Karanlığın Elli Tonu Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Bilindiği üzere 13 Şubat 2015 yılında serinin ilk filmi aynı isimli kitaptan sinemaya aktarılmıştı. Serinin ikinci filmi ise yine Sevgililer Günü’ne yakın bir tarih olan 10 Şubat 2017 yılında vizyona girecek. Vizyona girdiği dönemde oldukça ilgi gören ve bir tarafın sevip bir tarafın ağır bir şekilde eleştirdiği filmin yönetmen koltuğundaki isim ikinci filmde değişiyor. İkinci filmin yönetmeni Saplantı ve Kusursuz Yabancı gibi filmler ile tanıdığımız James Foley olacak. Karanlık erotik fantezilerin ve ağır geçmiş travmalarıyla bir kadın erkek ilişkisinin harmanlandığı filmin başrollerinde ise ilk filmdeki gibi Dakota Johnson ile Jamie Dornan paylaşacak. En çok satılan romanların beyazperdeye aktarıldığı, popüler kültür ile de büyük kitlelerin ilgi gösterdiği bu dönemde Fifty Shades Darker (Karanlığın Elli Tonu) filmi yine gişede büyük bir ilgi görmesi bekleniyor.

Fifty Shades Darker (Karanlığın Elli Tonu) Konusu:

Serinin ikinci filminde ilk filmden sonra Grey ile Anastasia arasında yaşananlar anlatılıyor. Grey, Anastasia tarafından terk edilmiştir ve kendisi onunla yeniden birlikte olmak istemektedir. Yeniden birlikte olmayı istemesinin sebebi ise daha önce hiçbir kadın tarafından bu denli reddedilmemiş olması ve muhteşem güçlü egosudur. Aynı zamanda da içten içe Anastasia’yı da sevmektedir. Anastasia da her ne kadar onu çok sevse de yaşadıklarından dolayı kararlarını verirken oldukça dikkatli davranmaya başlar. Bir süre sonra ikili yeniden bir araya gelirler ve ilişkilerine yeniden başlama kararı alırlar. Fakat bu ilişkilerinin başlangıcı gibi değil çok daha temkinli, anlaşmalı ve dürüst bir ilişki olacaktır.

Grey’in geçmişte yaşamış olduğu oldukça karanlık sırları vardır. Anastasia ona karşı dürüst olması ve her şeyi anlatması karşılığında onunla yeniden birlikte olacağının sözünü alır. Bu söz karşılığında Grey ondan hiçbir şey saklamamalıdır. Böylece ikili oldukça sağlam bir ilişkinin başlangıcına imza atmış olurlar. Zaman geçtikçe ilişkileri çok daha iyi bir hal alır ve her ikisi de yaşadıkları hayattan oldukça memnunlardır. Fakat bu ikilinin bu denli mutlu olması Grey’in geçmişinden gelen tuhaf kişilerin dikkatini çekecektir. Grey’in geçmişi onun peşini bir türlü bırakmayacaktır. Onun karanlık geçmişi bu ilişkisinin normal bir şekilde devam etmesini oldukça zorlaştıracaktır.

Karanlığın Elli Tonu Filmi Karakterleri (Oyuncuları):

 

Christian Grey:


Filmin kırılma noktalarından biri olan karaktere yakışıklı oyuncu Jamie Dornan canlandırıyor. Christian oldukça zengin ve yakışıklı, çevresindeki herkesin dikkatini çeken genç bir girişimcidir. Kendisi dışarıdan bakıldığında oldukça beyfendi, romantik, aynı zamanda oldukça iyi bir insandır. Ancak gerçekte ise kendisinin oldukça karanlık sırları vardır. Geçmişte yaşadıklarından dolayı kendisinin karanlık bir tarafı vardır. Her ne kadar bu yanı ağır bassa da kendisi tam bir kontrol hastası olduğu için bu karanlık ve iyi taraflarını kimseye fark ettirmeden yaşayabilmektedir. Bir gün tanıştığı Anastasia isimli kendisinin tam tersi özelliklere sahip bir kadın onun hayatının dönüm noktası olacaktır.

Anastasia Steele:


Filmde en önemli karakterlerden olan Anastasia’ya güzel oyuncu Dakota Johnson hayat veriyor. Anastasia hayatın hep güzel yanlarını gören oldukça iyimser ve güzel bir kadındır. Kendisi aynı zamanda oldukça inatçı biridir ve oldukça hazır cevap bir karakterdir. Bununla birlikte kendisi bir edebiyat öğrencisidir. Hayatını değiştirecek olan en önemli an ise Christian ile başlayan ilişkisidir. Bu ilişki zaman geçtikçe onun da hayata bakış açısını ve karakterini büyük ölçüde değiştirecektir.

Katherine Kavanagh:


Anastasia’nın en iyi arkadaşıdır. Kendisi aynı zamanda onun oda arkadaşıdır. İkisi arasında oldukça güçlü bir bağ vardır. Oyuncu Eloise Mumford bu karaktere can vermiştir.

Grace Trevelyan Grey:


Christian Grey’in annesidir. Ancak kendisi onun biyolojik değil, üvey annesidir. Oğlunun karanlık sırlarını bilmektedir.

ve Bob Adams:
Anastasia Steele’nin babasıdır. Kendisi Anastasia’nın öz babası değildir fakat öz annesi Carla Wilks’in kocasıdır.

Karanlığın Elli Tonu Filmi Teknik Detay:

Tür: Aşk, Dram ve Erotik
Ülke: ABD
Süre: 115 Dakika
Yönetmen: James Foley
Oyuncular: Dakota Johnson, Jamie Dornan, Kim Basinger, Luke Grimes, Eloise Mumford, Max Martini ve Hugh Dancy

Karanlığın Elli Tonu Filmi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *