Johnny Depp’in En İyi Sinema Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Hollywood’un sevilen oyuncusu Johnny Depp filmlerinden birini izleyen mutlaka kendisine bir şekilde sempati beslemeye başlar. Bu genellikle klasik bir şey zira kendisinin hayatı ve filmleri oldukça eğlenceli. Kendisinin aslında tüm filmleri izlenmeli ancak en başarılı olanları sizler için listeledik. Lafı fazla uzatmadan listemize giriş yapmak istiyorum.Sizlerde YORUM kısmını kullanarak Johnny Depp’in en sevdiğiniz filmlerini bizlerle paylaşabilirsiniz.

Not:Sıralama IMDb ye göre yapılmamıştır.

Önerilir: Reddettiği Sinema Filmleri İle Johnny Depp listesi de hoşunuza gidebilir.

 

Johnny Depp’in En İyi 5 Filmi

 

5- Into the Woods – Sihirli Orman (2014) – IMDb:6,0

Into the Woods
Rob Marshall’ın yönetmenliğinde, James Lapine’in yazdığı film inanılmaz bir müzikal fanteziye bizleri yönlendiriyor. Kötü cadının ormanının içinde geçen film oldukça karmaşık bir yapıya sahip. Aslında tarz olarak biraz daha Peter Jackson vari duran film, Johnny Depp’in başarılı oyunculuğu ile birleşince lezzetli bir pastaya dönüşmüş.

Sihirli Orman Filminde Johnny Depp’in Oynadığı Karakter: Wolf

4- Edward Makaseller – Makas Eller – (1990) – IMDb:8,0

Edward Makaseller
Tim Burton’ın yazıp yönettiği film Johnny Depp’i star yapan en büyük etmen. Tim Burton’la arkadaşları başlayan filmde starlardan yok yok! Film anlattığı karanlık, dram ve fantastik hikayesiyle 2007’de çekilen (Yine aynı oyuncu kadrosu ve yönetmen) The Demon Barber of Fleet Street’ e de konu oldu. Makaseller filminin en çok izlenen filmler kategorisinde olduğunu unutmamalısınız.

Makas Eller Filminde Johnny Depp’in Oynadığı Karakter: Edward Scissorhands

3- The Astronaut’s Wife – Astronotun Karısı (1999) – IMDb:5,3

The Astronaut's Wife
Johnny Depp’i uzayda ve sarışın olarak tahmin edebiliyor musunuz? Evet Astronotun Karısı tamda böyle bir film. Dram ve fantezinin harmanlandığı film gerçekten hayata bakışınızı etkileyecek. Araştırma görevi için uzaya giden Johnny Depp’in hayatı döndüğünde hiç normal olmayacaktır. Özellikle karısının hamile kaldıktan sonra yaşananlar sizi gerçekten farklı bir hayata götürecek.

Astronotun Karısı Filminde Johnny Depp’in Oynadığı Karakter: Commander Spencer Armacost

2- Charlie and the Chocolate Factory – Charlie’nin Çikolata Fabrikası (2005) – IMDb:6,7

Charlie and the Chocolate Factory
Tim Burton’ın garip hayal gücünün eseri yine en yakın arkadaşı Depp ile yaptığı inanılmaz bir müzikal komedi. Willy Wonka’nın yanlız ve çocuksu hayatını konu alan film bir komediden ziyade aslında drama daha yakın. Helena Bonham Carter, Freddie Highmore, Cristopher Lee gibi isimlerin yer aldığı filmi mutlaka izlemelisiniz. (Özellikle paylaşımı öğretmek adına çocuklarınızada izletin.)

Charlie’nin Çikolata Fabrikası Filminde Johnny Depp’in Oynadığı Karakter: Willy Wonka

1- Pirates of the Caribbean – Karayip Korsanları Serisi – (2003 – 2006 – 2007 – 2011) – Sırasıyla (IMDb:8,1 – 7,3 – 7,1 – 6,7)

Pirates of the Caribbean
Serinin yeni filmi 2017 yılında vizyona çıkacak. Şu ana kadar izlemediyseniz büyük bir kaybınız var. Özellikle son dönemde Johnny Depp’i meşhur eden film Orlando Bloom gibi oyuncularla inanılmaz bir maceraya kapısını aralamış. Birçok oskar ve ödül alan filmde bu seferde Depp’i ünlü bir korsan olarak tanıyacağız. Garip tavırlı, alkolik korsanın fantastik hikayesini kaçırmamanızı öneririz keza Depp’e hayran olacaksınız.

Karayip Korsanları Serisi Filminde Johnny Depp’in Oynadığı Karakter: Jack Sparrow

Aslına bakarsanız çok fazla filmi olan Depp’in en güzel filmlerini sizler için derlemeye çalıştık. Bizi takip etmeyi lütfen unutmayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *