Kahin’in Kızı Filmi Konusu ve Yorumları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Orijinal adı Skammerens Datter olan ve Ülkemizde aksiyon ve fantastik alanında vizyona giriş yapan film meraklısı için güzel seyir keyfi veriyor.
Oyuncular; Rebecca Emilie Sattrup, Maria Bonnevie, Jakob Oftebro, Allan Hyde, Søren Malling, Adam Ild Rohweder. Karakterlerin hepsinin aktif rol almış olması filmin heyecanını artırmış. Filmin yönetmeni yakından tanıdığımız ve alanından başarıyı yakalamış biri olan Kenneth Kainz. Filmi kaleme alan ise Anders Thomas Jensen. Filmin etkileyici sahnelerini daha heyecanlı kılan ve filmin kulağı olan müziklerin yaratıcısı ise Jeppe Kaas.
Kahin’in Kızı filmin ana konusu fantastik bir dünyada annesi ile yaşayan, annesinden aldığı özellik ile baktığı kişilerin ruhlarını gören Dina ve annesinin hikayesi ele alınıyor.

Skammerens Datter
Dina, henüz çok küçük olmasına ve hiç istememesine rağmen annesinin genlerini almış ve ruhları okuyan bir kahin olmuştur. Yeteneği kendisi için ve annesi için bir lanet olmuştur. Hiç beklenmedik bir gün kral soyundan bir kişi öldürülür ve öldürülmesiyle ilgili tanığın sorgulanması gerekir. Kral tarafından saraya çağrılan Dina’nın annesi olaya dahil olmak istemez ve bu yüzden zindana atılır. Annesini zindan kurtarmak ve bul olayın aslını çözmek Dina’ya kalır.

Skammerens Datter 1
Heyecan ve aksiyonun olduğu güzel fantastik bir film. İzleyici için beklenin karşılanacağını umuyorum. Efekt ve kurgu olarak çok fazla abartı olmaması da filmi biraz daha klasikler arasında tutuyor. Kahinin Kızı iz bırakacak bir film.Danimarka yapımı film ülkemizde 18 Aralık 2015 tarihinde vizyona girmiştir.

İzlenmesini önerdiğimiz bir film. İyi seyirler dilerim.

Sizlerde YORUM kısmını kullanarak Kahin’in Kızı Filmi hakkındaki görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Skammerens Datter – Kahin’in Kızı – Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *