sakinleri günden güne spiraller tarafından ele geçirilmeye ve işkence görmeye başlarlar. Gerçekten yürek hoplatacak cinsten bir film.

33. Kaidan – Kaidan – 2007 – IMDB: 6,3


Bir tütün çiftçisi ile bir yerel müzik öğretmeni arasında geçen aşkın bir lanet tarafından tehdit edilmesi üzerine çiftin ayakta duruşunun hikayesi… Romantizm, dram ve korku üçlemesinin ne kadar güzel olabileceğine dair örnek bir film.

32. Tales of Terror: The Haunted Apartment – Korku Masalları : Lanetli Apartman – 2005 – IMDB : 6,4


Aimi ve babası eski bir apartmana taşınırlar. Lakin kısa bir süre geçince burada bir şeylerin yolunda gitmediğinin fakrını varırlar. Bölgenin sahibi onları uyarır ve, ilk olarak bütün apartman sakinlerinin ipi geçmelerini söyler. İkinci olarak, yeni bir kiracı gelmeden kimsenin ayrılamayacağını söyler. Kurallara uymayacak kadar cesur olanlar bir bir öldürülür. Aimi daha sonra apartmanda eskiden yaşayan Ai isimli bir kızın yaşadığını ve daha sonra ortadan kaybolduğunu lakin evden hiç çıkmadığını öğrenir. Bunun üzerine bu kızı araştırmaya başlar…

31. Exte – Genişletilmiş – 2007 – IMDB: 6,4


Kadınların saçlarına taktıkları eklemeler, kadınlara saldırıyor. Komediyle karışık bir korku filmi olan bu film gerçekten izlemeye değer.

30. The Black House – Siyah Ev – 1999 – IMDB: 6,4


Showa Life Sigorta şirketinde çalışan saf bir çağrı merkezi görevlisi, bir gün bir müşteriden telefon alıyor. Müşteri kendini öldürmek istediğini, eğer intihar ederse sigorta şirketinin ona ne kadar ödeyeceğini soruyor. Kadın için şüphelenen eleman, telefon kesilince kadının evine gidiyor ve genç oğlunu tavana asılı halde buluyor. Ufak bir araştırmadan sonra bu aileyle bağı olan herkesin kazalara kurban gittiğini görüyor ve dikkatli olması gerektiğini anlıyor… Tamamen tırnakları yedirecek bir Japon korku filmi.

29. Retribution – Cezalandırma – 2006 – IMDB: 6,4


Seri cinayetlerin peşine düşen bir dedektif, bunların ardında kanlı bir seri katilin olduğunu düşünüyor. Kurbanlar, kanıtlar ve kullanılan metod birbirine oldukça benziyor. Fakat kanıtlar dedektifin baş şüpheli olduğunu gösteriyor. Ve dedektifimiz artık benliğini dahi sorgulamaya başlıyor. Kişilik bölünmesi üzerine oldukça güzel ve herkesin izlemesi gereken bir film.

28. Versus – Karşıt – 2000 – IMDB: 6,5


Karşıt filmi, kendini diriliş ormanı adlandırılan bir Japon ormanına atan ve burada hayatını sürdüren bir mahkumun hayatı üzerine geçiyor. Mahkum ve çetesi ormanda yaşayan zombilere karşı direnmeye çalışıyor lakin daha sonra anlam veremedikleri bir güç ile çarpışmaya hazırlanıyor.

27. Pulse – Nabız – 2001 – IMDB :6,6


Klasik bir Kiyoshi Kurosawa filminden farklı bir teması olan bu filmde, beraber yaşayan iki insan grubu arafta kalmış ruhların İnternet üzerinden insanoğlunu ele geçirişini keşfedişi konu alınıyor. Bu iki insan grubu bakalım kimse onlara inanmazken Dünya ‘yı kurtarabilecekler mi?

26. Matango – Matango – 1963 – IMDB: 6,6


Bir gemi kazasından sonra kurtulan samurayların yavaş yavaş tuhaf bir hastalık ile mantara dönüşümünü konu alan hikaye gerçekten yılına kıyasla bakıldığında mükemmel bir Japon yapımı korku filmi. Klasik Asya korku filminin yanında, adada yüzyıllarca hüküm sürmüş olan Samurayları da içeren tarihi bir film.

25. Suicide Club – Intihar Klübü – 2002 – IMDB: 6,6


Birçok Japon korku filmine konu olan aynı senaryo, 54 liseli kızın intihar ederek kendilerini Japon metrosunda trenin önüne atmasını konu alan filmin paranormal senaryo uyarlaması.

24. Ju – On 2: The Grudge – Ju – On 2: Kin – 2002 – IMDB: 6,7


İlk filmin devam filmi olan bu filmde de konu benzer. İntikam dolu bir ruh evi lanetliyor ve ev sahiplerinin üzerine lanetiyle çöküyor.

23. Lesson of the Evil – Şeytanın Dersi – 2012 – IMDB: 6,7


Popüler bir lise öğretmenin, zorbalık ve kötü davranışlar karşısında öğrenci vücudu üzerinde yaptığı deneyleri anlatan bir kısmı psikolojik olan herkesin izlemesi gereken bir Japon korku filmi.

22. Dark Water – Karanlık Su – 2002 – IMDB: 6,7


Hideo Nakata’nın Hollywood’u özendirdiği Japon korku filmi. Bir anne ve kızı yeni bir apartmana taşınıyor. Kısa süre sonra apartmanda her şeyin yolunda gitmediğini anlıyorlar. Kızının kitap çantasının birden bire gözlerinin önünde ortadan kaybolması ile onlar için her şey daha da korkunç bir hale geliyor.

21. Seance – Seans – 2000 – IMDB: 6,7


Psişik bir kadın ve kocasının yolu bir saldırgan tarafından kaçırılan bir kızla yolları kesişiyor. Karşılarındaki saldırganın insan olmadığını anladıklarında polisi veya hastaneyi aramaktan vazgeçiyor ve karşılarındakinin amacını anlamaya çalışıyorlar.

20. Visitor Q – Misafir Q – 2001 – IMDB: 6,8


Belalı ve sapık bir ailenin hayatının, gizemli bir tehdit tarafından rahatsız edilişini konu alan film modern Dünya’nın bozuluşuna ışık tutuyor.

19. Ju – On: The Curse – Ju – On: Lanet – 2000 – IMDB :6,9


Takashi Shimizu’nun yazdığı ve yönettiği ( Tam bir Takashi Shimuzu filmi diyebiliriz zaten) filmin başrolünü Yurei Yanagi sahneliyor. Bir öğretmen olan Shunusuke Kobayashi, birkaç gündür derse gelmeyen bir öğrencisini merak ediyor ve bu merakın üzerine öğrencisinin evini ziyarete gidiyor. Lakin gittiğinde gördükleri, onu pişman ediyor ve kendisini korkunç bir paranormalinin tam merkezinde buluyor.

18. Tetsuo: The Iron Man – Tetsuo: Demir Adam – 1989 – IMDB: 7,0


Modern gün ile gelecek arasında bir kabus olarak geçen filmin yönetmeni Shinya Tsukamoto, filmi ilk ortaya attığında kült bir sansasyon yarattı. Bir çok bilim kurgu & korku filminin önünü açan bu film kesinlikle bilim kurgu severler için izlemeye değer bir Japon korku filmi.

17. Imprint- Damga – 2005 – IMDB: 7,0


Japon ve Amerikan ortak yapımı olan filmimiz 1800′ lerin erken döneminde başlıyor. Başrolünü Billy Drago’nun oynadığı filmde yönetmen Takashi Mike. Sıradan bir Amerikalı olan Cristopher ( Billy Drago) Japonya’ ya doğru aşık olduğu hayat kadınına geri dönmek için yola çıkar. Fakat Japonya’ya gittiğinde terk ettiği bu kadının eskisi gibi olmadığını kendisinden intikam almak için psikolojisinin bozulduğunu ve paranormal olaylara bulaştığını fark eder. Çok zaman geçmeden Cristopher kendisini çok tehlikeli bir büyünün ortasında bulacaktır.

16. The Curse – Noroi Laneti – 2005 – IMDB: 7,1


Bir paranormal belgesel ve film yapımcısının istemeden de olsa “kagutaba” adıyla bilinen bir şeytanla tanışmasını içeren filmde başrolü Jin Muraki üstleniyor.

15. Gozu- Gozu – 2003 – IMDB: 7,1


Filmin başında bir yakuza ( Bilmeyenler için Japon mafya üyesi) en yakın iş arkadaşını öldürmek için emir alır. Lakin beklemediği bir anda yolculuk sırasında iş arkadaşı yanından ayrılınca korkunç bir tecrübe yaşar. Yoksa bu cinayette katil dostu kurban da kendisi midir? Bunu sorgulamaya başlayan Minami zamanla akli dengesini kaybeder ve hiç beklenmeyen olaylara tanık olmaya başlar.

14. Cold Fish – Soğuk Balık – 2011 – IMDB: 7,1


Cold Fish, 2011 yılında Sion Sono tarafından yönetilen ve yazılan klasik bir Japon seri katil filmidir. Zaten genel olarak Japon korku filmleri yönetmenini gördüğünüzde yazdığı senaryolar her zaman birbirine benzerdir. İki ayrı seri katil davasına bakılan film gerçekten sizlere tırnaklarınızı yedirecek cinsten gerilim içeriyor.

13. Ichi The Killer – Katil Ichi – 2001 – IMDB :7,1


Bu Japon suç dramı tam klasik bir kült. Katil Ichi filmimiz Ichi isminde sadomazoşist bir katilin kendisinden çok daha fazla miktarda psikopat olan Kakihara isimli bir katille tanışmasıyla başlıyor. Bu katiller sırf birbirleriyle rekabet için sıradaki kurbanlarına çektirdikleri eziyet ve işkence seviyesinde daha vahşi oluyorlar.

12. Three… Extremes – Aşırı… Üçleme – 2004 – IMDB : 7,1


Üç Japon korku yapımcısının kabuslarından yapılan üçleme olarak da bilinen bu film, Asya’nın kültürel aynı zamanda da destanlarına konu olan korku hikayelerini konu alıyor. Yakın zamanda çekilen bir çok uyarlama korku filminin aslı olan bu film kesinlikle sizi yerinizden hoplatacak uyarmadı demeyin.

11. Strange Circus – Garip Sirk – 2005 – IMDB: 7,1


Büyük Japon korku yönetmeni Sion Sono’nun dram,gizem, korku kombini olan bu film bütün Japon ve korku filmi severlerin izlemesi gereken filmlerin başında geliyor. Genç bir ailenin başına gelen lanetleri nasıl atlatmaya çalıştığını anlatan güzel bir yapıt.

10. Audition – Ölüm Provası – 1999 – IMDB :7,2


7 Yıl önce eşini kaybeden Aoyama’nın yapımcı bir arkadaşı artık hayatına bir kadın bulmak için plan yapar ve kendi şovuna oyuncu seçmeleri düzenler. Kısa zamanda Asami isimli bir kadını bulur ve onu arkadaşıyla tanıştırır. Lakin kısa bir süre sonra kadının geçmişi hakkında öğrendiği kirli sırlar onu bu birlikteliğe son vermeye iter.

9. The Ghost of Yotsuya – Yotsuya’nın Hayaleti – 1959 – IMDB :7,2

En eski Japon korkularından biri olan ve eski Japon kültürünü yaşatan bir film. Filmin konusu bir samurayın eşinin hayaletiyle mücadelesi üzerine. Kadın kendi katili olan kocasından intikam almak üzere Dünya’ya dönüyor.

8. The Happiness of the Katakuris – Katakurilerin Mutluluğu – 2001 – IMDB: 7,2


Katakuri ailesi sürekli şarkı söyleyen mutlu bir ailedir. Bir gün şehrin kalabalığından uzaklaşmak için bir dağ evi satın alırlar. Başlangıçta her şey güzel giderken bir süre sonra buraya geldiklerine pişman olacaklar ve anlam veremedikleri olaylar yaşayacaklardır.

7. Noriko’s Dinner Table – Noriko’ nun Akşam Yemeği Sofrası – 2005 – IMDB: 7,2

Karlovy Vary uluslar arası film festivaline katılmış ve Don Kişot ödülü almış Modern Japon korku filmlerinden biri olan Noriko’nun Akşam Yemeği Sofrası… Norki Shimabara isimli henüz 17 yaşında olan bir ergen kız, Kumiko isimli, haikyo sitesinin kurucusu bir İnternet topluluğu lideri ile tanışmak için evden ve ailesinden kaçar. Kumiko’nun aile halkası adını verdiği özel grubun içine girer ve bu grup 54 liseli kızı intihara sürüklemesi ile tehlikeli hali alır. Babası olayı araştırmak için işe koyulur…

6. The Ring – Halka – 1998 – IMDB :7,3


İşte Japon korku filmi kültürünü Dünya’ya açan o film… Bir lanet , tek çare ve o çareyi bulmak için bir hafta. Bir video kaydı izleyen insanların hepsi bu kaydı izledikten yedi gün sonra ölüyor. Bir gazeteci bu olaylara tanıdıktan sonra kendisi de bu kaydı izliyor ve olayı araştırıyor. Bunun üzerine sezgilere sahip olmaya başlayan kadın, çocuğu da kaseti kazara izleyince bir hafta içinde çareyi bulmak için elinden geleni yapıyor.

5. House – Ev – 1977 – IMDB: 7,3

Yeni üvey annesine alışamayan küçük bir kız çocuğu halasına bir mektup yazıyor. Mektubunda üvey annesinden korktuğunu ve yaz tatili için yanında 6 arkadaşıyla beraber halasında kalmak istediğinden bahsedip halasından izin alıyor. Lakin eve gittikten belli bir süre sonra arkadaşları bir bir öldürülüyor veya kayboluyor. Halasının da kaybolmasıyla beraber küçük kız korku içinde olayları anlamlandırmaya çalışıyor.

4. Cure – Çare – 1998 – IMDB: 7,4


Kiyoshi Kurosawa tarafından yönetilen filmin başrolünde Koji Yakusho yer alıyor. Ana karakterimiz Tokyo ‘da işlenen seri cinayetlerinin arkasını inceleyen bir Japon dedektif. Kurbanların vahşi katledilişinden sonra boyunlarının arkasına kazınan X işareti dedektifimizin dikkatini çekiyor. Dedektif büyün maktullerle alakası olan bir adamı buluyor ve bu adamın bir hipnotize uzmanı olduğunu öğreniyor…

3. Battle Royale – Ölüm Oyunu – 2000 – IMDB: 7,7

Büyük ekonomik kriz sırasında işsiz sayısı durmadan artıyor, krizin önüne geçilemeyeceğini anlayan insanlar kendi aralarında vahşice gruplaşıyor ve silahlanıyor. Bu gruplar yılda bir Ölüm Oyunu denen bir oyuna katılıyor ve kazanırlarsa adadan ayrılmaya ve özgürlüklerini garantilemeye hak kazanıyorlar.

2. Kuroneko – Kuroneko – 1968 – IMDB: 7,8


Japon korku filminin yapı taşlarından biri denilebilecek bu film, Kuroneko diye bir adamın başına gelen laneti konu alıyor. Bu lanetin gücünden kurtulmak için çabalayan Kuroneko acaba kurtulabilecek mi?

1. Onibaba- Onibaba – 1964 – IMDB: 8,0


Japon korku filmleri yani J-Horror ların başlangıç filmlerinden biri olan bu filmde gerçekten izlediğiniz modern Japon filmlerinin hepsinden bir parça göreceksiniz. Gerçekten izleyicinin psikolojisini bozacak derecede korkunç olan bu filmde, tarihi unsurlar görmekte mümkün.

4 comments on "En İyi Japon Korku Filmleri"

 1. Can says:

  4.filmde yer alan fotoğraf 2016 yapımı A Cure for Wellness a ait. onun dışında başarılı bir liste

 2. szabo says:

  slm.. arkdaş keşke bide site koysan bazıları bulamıyoruz hep hollywood yapımları cıkıyor .. lütfen bu konu da da yardımcı ol.. tşk

 3. egemen says:

  Kwaidan serisini de işleyin ,gerçek bir efsane .

  • egemen says:

   Gördüm film mevcutmuş,”Kaidan diye yazılmış,aslı “Kwaidan olmalıydı lakin aynı film,izlenmeye değer bir yapım,yaşanmış gerçek bir hikayrdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *