Jason Statham – 10 Sinema Filmi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Jason Statham 1967 yılında İngiltere’de doğmuştur. İngiliz yıldızın aktör olmadan önce dereceleri olan bir yüzücü olduğunu biliyor muydunuz? Özellikle aksiyon ve dövüş filmleri ona daha çok başarı getirse de bence en güzel Jason Statham filmleri kategorisine girecek farklı tarzda bir çok filmde oynamıştır. 2002 yılında çevirdiği Taşıyıcı filmi seri halinde çekilmeye devam etmiş ve yine bence en güzel Jason Statham filmleri arasında ilk sırayı almıştır. Listemizde İMDb puanları sıralamasını baz alarak kendi beğendiğimiz filmlere yer verdik. Bence sizler de beğendiğiniz en güzel Jason Statham filmlerini yorum olarak ekleyebilirsiniz. Eğer Jason Statham’ın tüm filmlerinin listesine bakmak isterseniz Wikipedia sitesinden faydalanabilirsiniz.İyi seyirler dileriz.

Jason Statham Filmleri

 

10. Özgürlük Savaşçısı – In The Name Of The King – 2007 – IMDb: 3,8


Aksiyon türündeki filmimizin konusu, Krug çetesi denilen acımasız katiller tarafından köyü yağmalanan, oğlu öldürülüp karısı kaçırılan bir çiftçinin intikam peşine düşmesini anlatıyor. Filmin içinde olağanüstü güçler, büyü, şeytan,cinler ve periler de hafiften serpiştirilerek harika bir konuya dönüştürülmüş.

9. Suikastçı – War – 2007 – IMDb: 6,3


FBI ajanı olan Jack’ın ortağı Suikastçı olarak bilinen Rogue tarafından öldürülünce intikam almaya karar veren Jack, Rogue’nin izini sürmeye başlar ancak Rogue izini kaybettirmiştir. Üç yıl sonra iki Çin mafyası arasında çıkan kanlı hesaplaşma Rogue’nin deşifre olmasını sağlayacaktır.

8. Kaos – Chaos – 2005 – IMDb: 6,5


Quentin kaza sonucu bir rehineyi vurunca açığa alınır. Yıllar sonra bir banka soygununu araştırmak için görevlendirilen Quentin’in yakaladığı her ip ucu yeni bir Kaos’a neden olacaktır.

7. Koruyucu – Safe – 2012 – IMDb: 6,5


Çin’de yeraltı suç örgütü Triadlar, Çin’li matematik dahisi on yaşındaki Mei’yi kaçırarak Amerika’ya gönderir. Kızın zihnini kullanmayı düşünen örgüt her bilgisini küçük kızın aklında saklamaya başlar. Rus mafyası, Çin’li suç örgütü ve polis arasında kalan küçük kızı ikinci sınıf bir kafes dövüşçüsü olan Luke kurtaracak ve aksiyon dolu macera başlayacaktır.

6. Mekanik – The Mechanic – 2011 – IMDb: 6,6


Kendisi için babadan kalma meslek olarak saydığı kiralık katil Arthur, tüm kiralık katiller arasında en iyi olanıdır. Yani aldığı her işi sorunsuzca halleden bir mekaniktir.

5. Taşıyıcı – The Transporter – 2002 – IMDb: 6,8


Aksiyon filmleri konusunda bir numara sayılan Jason Statham gibi bir adamı izliyorsanız, beklentinizin karşılığını da alacağınızı bilirsiniz. Her sahnesi aksiyon dolu, sıkılmadan izlenilebilecek film serisinin ilki. Eski bir asker olan Frank aynı zamanda çok başarılı bir dövüşçüdür ve taşıyıcı görevini yapmaktadır. Frank’in taşıyıcılık görevi botunca değiştirmediği üç kuralı vardır; Ne pahasına olursa olsun anlaşmayı bozmamak, paketi aldığı kişinin adını ve götüreceği şahsın adını bilmemek, ve en önemli kuralı da paketi asla açmamaktır.

4. İtalyan İşi – The Italian Job – 2003 – IMDb: 7,0

Charlie önderliğinde ki bir hırsızlık çetesi, bir soygun sırasında aralarından birinin ihanetiyle dağılır. Bir arkadaşları ölmüştür. Sıra hem arkadaşlarının intikamını almaya hem de haini cezalandırıp kendilerinden çaldığı altınları elde etmeye gelmiştir. Ekip bu amaçla toplanarak detaylı bir plan yapar.

3. Tetikçi – Crank – 2006 – IMDb: 7,0


Tetikçi Chev, artık işi bırakmaya ve kız arkadaşı Eve ile birlikte yeni bir hayata başlamaya karar verir. Ertesi sabah Chev’i çok kötü bir süpriz beklemektedir. Vücuduna, gece uykusunda enjekte edilen zehirden kurtulmanın tek yolu bir an önce panzehire ulaşmaktır. Zaman çok sınırlıdır ve kalbinin durmasını engellemek için sürekli adrenalin seviyesini yüksek tutmak zorundadır. Chelios, bunu yapan kişileri bulup intikam almak için sokaklarda delice dolaşır.

2. Hızlı ve Öfkeli 7 – Furious Seven – 2015 – IMDb: 7,2

Serinin ilk filminden bu güne kadar büyük bir izleyici kitlesi tarafından beğenilmesi sonucu serinin 7.filmi çekilmiş olup bu bölümde, sadece bir kayıpla özgürlüklerini elde eden kahramanlarımız artık bir arada ve mutludurlar. Ancak Londra işinden sonra uçaktan düşerek ölen Owen’in erkek kardeşi olan Deckard tüm ekibin peşine düşecek ve herkesi öldürmeden de durmayacak bir ölüm makinasına dönüşmüştür.

1. Banka İşi – The Bank Job – 2008 – IMDb: 7,3


Yıllar önce Londra’da yaşanmış olan ve kimlerin soyduğu hala bulunamamış bir banka soygununu konu alan filmde Siyasetin ve Polisin de karışmış olabileceği bazı skandallara da değinilmiş ve oldukça ses getirmişti. Bankayı kim veya kimler soymuş olabilir?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *