Unutulmaz Kenan İmirzalıoğlu Karakterleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Yakışıklı oyuncu Kenan İmirzalıoğlu 18 Haziran 1974 Ankara doğumlu eski model yeni oyuncudur.1998 yılında yönetmenliğini Osman Sınav’ın üstlendiği “Deli Yürek” dizisinde Yusuf Miroğlu karakteri ile hayatımıza giren oyuncu hem geniş kitleler tarafından tanınmış hem de sevilmiştir.Bu listemizde Kenan İmirzalıoğlu’nun rol aldığı dizi ve sinema filmlerindeki karakterlere yer vermek istedik.Bu sayede isterseniz biraz geçmişi hatırlayalım biraz da Kenan İmirzalıoğlu’ndaki değişimlere bakalım isterseniz.

 

1. Yusuf Miroğlu Karakteri – Deli Yürek :

Yusuf Miroğlu Karakteri

Bu karakteri oyuncumuz 1998-2002 yılları arası 3 sezonu Show TV’de yayınlanan 4. sezonu ise Atv de yayınlanan ve tam 113 bölüm ekranlarda kalan efsanevi Deli Yürek dizisinin bir karakteridir.Dizide Kenan İmirzalıoğlu, Oylum Öktem, Zeynep Tokuş, Melda Bekcan gibi oyuncular yer almıştır.Yusuf Miroğlu karakteri 2001 yılında Deli Yürek: Bumerang Cehennemi isimli sinema filminde de karşımıza çıkmıştır.

Yusuf Miroğlu denince akla Yusuf Miroğlu yasaları gelir…

https://www.youtube.com/watch?v=HSRK_bJit34

2. Ezel Bayraktar Karakteri – Ezel :

ezel karakteri

Kenan İmirzalıoğlu’nun hayat verdiği efsanevi karakterlerden Ezel Bayraktar 2009-2011 yılları arası yayınlanan ve 9 ülkeye ihraç edilen Ezel dizisinin unutulmaz karakteridir.Ezel dizisi gerek oyuncu performansları gerekse de senaryosu ile Türk dizi tarihinin en iyi dizileri arasında yer almaktadır.

3. Mahir Kara Karakteri – Karadayı :

mahir karakteri

1970’li yıllarda İstanbul’un Beyazıt mahallesinde babası Nazif (Çetin Tekindor) ile ayakkabı yapıp satan ve babasının işlemediği bir cinayetin üzerine kalması üzerine yaşanan olayları konu edinen dizideki Kenan İmirzalıoğlu karakteri Mahir Karadır.Dizide; Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Korel, Çetin Tekindor, Yurdaer Okur, Erkan Avcı gibi isimler yer almaktadır. Karadayı dizisi oyuncu performansları, konusu ve dizideki müzikleri ile izleyenleri adeta cezp etmiş 2012 de başlayan bir dizidir.

4. Devran – Kabadayı :

devran karakteri

Yönetmenliğini Ömer Vargı’nın üstlendiği ve Şener Şen, Kenan İmirzalıoğlu, Aslı Tandoğan, İsmail Hacıoğlu, Rasim Öztekin gibi usta isimlerin rol aldığı 2007 yılı yapımı Kabadayı Sinema Filminde Kenan İmirzalıoğlu farklı karakter Devran ile karşımıza çıkmaktadır.Oyuncu kötü karakterleri bile bize sevdirebildiğini bu filmde göstermiştir. Devran (Kenan İmirzalıoğlu) güçlü ve acımasız bir mafya lideri rolü ile karşımıza çıkmaktadır.

5. Akrep Celal – Ejder Kapanı :

Akrep Celal Karakteri

Yönetmenliğini Uğur Yücel’in üstlendiği başrollerini Uğur Yücel, Kenan İmirzalıoğlu, Nejat İşler, Berrak Tüzünataç ve Ceyda Düvenci’nin rol aldığı 2010 yapımı Ejder Kapanı isimli Türk Polisiye tarzı filmde Kenan İmirzalıoğlu çok farklı bir karakter olan Akrep Celal’i başarılı bir şekilde oynamıştır.

6. Ali Karakteri – Son Osmanlı Yandım Ali :

Yandım Ali Karakteri

Son Osmanlı Yandım Ali, Suat Yalaz’ın aynı isimli çizgi romanından 2006 yılında sinemaya uyarlanan bir filmdir. Filmin yönetmen koltuğunda Mustafa Şevki Doğan oturmakta başrollerini ise Kenan İmirzalıoğlu ve Cansu Dere paylaşmaktadır.

7. Mehmet Kosovalı – Acı Hayat :

Mehmet Kosavalı Karakteri

Kenan İmirzalıoğlu, Selin Demiratar, Oğuz Galeli, Ahmet Yenilmez gibi oyuncuların yer aldığı 2005-2007 yılları arası Show TV de yayınlanan Dram, Aksiyon türündeki dizide Kenan İmirzalıoğlu Mehmet Kosovalı karakterini canlandırmıştır.

8. Hayalet Cevher Karakteri – Yazı Tura :

cevher karakteri

Yönetmenliğini, yapımcılığını ve senaryosunu Uğur Yücel’in hazırladığı 2004 yılı Uğur Yücel filminde Kenan İmirzalıoğlu Cevher Karakteri ile karşımızda. Kenan İmirzalıoğlu bu filmdeki rolü ile 2005 Ankara Uluslararası Film Festivali, “En İyi Erkek Oyuncu” ödülü kazanmıştır.

9. Bulgaryalı Ali – Uzun Hikaye :

Bulgaryalı Ali Karakteri

Yönetmenliğini Osman Sınav’ın üstlendiği ve 2012 yılında vizyona giren Uzun Hikaye filminde Kenan İmirzalıoğlu Bulgaristan’dan İstanbul Eyüp’e göç eden ve gülüşüyle dikkat çeken Bulgaryalı Ali karakteri ile karşımızda.

A comment on "Unutulmaz Kenan İmirzalıoğlu Karakterleri"

  1. ibrahim says:

    Bir ara eline tespihi alan kendini Miroğlu sanıyordu. Neyse ki kurtulduk o dönemlerden

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *