Kırgın Çiçekler Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

ATV ekranlarının sevilen dizisi Kırgın Çiçekler 29 Haziran 2015 tarihinde yayınlanan ilk bölümü ile dizi dünyasında yer almaya başlamıştır. Yapımcılığını NTC Medya üstlenmiştir. Senaristliğini Gül Abus Semirci ve Yelda Eroğlu birlikte yürütür iken yönetmenliği ise Serkan Birinci tarafından gerçekleştirilmektedir. Kırgın çiçekler dizisi dram ağırlıklı olarak kurgulansa da genç kadrosu ve aile teması ile gençlik ve aile türleri içerisinde de yer almaktadır. Başrollerini İpek Karapınar, Özgür Çevik, Çağla Irmak, B. Damla Yılmaz, Gökçe Akyıldız, Hazar Motan ve Aleyna Solaker tarafından paylaşılmaktadır. Güçlü bir Kırgın Çiçekler Oyuncuları kadrosu vardır.

İkinci sezonu ile seyirci karşısında olan dizi henüz yeni olmasına rağmen büyük başarılara imza atmış ve atmaya da devam etmektedir. 12 Ocak 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Vakfı tarafından düzenlenen ödül töreninde YILIN EN İYİ DRAM ÖDÜLÜ sahibi olmuştur. Her yıl üniversiteler tarafından yapılan medya ödülleri çerçevesinde İstanbul Gelişim Üniversitesi tarafından EN İYİ DİZİ Ödülü’nü almaya hak kazanmıştır. Bunlar ile birlikte reyting zirvesini pazartesi akşamları kaptırmayan dizi yurtdışında da bazı ülkelerce düzenlenen ödül törenlerinde en iyi dizi adaylığı bulunmaktadır.

Alışılmış aşk hikayeleri dışında yer alan dizi, bünyesinde bulunduğu farklı konular ile izleyicilere yaşam hakkında kesitler sunmaktadır. Dizide yer alan beş samimi kız arkadaşın hayat hikayeleri ve onların yanında gelişmelerine yardımcı olmaya çalışan bir öğretmeni anlatmaktadır.

Kırgın Çiçekler Dizisi Konusu:


16 yaşında genç bir kız olan Eylül’ün üvey babası tarafından kendisine yapılan tacizleri ile başlar. Bu durumdan oldukça rahatsızlık duyan genç kız durumu annesine anlatır ve annesinin yaptırımı ile kendisini İstanbul Koşu yolu Kız Yetiştirme Yurdu kapısında bulur. Olay örgüsü Eylül’ün tacizlere maruz kalması ile başlamış olsa da yurda gelmesi ile edindiği arkadaşlıkları ile tamamen anlamlanmaktadır. Kırgın Çiçekler de beş genç kızın yaşam savaşları, aile özlemleri ve dostlukları her hafta işlenen konular ile seyirciye sunulmaktadır.

Kırgın Çiçekler Oyuncuları:

Eylül – Biran Damla Yılmaz


Dizinin ana karakterlerinden olan Eylül 16 yaşında güzel bir genç kızdır. Annesinin bir yıl öncesinde Kemal ile evlenmesiyle hayatında zor günler başlamıştır. Kemal’in kendisine karşı rahatsız edici tavırlarını bir süre sonra tamamı ile fark ederek durumdan oldukça mutsuz ve huzursuz olmaya başlar. Okulda yakın arkadaşına durumu anlatır ve annesine bunları söylemesi gerektiği söylemini doğru bularak durumu annesine anlatır. Annesinin kendisini yurda vermesi ile hayal kırıklığına uğrayan genç kız bir yandan annesini o adamın sevgisizliğinden kurtarmak için gözünü açmaya çalışırken bir yandan kız kardeşi Büşra’ya iyi abla olmaya çalışır bir yandan da Kemal’den kurtulmaya çabalar.

Songül – Gökçe Akyıldız


16 yaşında olan Songül 4 yaşında iken annesini kaybeder. Babasının cezaevinde olması nedeniyle akrabaları tarafından da bakılmak istenmeyince yetimhaneye verilir ve uzun süredir yetimhanede anne ve baba sevgisinden uzak bir şekilde yaşamak zorunda kalır. Sert mizaçlı, haksızlığa tahammül edemeyen bir yapısı vardır. Güçlü bir yapıda olduğunu sergilemeye böylece kendine kalkan oluşturmaya çabalasa da iç dünyasında oldukça duygusal bir yapısı vardır.

Kader – Çağla Irmak


Diğer kızlar gibi 16 yaşında olan genç kız doğduktan sonra un çuvallarına bırakılmıştır. Neriman Hanım Kader’in annesinin teyzesi olmaktadır. Kader’i müdireliğini yaptığı yurda alır ve Kader burada büyümeye başlar. İyi niyetli, uysal bir kızdır. Affedici olmayı ve annesinin onu sevmesi en büyük isteğidir.

Cemre – Hazar Motan


Zengin bir ailenin bir kızı olarak dünyaya gelmiştir. Diğer kızlardan oldukça farklı bir hayatı olsa da yaşadığı olay onu da diğer kızlar ile aynı noktaya getirmiştir. İyi bir okulda eğitim alan kendine güvenen ve varlıklı bir hayat süren Cemre babasının işlerinin bozulması ile farklı bir kulvara geçmeye başlamıştır. Babasının iflas eşiğine gelmesi ve bunu kaldırmaması ile bir gece intihar etmeyi düşünürken karısı Melek tarafından durdurulma çabasına tanık olmuştur. Karısının elinden almak istediği silah yanlışlıkla ateşlemiş karısını vurmuştur. Seslere uyanan Cemre salonda annesinin kanlar içindeki bedeni ile karşılaşmıştır. Bu sürede babası kafasına sıktığı tek kurşunla hayatını sonlandırınca Cemre için bambaşka bir hayat başlamış ve kendini evlerinin karşısındaki yetimhanede bulmuştur.İlerleyen zamanlarda babasından bir kız kardeşi olduğunu öğrenip hayatta tek başına olmadığına seviniyor.

Meral – Aleyna Solaker


Dünyaya gayrı meşru bir çocuk olarak gelir. Annesinin gece hayatında para kazanması sebebi ile küçükken yurda verilir. Giyimi, süsü çok sever. Bulunduğu koşullardan memnun değildir ve bunlardan kurtulmak ister. Annesine kavuşmuş olsa da öldürülür kendisi de komadan sağ olarak çıkar.

Feride – İpek Karapınar


Çalıkuşu edasındaki Feride idealist bir öğretmendir. Yetimhanede müdür yardımcılığı yapmaktadır. Zengin bir ailenin kızıdır ama kendi ayaklarının üzerinde durmak için çaba sarf etmektedir. Yetimhanedeki kızlara ‘Kırgın Çiçekler’ olarak seslenmektedir. Kızların kendi ayaklarının üzerinde durarak hayata atılmalarını istemekte onlara yardımda bulunmaktadır. İşini severek icra etmektedir. İlk nişanlısından aldatıldığı için ayrılır bu durum onda güven duygusu yaratmış olsa da daha sonrasında üst komşusu olan Toprak öğretmene gönlünü kaptırmış ve nişanlanmıştır.

Toprak – Özgür Çevik


Öğrencilerini seven ve onlar ile etkin iletişime sahip bir öğretmendir. Feride’nin üst komşusu olan Toprak öğretmen gönül ilişkisi yaşamaktadır. Kadınlara yönelik duygularını dışa çok vuramadığı için nişanlısı ile aralarında yüz güldüren sahneler oluştursa da iyi niyetli, sevecen biridir.

Mesude – Derya Artemel


Eylül’ün annesi olan Mesude kendisinden beş yaş küçük olan Kemal’e aşık olur. Gözü ondan başka bir şey görmeyen Kemal’i kaybetmek istemeyen genç kadın kendi kızından bile vazgeçecek bir psikolojide kendini bulur. Kocasının kendisini çok sevdiğine kendisini inandırır. Bu da kocasının asla kendinden vazgeçmeyeceği düşüncesini pekiştirmiş olur. Kızının söyledikleri karşısında öz kızını suçlayarak kocasının yalanlarına inanıp evladına zor günler yaşatan bir kadın olur. Üç çocuk annesi duyguları ve aklı arasında yaşadığı karmaşıklığı çözümlemek için kendi içerisinde hesaplaşmalar yaşar.

Kemal – Cansu Fırıncı


Mesude’nin biricik aşkı olduğunu bildiği için kadının zaaflarını iyi kullanır. Her halükarda karısına kendini inandırmayı başarır. Üvey kızına karşı beslediği duyguları çeşitli yollar ile dışa vurur.

Nazan – Veda Yurtsever


Kırgın Çiçekler Oyuncularından biri de Nazan karakteridir. Yetimhanenin semtlerine taşındığı ilk günden beri rahatsızlığını her koşulda dile getirmiştir. Yetimhanede kalan kızları hor görmekte ve nefret etmektedir. Kötü niyetli bir kadın olan Nazan aile dostlarının kızları Cemre’nin mirasını da çalmıştır. Her koşulda kızlar ile uğraşmayı başaran Nazan oğlu Serkan’ın Eylül ile olan arkadaşlığından da çok rahatsızdır ve hiç istememektedir.

Serkan – Mehmet Aykaç


Eylül’ün erkek arkadaşıdır. Varlıklı bir ailenin çocuğu olan Serkan Nazan’ın evlatlığıdır. Kendisi ve ikiz kardeşi Defne bunu çok sonrasında öğrenmiştir. İyi niyetli, yardımsever bir karaktere sahiptir. Annesi ile görüş farklılıklarını açık bir dil ile her ortamda dillendirebilmektedir. Eylül’ü de çok sevmektedir .

Defne – Nil Keser


Dizinin başından beri yetimhanede olan kızlardan asla haz etmemektedir. Şımarık, kendini beğenmiş bir kız profilindedir. Cemre’nin aile ortamı henüz var iken samimi arkadaşı idi. Cemre’nin ailesini kaybetmesi ve varlığının kalmaması ile yetimhanede yer almaya başlaması ile onunla da hiçbir şekilde muhatap olmamaya başlamıştır. Sonrasında kendisinin de meğer sevmediği yetimhanedeki kızlar gibi olduğunu öğrenir. Çünkü ikiz kardeşi Serkan ile birlikte Nazan tarafından evlatlık edinmiştir.
Dizideki Diğer Oyuncular: Cenk (Yunus Emre Terzioğlu), Büşra (Esra Yılmaz), Aleyna (Dilara Mücahiroğlu), Merve (Seda Güngör), Sadullah (Ruhi Sarı)

Diziden Ayrılan ama Unutulmuş Karakterleri:

Gökhan – Furkan Andıç


Cemre’nin sevgilisidir. Maddi durumları iyi değildir. Gökhan’ın annesi Cemrelerin evinde hizmetçilik yapmıştır. Başta Gökhan ve Cemre birbirinden hiç hoşnut olmasa da daha sonraki süreçte sevgiye dönüşür. Cemre’ye ailesinin yokluğunda aile olmak için çaba sarf eder. Başarılı bir öğrencidir. Kolejde burslu olarak eğitim görür. Nazan’ın Cemre’nin mirasını çaldığını öğrendiğinde bu durumu Cemre’ye bildirmek için giderken Nazan tarafından öldürülür. Gökhan’ın ölümü Cemre üzerinde bir kez daha yıkım yaratır.

Emine – Birgül Ulusoy


Gökhan’ın annesi olan karakter oğlu ile yaşam savaşı vermektedir. Oğlunun ölüm haberinden sonra kendini kolay toparlayamaz. Feride’nin de desteği ile yetimhanede yaşayan Gülcan adındaki küçük kız çocuğunu sahiplenir. Başlarda ikilem yaşayan acılı kadın küçük kıza annelik yapamayacağını düşünse de yine Feride’nin de kendine sağladığı manevi destek ile bunu başarır. Oğlu yerine koyduğu minik bir kız çocuğunu hayata kazandırmak için çabalar.

Tevfik – Erdal Bilingen


Nazan’ın kocasıdır. Aile dostlarının ölümü sonrasında kızlarına kalan mirasa karısı ile birlikte el koymuştur. Bu durumdan rahatsızlık duyan Tevfik karısının tüm zorlamalarına karşın Cemre’ye durumu anlatma kararı verir ve bunun için Cemre’ye gider iken karısı ile de yaptığı telefon konuşmasında dikkatini tamamen dağıtır. Geçirdiği trafik kazası sonrasında hayatını kaybeder.

Seher – Gökçe Yanardağ


Meral’in annesi olarak gelen Seher yaşam şekli sebebi ile kızıyla iyi bir hayat kurmak istese de bir türlü kurtulamaz. Abbas’ın kardeşi tarafından öldürülür.

Kırgın Çiçekler Detay:

Kanal: Atv
Yönetmen: Serkan Birinci
Senarist: Gül Abus Semerci ve Yelda Eroğlu
Tür: Dram, Aile ve Gençlik
Süre: 140 dakika

Kırgın Çiçekler Dizisi Tanıtım Fragmanı:

https://www.youtube.com/watch?v=1lOn_YMRvJQ&spfreload=10

3 comments on "Kırgın Çiçekler Konusu ve Oyuncuları"

  1. Azad says:

    Doktorları dağın başına qaldırmayın onlar ise yaramazdılaz.Her bölümde xestexana var.Doktorları niye göze soxursuz polisleride gic yerine qoyursuz bidene piskobat kemalı tutanmırlar mence bu dizini çeken piskopatdiki doktorları öne çıxardır.polisleri yere soxur…

  2. gokce says:

    Kigrin çiçekleri çok seviyorum.begenerek izliyorum

  3. kader says:

    meral kader eylul songul feride erkekler ali guney mert tuna ve toprak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *