Jean- Claude Van Damme Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Aksiyon, gerilim, bilim kurgu sevenler Jean- Claude Van Damme filmlerini bilirler. Uluslararası tanınır ve her filmi büyük beğeni toplamıştır. Öncelikle Jean- Claude Van Damme hakkında birkaç bilgiye yer vermekteyiz. Van Damme küçük yaşından beri dövüş sanatıyla ilgilenmektedir. Dövüş sanatıyla ilgili çeşitli eğitimler almıştır. Bunun sonucunda birçok ödüllere laik görülmüştür. Ardından film yıldızı olmak istediğini söylemiştir. Bunun için Amerika ya taşınmıştır. Yan rollerden başlayarak büyük projelere imza atmıştır. Jean- Claude Van Damme filmlerinde aksiyon, gerilim,bilim kurgu yer alır. Bu filmlerde dövüş sanatları ön plandadır. Van Damme her rolde karşısına çıkan tüm suçlulardan kendisini çok profesyonel şekilde kurtardığını görmekteyiz. Zaten dövüş sanatlarının ustası olması çekilen sahnelerin gerçekçi gibi yansıtılmasına büyük etken olmuştur. Van Damme dünyada çoğu kişinin yüreğine taht kurmuştur. Jean- Claude Van Damme filmlerinde kullanılan özgün kurgu teknikleri sayesinde herkes tarafından izlenmektedir. Jean- Claude Van Damme Türkiye’ ye gelerek birçok programa konuk olmuştur. Aşağıda filmler en düşük puandan en yükseğe doğru sıralanmıştır.

Jean- Claude Van Damme Filmleri

 

20. Street Fighter – Sokak Dövüşçüsü – 1994 – IMDb: 3.7


Diktatör Bison sanayileşmiş ülkeler için tehdit unsurudur. Bison ülkede iç savaş çıkarmaktadır. Çoğu askeri rehin almıştır. Birçok askeri öldürmüştür.Rehin aldığı askerleri serbest bırakmak için para istemektedir. Albay Guile ve askerleri bu durumla mücadele etmektedir.

19. Double Team – İkili Takım – 1997 – IMDb: 4.7


Özel bir ajan olan Jack tuzağa düşürülür. Hiç bilmediği bir adada mahkûm edilir. Bu ada da her türlü zorbalığa maruz kalır. Eşine ve çocuğuna kavuşa bilmesi için hayatta kalmaya çalışır. Ada da bir tüccarla arkadaş olur. Tüccar Jack yardım eder. Ancak onları zor bir dönem beklemektedir.

18. Kickboxer – Kana Kan – 2016 – IMDb: 4.9


Sloane ailesi nesillerdir devam eden karate mesleğini devam ettirmektedirler. Eric ve Kurt kardeşler bu geleneği sürdürmektedirler. Dünya şampiyonu olan Eric’ e bir gün teklif gelir. Tayland’ a dövüşmeye çağrılır. Kurt abisinin gitmesini istemez. Ancak Eric gider. Maç sırasında hayatını kaybeder. Kurt abisinin intikamını almak için eğitimler alır.

17. Cyborg – Son İlah – 1989 – IMDb: 5.0


New York şehri bir grup tarafından saldırıya uğrar. Saldırıdan kurtarmak için bir robot gönderilir. Robot suçlular tarafından tutsak alınır. Fender ailesini öldüren bu grup suçluların peşine düşer. İntikamını almaya ve robotu kullanmaya çalışır.

16. Legionnaire – Çöl Kaplanı – 1998 – IMDb: 5.3


Gece güzel bir bayan tren istasyonun da beklemektedir. Mafyalar kadını fark edip kaçırmaya çalışır. Boksör Alain kadını fark eder ve onu kurtarmaya çalışır. Alain maç sırasında tuzağa düşürülmüştür. Polisler tarafından aranmaktadır. Alain kaçmaya çalışırken yeni serüvenlerle karşı karşıyadır.

15. Maximum Risk – 1996 – IMDb: 5.3


Moreau polis memuru olarak görev almaktadır. Hiç tanımadığı kız kardeşinin cesediyle karşı karşıyadır. Kardeşinin öldürülmesinin nedenini araştırmaya başlar. Rus mafyası ve FBI içerisinde olduğunu bulmuştur. Moreau hayatta kalabilmek ve gerçekleri çözebilmek için yöntemler denemektedir.

14. The Quest – Özgürlük Savaşçısı – 1996 – IMDb: 5.5


1925 yılında Tibet’ te en iyi dövüşçülerin bulunduğu ölümcül yetenek sınavı düzenlenir. Dubois polisler tarafından aranmaktadır. Polislerden kaçarken Korsanların eline düşer. Dubois kendini kurtarmak için mücadele eder. Dubois ölümcül sınava katılır. Dövüşte ya kazanacaktır ya da ölecektir.

13. Double Impact – İkiz Kan – 1991 – IMDb: 5.5


Birbirinden habersiz olan ikiz kardeşin yaşamlarını ele alıyor. Bir gün ailesinin öldürülmesi üzerine intikam almak isteyen kardeşlerin yolları kesişiyor.

12. No Retreat, No Surrender – Asla Teslim Olmak Yok – 1986 – IMDb: 5.6


Karate hocası olan Stilwill dövüşe çağrılır. Dövüşmeyi kabul etmeyen Stilwill saldırıya uğrar. Ailesine zarar gelmemesi için karateyi bırakır. Okulu kapatır ve ailesiyle farklı şehre taşınırlar. Ancak her şey yeniden başlar.

11. Death Warrant – Cellat – 1990 – IMDb: 5.6


Louise polis olarak görev yapmaktadır. Bir hapishanede ölüm gerçekleşir. Ancak resmi olarak sebebi bulunamaz. Bunun için polis birimi Louise özel görev verir. Suçlu olarak gösterilir ve hapishaneye sokarlar. Loise ölümün kim tarafından gerçekleştiğini araştırmaya başlar. Ancak Loise’ in daha önce yakaladığı belalı bir suçlu ile aynı hapishanededir. Loise canını korumak ve gerçekleşen ölümün sebebini aramak için mücadele vermektedir.

10. Sudden Death – Ani Ölüm – 1995 – IMDb: 5.7


Stanley kupası finaller için maç gerçekleşmektedir. Başkan yardımcısı da maçı izleyenler arasındadır. Görevli polis memuru maçı izlemek için çocuklarını da getirir. Stad teröristler tarafından baskına uğrar. Başkan yardımcısını, polis memurunun kızı ve birçok kişiyi rehin alınır.

9. Timecop – Zaman Polisi – 1994 – IMDb: 5.8


Zamana yolculuk icat edilmiştir. Bunu duyan suçlu kişiler zengin olmak için geçmişe yolculuk etmiştir. Bu durum yasadışı olarak kullanıldı. Senato üyelerinden para ve özel komite kurulmasını istendi. Hükümet özel bir birim kurarak polisleri görevlendirmiştir. Bir gün suçlular polis memurunun evine zorla girerek eşini öldürdüler.

8. Universal Soldier – Evrenin Askerleri – 1992 – IMDb: 6.0


Luc ve shot özel operasyonda görevli iki arkadaştır. Bu operasyonun çekimini yapmak üzere gazeteci Veronica görevlendirilmiştir. Veronica ve kameraman arkadaşı bölgeye giderler. Luc psikolojik olarak sorunludur. Geçmişte yaşadıkları nedeniyle ani ataklar geçirir. Kameramanı öldürür. Veronica arkadaşının ölüm sebebini araştırmaya başlar.

7. Lionheart – Aslan Yürek – 1990 – IMDb: 6.1


Lyon erkek kardeşinin dövüldüğünü ve yoğun bakımda olduğunu öğrenir. Asker olan Lyon bu durumu öğrenir öğrenmez firar eder. Kardeşine ve ailesine yardım etmek için sokak dövüşlerine katılır.

6. Hard Target – Zor Hedef – 1993 – IMDb: 6.1


Natasha katiller tarafından babasının öldürüldüğünü öğrenir. Kendisini korumak ve babasının intikamını almak için koruma karar. Bir gün Chance ile yolları kesişir. Natasha iş teklifi verir. Chance kabul eder. Ancak o katillerden birisi de kendisidir.

5. İn Hell – 2008 – IMDb: 6.2


Kyle, eşiyle birlikte mutlu hayat sürmektedir. Ancak bir gün eşi kendi evinde tecavüze uğrar. Ardından öldürülür. Polis katili yakalar ama herhangi bir delil bulamaz. Bu nedenle katil serbest bırakılır. Kyle eşinin intikamını kendisi alır ve katili öldürür. Hapse giren Kyle yeni bir hayata başlar. Suçlular birbirleriyle dövüştürülür.

4. The Expendables 2 – Cehennem Melekleri 2 – 2012 – IMDb: 6.6


Düşmanlarla savaşan Expendables gruba yeni kişiler alırlar. Billy ve Maggie grubun yeni üyeleridir. Bu kişilerin savaşmak dışında farklı amaçları vardır. Kardeşini öldüren kişileri bulup intikamını almaktır.

3. Bloodsport – Kansporu – 1988 – IMDb: 6.8


Frank Amerikalı bir gençtir. Dövüş turnuvalarına kazanarak geçimini sağlar. Hong Kong ta turnuvaya katılır. Bu turnuvaya katılmasının tek amacı ilk batılı olmaktır. Arkadaşları ona bu mücadelesinde destek olmaktadır.

2. Jcvd – Kod Adı: JCVD – 2008 – IMDb: 7.2


Van Demme 47 yaşında ünlü bir aktördür. Eşi ile anlaşmazlık sonucu boşanır. Ancak kızının velayetini üzerine alamaz. Velayeti alabilmek için sürekli çok uğraşır. Aynı zamanda devlette vergi borcu vardır. Birçok sorunla mücadele eder.

1. Nowhere to Run – Kaçacak Yer Yok – 1993 – IMDb: 7.3


Suçlu olan Sam ve arkadaşı cezaevine nakledilirken saldırıya uğrar. Ancak arkadaşı ölür. Sam kurtulur. Sam arkadaşını sırtına alır ve bir yere gömer. Cezaevine dönmez ve firar eder. Çiftlikte yaşayan aileden yardım ister. Ancak dul kadın yeteri kadar belası olduğunu söyler. Sam’ in yoğun isteğine rağmen eve alır. Kadın bir grup tarafından mal varlığının elinden alınması için saldırı altındadır. Sam kadınla birlikte mücadele eder.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *