Kadın Dizisi Konusu, Karakterleri ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Kadın Dizisi Konusu, Karakterleri ve Oyuncuları – Salı gecelerinin reyting yarışında üst sıralardaki dizisi Kadın, güçlü rakiplerini her hafta geride bırakmayı başarıyor. Fox TV’nin fenomen dizisi Kadın, Japon yapımı Woman’dan uyarlanmıştır. Kadın dizisi kadrosu, samimi hikayesi ve başarılı oyunculuk performansları ile izleyicilerin gönlünde taht kuruyor. Kadın dizisi, yüksek oyunculuk performanslarının yanı sıra gerçekte yaşanılabilecek bir hikayeyi konu alması ile de seyircilerin en sevdiği dizilerden biri haline geliyor. 

Kadın Dizisi Konusu, Karakterleri ve Oyuncuları

Kadın dizisi oyuncuları, ekranlarda yıllardır yer alan bilinen isimlerin yanı sıra beğenilen genç nesil oyunculardan da oluşuyor. Başrollerinde Özge Özpirinççi ve Caner Cindoruk’un yer aldığı dizi, her hafta salı günü Fox Tv ekranlarında seyircisi ile buluşuyor. Dizinin kadrosunda hem genç, dinamik hem de tecrübeli isimler bir arada yer alıyor.

Medyapım imzalı Kadın dizisinin yapımcılığını Fatih Aksoy ve Faruk Bayhan üstleniyor. Büyük bir izleyici kitlesine sahip olan dizinin yönetmen koltuğunda ise Nadim Güç oturuyor. Dram türündeki dizinin senaristliğine usta kalemler Cem Tuncer ve Ercüment Orkut yazıyor. Sevgi dolu hikayesine duygusal ögelerin dikkatlice yerleştirildiği Kadın dizisi karakterleri gözlere, müzikleri ise de kulaklara hitap ediyor.

Kadın dizisi oyuncuları arasında Bennu Yıldırımlar, Şerif Erol, Seray Kaya, Feyyaz Duman, Gökçe Eyüboğlu, Ahmet Rıfat Şungar, Ahu Yağtu, Gazanfer Ündüz, Ece Özdikici, Selim Aygün, Şebnem Köstem gibi isimler yer alıyor. Kadın dizisi çocuk oyuncularından Ali Semi Sefil, hem sevimliliği hem de oyunculuğu ile göz dolduruyor. Peki, Kadın Dizisi Konusu, Karakterleri ve Oyuncuları kimlerdir?

Kadın Dizisinin Hikayesi

Dizinin ana hatlarıyla konusunu; eşini kaybeden ve iki çocuğu ile hayat mücadelesi veren Bahar’ın bazen neşeli bazen de üzüntülü halleri oluşturuyor. Bahar ve çocuklarının el ele vererek hayatı bir oyuna çevirdikleri dizide, seyircilerin yüzünü gülümseten ve gözyaşlarına boğan birçok an yaşanıyor. Hayata sevgi ile bağlı olan ve çocuklarını mutlu etmeye uğraşan bir annenin hikayesini anlatan Kadın dizisi, gerçek hayatta yaşanabilecek sevgi dolu, samimi ve sıcacık bir aile dramasıdır.

Kadın Dizisi Oyuncu Listesi ve Karakter Analizi

Bahar Çeşmeli Karakteri – Özge Özpirinççi

Bahar, hayat dolu ve metanetli bir annedir. 8 yaşındayken annesi tarafından terk edilen Bahar, babası ve babaannesi ile küçük yaşlardan itibaren ayaklarının üzerinde durmayı başarmıştır. Babası ve babaannesinin ölümünün ardından yalnız kalan Bahar, içinde bulunduğu çıkmazdan Sarp’a olan aşkı ile kurtulmuştur. Eşi Sarp’ın ölümün ardından Bahar, iki çocuğu ile birlikte yoksulluk içerisinde hayat mücadelesi verir. İnsanın yüzünün güldüğünde kalbinin de onunla birlikte gülümseyeceğine inanan Bahar, çocuklarını gülümsetmek için elinden gelen her şeyi yapar.

1 Nisan 1986 yılında İstanbul’da doğan Özpirinççi, Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri bölümünden mezun olmuştur. Oyunculuk kariyerine; Cesaretin Var mı Aşka ve Kavak Yelleri dizilerinde oynayarak başlamıştır. Melekler Korusun dizisi ile yıldızı parlayan sanatçı; Veda, Deli Saraylı, Anadolu Kartalları, Al Yazmalım, Toplu Hayat, Aramızda Kalsın, Karışık Kaset, Aşk Yeniden ve Acı, Tatlı, Ekşi gibi önemli projelerde yer almıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/ozpirincci/?hl=tr

Twitter: https://twitter.com/egzOzpirincci

Sarp Çeşmeli Karakteri – Caner Cindoruk

Yaşadığı vapur kazası sonucunda hafızasını kaybeden Sarp, karısı Bahar’ı ve çocukları Nisan ile Doruk’u hatırlamaz. Yakışıklı, zeki ve hayat dolu olan Sarp’ın en büyük tutkusu dağcılıktır. Maceraperest Sarp; fotoğraf çekmeyi, kamp yapmayı ve dünyanın dört bir yanından müzik albümleri toplamayı seven bir karakterdir. Neşeli, şakacı, hayalperest olan Sarp hayatı ciddiye almıyor gibi bir imaj çizmesine rağmen aslında sorumluluklarının bilincinde olan bir babadır.

1980 yılında Adana’da doğan Caner Cindoruk, Çukurova Üniversitesinde İşletme bölümünden mezun oldu. İlk profesyonel oyunculuk deneyimi Fehim Paşa Konağı adlı yapım olan sanatçı, Hanımın Çiftliği, Yaprak Dökümü gibi ses getiren birçok projede yer almıştır.  Kadın dizisi oyuncuları arasında en sevilenlerden birisidir.

Instagram: https://www.instagram.com/canercindoruk/?hl=tr

Twitter: https://twitter.com/canercindoruk

Hatice Sarıkadı Karakteri – Bennu Yıldırımlar

Bahar’ı 8 yaşındayken terk eden annesidir. İlk evliliğinde aldatılan ve mutsuz olan Hatice, Bahar’ı arkasında bırakarak yeni bir hayata başlar. Sert görüntüsünün altında yumuşak bir kalbi olan Hatice, büyük kızı Bahar ile küçük kızı Şirin arasında kalır.

22 Kasım 1969 tarihinde İstanbul’da doğan Bennu Yıldırımlar İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Oyunculuk kariyerine Süper Baba dizisi ile başlamış, Yaprak Dökümü, Umutsuz Ev Kadınları, Gönül İşleri ve Atınsoylar gibi dizilerde önemli roller üstlenmiştir. Kadın dizisi konusu içerisinde yeri önemlidir.

Instagram: https://www.instagram.com/bennu_yldrmlar/?hl=tr

Twitter: https://twitter.com/Bennu_Yldrmlar

Arif Karakteri – Feyyaz Duman

Arif, Bahar’ın ev sahibidir. Bahar’ın oturduğu mahallede Arif’in kahvehanesi vardır. Yakışıklı, akıllı ve yardımsever olan Arif, dışarıdan sert görünür. Bahar ve çocuklarına her türlü yardımı yapan Arif, yavaş yavaş Bahar’a aşık olmaya başlar.

1982 yılında Mardin’de doğan başarılı oyuncu Feyyaz Duman, İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Halk Dansları bölümünden mezun olmuştur. Annemin Şarkısı adlı filmdeki performansı ile birçok ödüle layık görülmüştür.

Instagram: https://www.instagram.com/duman_feyyaz/?hl=tr

Twitter: https://twitter.com/DumanFeyyaz

Jülide Karakteri – Şebnem Köstem

Sarp’ın annesidir. Sarp’ın Bahar ile evlenmesini hiçbir zaman istemeyen Jülide, oğlunun ölüm haberinin ardından ortadan kaybolmuştur. Torunlarını uzun yıllar boyunca görmemiştir. 

7 Ağustos 1969 yılında İstanbul’da doğan Şebnem Köstem, eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda tamamlamıştır. Nefes Nefese, Koyu Kırmızı, Bir Günah Gibi, Ihlamurlar Altında gibi birçok dizi projesinde yer almıştır. Kadın dizisi oyuncuları arasında büyük öneme sahiptir.

Instagram: https://www.instagram.com/sebkostem/?hl=tr

Peyami Karakteri – Selim Aygün

Hikmet’in sağ koludur. Hikmet’in Ceyda ile olan ilişkisinin ortaya çıkmaması için bir dönem Ceyda ile evlenir. Ancak hiçbir zaman Ceyda ile aralarında duygusal olarak yakınlaşma yaşanmaz. Peyami, patronu Himet’e sadık bir şekilde hayatını devam ettirir.

1982 yılında Trabzon’da doğan Selim Aygün, Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuş, eğitiminin ardından bir süre oyunculuğa ara vermiştir. Şark Dişçisi, Van Ya Dayı, Ocak, Kalp Atışı, Anne, Kırgın Çiçekler, Diriliş Ertuğrul, Yunus Emre gibi önemli projelerde yer almıştır.

Instagram:https://www.instagram.com/selimaygun/?hl=tr

Enver Sarıkadı Karakteri – Şerif Erol

Enver, Hatice’nin ikinci eşidir. Mutlu, mütevazı, sevgi dolu ve romantik bir karakter olan Enver, kızı Şirin ile eşi Hatice’yi çok sever. Hatice’nin daha fazla üzülmemesi için Bahar’la barışmalarına yardımcı olmaya çalışır. Çalışkan, dürüst ve adalet duygusu yüksek olan Enver, Bahar’a babalık yapar.

8 Ekim 1963 yılında dünyaya gelen sanatçı, ilk kez Şeref Meselesi isimli dizi ile televizyon izleyicisiyle buluşmuştur. Oyunculuğun yanı sıra seslendirme ve tiyatro sanatçısı olan Şerif Erol, bir dönem Bir İstanbul Masalı dizisinin senaristliğini yapmıştır. Yol Ayrımı, Hangimiz Sevmedik, Kalbim Ege’de Kaldı, Süt, Işık Sesini Arıyor, Seni Seviyorum Rosa, Bahtı Kara gibi dizi ve filmlerde rol almıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/serif_erol/?hl=tr

Doruk Çeşmeli Karakteri – Ali Semi Sefil

Doruk, Bahar ve Sarp’ın oğludur. Küçük yaşında hayattaki zorluklarla karşılaşan Doruk, sevgi dolu bir çocuktur. En mutsuz anlarda bile zekice söylemleri ile çevresindeki herkesi güldürür.

17 Ocak 2013 doğumlu olan küçük yıldızın ilk projesi Kadın dizisidir. 2018 yılında ise Kelebekler adlı sinema filminde yer almıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/ali_semi_sefil/?hl=tr

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *