Kıskançlık Temalı 15 Sinema Filmi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Her insanın ortak duygusudur kıskançlık. Bazen bir aşk sebebiyle bazen sevgi nedeniyle ya da bir çocukluk duygusu olarak kıskançlık karşımıza çıkar. Kıskançlık Temalı Filmler tam da bu yaraya parmak basmaktadır. Kıskançlık Temalı Filmler listesi yerli ve yabancı filmlerden oluşmaktadır. Tercih yaparken işinizi kolaylaştıracak 15 adet filmi açıklamalarıyla beraber bulabilirsiniz. Şimdiden patlamış mısırınızı hazırlamaya ne dersiniz?Kıskançlık Filmleri listemize Yorum Yapabilirsiniz.

Kıskançlık Filmleri

15. The Other Boleyn Girl – Boleyn Kızı – 2008 – IMDb: 6,7

The Other Boleyn Girl
Yönetmen: Justin Chadwick
Senarist: Peter Morgan
Film Philippa Gregory’nin bir roman eseri olan The Other Boleyn Girl temel alınarak beyaz perdeye uyarlanmıştır. Bu filmde bir krallık içindeki saltanat varisi iki kız kardeş arasındaki mücadele anlatılmaktadır. Bu mücadele içinde aşk, ihtiras ve elbette kıskançlık vardır. Kraliçe olabilmek için süren bu mücadelede bir kişi galip gelecektir. Fakat bu kişiyi de hazin bir son beklemektedir.

14. Kıskanmak – 2009 – IMDb: 6,7

Kıskanmak
Yönetmen: Zeki Demirkubuz
Senarist: Zeki Demirkubuz
Kıskanmak drama dalında bir film olarak karşımıza çıkmaktadır. Kıskanmak filmi temel olarak aile içi ilişkilere değinmektedir. Filmde gelin ile görümcesinin karşılıklı kıskançlıkları ön plana çıkmaktadır. Kıskançlık beraberinde kötülüğü de getirmektedir. Filmde gelin rolünde olan Mükerrem evli olduğu halde başka birine sevdalanınca bu yasak aşkı görümcesi ortaya çıkartır. Abisi duruma oldukça öfkelenecektir.

13. Vanilla Sky – 2001- IMDb: 6,9

Vanilla Sky
Yönetmen: Cameron Crowe
Senarist: Alejandro Amenábar, Mateo Gil, Cameron Crowe
Filmde Tom Cruise, Cameron Diaz ve Penélope Cruz rolleriyle karşımıza çıkmaktadır. Filmde zengin bir karakter olan David’e aşık iki kızın birbiri ile olan rekabeti ön plana çıkmaktadır. İki kız da kıskanç bir yapıya sahiptir. David’in trafik kazası geçirmesi ile beraber yüzü büyük hasara uğrar. Bu noktadan sonra David gerçeği aramaya koyulur.

12. Cairo Time – Kahire Zamanı – 2009 – IMDb: 6,9

Cairo Time
Yönetmen: Ruba Nadda
Senarist: Ruba Nadda
Juliet ve kocası bir iş ziyareti için Kahire’ye giden çift işlerin yoğunluğundan ötürü bir süre ayrılır. Bu sırada bir yasak aşk doğar. Juliet yalnız kaldığı sırada bir başkasına tutulmuştur. Hikaye ise bu yasak aşk üzerinden gelişir. Bu aşk ilerler ve bir çok olaya yol açar. Aşk yine kıskançlığı doğurmuştur.

11. Othello – 1995 – IMDb: 7,0

Othello
Yönetmen: Oliver Parker
Senarist: William Shakespeare
Othello William Shakespeare’nin meşhur eserlerinden biridir. Film ise bu eserin beyaz perdeye uyarlanmış halidir. Filmde aşk ile beraber kıskançlık yer almaktadır. Film Kıbrıs’ta geçmektedir. 1600’lü yıllarda Kıbrıs Osmanlı işgali tehdidi altındadır. Bu sırada ise filmin ana karakteri olan Desdemona berberi bir komutana yani zenci bir komutana aşık olur. Fakat aynı sırada yörenin ileri gelenlerinden biri de ona aşık olmuştur. O dönemde bir siyah ile evlilik hoş görülmemesine rağmen direnirler evlenirler ve ardından bir çok olay meydana gelir.

10. Vicky Cristina Barcelona – Barselona, Barselona – 2008 – IMDb: 7,2

Vicky Cristina Barcelona
Yönetmen: Woody Allen
Senarist: Woody Allen
İki kız arkadaş İspanya’da bir tatil geçirmektedirler. Özlerinde birbirlerinden zıt olan bu karakterler arasındaki ilişki ve rekabet sonucu ilginç olaylar onları beklemektedir.

9. The End of The Affair – Zor Tercih – 1999 – IMDb: 7,2

The End of The Affair
Yönetmen: Neil Jordan
Senarist: Graham Greene, Neil Jordan
Film bir yasak aşkı konu almaktadır. Evli bir çift olan Sarah ve Henry bir parti verir fakat bu partide Sarah bir başkasına aşık olur. Yasak aşk İngiltere’de savaş yıllarında geçmektedir. Aşkın aniden sonlanması ile beraber iki çift arasında bir merak uyanır. Maurica bunun peşini bırakmayacaktır.

8. Broken Embraces – Kırık Kucaklaşmalar – 2009 – IMDb: 7,2


Yönetmen: Pedro Almodóvar
Senarist: Pedro Almodóvar
Film Altın Küre, Altın Palmiye ve BAFTA ödüllerine aday gösterilmiştir. Film bir aşk hikayesini anlatmaktadır. Filmin ana karakterlerinden biri olan Lena yaşadığı çıkmazlara bir çözüm ararken hayatının aşkıyla tanışır. Fakat terslikler peşini bırakmayacaktır. Film geçmiş ve gelecek arasında geçişlerle hikayesini izleyicilere sunmaktadır.

7. The Dreamers – Düşler, Tutkular ve Suçlar – 2004 – IMDb:7,2


Yönetmen: Bernardo Bertolucci
Senarist: Gilbert Adair
Film 68 olayları esnasında Fransa’da geçmektedir. Döneme sıkı sıkıya bağlı iki arkadaş bir Amerika’lı genç ile tanışmışlardır. Onları bir araya getiren ise filmler olmuştur. Bu ortak yön onlara aşk ve cinsellik yaşatmaktadır.

6. Le Fate Ignoranti – Cahil Periler – 2001 – IMDb: 7,4

Le Fate Ignoranti
Yönetmen: Ferzan Özpetek
Senarist: Ferzan Özpetek, Gianni Romoli
Bu film Türk-İtalyan ortak yapımı olarak karşımıza çıkmaktadır. Filmin ana kahramanları Antonia ve Massimo’dur. Uzun yıldır evliliğini sürdüren mutlu bir çifti temsil etmektedirler. Bir kaza sonucu Massimo ölür. Olaylar bu noktadan sonra başlar. Massimo’dan geriye kalan hatıra eşyalar onun hayatında başka biriyle aldattığına işaret eder. Bunun üzerine Antonia bir araştırma yapmaya karar verir.

5. Jeux D’enfants- Cesaretin Var Mı Aşka? – 2003 – IMDb: 7,7

Jeux D’enfants
Yönetmen: Yann Samuell
Senarist: Yann Samuell
Film çocukluk yaşlarından itibaren iki iyi arkadaş olan kişileri konu almaktadır. Çocukken oynadıkları bir nevi bir cesaret oyununu yetişkinliklerinde de sürdürürler ve birbirlerine olan üstünlüklerini göstermeye çalışırlar. Bu oyun hem onları kader ortağı yaparken hem de birbirlerini anlamalarına yol açacaktır.

4. Mustafa Hakkında Her Şey – 2003 – IMDb: 7,7


Yönetmen: Çağan Irmak
Senarist: Çağan Irmak
Bu filmimiz duygusal-gerilim dalında yerli yapım bir film olarak karşımıza çıkıyor. Filmin ana karakteri olan Mustafa karısının taksi şoförü olan Fikret ile beraberliğini çözmeye çalışır. Bunun için zor bile kullanacaktır. Mustafa’nın karısı üzerinden kıskançlık duyguları da anlatılmaktadır.

3. Black Swan – Siyah Kuğu – 2010 – IMDb: 8,0

Black Swan
Yönetmen: Darren Aronofsky
Senarist: Mark Heyman, Andres Heinz, John McLaughlin
Film, psikolojik gerilim dalında gösterilmektedir. Gerçek bir yaşam öyküsünden uyarlanan bu film Tchaikovsky’nin Kuğu Gölü eseri ile ilişkili olarak ilerlemektedir. Eserde bahsedildiği üzere siyah ve beyaz kuğu karakterlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu iki kuğu karakteri için de seçilen kişilerin kendi aralarındaki kıskançlık ve rekabet kendilerini daha iyi tanımalarına neden olacaktır. Aslında hiç farkında olmadıkları yanları ortaya çıkacaktır.

2. Amores Perros – Paramparça Aşklar Köpekler – 2000 – IMDb: 8,1

Amores Perros
Yönetmen: Alejandro González Iñárritu
Senarist: Guillermo Arriaga
Film 2001 yılında Oscar adayı olarak gösterilmiştir. Bu filmde aşk ve kıskançlık ön plana çıkmaktadır. Film Meksika’nın başkentinde geçmektedir. Bir çok farklı hayatın ortak buluşma noktası filmde anlatılmaktadır. Filmdeki tüm karakterler geçmişini unutarak yeni bir hayata başlamak isteseler de bunu başaramazlar. Buna dövüşçü bir köpek olan Cofi de dahildir. Kaderin ağlarını nasıl ördüğünü film sert bir dille anlatmaktadır.

1. The Prestige – Prestij – 2006 – IMDb: 8.5

The Prestige
Yönetmen: Christopher Nolan
Senarist: Christopher Priest, Christopher Nolan, Jonathan Nolan
Film romandan beyaz perdeye uyarlanan filmler arasında yer almaktadır. İki sihirbazın hayat hikayesini izleyicilere sunmaktadır. Rekabet filmde ana unsurdur. Rekabetle beraber kıskançlık da kendini göstermektedir. İki sihirbaz arasında geçen hikaye ile zaman zaman iyi ve kötü karakterler yer değiştirmektedir. Böylece film son anına kadar rengini belli etmemektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *