Kırlangıç Fırtınası Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Limon filmin yapımcılığını üstlendiği Kırlangıç Fırtınası isimli dizi Fox Tv ekranlarında seyirci ile buluşacak. Dizi konusu ve usta oyuncu kadrosu ile iddialı yapıtlar arasında yer alıyor. Kırlangıç Fırtınası Konusu dram ağırlıklı bir dizi. Dizinin senaryosunu kaleme alan senarist ise başarılı dram dizisi Karagül dizisinin de senaristi olan Erkan Birgören. Kırlangıç Fırtınası dizisinin yönetmen koltuğunda ise Altın Portakal ödülüne sahip başarılı yönetmen Özcan Alper oturuyor. Dizinin çekimleri yurt dışında başlıyor ve hikaye gereği çekimler Nevşehirin ilçesi Ürgüp de devam ediyor. Kırlangıç Fırtınası dizisinin oyuncu kadrosunda bir çok başarılı isim yer alıyor. Kırlangıç Fırtınası Oyuncuları ise Fikret Kuşkan, Emel Çölgeçen, Ebru Aykaç, Ekin Mert Daymaz, Gün Akıncı, Ayşenil Şamlıoğlu, Uğur Demirpehlivan, Haluk Cömert, Deniz Bolışık, Perihan Ünlücan, Tülin Yazkan, Damla Aslanalp, Ozan Osmanpaşaoğlu ve Atakan Yarımdünya. Meltem Cumbul da Kırlangıç Fırtınası Oyuncuları arasında yer alacaktı fakat yaşanan anlaşmazlık sonucu yerine Emel Çölgeçen başrol karakterini canlandıracak. Dizinin henüz sadece fragmanları yayınlanmasına rağmen Kırlangıç Fırtınası dizisi bir çok kişi tarafından merakla beklenmektedir. İlginç konusu ve sevilen oyuncuları ile Kırlangıç Fırtınası kısa sürede en çok diziler arasında yerini alacağa benziyor.

Kırlangıç Fırtınası Konusu:

Kırlangıç Fırtınası Konusu gereği çok fazla dram sahnelerinin yer aldığı dikkat çekici bir dizi. Daha önce işlenmemiş bir konuyu ele alan Kırlangıç Fırtınası dizisi konusu ile diğer dram dizilerine göre farklılıklar gösteriyor. Dizi de çocuğundan ayrı kalan Ülfet isimli bir kadının acı dolu hayatı ele alınıyor. Ülfet yurt dışına gider ve orada bir adama aşık olur. Aşık olduğu bu adamla yasak aşk yaşayan Ülfet evlilik dışı hamile kalır. Ülfetin abisi Kudret bu durumu öğrendiğinde çok sinirlenir ve bir plan yapar. Ülfetin doğum yaptığı gün Kudretin karısı Meryem de doğum yapar. Kudret bu tesadüfü değerlendirir ve Ülfetin doğumunu yaptıran ebe Fikret Ana ile anlaşarak Ülfetin çocuğunu zorla elinden alırlar. Fikret ana Ülfetin çocuğunu Meryem’in çocuğu ile yan yana koyar ve herkese Meryem’in ikiz çocuk doğurduğunu söyler. Şahin ve Yusuf her şeyden habersiz bir şekilde birbirlerini ikiz kardeş sanarak büyürler. Ülfet ve Meryem’in ise tüm bu olanlardan haberi yoktur. Kudret ise iki çocuk arasında ayrımcılık yapmamak için hangisinin kendi çocuğu olduğunu öğrenmemiştir. Ülfet yiyeni sandığı öz oğlunun hasreti ile her geçen gün daha fazla acı çekmektedir. Tüm bu olaylar yaşanırken kendisine platonik bir aşk duyan Ahmet de zorla Ülfet’i kaçırır.

Ülfet’e zorla sahip olmaya çalışan Ahmet emeline ulaşamaz. Ülfet başına gelen bütün üzücü olaylar ile tek başına mücadele etmeye çalışır. Fakat oğlunun acısına dayanamayan ülfet göğüs kanseri hastalığına yakalanır. Ülfet zamanla bu kötü hastalığı yenmeyi başarsa da hala hastalığın tekrar etmesi riskini taşımaktadır. Bu nedenle doktorlar Ülfet’e daha fazla üzülmemesini önermektedir. Şahin ve Yusuf isimli iki çocuğun doğumunda da bulunan Fikret ana ise kimseye söyleyemediği bu sır yüzünden sürekli vicdan azabı çekmektedir. Her gün gerçekler dilinin ucuna gelse de göreceği tepkiden ve Kudret den korktuğu için susmaktadır. Kırlangıç Fırtınası Oyuncuları arasında yer alan Emel Çölgeçen dizinin ana karakteri olan Ülfet karakterini canlandırmaktadır. Ülfetin gençliğini ise Zeynep Elçin canlandırmaktadır. Dizide ki genel konu Ülfetin çocuğuna duyduğu hasret üzerine kurgulanmıştır. Kırlangıç Fırtınası Konusu ile daha çok acı dolu olaylar işlese de dizinin genç karakterleri Maral ve Şahinin arasında geçen tatlı didişmeler ile seyirciyi gülümseten sahnelerde dizide yer alıyor. Maral ve Şahin sürekli olarak tartışsalar da birbirlerine karşı gizli aşk duygusu besliyorlar. Fakat Şahin’in ikiz kardeşi sandığı Yusuf karakteri de Maral’a kör kütük aşıktır. Ayrıca Şahin babası sandığı Kudret Turaboğlu ile sürekli olarak fikir ayrılığına düşmektedir. Şahin Kudret’in emirlerini yerine getirmek istememektedir bu nedenle Meryem Kudret ve Şahin arasında kalarak zor duruma düşmektedir.

Kırlangıç Fırtınası Karakterleri / Oyuncuları:

 

Kudret Turaboğlu – Fikret Kuşkan:

Başarılı oyuncu Fikret Kuşkan dizinin ana karakterlerinden birisi olan Kudret karakterine hayat veriyor. Kudret karakteri Ülfetin abisidir. Kudret 50 yaşında, çevresi tarafından saygı duyulan bir adamdır. Etrafında ki herkese gücü yetecek kadar güçlü bir karakterdir. Ülfetin abisidir. Kendi koyduğu kurallara herkesin uymasını isteyen dik başlı bir karakterdir.

Ülfet Turaboğlu – Emel Çölgeçen:

Kudretin kız kardeşidir. Evlat hasreti ile sürekli mutsuz bir hayat süren yalnız bir kadındır. Hem sevdiği adam ile evlenememiş hem de oğlundan ayrılmak zorunda kalmıştır. Oğlunu doğar doğmaz ondan ayıran abisinden nefret etmektedir. Gençlik yıllarında yurt dışında zor bir hayat yaşamıştır. Yaşamak için hiç bir sebebi kalmayan Ülfet, bir gün oğluna kavuşabilme umudu ile ayakta durmaya çalışmaktadır.

Meryem Turaboğlu – Ebru Aykaç:

Meryem Kudretin eşidir. Kendi oğlu sandığı Şahin ile birlikte 4 çocuk annesi bir kadındır. Meryem ailesine ve çocuklarına çok düşkündür. Sürekli olarak Kudret ile Şahin’in arasında kalmak zorunda kalmıştır.

Şahin Turaboğlu – Ekin Mert Daymaz:

2 Aralık 1990 yılında Hollanda da dünyaya gelen Ekin Mert Daymaz Şahin karakterini canlandırmaktadır. Şahin 25 yaşında yakışıklı genç bir delikanlıdır. Babası sandığı Kudret ile sürekli çatışma halindedir. Annesi sandığı Meryem’i ise çok sevmektedir. Çevresine karşı ılımlı bir yapıya sahip olan Şahin herkesin derdine koşmaktadır.

Yusuf Turaboğlu – Gün Akıncı:

Yusuf karakterini 1988 İstanbul Kadıköy doğumlu genç oyuncu Gün Akıncı canlandırmaktadır. Yusuf, Meryem ve Kudretin öz oğludur. İkiz kardeşi sandığı Şahine büyük bir hayranlık beslemektedir. Kendisine örnek model aldığı Şahini sürekli olarak taklit ederek onun gibi olmaya çalışmaktadır.

Fikret Turaboğlu – Ayşenil Şamlıoğlu:

Usta oyuncu Ayşenil Şamlıoğlu ise Kudretin annesi Fikret karakterine hayat vermektedir. Ailenin en büyüğü olan Fikret saygı gören ve Kudret dışında aile üyelerine sözünü geçiren bir karakter. Geleneklerine bağlı olarak yaşamını devam ettirmektedir.

Akın – Ozan Osmanpaşaoğlu:

 

Annesini küçük yaşta kaybeden Akın, Kudret Turaboğlu’nun otelinde müdür olarak çalışmaktadır. Akın’ın annesinin ölümünden sonra babası başka bir kadın ile evlenmiş ve kendisi ortaokuldan itibaren yatılı okulda kalmaya başlamış. Maral ile Akın üvey kardeştirler. Reyhan ile evlenerek zengin bir aile olan Turaboğlu ailesinin bir üyesi olmuştur.

Maral – Damla Aslanalp:

Maral 23 yaşında hayata pozitif bakan genç bir kız. Yeni üniversite mezunu olduğu için henüz bir işte çalışmamaktadır. Annesi Maral küçük yaştayken Akın’ın babası ile evlenmiştir. Aynı zamanda Maral Yusuf’un en yakın arkadaşıdır. Maral ile Şahin sürekli tartışsalar da birbirlerini sevmektedirler.

Reyhan Turaboğlu – Perihan Ünlücan:

Etrafına karşı duyarsız bir karakter olan Reyhan hayaller dünyasında yaşamaktadır. Akın’a da kör kütük aşıktır. Akın ile evlenecek olmak onun için bir gurur kaynağıdır. Gözü Akın’dan başka hiç bir şeyi görmemektedir.

İnci Turaboğlu – Tülin Yazkan:

İnci, Meral ve Kudret çiftinin kız çocuğudur. Doğuştan sağır ve dilsiz olduğu için içine kapanık bir genç kızdır. Annesi Meryem ile birlikte buldukları anlaşmalarını sağlayan özel bir dil vardır aralarında. Ablası ile evlenecek olan Akın’a karşı aşk duymaktadır. Fakat bunu kimseye söylemeyerek acısını içine gömmeyi tercih ederek ablası ve Akın’ın birlikte mutlu olmasını dilemektedir.

Hikmet Turaboğlu – İnanç Konukçu:

Kudret’in erkek kardeşi Fikret Turaboğlu’nun ise ikinci erkek çocuğudur. Kalbi zayıf hasta bir adam olduğu için çok çabuk yorulan bir karakter. Abisi Kudret’e göre merhamet duygusu daha çok gelişmiş bir adamdır.

Zehra Turaboğlu – Deniz Bolışık:

Hikmet ile 15 yıllık evli 30 yaşında genç bir kadın olan Zehra yaşından da oldukça küçük göstermektedir. Buna rağmen Zehra’nun eşi ile arasında çok fazla yaş farkı vardır. Bu nedenle kendisini eşinin bakıcısı gibi hissediyor. Eşi Hikmete karşı sık sık öfke duysa da ona hastalığından dolayı içten içe acıyor.

Kudret’in Gençliği – Gökhan Azlağ:

Kudret’in Ülfetten çocuğunu ayırdığı yılları anlatan kötü abi karakterini ise genç oyuncu Gökhan Azlağ canlandırmaktadır.

Ülfet’in Gençliği – Zeynep Elçin:

Ülfet’in gençlikte yaptığı hataları ve gençlik yıllarında ki acılarını canlandıran oyuncu ise Zeynep Elçindir. Ülfet sık sık yurt dışındayken yaşadığı zorlu hayatı hatırlar.

Ahmet – Yıldırım Gücük:

Gençlik yıllarından beri Ülfet’e karşı karşılıksız bir aşk duygusu beslemektedir. Ülfet yurt dışında yaşarken onu zorla kaçırarak tutsak eder fakat bir türlü en büyük hedefi olan Ülfet’e sahip olamaz. Ahmet kimse tarafından sevilmeyen çirkin ve sevimsiz bir karakterdir.

Kırlangıç Fırtınası Detay:

Kanal: FOX
Yönetmen: Özcan Alper
Senarist: Erkan Birgören
Oyuncular: Fikret Kuşkan, Emel Çölgeçen, Ebru Aykaç, Ekin Mert Daymaz, Gün Akıncı, Ayşenil Şamlıoğlu, Uğur Demirpehlivan, Haluk Cömert, Deniz Bolışık, Perihan Ünlücan, Tülin Yazkan, Damla Aslanalp, Ozan Osmanpaşaoğlu ve Atakan Yarımdünya
Tür: Dram
Süre: 120 – 150 Dakika

Kırlangıç Fırtınası Tanıtım Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *