Kanser Temalı 13 Sinema Filmi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Bu listemizde çağımızın hastalığı olan kanser üzerine çekilmiş sinema filmlerine yer verdik.Kanser temalı filmler listemizi oluştururken çeşitli forum ve sözlük sitelerinden yardım alarak bir derleme yaptık ve klasik 10 yada 20 film yerine 13 filmde tamamlamak istedik.Duygusal filmlere yer verdiğimiz listemiz hakkındaki YORUM yapabilirsiniz.İyi seyirler dileriz..

Kanser Filmleri Listesi

 

13. Freeheld – Aşka Özgürlük – 2015 – IMDb:6,5

Freeheld
İyileşme olasılığı olmayan akciğer kanserine yakalanmış polis dedektifinin gerçek hayatını sizlere sunmaktadır. Günlerinin sayılı olduğunu kabullenirken zorlu yaşamında mücadele etmektedir.

12. Allacciate le Cinture – Kemerlerinizi Bağlayın – 2014 – IMDb:6,5

Allacciate le Cinture
Elena ile Antonie beraber yasak aşk yaşamaktadırlar. Elena aslında iki yıllık nişanlıdır fakat aniden kapıldığı aşkla yaşamı tepetaklak olmuştur. Yakalandığı kanser hastalığıyla hayatı bir kez daha değişmiştir.

11. Sweet November – Kasımda Aşk Başkadır – 2001 – IMDb:6,7

Sweet November
Hayatını tam olarak işe adamış Nelson Moss işkolik bir kişiliğe sahiptir. Ehliyet almak amacıyla girmiş olduğu sınavda deli dolu Sara isimli kızla tanışır. Sara Nelson’dan bir ay boyu onunla beraber yaşamasını istemektedir. Nelson Sara’nın bu teklifini kabul edecektir. ardından kısa süre sonra beraber yaşamaya başlayacak ve kısa zamanda birbirlerine aşık olacaklardır. Sara ilk defa birine aşık olmuştur ve Nelson’ın Sara hakkında bilmediği bir şey vardır: Sara’nın kanser olduğudur. İki aşık ölümle yaşam arasındaki girdaba el ele tutunmuşlardır.

10. Le Temps qui reste – Veda Vakti – 2005 – IMDb:7,1

Le Temps qui reste
31 yaşındaki genç fotoğrafçı Romain kanserden dolayı ölmek üzere olduğunun haberini alır. Tedavi ile çalışmaya devam etmek arasında tercihini yapmalıdır. Ayrıca içinde bulunduğu yaşam mücadelesini sevgilisi ve ailesine nasıl söyleyeceğini bilmemektedir. Mücadele ve acılarla beraber geldiği son noktalarda sevgilisi onu terk edip gitmektedir.

9. Now Is Good – Aşk, Şimdi – 2012 – IMDb:7,2

Now Is Good
Lösemi hastası Tessa dört yıllık bir kemoterapinin ardından iyileşemeyeceği kanısına varılmıştır. Ölümü kabullenen genç bayan son günlerini hastanede acı çekip mutsuz bir şekilde geçirmek istememektedir. Yapmak istediklerini listeleyip yola koyulacaktır.

8. My Sister’s Keeper – Kız Kardeşimin Hikayesi – 2009 – IMDb:7,4

My Sister's Keeper
Sara ve Brian çifti aldıkları kötü haberle kızları Kate’in lösemi olduğunu öğrenirler. Çocuğunun bir birkaç yıllık ömrü kaldığı gerçeği çiftin yaşamını allak bullak etmiştir. Bir bebek daha yapıp kardeşine can katmasını amaçlamışlardır.

7. A Walk To Remember – Uzaktaki Anılar – 2002 – IMDb:7,4

A Walk To Remember
Yaşadığı yerin en gözde gençlerinden biridir Landon Carter.. aynı zamanda ailesinin zengin olduğu gerçeği şöhretinin de kökenini belirleyen unsurlardandır. Bu durum tam tersine dönerken başına bela gelip cezalar alacaktır. Zorlu çabalarıyla beraber hayatı birden bire tam tersine dönecektir. Hayat bazen en oldururken bazen de sizin elinizden ansızın her şeyi alabilmektedir.

6. The Bucket List – Şimdi ya da Asla – 2007 – IMDb:7,4

The Bucket List
Aynı hastalığın pençesinde iki farklı hayattan gelen ayrı insan. İkisinin ortak noktası ise aynı hastanede kanser ile mücadele etmeleridir. Durumun farkındalar fakat yapmak istedikleri ve yapacakları daha çok şey vardır. Bu durum söz konusuyken bir liste hazırlarlar. Böylece son evrelerinde mutlu son yolunda ilerleyeceklerdi. Hastanede kalmaya son verirler ve hayatı gülümseyerek kucaklarlar.

5. My Life Without Me – Bensiz Hayatım – 2003 – IMDb:7,6

My Life Without Me
Sıradan bir hayat süren Ann birden bire tepetaklak olabileceğinin henüz farkında değildir.yaşı henüz 23’tür ve buna rağmen iki çocuğa sahiptir. Kocası ve çocuklarıyla birlikte karavanda hayat sürmektedir. Aynı zamanda karavan annesinin bahçesindedir. Ancak bir gün ansızın kötü haberle karşı karşıya kalır: Kanser hastası olmuştur. Yaşayacağı iki aylık ömrüne sevdiği adamı ve çocuklarını sıkıştıracaktır. Bir liste oluşturup hayata veda etmeden yapmak istediklerini yazacaktır.

4. Camino – 2008 – IMDb:7,6

Camino
En iyi film ödüllerini kazanan film 14 yaşında iken kanser hastalığından ölen Alexia’nın gerçek olan yaşam hikayesinden esinlenilip uyarlanmış ve filmin dramını aktarabilmek için tek bir cümlesi yeterlidir: ‘sevgili Jeus, kızım seni sevdiği kadar hiç kimseyi sevmedi. ‘

3. 50/50 – Şansa Bak – 2011 – IMDb:7,7

50 - 50 filmi
Kanser hastası olan 27 yaşındaki adamın kanserle olan mücadelesini anlatmaktadır. Etrafındakilerin desteğiyle adam hayattaki güzel şeyleri yeniden keşfetmiştir. Gerçek hayattan yola çıkılarak yapılan filmde sevgi, dostluk hayata sıkıca tutunma adına yeni bir yaklaşım getiriyor.

2. The Broken Circle Breakdown – Kırık Çember – 2012 – IMDb:7,8

The Broken Circle Breakdown
Didier ve Elise isimli iki farklı karakter birbirlerine ilk görüşte aşık olurlar. Elise deli dolu çılgın bir karaktere sahipken Didier tam tersi içe kapanık yalnızlığıyla yaşayan kovboydur. Didier hakikati tercih eden ve banjo bir müzisyenlik yapmakta olan bir ateisttir. Elise ise hayatını dövme yaparak kazanan inanç dolu bir karakterdir.güzel bir aşk yaşarlarken kızları 6 yaşına basınca kanser hastalığına yakalanmaktadır ve ilişkileri zorlu süreçten geçmektedir.

1. The Fault in Our Stars – Aynı Yıldızın Altında – 2014 – IMDb:7,8

The Fault in Our Stars
16 yaşında olan Hazel üç yıl kadar süredir Tiroid kanseriyle mücadele etmektedir. Aynı zamanda kanser akciğerlerine kadar sıçradığından dolayı oksijen tüpü ile gezmektedir.terapi seansı esnasında bir bacağını kaybetmiş olan Augustus ismindeki gençle tanışır. Zaman geçtikçe ikili aşık olmaktadır. Augustus sevgilisinin hayalini gerçekleştirmek için çabalamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *