Keşke Bitmeseydi Dediğiniz 10 Türk Dizisi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Keşke bitmeseydi dediğiniz 10 Türk dizisinin listesini yaptık. Bu listeyi yaparken çok farklı form, anket ve sözlük sitelerinden faydalanılmış ve sayı onda sabit tutulmuştur. Bitmeseydi nasıl olurdu bilinmez fakat listedeki diziler bir döneme kesinlikle damgasını vurmuş yapımlardan oluşuyor. Bittiği zaman üzüldüğümüz ve keşke bitmeseydi, devam etmeliydi dediğiniz dizilere yer verdiğimiz listemize baktıktan sonra YORUM kısmını kullanarak yorum yapmayı unutmayınız.

Keşke Bitmeseydi Dediğiniz Türk Dizileri

 

10. Çiçek Taksi – 1995/2003 – 367 Bölüm

ÇİÇEK TAKSİ

1995 ile 2003 yılları arasında devam eden ve 8 sezon 367 bölüm çekilerek Türkiye ortalama dizi ömürleri bakımından iyi bir yerde olan dizinin yapım şirketi Erler Film dir. Atv ekranlarında yayın hayatına başlayan dizi 2001 yılı itibari ile TRT 1 ekranlarına geçmiştir. Erol Günaydın, Bekir Aksoy, Peker Açıkalın, Cengiz Küçükayvaz, Selim Erdoğan ve daha sayamayacağımız birçok oyuncunun oynadığı dizi tabiri caizse o dönem bizleri televizyon ekranlarına kilitleyen bir yapımdı. Daha sonraki yıllarda aynı yapım şirketi tarafından aynı konsept de Akasya Durağı isimli bir taksi dizide çekilmiş bu dizide izleyenler tarafından çok sevilmiştir.

9. Çemberimde Gül Oya – 2004/2005 – 40 Bölüm

Çemberimde Gül Oya

Çağan Irmak tarafından yönetilen dizi 12 Eylül 1980 darbesi öncesi Türkiye deki yaşamları anlatan tarihi bir diziydi. Bu kaliteli yapım sadece 2 sezon 40 bölüm yayınlanmıştır. Selda Alkor, Özge Özberk, Mehmet Ali Nuroğlu, Tuba Büyüküstün ve Melisa Sözen gibi isimlerin rol aldığı dizi döneme ait sağ sol olaylarını güzel bir şekilde anlatmaktadır.

8. Kuzenlerim – 2002/2005 – 115 Bölüm

Kuzenlerim

TRT 1’in aile, gençlik ve komedi türünde güzel bir yapımıdır kuzenlerim dizisidir.Farklı yerlerde büyümüş üç kuzen’in İstanbul da aynı evde yaşamalarını konu eden dizinin kuzenleri ise Ece (Sevinç Erbulak), Şeref (Arife Gemlik) ve Çiğdem (Ayşegül Ünsal) dır.Dizi dönemin en sevilen dizilerindendir.

7. Yedi Numara – 2000 / 2003 – 92 Bölüm

Yedi Numara

Üniversitede eğitim almak için İstanbul’a gelen 4 şehirli kız ve 2 köylü genç ve 1 köylü issizin aynı evi paylaşmasını konu alan dizi sosyal farklılıkların bir sorun olmadığını gösteren güzel bir yapımdır. Dizide birbirlerini deliler gibi seven ve yıllardır aşkları hiç bitmeyen ev sahibi ve mahallenin de bakkalı olan Vahit ile eşi Zeliha’nın da bu gençler ile yaşadıkları da güzel bir şekilde anlatılmıştır. Bizlere Üç sezon boyunca eğlenceli vakit geçirttiren dizi 7 Mayıs 2003 tarihinde final yapmıştır.

6. İşler Güçler – 2012/2013 – 41 Bölüm

İşler Güçler

Modern Muzip Yalanlar sloganı ile başlayan dizi izleyiciler tarafından çok sevildi. Oyuncuların bazılarının kendi isimlerini kullandıkları dizinin final yapması izleyiciyi derinden etkilemişti. Başrollerini Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz’in kendi isimleriyle paylaştığı dizi bu oyuncuların daha da fazla kişi tarafından tanınmasını sağlamıştır. Ahmet Kural, Murat Cemcir, Sadi Celil Cengiz ve Burak Satıbol gibi oyuncular ile 41 bölümün nasıl geçtiğini anlayamayacağınız bir yapımdı.

5. Ezel – 2009/2011 – 71 Bölüm

Ezel (1) (1)

Türk televizyon tarihinin senaryo olarak en iyi dizileri arasında sayabileceğimiz dizi “İhanet onları ayırdı, intikam birleştirecek.” Sloganı ile 28 Eylül 2009 tarihinde başlamıştır. Diziyi izlediğimizde bir süre sonra kötü karakterlere dahi kızamadığımız yapım 10 yabancı ülkeye de ihraç edilmiştir. İntikam temalı dizi dram ve aksiyon türündedir. Dayı (Tuncel Kurtiz)’in hikâyeyi anlattığı diziyi eğer ki izlemediyseniz kesinlikle izlemelisiniz diyoruz. Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Yiğit Özşener, Barış Falay, Tuncel Kurtiz gibi oyuncularla 71 bölümün nasıl geçtiğini bile anlayamayacağınız güzel bir yapımdır.

4. Avrupa Yakası – 2004/2009 – 190 Bölüm

Avrupa Yakası

Gülse Birsel’in kaleminden çıkan ve diziye her dâhil olan oyuncunun parladığı durum komedisi türündeki dizi Plato Film stüdyolarında çekilmiştir. Dizinin birçok televizyon, üniversite ve festivslde ödül alması dizinin ülkemizde ne kadar sevildiğini göstermektedir. Bir dönem sahnelerinin sosyal medyada sürekli paylaştığı dizinin sahneleri dahi milyonlarca kişi tarafından izlenmiştir.
Dizide Efsaneleşen Karakterler: Aslı, Cem, Volkan, Makbule, Yaprak, Burhan, Tanrıverdi, Fatoş, Şahika, Sertaç, Dilber Hala, İzzet, Tacettin, Nilay, Osman, Dursun, Tahsin Sütçüoğlu, Bülent Onaran, Sedef Onaran, Sabit Efendi, Hediye Aksoy, Sadettin Yerebakan, Zeynep, Selin, Şehsuvar, Gaffur, Cesur, Sacit, İffet Sütçüoğlu, Kubilay, Gülenay

3. Kardeş Payı – 2014/2015 – 35 Bölüm

Kardeş Payı

Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Seda Bakan’ın başrollerini paylaştığı dizide iki tesisatçı kardeşin dünyayı daha güzel bir hale getirmek için yapmayı düşündükleri icadın peşinden giderken yaşadıkları olaylar anlatılmaktadır.

2. Behzat Ç – 2010/2013 – 96 Bölüm

Behzat Ç (1)

Emrah Serbes’in romanından uyarlanan polisiye, macera ve dram türündeki dizinin 2 adet de sinema filmi çekilmiştir. Erdal Beşikçioğlu, Fatih Artman, İnanç Konukçu, Berkan Şal, Seda Bakan, Ayça Eren, Berke Üzrek ve Ege Aydan gibi oyuncuların rol aldığı dizinin karakterleri tam anlamıyla efsaneleşmiştir. Behzat Ç Dizisinin Efsaneleşmiş 12 Karakteri isimli listemizde dikkatinizi çekebilir.

1. Leyla ile Mecnun – 2011/2013 – 104 Bölüm

Leyla ile Mecnun

Absürt komedi türünde çekilen ve TRT 1 ekranlarında izlediğimiz dizi final yapamadan ekranlara veda etmiştir. Leylâ ile Mecnun’un hikâyesinin üzerine kurgulanan dizi izleyiciler tarafından çok sevilmiştir. Senaristliğini Burak Aksak’ın üstlendiği dizinin yönetmen koltuğunda Onur Ünlü oturmuştur. Ali Atay, Ezgi Asaroğlu, Zeynep Çamcı, Müge Boz, Melis Birkan, Serkan Keskin ve Ahmet Mümtaz Taylan gibi oyuncuların hayat verdiği karakterler çok sevilmiştir.

4 comments on "Keşke Bitmeseydi Dediğiniz 10 Türk Dizisi"

 1. Şule says:

  Leyla ile Mecnun tek geçerim senaryo ve karakterleri ile.

 2. Anonymous says:

  Kuzenlerim

 3. VELECİRAPTOR says:

  Behzat Ç. ve İşler Güçler üzerine dizi tanımam. Kaç kez tekrarını izledim ama bıkmadan yine de izlerim…

 4. Anonymous says:

  bizimkiler nasıl girmez tek geçerim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *