Kardeş Çocukları Konusu, Karakterleri ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

İlgi çekici senaryosu, başarılarını kanıtlamış oyuncu kadrosu ile tüm Türkiye’ye kendini sevdirmeyi başaran Kardeş Çocukları dizisi, birçok kişi tarafından merakla takip ediliyor. Kardeş Çocukları oyuncu kadrosu bakımından sağlam karakterlerden ve kişilerden oluşuyor. Senaryosunu ülkemizin başarılı senaristlerinden Sırma Yanık’ın kaleme aldığı dizinin yapımcılığını Faruk Turgut üstleniyor. Faruk Teber’in yönetmen koltuğunda oturduğu Kardeş Çocukları dizisi, başladığı günden beri gördüğü ilgiyle Star TV’nin fenomen dizilerinden biri haline geldi. Hareketli ve aksiyon dolu sahneleri, akıllarda yer edecek sözleri ve başarılı senaryo kurgusu ile ilgiyle takip edilen diziler arasına adını yazdırdı.

“Kardeş Çocukları dizisi hangi gün yayımlanıyor?” diye merak edenler için; dizi pazar akşamları izleyicileri ile buluşuyor. Kardeş Çocukları oyuncularının isimleri de yayın tarihi kadar merak ediliyor. Kardeş Çocukları dizisinde Mehmet Aslantuğ, Ayça Bingöl, Nur Fettahoğlu, Murat Daltaban, Furkan Andıç gibi başarılı oyuncuların yanı sıra Afra Saraçoğlu, Batuhan Ekşi, Alara Turan gibi henüz oyunculuk mesleğine yeni adım atmış fakat güçlü performanslar sergileyen oyuncular da yer alıyor.

Kardeş Çocukları Dizisi Konusu

Ümran Çetin ve hayattaki en sevdiği varlığı olan kızı Hayat, Karalılar isimli bir köyde yaşayan anne kızdır. Cemal Çetin ise, hem Ümran’ın hem de kızı Hayat’ın nefret ettikleri bir adamdır. Ümran Cemal’i sevmemesine rağmen onunla evlenmek zorunda kalmıştır. Cemal Çetin ise hayatı boyunca doğru düzgün bir iş sahibi olmamıştır. Sürekli eşine ve kızı Hayat’a eziyet etmektedir. Ümran hem kendisini hem de kızını Cemal’in sapkın davranışlarından, eziyetlerinden korumaya çalışmaktadır.

Ümran gençlik zamanlarında Yıldırım Saner isminde bir gence aşık olmuş ve onunla evlenmek istemiştir. Fakat Yıldırım Saner’in büyük ihaneti sonucunda bu evlilik gerçekleşmemiş ve ikili ayrılmak zorunda kalmıştır. Ümran’ın kardeşi Umay ise, fakir köy hayatından kaçarak İstanbul’a yerleşmiştir. İstanbul’da Reşat isminde zengin bir mimar ile evlenmiş ve sosyetik güzellerden bir tanesi olmuştur. Ümran’ın sakladığı sır hem Yıldırım Saner’i hem de Umay Karay’ı yakından ilgilendirmektedir. Kendisini adeta baştan yaratan Umay Karay, bu hayatının bozulmaması için elinden geleni yapmaya hazırdır.

Umay için kendi yarattığı eşsiz dünya kusursuz bir şekilde ilerlerken Ümran ve Hayat’ın tesadüf eseri İstanbul’a gelmeleri ile herkesin hayatı değişecektir. Umay hiç karşılaşmak istemediği, unutmaya çalıştığı ablası Ümran ile birlikte geçmişindeki sırlarla da yüzleşmek zorunda kalacaktır. Öte yandan Hayal ve Hayat henüz birbirlerini hiç tanımayan iki kuzen ve düşman olan kardeş çocuklarıdır. İkisinin de aynı gence aşık olması, ünlü kardiyoloji uzmanı Yıldırım Saner’in gerçekleri öğrenmesi, Ümran ve Umay’ın sakladıkları sırrın Cemal tarafından öğrenilmesi ve bu iki düşman kardeşe karşı koz olarak kullanılması gibi detaylar herkesin hayatını kökten değiştirecektir.

Kardeş Çocukları Oyuncu Listesi ve Karakter Analizi

Kardeş Çocukları dizisi pek çok ünlü oyuncuya ev sahipliği yapıyor. Yapımı Gold Film tarafından üstlenilen dizi fenomen haline geldikçe Kardeş Çocukları oyuncuları isimleri de izleyiciler tarafından da merak ediliyor. Oyuncular arasındaki iletişimin ve enerjinin kuvvetli olması, aralarındaki bağları da etkiliyor. Bu sayede oyuncuların dizideki performansları da daha yüksek oluyor.

Yıldırım Saner Karakteri – Mehmet Aslantuğ

Yıldırım Saner, dünyaca ünlü bir kardiyoloji profesörüdür. Ümran’ın gençlik aşkıdır. Ümran’a ihanet ettiğinden dolayı Ümran onunla evlenmeyi reddetmiştir. Ümran’a karşı halen daha içinde sevgi barındırmaktadır. Yıllar sonra kader Umay, Ümran ve Yıldırım Saner’i bir araya getirecektir.

Yıldırım Saner karakterine hayat veren Mehmet Aslantuğ, 1961 yılında Samsun’da dünyaya gelmiştir. Aslen Çerkes kökenlidir. Ortaokul ve lise eğitimini Samsun’da tamamlamıştır. İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde İşletme okurken, oyunculuk yapmak uğruna bu bölümü bırakmıştır. Akrep Burcu adlı filmle ilk kez oyunculuk hayatına atılan başarılı sanatçı, 1992 yılında bir yapım şirketi kurmuştur. 1996 yılında ise Arzum Onan’la evlenmiştir. Can isimli bir oğlu vardır. Bugüne kadar pek çok projede yer edinmiş Mehmet Aslantuğ, başarılı ve güçlü performanslarıyla izleyiciyi kendisine hayran bırakmıştır. Gecenin Kraliçesi, Racon Ailem İçin, Bir İstanbul Masalı, Veda, Hanımın Çiftliği, Ben Onu Çok Sevdim, Yeni Bir Yıldız, Göç Zamanı, Canım Babam, Akrebin Yolculuğu gibi birçok yapımda yer almıştır. Aşkın İkinci Yarısı ve Sıcak Saatler yapımlarında ise yönetmenlik yapmıştır. Birçok yıl Altın Kelebek, Altın Portakal, Altın Koza gibi ödüllerin de sahibi olmuştur.

Ümran Çetin Karakteri – Ayça Bingöl

Ümran Çetin, gençlik zamanında Yıldırım Saner’e aşık olmuştur. En büyük hayali onunla evlenmektir. Fakat çok büyük bir ihanetle karşılaştığı için onunla evlenmemiştir. Ümran değerlerine ve verdiği sözlere çok sadık bir kadındır. Hayat adında bir kızı vardır. Ümran bazı nedenlerden dolayı isteksiz bir şekilde Cemal ile evlenmiştir. Onunla evlendikten sonra ise kızını Cemal’den korumak için her şeyi yapar. Umay’ın ablasıdır.

Ümran Çetin karakterine hayat veren Ayça Bingöl, 1975 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya bölümünde okurken oyuncu olmak için okulu bırakmış ve konservatuvar sınavlarına girmiştir. Bu sınavlarda başarılı olan güzel oyuncu, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Profesyonel oyunculuğa Dormen Tiyatrosu ile başlamıştır. Pek çok reklam filminde, sinema filmlerinde ve dizilerde rol almıştır. 2010 yılında çekilen Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde Cemile karakteri ile izleyiciye kendisini sevdirmeyi başarmıştır. Ay Büyürken Uyuyamam, Benim Adım Gültepe, Güneşi Beklerken gibi yapımlarda başarılı performanslarıyla göz doldurmuştur.

Instagram: https://www.instagram.com/aycabingol1/?hl=tr

Kardeş Çocukları Oyuncuları Umay Karay (Nur Fettahoğlu)

Umay Karay, Ümran’ın kız kardeşidir. Geçmişindeki fakir köy hayatını ve Ümmü ismini bırakarak İstanbul’a yerleşmiş ve çok zengin bir mimar ile evlenmiştir. Bu sayede hayatının kurtulduğunu sanmaktadır. Sosyetenin güzel isimlerinden olan Umay Karay’ın Hayal adında bir kızı vardır. Bir gün en çok korktuğu şey gerçekleşir, ablası Ümran’la karşı karşıya gelirler ve Umay karanlık geçmişi ile yüzleşmek zorunda kalır.

Umay Karay karakterine hayat veren Nur Fettahoğlu, 1980 yılında Almanya’da dünyaya gelmiştir. Aslen Rizeli olan güzel oyuncu, aynı zamanda haber spikeri Selvinaz Fettahoğlu’nun da ablasıdır. Haliç Üniversitesi Moda Tasarım bölümü mezunu olan genç sanatçı kariyerine oyunculukla devam etmiştir. Benden Baba Olmaz, Gönül Salıncağı gibi dizilerde roller alan başarılı sanatçı, asıl çıkışı Aşk-ı Memmu dizisindeki Peyker rolü ile yakalamıştır. Atasay, Dove gibi firmaların reklam filmlerinde, Kurtlar Vadisi Filistin, Hayat Yolunda, Filinta, Fi gibi yapımlarda yer almış ve güçlü performanslar sergilemiştir.

Instagram: https://www.instagram.com/eclipsnf/?hl=tr

Volkan Demir Karakteri – Furkan Andıç

Volkan Demir, Umay’ın eşi olan Tarık Reşat Karay’ın kendi oğlu gibi büyüttüğü bir gençtir. Hem Hayal hem de Hayat bu yakışıklı gence aşık olurlar. Volkan gerçek yüzünü herkesten saklar. Bunu da hayatı sürekli partideymiş gibi yaşayarak yapmaktadır.

Volkan Demir karakterine hayat veren Furkan Andıç, 1990 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Bilgi Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünü bırakıp Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim ve Tasarım bölümüne geçiş yapmış, buradan da mezun olmuştur. 2011 yılında ilk kez Kolej Günlüğü dizisi ile oyunculuk hayatına adım atmıştır. Umutsuz Ev Kadınları, Aşk Ekmek Hayaller, Yağmurdan Kaçarken, Kaçak Gelinler, Tatlı İntikam gibi projelerde güçlü performanslar sergilemiştir. Başarılı oyuncu 1,90 metre, 88 kilo ağırlığında ve Koç burcudur.

Instagram: https://www.instagram.com/furkandic8/?hl=tr

Hayat Çetin Karakteri – Afra Saraçoğlu

Hayat Çetin, Ümran Çetin’in kızıdır. İstanbul’a yerleştikten sonra teyzesi Umay Karay’ın yaşadığı hayata adım atacaktır. Küçükken kömürlükte ölüme terk edilmiş fakat buna rağmen ölmemiş, hayata tutunmayı başarmıştır. Tüm hayatını hırs dolu geçirecek olan Hayat’ı hiç bilmediği sırlar beklemektedir.

Hayat Çetin karakterine hayat veren Afra Saraçoğlu, 1997 yılında İstanbul’da doğmuştur. Oyunculuk hayatına ilk kez İkinci Şans filmi ile adım atmıştır. Bunun dışında Kötü Çocuk, Fazilet Hanım ve Kızları gibi yapımlarda da rol almış ve henüz çok genç olmasına rağmen başarılı performanslar sergilemiştir. 2018 yılında 45. Pantene Altın Kelebek Yıldızı Parlayanlar ödülü kapsamında fark yaratarak ödül almıştır. Çiçeği burnunda oyuncu 1,70 metre uzunluğunda ve 48 kilodur, Yay burcudur.

Instagram: https://www.instagram.com/afrasaracoglu/

Cemal Çetin Karakteri – Murat Daltaban

Cemal Çetin, Ümran Çetin’in manyak kocasıdır. Sapıkça hareketleri ile Hayat’ı ve Ümran’ı sürekli korkutur. Ümran ve Umay’ın sakladıkları sırrı bilen tek kişidir. Bu kozu da onlara karşı sonuna kadar kullanacaktır. Kötülükten haz duyan Cemal, insanları sürekli birbirine düşürmeye çalışır.

Cemal Çetin karakterine hayat veren Murat Daltaban, 1966 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. ODTÜ Maden Mühendisliği mezunudur. Ayrıca bu bölümü bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Tiyatro bölümü eğitimini de tamamlamıştır. 1994 yılından beri oyunculuk mesleğini sürdürmektedir. Esas çıkışı 2002 yılında çekilen Kınalı Kar dizisi ile yakalamıştır. Özlem Daltaban’la evli ve Arda Kuzgun isminde bir çocuğu vardır. O günden bugüne Babam Askerde, Salkım Hanımın Taneleri, Nisan Yağmuru, Pars, Menekşe ile Halil, Hicran Yarası, Poyraz Karayel, Çoban Yıldızı gibi pek çok projede yer almış ve güçlü performanslar sergilemiştir. Genel olarak kötü adam rollerinde oynasa da bazı yapımlarda bu durumun tersine de roller almıştır. 1,82 metre boyunda olan ünlü sanatçı 79 kilo ağırlığında ve Boğa burcudur.

Tarık Reşat Karay Karakteri – Engin Alkan

Tarık Reşat Karay, Umay Karay’ın mimar ve zengin eşidir. Volkan’ı kendi çocuğu gibi büyütmüş, onun adeta manevi babası olmuştur. Tıpkı Umay gibi köy hayatından kaçarak şehre yerleşmiş ve buradaki işlerini düzelterek mal varlığına sahip olmuştur. Köyden gelirken tıpkı Umay gibi arkasında büyük bir sır bırakmıştır.

Reşat Karay karakterine hayat veren Engin Alkan, 1965 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. 1996 yılından beri oyunculuk yapmaktadır. Aynı zamanda oyunculuk okullarında öğretmenlikler de yapmıştır. Engin Alkan esas çıkışı 2000 yılında çekilen Yedi Numara adlı dizi ile yakalamıştır. Ruhumun Aynası, Deli Saraylı, Mert ile Gert, Aşağı Yukarı Memişliler, Erkekler Ağlamaz, Şirinler 3: Kayıp Köy, Galaksinin Koruyucuları, Bu Son Olsun, Çamur, Kaç Para Kaç gibi pek çok yapımda görev almış ve güçlü performansları ile göz doldurmuştur. Oyunculuğun yanında pek çok sinema filmine de Türkçe seslendirmeler yapmıştır. Ünlü oyuncu 1,68 metre uzunluğunda ve 74 kilo ağırlığındadır.

Karakter olarak dizide rolü arttıkça ve önemli yere geldikçe izleyicilerin aklında Kardeş Çocukları oyuncuları Reşat kimdir sorusu da şekillenmeye başlamıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/enginalkan/?hl=tr

Lebriz Karakteri – Evrim Doğan

Lebriz, Tarık Reşat Karay’ın kız kardeşi, Umay Karay’ın da görümcesidir. Umay’ın geçmişini ilk kez o öğrenecektir. Umay’ı seviyor rolü yapmaktadır fakat onu ilk gördüğü andan beri bir şeylerin ters gideceğini fark etmiştir. Doktor Yıldırım Saner’e aşıktır.

Lebriz karakterine hayat veren Evrim Doğan, 1977 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk bölümü mezunudur. 2004 yılında Cennet Mahallesi dizisi ile ilk kez oyunculuk hayatına adım atmıştır. Aşk Bu mu?, Kadın, Bizim Hikaye, Gülümse Yeter, Vicdan, Dinle Sevgili, Sevimli Tehlikeli, Arka Sıradakiler gibi pek çok yapımda görev almıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/evrimdogan/?hl=tr

Hayal Karay Karakteri – Alara Turan

Hayal Karay, Umay Karay’ın kızıdır. Babası ile annesi arasındaki tartışmalar Hayal için bir ıstırap halini almıştır. Henüz hiç tanışmadığı kuzeni Hayat ile tanışınca hayatı da kökten değişecektir.

Hayal Karay karakterine hayat veren Alara Turan, 1995 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümü mezunudur. Bu mesleği çok sevdiğini söyleyen Alara Turan, ilk kez Kardeş Çocukları dizisi ile kamera karşısına geçmiş ve izleyicilere kendini tanıtmıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/alaraturan/?hl=tr

Kevser Karakteri – Elif Çakman

Kevser, Cemal Çetin’in kız kardeşi ve Ümran’ın görümcesidir. İleride Umay Karay ile iş birliği yapacak olan Kevser, çok tehlikeli ve zeki bir kadındır.

Kevser karakterine hayat veren Elif Çakman, 1978 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikal bölümü mezunudur. Oyunculuk hayatına ilk kez 2007 yılında çekilen Geniş Zamanlar ile adım atmış ve kendisini izleyicilere sevdirmeyi başarmıştır. Tatlı İntikam, Kocamın Ailesi, Ulan İstanbul, Galip Derviş, Benim İçin Üzülme, Yalan Dünya, Umutsuz Ev Kadınları, Yerden Yüksek, Hayat Devam Ediyor, Çoban Yıldızı gibi pek çok başarılı yapımda rol almış ve güçlü performanslar sergilemiştir. 1,68 metre uzunluğunda olan başarılı sanatçı 60 kilo ve Boğa burcudur.

Instagram: https://www.instagram.com/elifcakman/?hl=tr

Cansel Karakteri – Nilay Erdönmez

Cansel, Karayların evinde yardımcıdır. Çok tehlikeli, sinsi planlar yapan bir kadındır.

Cansel karakterine hayat veren Nilay Erdönmez, 1986 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Tiyatro Ana Sanat Dalı mezunudur. Ayrıca tiyatro sanatı üzerine aynı üniversitede yüksek lisans da yapmıştır. Oyunculuk hayatına ilk kez 2012 yılında çekilen Gözetleme Kulesi ile adım atmış ve kendisini izleyicilere sevdirmeyi başarmıştır. Ayrıca bu filmdeki rolü ile Adana Altın Koza, Nürnberg Film Festivalleri gibi hem ulusal hem de uluslararası festivallerde en iyi kadın oyuncu ödülünü almıştır. Tehlikeli Karım, Kapı, Adı Zehra, İstanbullu Gelin, Bütün Saadetler Mümkündür, Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam, Sevdaluk, Mezarcı gibi pek çok yapımda rol almış ve başarılı performansları ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Başarılı sanatçı 1,69 metre uzunluğunda, 51 kilo ve Boğa burcudur.

Instagram: https://www.instagram.com/nilayerdonmez/?hl=tr

Onur Karakteri – Batuhan Ekşi

Onur, Karaylarda çalışan bir elemandır. Hayal’e aşıktır.

Onur karakterine hayat veren Batuhan Ekşi, 1990 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Oyunculuk mesleğinin çocukluk hayali olduğunu söyleyen Batuhan Ekşi, 25 yaşında üniversiteden mezun olmuştur. Bir tane ablası olan başarılı sanatçı üniversite eğitimini tamamladıktan sonra oyunculuk eğitimleri almıştır. Ayrıca Akademi 35,5’ta ders alırken Vahide Perçin ile tanışmış ve ondan da eğitim almıştır. 2011 yılında oynadığı Sihirli Annem dizisi ile ilk kez oyunculuk hayatına adım atmış ve kameralar karşısına geçmiştir. Esas çıkışı da bu dizide yakalayan oyuncu sonrasında birçok yapımda roller almıştır. İntikam, Medcezir, Yaz’ın Öyküsü, Göç Zamanı, Kalbimdeki Deniz gibi projelerde görev almış ve güçlü performanslar sergilemiştir.

Instagram: https://www.instagram.com/eksibatuhan/

Zehra Karakteri – Handan Yıldırım

Zehra da tıpkı Cansel gibi Karayların evinde yardımcılık yapmaktadır.

Zehra karakterine hayat veren Handan Yıldırım, 1975 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk bölümü mezunu olan başarılı sanatçı, birçok yapımda görev almıştır. 2007 yılında çekilen Hatırla Sevgili dizisi ile ilk kez oyunculuk hayatına adım atmış ve başarılı performansı ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. 2012 yılında çekilen Korkma dizisinin yönetmenlerinden bir tanesi olmuştur. Ayrıca Mavi Kuş, Kavak Yelleri, Komiser Nevzat, Kurtlar Vadisi Pusu, Yaralı Yürek, Güldünya, Derin Sular, Farklı Boyut, Diriliş Ertuğrul, Gönül İşleri, Çırak, Sevda Kuşun Kanadında, İsimsizler gibi pek çok farklı projede yer alan başarılı oyuncu, güçlü performanslar sergilemiş ve akıllarda yer etmiştir. Balık burcu olan ünlü oyuncu, özel hayatında da çok duygusal bir insan olduğunu ifade etmektedir.

Instagram: https://www.instagram.com/handanyildirim/?hl=tr

İdil Karakteri – Melis Hacic

İdil, Yıldırım Saner’in yeğenidir. Biraz tehlikeli olan İdil, huyuna gidildiği takdirde anlayışlı bir insana dönüşür.

İdil karakterine hayat veren Melis Hacic, 1994 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Sanat Yönetmenliği bölümü mezunudur. 2017 yılında çekilen Börü adlı dizi ile ilk kez oyunculuk hayatına adım atmış ve yaşına rağmen başarılı performans sergilemiştir. Bir Litre Gözyaşı dizisinde Selin karakterini canlandıran genç oyuncu şimdilerde ise Kardeş Çocukları dizisinde yer almaktadır. 1,76 metre boyunda olan çiçeği burnunda oyuncu, 56 kilo ağırlığında ve Başak burcudur.

Instagram: https://www.instagram.com/melishacic/?hl=tr

Rezzan Saner Karakteri – Çiğdem Selışık Onat

Rezzan Saner, Yıldırım Saner’in annesidir.

Rezzan Saner karakterine hayat veren Çiğdem Selışık Onat, 1939 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Robert Koleji’nde eğitim alan başarılı sanatçı daha sonra ise İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ne geçmiştir. Henüz üniversite döneminde Genç Oyuncular adlı grubu kurmuştur. Bu grupla birlikte çeşitli oyunlarda rol almıştır. Uzun yıllar boyunca Kenter Tiyatrosu ve Ankara Devlet Tiyatrosu’nda oyuncu olarak çalışmıştır. Fransa’da bir üniversite olan Conservatoire de le Cenrte de Est’de oyunculuk ve yönetmenlik dersleri almıştır. University of North Carolina at Chapel Hill üniversitesinde tiyatro üzerine yüksek lisans yapmıştır. Ayrıca yine aynı üniversitede karşılaştırmalı drama çalışmaları üzerine doktora programını tamamlamıştır. Tüm bunların yanı sıra Amerika’daki çeşitli üniversitelerde yönetmen ve oyuncu olarak da çalışmıştır. Ülkemizde de İstanbul Şehir Tiyatroları’nda yönetmen olarak çalışmıştır. Bu çalışmaları sayesinde Dünya Tiyatro Ödülü’nü kazanmıştır. 4 yıl boyunca da Koç Üniversitesi’nde Oyunculuk ve Drama dersleri de vermiştir. 2015 yılında çekilen Çırak filmindeki performansı ile 52. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü kazanmıştır. Çiçero, Ufak Tefek Cinayetler, Yol Ayrımı, İstanbul Kırmızısı, Çırak gibi yapımlarda yer almış ve başarılı performanslar sergilemiştir. Aynı zamanda yurt dışında çekilen yapımlarda da başarılı roller sergilemiş, Critical Condition adlı sinema filminde Dr. Hoffman karakterini canlandırmıştır.

Savaş Ekim Karakteri – Berkay Hardal

Savaş Ekim, henüz genç olmasına rağmen pek çok şeyle karşılaşmış ve karanlık işlere bulaşmıştır. Umay’dan gelen teklif üzerine oyunun bir parçası olarak Hayat’ın hayatına girecektir.

Savaş Ekim karakterine hayat veren Berkay Hardal, 1996 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Manisa Akhisarlı olan genç oyuncu Trakya Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Özcan Deniz ve Aslı Enver’in başrollerini oynadığı İstanbullu Gelin dizisi ile ilk kez oyunculuk hayatına adım atmış ve başarılı bir performans sergilemiştir. 1,78 metre boyunda ve Akrep burcu olan Berkay Hardal, çiçeği burnunda oyunculuk kariyerinde hızla yükselmektedir.

Instagram: https://www.instagram.com/berkayhardal/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *