Report

Description

Fransız oyuncular arasında en iyisi olarak kabul edilen Jean Reno, unutulmayan filmlere ismini yazdırmayı başarmış çok başarılı bir aktördür. Özellikle Fransız ve İtalyan yapımlarında yer almaktadır. Leon filmi ile gerçek başarısını elde ettikten sonra, Jean Reno filmleri daha fazla izlenmeye başlanmıştır. Kendisi için genellikle dram, macera ve aksiyon konulu filmlerden teklifler gelmiştir. 17 yaşında başlayan oyunculuk serüveni ona 51 yıllık bir kariyer hayatı vermiştir. Bugün 68 yaşında olan Jean Reno, farklı çalışmalar ile oyunculuk kariyerine devam ediyor. Oyunculuk kariyerinin yanında reklam yıldızlığı ve seslendirme işleri ile de adından söz ettirmeyi başarmıştır. Birçok filminde genellikle ağır ve sert karakterlere hayat vermiştir. Pembe Panter ve Just Visiting gibi filmler ile de komedi dalındaki başarısını sinema severlere göstermiştir. Bazı dizi yapımları ile televizyon dünyasında da görülmüştür. Özel hayatında tam 3 evlilik gerçekleştirmiş ve 6 çocuk sahibi olmuştur. Jean Reno filmleri arasında unutulmayan yapımları sizler için hazırladık. Listedeki bu filmleri mutlaka izleyin ve başarılı aktörün oyunculuk performanslarına siz de şahit olun. İyi seyirler dileriz.

Jean Reno Filmleri

 

20. The Pink Panther 2 – Pembe Panter 2 – 2009 – IMDB: 5,6


Aralarında çok değerli olduğu bilinen Pembe Panter Elması’nın da bulunduğu olağanüstü hazineler, sürekli olarak çalınmaya başlar ve bunun üzerine Başmüfettiş olan Clouseau’yu, hem hırsızı yakalama hem de çalınan değerli eşyaları geri getirmekle görevlendirilir. Kendisi bu anlamda büyük bir ekip ile birlikte çalışmak durumundadır.

19. The Pink Panther – Pembe Panter – 2006 – IMDB: 5,6


Fransa futbolunun en önemli futbolcusu öldürüldüğü sırada, Çin takımında da cinayetler başlar. Bu büyük olay devam ederken de Pembe Panter elması çalınır. Büyük ve gizemli olaya başarılı ancak bir o kadar da sakar olan dedektif Jacques getirilecektir.

18. Just Visiting – Çılgın Konuklar – 2001 – IMDB: 5,8


Şovalye Thibault sevgilisi ile evleneceği zamanları yaşarken, bir anda düşmanlarının uygulamış olduğu büyü yüzünden 20. yy. Amerika’sına gelir ve ne yapacağını şaşırır. Geri dönebilmek için Amerika’da büyücü arar ancak onun için Amerika yılları hiç kolay olmayacaktır. Hem o yüzyıllara uyum sağlamak hem de geçmişine dönmek arasında kalacaktır.

17. Crimson Rivers II: Angels of the Apocalypse – Kızıl Nehirler 2: Kıyamet Melekleri – 2004 – IMDB: 5,9


Komiser olan Neimans, bu kez bir ceset araştırmasındadır. Bir adak sonucu öldürülen bu kişinin DNA’sı İsa ile aynıdır ve yeni polis olan Reda ile birlikte Neimans olayı araştırmaya başlar. Bu gizemli olay nedeniyle bilmedikleri çok şey öğreneceklerdir.

16. Empire of the Wolves – Kurtlar İmparatorluğu – 2005 – IMDB: 5,9


Genç dedektif Paul, 3. kez bir Türk kadınının cesetini bulur. Bunun üzerine daha tecrübeli bir meslektaşından Schiffer’dan destek ister. Seri katilin bir an önce bulunması gerekmektedir. Beraber Türk mafyasının peşine düşerek araştırmaya başlarlar.

15. French Kiss – Fransız Öpücüğü – 1995 – IMDB: 6,5


Charlie, Fransız sevdiği olan Juliette’e aşık olduğunu söylediği sırada, eski nişanlısı olan Kate, barışmak uğruna uçak fobisini yenip Fransa’ya gelmektedir. Seyahat sırasında yanında oturan Luc, bir hırsızdır ve çaldığı değerli taşları Kate’in çantasına atar. Paris’e geldiklerinde bu malları geri almak isteyen Luc, Kate ve Juliette arasında bir mücadele başlar.

14. The Chef – Şeflerin Savaşı – 2012 – IMDB: 6,6


Jacky, aşçılık alanında başarılı bir şef olmasına rağmen bir türlü istediği yere gelemez. Eşi ile birlikte bebek heyecanı yaşamaktadır. Bir yandan da Alexandre adındaki şef çok başarılı ve ünlü bir hayat sürmektedir ancak patronu ile anlaşamaz. Bu iki şefin yolu kesişecektir.

13. The Da Vinci Code – Da Vinci Şifresi – 2006 – IMDB: 6,6


Bir cinayetle başlayan filmde, İsa’nın sırlarını eserleri ile veren Da Vinci’nin eserlerini büyük bir ajan ekibi araştırmaya başlar. Olaylar beklendiğinden daha farklı şekilde ilerleyecektir.

12. Wasabi – 2001 – IMDB: 6,6


Bir polis olan Hubert, Japonya’da Humi adında bir kızı olduğunu öğrendiğinde kendisini yeni bir mücadele içerisinde bulur. Hem kızını bulmak hem de beladan kurtarmak için yolu Japonya’ya düşecektir.

11. 22 Bullets – Ölümsüz – 2010 – IMDB: 6,7


Charly eski suçlarla karmaşık hale gelmiş hayatından uzaklaşır ve ailesi ile birlikte mutlu bir hayat sürer. Ancak o ne kadar uzak kalmak istese de kendisini yeniden suç içerisinde bulur. Otoparkta uğradığı saldırı sonucu tam 22 kurşun isabet eder ancak hayatta kalır. Artık tek amacı intikam olacaktır.

10. The Crimson Rivers – Kızıl Nehirler – 2000 – IMDB: 6,9


Görevini gerçekleştirdiği bir gün uyguladığı sert müdahale sonucu taşraya sürülen komiser Neimans, genç yardımcısı ile birlikte büyük bir cinayetin peşine düşecektir.

9. Les Visiteurs – Ziyaretçiler – 1993 – IMDB: 7,0


Ortaçağlarda yaşayan bir soylu ile yardımcısı, olağanüstü bir durum sonucu 90’lı yılların Paris hayatına düşerler ve uyum sağlamak için mücadele vermeye başlarlar. Hiç bilmedikleri bu dönem onlara çok farklı gelecektir.

8. Mission: Impossible – Görevimiz Tehlike – 1996 – IMDB: 7,1


Ethan ve Jim adındaki gizli ajanların da içerisinde olduğu gizli bir ekip, çok büyük bir göreve getirilirler. Ancak esrarengiz bir şekilde ekipten kişiler ölür ve olaylar daha karmaşık bir hal alır.

7. Ruby & Quentin – Dost Musun Düşman Mı? – 2003 – IMDB: 7,1


Quentin sürekli hatalar yapan ve bu nedenle başını dertten bir türlü kurtaramayan birisidir. Bir gün soygun yaparken yine hatası yüzünden yakalanır ve hapse atılır. Burada kendisi gibi suçlu olan Ruby ile tanışır ve dostlukları başlar.

6. Roseanna’s Grave – Roseanna’nın Mezarı – 1997 – IMDB: 7,2


Küçük bir İtalyan kasabasında yaşamakta olan Marcello ve Roseanna kızlarını kaybetmişlerdir. Şimdi ise Roseanna hastadır ve Marcello onu mezara göndermemek için gerekirse Azrail ile anlaşma bile yapmak isteyecektir.

5. Ronin – 1998 – IMDB: 7,3


Eski bir CIA ajanı olan Sam ile paralı asker olan Vincent, soğuk savaş sonucunda özgürlüklerini elde eder. Ancak yeni bir görev için bir araya getirilirler ve adlarına Ronin denilir. Bu seferki görev hayatları pahasına devam edecektir.

4. Nikita – 1990 – IMDB: 7,4


İşlediği suçtan dolayı hapse gönderilmek yerine kendisine gizli bir görev verilen Nikita’nın amacı, bir uyuşturucu işinin peşine düşmek ve suçlu olan bir polisi öldürmektir.

3. The Big Blue – Derinlik Sarhoşluğu – 1988 – IMDB: 7,6


Akdeniz kıyılarında beraber büyümüş olan Enzo ve Jacques’ın en sevdiği iş dalış maceralarıdır. Fakat bu macerayı ikisi de farklı yaşar; Jacques denize karşı özel bir bağ hisseder. Enzo ise sadece heyecan için yapmaktadır. Yıllar sonra dünya şampiyonluğu için rakip olurlar.

2. Hotel Rwanda – Ruanda Oteli – 2004 – IMDB: 8,1


Ruanda Soykırımı’nı anlatan bir filmdir. Paul, Tutsi bir kadın ile evlidir ve katliamlar başladığında hem ailesini kurtarmak hem de mücadele vermek için kendi hayatını ortaya koyacaktır.

1. Leon: The Professional – Leon: Sevginin Gücü – 1994 – IMDB: 8,6


12 yaşındaki bir kız çocuğu olan Mathilda ile bir tetikçi olan Leon’un hayatları kesişir. Sevgiyi hiç tatmamış bu iki farklı kişi, birbirleri sayesinde hayata tutunacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *