Kayıp Şehir Z Filmi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Kayıp Şehir Z Filmi, yazar David Grann’ın kurgusal olmayan en çok satanlar kitabından uyarlanmıştır. “Kayıp Şehir Z“, 20. yüzyılın başında Amazon’a giden ve daha önce bilinmeyen bir kimliği keşfedildiğini öğrenen İngiliz kaşif Percy Fawcett (Charlie Hunnam )’ın inanılmaz gerçek öyküsünü anlatmaktadır. Hem yazar hem de yönetmen olan James Grey’in klasik film yapımı tarzındaki bu film epik boyutlu bir cesaret ve tutku hikayesini izleyiciye aktarıyor. 1920’lerde gizemli bir şehir ararken ortadan kaybolan İngiliz keşifçi Albayı Percival Fawcett’in üzerine odaklanarak gerçek bir hayat öyküsüdür. Kayıp Şehir Z keşfetme ruhuna ve takıntılarının eşiğine kadar sürüklenen çelişkili bir maceraperest ve oldukça hararetli bir fim. Film de 1920’lerde destansı olan Z şehrini ararken kaybolan İngiliz albayı ve kaşif olan Percy Fawcett’in kaybolması nedeni ile bir sürü araştırmacının, İngiliz albayını aramaları sürecinde geçen hikayeyi anlatmaktadır. Kurgu dışı ve macera sevenlerin çok sevdiği kitabın filme uyarlaması da seyirciye aynı hazzı vermektedir.

Kayıp Şehir Z Filmi Oyuncuları:

Charles Matthew Hunnam:

10 Nisan 1980’de İngiltere’nin Newcastle kentinde annesi işletme sahibi Jane (Bell) ve babası metal ticareti yapan William Hunnam tarafından dünyaya geldi. 18 yaşındayken, popüler TV dizisi BykerGrove (1989) ‘da konuk oyuncu olarak yer aldı. Bir başrol filmi Nicholas Nickleby (2002) idi. Daha sonra, Soğuk dağ (2003) adlı uyarlanmış drama filminde önemli bir rol oynamıştır. Amerikan televizyonundaki şöhretinin ardından, Charlie ilk başrol oyuncusu olan Pasifik Rim’de ticari bir başarıya imza attı.

Robert Pattinson::

Robert Douglas Thomas Pattinson, 13 Mayıs 1986’da İngiltere’de Londra’da, bir model ajansında çalışan Clare (Charlton) ve eski bir otomobil ithalatçısı Richard Pattinson tarafından doğdu. Müzikten hoşlanan Robert hem gitar hem de piyano çalar. Robert on beş yaşında Barnes Theatre Company ile amatör oyunculuk yapmaya başladı. Daha sonra, Ring of the Nibelungs (2004) (Twilight Krallığı) ile ekranlarda yer aldı. Robert, 2003 yılında Harry Potter ve Ates Kadehi’de (2005) Cedric Diggory rolünü üstlendi. O zamandan beri beklenen Edward Cullen rolündeki Alacakaranlık (2008) filminde rol aldı. Buna ek olarak, Robert Little Ashes’teki Salvador Dalí (2008) ve Nasıl Olunacak Sanat (2008) gibi ona yakışan rollerde yer aldı.

Sienna Miller:

Sienna Rose Diana Miller, New York’ta dünyaya geldi ancak Londra’da büyüdü. Babası, Amerikan doğumlu Edwin “Ed” Miller, yatırım bankacısıdır. Annesi Josephine “Jo” Miller, Güney Afrika da modellik yapmaktaydı ve David Bowie’yenin kişisel asistanıydı. New York’ta Lee Strasberg Tiyatrosu ve Sinema Enstitüsünü yönetmeye devam etti ve daha sonra bir yoga eğitmeni oldu. Sienna 18 yaşına geldiğinde New York’a geri döndü ve Lee Strasberg Tiyatro ve Sinema Enstitüsüne kaydoldu. Bunun dışında modellik yaptı ve filmlerde rol aldı. BBC’nin son filmi “Yatak zamanı” nda (2001), çirkin bir model olarak rol aldı. Sienna’nın en son sahne performansı, Terence Rattigan’ın, Londra Tiyatrosu Royal Haymarket’te düzenlenen Sir Trevor Nunn’un yönettiği eleştirmenlerce beğenilen “Flare Path” idi.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *