Kara Bela Filmi, Konusu ve Yorumları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Türk Sineması klasikleri arasında yer alacak güzel bir komedi daha bizlerle. Filmin senaristi ve yönetmeni Burak Aksak komedi alanında daha öncede iyi işler yapmış çok profesyonel bir ekiple çalışmıştı. Yine karşımıza böyle bir ekiple çıktı.Bana masal anlatma filmi ile izleyiciyi etkilemeyi başaran Burak Aksak yine aynı başarıyı yakalayacak gibi görünüyor. Filmin başarılı oyuncuları; başta Cengiz Bozkurt olmak üzere Seda Balkan, Erkan Kolçak Köstendil, Cihan Ercan, Berat Yenilmez ve Tarık Ünlüoğlu iyi bir ekip oluşturmuşlar. Usta işi bir komedi olmuş ve her zaman olduğu gibi Burak Aksak küfürsüz de komedinin olabileceğini  ekibiyle birlikte iyi göstermiş. Ve Kara Bela adı ile bu güzel komediden de seyirciden reaksiyon almayı başarmışlar diyebiliriz. Filmde ve filmin yolculuk sahnelerinde bizlere eşlik eden o güzel müzikler sahibi Cem Yıldız kalitesini bizlere bir kez daha göstermiş oldu.Kara Bela olması gereken klasik bir komedi filmi izleyiciyi sıkmadan izleyiciye şifreleri çözmesine izin vermeden ve çok anlam karmaşası yaratmadan güldürmeyi başarıyor.

kara bela 1
Filmin ana konusu ise;
Hayatı standartları ile bir bütün olarak yaşayan Kudret bir anda sürpriz olaylarla birlikte kendini bambaşka bir çemberde bulur. Tüm düzeni alt üst olur kudret’in. Kudret bu duruma çok sinirlenir ve çok sevdiği arabasına atlar ve memleketi Antep’in yolunu tutar. Yolcuk boyunca kendine yeni arkadaşlar edinen Kudret aslında başına büyük belalar almıştır. Başına gelmeyen kudrettin peşine düşenler olacaktır. Kudretin çok sevdiği arabasının başına gelenler ise çabası. O da yolculuk boyunca dostluğun ve arkadaşlığın değerini anlamaya başlar.
Yolculuk bitiminde Kudret asıl olanın; hayatın kuralları kadar kuralsız yaşamanın da insana keyif ve mutluluk katabileceğini öğrenmesidir.

kara bela 2
Heyecanlı, güldürüsü kıvamında olan filmin dillerde dolaşacak güzel esprileri mevcut. Bunlar da filmi izledikten sonrada konuşulacak bir yapıt haline getiriyor bence. Türk sinemasına katkılarından dolayı Cengiz Bozkurt’a ve ikinci filminde de bu güzel insan ve kaliteli oyuncuyla çalışan Burak Aksak’a teşekkür ediyorum.Umarım filmini devam serisi gelir ve bizler keyifle izleriz.

Kara Bela Filmi Fragmanı:

Filmin izleyici ile güzel bir bağ kuracağını düşünüyorum.İzlenmesi gerekli bir film izlemek isteyenlere şimdiden iyi seyirler diliyorum.

Kara Bela – Seda Bakan Klip:

3 comments on "Kara Bela Filmi, Konusu ve Yorumları"

  1. Fatoş says:

    Tek kelimeyle muhteşem 10 üzerinden 10 verilecek bir film bir dakika bile sıkılmadan izlediğim nadir filmlerden başarılar

  2. Fatma says:

    Çok iyi film gerçekten. Tek üzülürüm nokta palyaçoyu orada öyle bırakıp gitmeleriydi. Onun dışında birde ani ölümler tabi

  3. BURAK says:

    okadar güzel film ki izlemeye doyamadım en yakın zamanda tv gösterimi olsun insanlar daha çok izler bilmeyenler öğrenir kadro çok sağlam

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *