Kıyamet ve Sonrasını Anlatan Filmler

0/5 Votes: 0
Report

Description

Kıyamet ve daha sonrasını anlatan filmlerin örnekleri Hollywood da çokça görülmektedir.İleri ki tarihlerde daha kapsamlı bir Kıyamet Filmleri listesinin yapılacağını hatırlatır ve şimdilik 10 Kıyamet sonrası temalı sinema filmi ile sizleri baş başa bırakırız.Kıyamet ve Sonrasını Anlatan Filmler listemiz IMDb ye göre sıralanmıştır.İyi seyirler Dileriz..

Kıyamet Sonrası Filmler

 

10. DOOMSDAY (KIYAMET GÜNÜ) – 2008


Rhona Mitra’nın başrolde yer aldığı filmde, tehlikeli bir virüsün dünyayı ve insanların yaşamını alt üst edişi anlatılıyor. İskoçya’da ortaya çıkan ölümcül virüsün yayılmaması için ülke karantina altına alınır ve karantinada hala yaşayan insanlar da ölüme terk edilir. İskoçya hükümeti karantina ile salgını izole ettiğini düşünürken, virüs bu kez İngiltere’de ortaya çıkar. Hükümet duvarların ardına bir ekip yollamaya karar verir. Bu ekibin görevi, virüsü yok etmek ve tedavi yöntemi hakkında bilgi toplamaktır. Ancak duvarın ardında neler olduğunu hiçbiri bilmemektedir. Film 30.000.000 dolarlık bütçesi ile, 2008 yılının iddialı yapımları arasında yer almıştır.
IMDb: 6.0

9. RESIDENT EVIL:EXTINCTION (ÖLÜMCÜL DENEY 3: İNSANLIĞIN SONU) – 2007


5 filmden oluşan ünlü serinin üçüncü filmi olan Extinction, yaşananların ardından Nevada çölünde saklanmaya başlayan Alice’in, her insanı ölümsüz olmakla karşı karşıya bırakan, tehlikeli ve ölümcül bir virüsü yok etmesini konu alıyor. Filmde Alice’in adaleti aramasına, Carlos Olivera ve LJ ile hayatta kalmayı başaran bir grup insan yardımcı oluyor. 2007 yapımı film ve tüm seri Milla Jovovich’in en büyük başarıyı ve şöhreti yakaladığı filmler olarak görülüyor. Serinin sonuncu ve 6. filmi olması beklenen, Resident Evil: The Final Chapter’in vizyon tarihi ise, 3 Şubat 2017 olarak açıklandı.
IMDb: 6.3

8. TERMINATOR:SALVATION (TERMINATOR 4: KURTULUŞ) – 2009


Dünyanın en bilinen bilim kurgu serilerinden olan Terminator, bütün filmleri ile izleyicisini cezp etmeyi başarmıştır. Serinin 4. filmi olan Salvation, 2018 yılında geçiyor. Mahşer gününün gelişinin ardından, modern uygarlık yıkılmıştır. Artık dünyada bir terminatör ordusu kol gezmektedir. Ancak bu terminatörler kötü olanlardır ve dünyada, terk edilmiş şehir ve çöllerde saklanan insanları bulup öldürmektedir. Bu robotları alt etmeyi planlayan ve kendilerine ‘direniş harekatı’ adını veren ufak bir grup, yeraltı sığınaklarında saklanarak, uygun zamanı buldukça düşman kuvvetlerine saldırmaktadır. Bu savaşta Terminatörler mi, yoksa direnişçiler mi galip gelecek?
IMDb: 6.7

7. THE BOOK OF ELI (TANRININ KİTABI) – 2010


Başrolünde ünlü aktör Denzel Wahington’un yer aldığı unutulmaz kıyamet filmlerinden biri. Filmde Eli adlı bir adamın, distopik gelecekte yaşanan güneş patlaması sonucunda, büyük bölümü kavrulan dünyada kalan ufak grupların yaşam mücadelesi arasında, yok olmanın eşiğine gelen dünyanın kurtulmasını sağlayacak bir kitabı koruması ve verdiği mücadele konu alınıyor. İzlemeye değecek bilim kurgu filmlerinden biridir.
IMDb: 6.9

6. I AM LEGEND (BEN EFSANEYİM) – 2007


Will Smith’in muhteşem performansı eşliğinde, unutulmaz bir kıyamet filmi izlemeye hazır mısınız?Korkunç bir virüs dünyada her yere yayılmaya başlamıştır. Robert Neville adlı bilim adamı buna engel olamamış, New York’ta hayatta kalmış az kişiden sadece biridir. Üstün bilgilerine rağmen bu virüsün önünü kesemeyen Neville, inanılmaz bir şekilde virüse bağışıklık kazanmıştır. Zamanın hızla tükendiği dünyada, üç yıl süre ile tüm imkanlarını kullanarak yaşayanları kurtarmaya çalışan Neville, bunun yanında kanını kullanarak virüsün etkilerini hızla geri çevirmelidir. Unutulmazlar arasında yer almayı hak etmiş, kaliteli bir film.
IMDb: 7.2

5. THE ROAD (YOL) – 2009


Kıyamet sonrasında Amerika’nın yaşanır hali kalmamıştır. Sağ kalmayı başaranlar hızla ülkeden uzaklaşmaktadır. Bir baba ile oğlu ise bunun aksine Amerika kıyılarına gitmeye karar verirler. Bunun için Amerika’yı bir ucundan diğer ucuna geçmeleri gerekmektedir. Ancak bu yolculuk onlar için pekte kolay olmayacaktır.Baba ve oğlun elinde bu zor yolculuk için sadece basit bir tüfek vardır. Karşılarında ise zorlu hava koşulları, yollarına çıkan haydutlar ve nereye gittiğini bilmedikleri bir ‘Yol’ vardır.
IMDb: 7.3

4. TWELWE MONKEYS (12 MAYMUN) – 1995


Unutulmaz bilim kurgu filmlerinden biri olan ve sinema dünyasında büyük ilgi görmüş yapımların başında gelen 12 Maymun, 1997 yılında ortaya çıkan bir virüsün, 5 milyar insanın hayatını kaybetmesine sebep oluşu ile başlıyor. Bu kıyametten kurtulan çok sayıda insan ise, yer altında saklanarak virüsten kurtulmayı ve korunmayı başarır. Ancak kurtulmak bu insanlar için çare değildir. Uzaklaşmak için bir şeyler yapmaları gerekmektedir. Bunun için bir zaman makinesi geliştirirler. Test aşamasında olan cihazı denemek için, bir mahkum olan James Cole’u seçerler. İlk denemesi onu yanlış bir tarihe götürürken, ikinci denemesinde başarılı olur ve kendini 1990 yılında bir akıl hastanesinde bulur. Olaylar bundan sonra gelişecektir.
IMDb: 8.1

3. 28 DAYS LATER (28 GÜN SONRA) – 2002

Serinin ilk filmi olan 28 gün sonra, İngiltere’de bir araştırma laboratuarından yayılan ve çok çabuk bulaşan bir virüsün, ülkeyi tehdit edişini konu alıyor. Kan yoluyla bulaşan virüs, etkisini çok çabuk göstermektedir. Virüs kapmamış bir grup insan, buna çare ararken, bir de virüs kaparak dehşet yaratan insanlarla mücadele etmektedir. Bu karmaşadan kaçarak Askeri yönetim altında bir sığınağa ulaşan grup, asıl mücadeleyi burada vermek zorunda kalacaklardır.
IMDb: 7.6

2. CHILDREN OF MEN (SON UMUT) – 2006


Clive Owen, Julianne Moore, Michael Caine gibi başarılı oyuncuların yer aldığı filmde, 2027 yılında açıklanamayan olayların başlaması konu alınıyor. Tam 19 yıl önce son bebek dünyaya gelmiştir ve insanlar artık büyük bir sorunla karşı karşıyadır. Üreyememek! Bu durum ülkenin politik yapısını bile etkilerken, umutsuz olaylar nedeniyle kendini bırakmış insanlar ve her şeye rağmen umudunu kaybetmeyip, olanların nedenini araştıran insanların mücadelesi, filmde en etkili şekilde anlatılmaktadır.
IMDb: 7.9

1. THE DAY AFTER TOMORROW (YARINDAN SONRA) – 2004


Roland Emmerich’in unutulmaz kıyamet filmi ‘Yarından Sonra’, size istediğiniz aksiyon, bilim kurgu ve gerilimi dozunda izleme garantisi veriyor. Jack Hall bir iklim bilimi uzmanıdır. Antartika’da dev bir buzulun koptuğunu fark eden Hall, bu olayın dünyayı etkileyecek bir doğal afetin tetikleyicisi olacağını ise henüz fark etmemiştir. Son üç hafta boyunca, aralıksız yağmurlar yağmış ve bununla birlikte dünyada iklimle ilgili felaketler oluşmaya başlamıştır. Dünya çok yakında yeni bir buzul çağına girecektir. Bunu fark eden insanlar yaşadıkları yerleri terk ederek, güneye doğru gitmeye karar verirler. Jack ise, New York’ta felaketlerin içinde mahsur kalmış oğlunu ve bir grup insanı kurtarma pahasına, canını tehlikeye atacaktır.
IMDb: 6.4

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *