Kara Sevda Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Kara sevda konusu ve oyuncuları bakımından oldukça çarpıcı bir dizidir. Kara Sevda dizisi, 14 Ekim 2015 tarihinde, Star Tv ekranlarında izleyicilere merhaba demiştir. Hilal Saral’ın yönetmenliğini üstlendiği Kara Sevda dizisi, senaryoda Anıl Eke, Burcu Görgün ve Özlem Yılmaz’ın imzalarını taşımaktadır. Kara Sevda konusu için senaryo ekibi oldukça uzun bir dönem çalışmıştır.

Her çarşamba akşamı saat 20.00’da yayınlanmaktadır. İlk bölümden bugüne dek, büyük bir izleyici kitlesini kazanmayı başarmış ve reytinglerde de üst sıraları hiçbir diziye kaptırmamıştır. Kara Sevda oyuncuları ve konusu da bu durumda fazlasıyla etkilidir.

Kara Sevda Konusu
Kara Sevda Konusu

Kara Sevda dizisi büyük ve önemli bir oyuncu kadrosuna sahip. Burak Özçivit ve Neslihan Atagül’ün baş rollerini paylaştığı bu yapımda, Zerrin Tekindor, Kaan Urgancıoğlu, Burak Sergen gibi önemli isimler de Kara Sevda oyuncuları kadrosunda yer alıyor. Kara Sevda dizisinin yapımcılığını Ay Yapım şirketi adına Kerem Çatay üstlenmiştir. Dizinin ilk bölümünde Zonguldak şehrindeki bir maden kazası anlatılmaktadır.

İlk bölüm haricinde dizi çekimleri İstanbul’da devam etmektedir. Kara Sevda konusu içerisinde Kemal’in hayatı ile hikayenin başlaması sağlanmıştır. Yoksul bir ailenin başarılı ve dürüst oğlu Kemal Soydere (Burak Özçivit) ile varlıklı bir ailede doğmasına rağmen o hayata kendisini hiç ait hissedememiş olan Nihan Sezin’in (Neslihan Atagül) tüm imkansızlıklara rağmen verdikleri aşk mücadelesi anlatılıyor. Kemal ve Nihan’ın tüm hayatını yalnızca bir gecede alt üst edecek isim ise çok varlıklı bir aileden gelen Emir Kozcuoğlu ismi (Kaan Urgancıoğlu) oluyor. Kara Sevda oyuncuları, kendilerine verilen rolleri başarıyla taşımış ve izleyicilere de bunu hissettirmiştir. Dizinin tutmasında özellikle baş rol oyuncuların büyük etkisi bulunuyor.

Kara Sevda Konusu

Kara sevda konusu şu şekildedir; 3 farklı hayatın kesişmesi ve birbirlerini tamamen değiştirmesi ile izleyicileri kendisine bağlayan Kara Sevda konusu ile oldukça dikkat çekici bir yapım özelliği gösteriyor. Kemal Soydere, berberlik yaparak ailesinin geçimini sağlayan, yoksul sayılabilecek bir babanın oğlu ve ortanca çocuğudur. Kemal, üniversitede Maden Mühendisliği bölümünü okuyup bitirdikten sonra, iş aramaya başlar ve bu süreçte tekne boyama işlerine giderek de kendi kazancını çıkarır. Bir gün halk otobüsüne biner ve tesadüfen Nihan Sezin ile tanışır. Bu tanışma hem Kemal’in hem de Nihan’ın hayatını adeta alt üst eder. Kara sevda konusu….

Büyük bir tutku ve aşk ile birbirlerine bağlanan çiftin başına maalesef çok kötü bir olay gelir ve Nihan Kemal’i terk eder. Nihan, kardeşinin hayatı için maalesef hayatının aşkından vazgeçecek ve ona verdiği sözleri yerine getiremeden hayatından çıkacaktır. Kemal ise, hiçbir zaman bu gerçeği bilmeyecek ve sadece terk edilmenin acısını yaşayacaktır. İşte o noktada Kara Sevda başlar. Kara Sevda Konusu ve Oyuncuları başarılı bir diziye imza atmıştır.

Kara Sevda Konusu ve Oyuncuları
Kara Sevda Konusu ve Oyuncuları

Kara sevda konusuna göre Kemal, başvuruda bulunmuş olduğu bir madenden çağrılınca işe başlamak için Zonguldak’a yol alır. Burada tam 5 sene yaşar ve herkes Kemal’i çok benimser. Bir gün maden ocağında çıkan büyük bir kaza ile olaylar tamamen değişir. Kemal kaza esnasında büyük bir risk alarak patronu olan Hakkı Bey’i kurtarır. Bu olay ile birlikte Kemal patronunun gözüne girer ve artık yolları tamamen birleşir. Hakkı Bey, Kemal’i öz oğlu gibi sevmekte ve tüm önemli işleri ona vermektedir. Kemal’e çok güvenmektedir. Herhangi bir maden mühendisiyken büyük bir iş adamı haline gelen Kemal, artık çok daha güçlü ve statü sahibidir. Nihan’ın eşi olan Emir Kozcuoğlu’nun da katılmış olduğu bir ihaleyi kazanır ve Emir’in zarar etmesine neden olur. Emir, artık Kemal ile iş yapmak zorunda kalmıştır.

Daha büyük para teklifleri ile Kemal’i yanına çekmeye çalışsa da, başaramaz. Kemal, patronu Hakkı Bey’i asla bırakmaz. Dar gelirli bir ailede büyümüş olan Kemal, asla mucizelere inanmamaktadır ve bugüne dek tüm başarıları için bizzat kendisi çaba göstermiştir. Ancak bir gün, mucizelerin olduğunu bizzat yaşayarak anlar. Birbirlerinden tamamen uzak ve farklı hayatlar yaşamakta olan Kemal ve Nihan’ın yolları, bu mucize ile yeniden kesişir. Asla ayrılmayacaklarına dair yeminler etmiş olsalar da, kader onları bir gecede ayırır. Artık ikisi de çok başka hayatları seçmiş iki insandır. Kemal, Zonguldak’a aynı zamanda Nihan’dan uzaklaşmak için gitmiştir. Geri dönmeyi seçtiğinde, bunun bedeli olacağını da göze alarak gelmiştir. Ancak yaşananlar, ona ödemeyi düşündüğü bedellerden daha fazlası olduğunu göstermektedir. Kemal ve Nihan’ın yaşadıklarını Emir öğrendikten sonra, Nihan’ı kaybetmemek uğruna artık çok daha farklı planlar içerisine girecektir. Bu olaya da birçok farklı ismi dahil edecektir.

Kara Sevda Dizisi Karakterleri / Oyuncuları

Kara Sevda dizisi karakterleri ve oyuncuları; oldukça başarılıdır. Aşağıda sıralanan bu isimler, birçok kişi tarafından sevilerek izlenen dizide önemli rollere sahiptir.

Kemal – Burak Özçivit


Yoksul bir ailenin oğlu olan Kemal Soydere, Zonguldak’ta bir maden ocağında maden mühendisi olarak çalışmaktadır. Bir maden kazası sonucu yeniden İstanbul’a gelecek ve yıllar önce otobüste tanışıp aşık olduğu Nihan ile yeniden karşılaşacaktır. Kendisini terk etmiş olan Nihan’a kırgın ve kızgın olsa da, hala deliler gibi aşıktır.

Nihan – Neslihan Atagül


Çok varlıklı bir ailenin tek çocuğu olarak büyümüş olan Nihan rahat bir hayat sürmektedir ve resim çizme konusunda da oldukça yeteneklidir. Kardeşinin hayatı için en büyük aşkından vazgeçmiş ve hiç istemediği bir hayat içerisine sürüklenmiştir. Kemal’i yıllar geçse de unutamamıştır. Ancak kardeş sevgisi onun için ağır basmıştır.

Emir – Kaan Urgancıoğlu


Zengin bir iş adamının oğlu olan Emir, oldukça egoist, kendini beğenmiş, para ile her şeyi satın alabileceğine inanan bir kişidir. Hastalık derecesinde denecek kadar da Nihan’a aşıktır. Tek hayali ise onunla evlenmektir ve bunun için yapamayacağı şey yoktur. Kara Sevda oyuncuları arasında en çok sevilenlerden birisidir.

Leyla – Zerrin Tekindor


Kemal’in manevi ablası olarak bilinen Leyla, çok olgun ve yardımsever bir kadındır. Kimse bilmese de Önder’in eski aşkıdır ve yıllar önce bu aşk birçok sebepten dolayı bitmiştir. Kara Sevda konusu içerisinde yeri önemlidir.

Asu – Melisa Aslı Pamuk


Kemal’in Zonguldak’ta çalıştığı maden ocağının sahibi olan Hakkı Bey’in yeğeni olan Asu, görür görmez Kemal’e aşık olur ve tek hayali ona kavuşmak olarak kalır.

Hüseyin – Orhan Güner

Kara Sevda Konusu ve Oyuncuları
Kara Sevda Konusu ve Oyuncuları

Kemal’in babası olan Hüseyin, bir berber dükkanı işletmekte ve ailesinin geçimini bu şekilde sağlamaktadır. Kara Sevda Konusu ve Oyuncuları arasında pek görülmese de; dizi içerisindeki rolü önemlidir.

Vildan – Neşe Baykent


Nihan’ın annesi olan Vildan Hanım, parayı çok seven ve maddiyata çok önem veren bir kadındır. Şirketlerinin büyümesi ve daha çok kazanabilmek uğruna tek isteği, kızı Nihan’ın Emir ile evlenmesidir ve bunun için her şeyi dener.

Galip – Burak Sergen


Emir’in babasıdır. Galip Bey’in tek istediği oğlunun her zaman mutlu olmasıdır ve Emir için dünyaları önüne sermeye de hazırdır.

Ayhan – Kerem Alışık


Leyla’ya aşık olan Ayhan karakteri, Kemal’in intikam planları için çok önemli bir isim olarak hayatlarına girecektir.

Banu – Çağla Demir


Önce Emir’in sevgilisi olarak bilinen Banu, daha sonra Kemal’in abisi olan Tarık ile duygusal bir yakınlaşma yaşayacaktır.

Tarık – Rüzgar Aksoy

Kara Sevda Konusu ve Oyuncuları
Kara Sevda Konusu ve Oyuncuları

Kemal’in abisidir. Kemal’in aksine paraya önem veren ve iyi karakterde olmayan birisidir. Yine para uğruna Emir ile çalışmaya başlar.

Hakkı – Metin Coşkun


Kemal’in çalıştığı maden ocağının sahibi olan Hakkı Bey iyi bir patrondur. Kemal’in kendisini o büyük kazada kurtarmasından sonra, onu oğlu gibi görecek ve sağ kolu yapacaktır. Ayrıca yeğeni Asu ile evlenmesini Hakkı Bey de istemektedir.

Ozan – Barış Alpaykut


Nihan’ın her şeyden çok sevdiği kardeşidir. Ablasının kendi kabahati nedeniyle evlenmeye mecbur kalması yüzünden asla mutlu hissedemez ve hep huzursuz kalır.

Önder – Kürşat Alnıaçık


Varlıklı bir iş adamı olan Önder Bey, Nihan’ın babasıdır ve kızına her şeyden çok önem vermektedir. İşleri kötüye gittikten sonra Nihan’ın Emir ile evlenmesine razı olsa da, onu asla zorlamamıştır. Annesinin aksine Nihan’ın babası maneviyata önem veren bir insan olmuştur. Nihan ise, babası üzülmesin diye evliliğinin çok iyi gittiğini söylemektedir.

Zeynep – Hazal Filiz Küçükköse


Tarık ve Kemal’in kız kardeşi olan Zeynep, ailedeki her bireyden daha farklı bir karaktere sahiptir. Hem hırslı hem de azimli olan Zeynep, her zaman daha iyi bir hayatın hayalini kurmuştur. Hatta bu hayat için maalesef yanlış seçimlere dahi gidecektir.

Fehime – Zeyno Eracar

Kara Sevda Konusu ve Oyuncuları
Kara Sevda Konusu ve Oyuncuları

Tarık, Kemal ve Zeynep’in annesi olan Fehime Hanım, oldukça sıcak kanlı ve anlayışlı bir kadındır. Tek isteği ise ailesinin her zaman mutlu ve huzurlu olmasıdır. Yuvasının huzuru için her şeyi yapmaya hazırdır.

Salih – Gökay Müftüoğlu


Kemal’in çok yakın bir arkadaşı olan Salih, Kemal’in kız kardeşi olan Zeynep’e de deliler gibi aşıktır ancak bir türlü açılamamaktadır.

Kara Sevda Dizisi Detayları

Kanal: Star Tv
Yönetmen: Hilal Saral
Yapım Şirketi: Ay Yapım
Senarist: Anıl Eke, Özlem Yılmaz, Burcu Görgün
Oyuncular: Burak Özçivit, Neslihan Atagül, Zerrin Tekindor, Kaan Urgancıoğlu, Melisa Aslı Pamuk, Güner Orhan, Neşe Baykent, Burak Sergen, Kerem Alışık, Çağla Demir, Rüzgar Aksoy, Metin Coşkun, Barış Alpaykut, Kürşat Alnıaçık, Hazal Filiz Küçükköse, Zeyno Eracar, Gökay Müftüoğlu
Tür: Dram
Süre: 140 dakika

Kara Sevda Fragmanı

2 comments on "Kara Sevda Konusu ve Oyuncuları"

  1. Açık sözlü says:

    Bu diziyi sırf Neslihan yüzünden izlemedim,,izlemiyorum..Neslihan çok gıcık uyuz biri aslında Fahriye Evcen olmalıydı burda başrolde..Bu film izlenmisse bu kadar sebebi diğer oyuncular ve filmin konusudur kesin…başrol oyuncusu Neslihan değilde yakışan biri olsaydı rekor kırardi diye düşünüyorum çünkü filmin konusunu okudum..izlenirmis yani giciklar olmasaymis???

  2. Açık sözlü says:

    Zeynep başrol olmaliydiiiiiii kizkardesiymis kemal karakterinin ? şimdi farkettim okuyunca büyük bir hata bu zeynep gibi bir hatun kemalin kızkardeşi olurmu yaaa ? burda bi zeynep var zaten kadından sayılacak ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *