Kahkahalar İle İzleyeceğiniz Komik Polis Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Komik polis filmleri dendiğin aklımıza ilk gelen çocukluğumuzdan akıllarda kalan Polis Akademisi serisi olsa da bunun gibi daha nicesi vardır. Öncelikle Polisimize saygımız sonsuz bunu belirtelim, zaten sanat kurgudur ve asla hakaret olarak algılanmamalıdır. Bizlerde sizlere komik polisiye filmler içeren bir liste hazırladık. Gerçekten bu komik polisiye filmler , sizi gülmekten pozisyondan pozisyona sokacak . Genellikle bu filmlerde bir karizmatik polis, ona aşık olan bir kadın polis, ve bu karizmatik polisimizin ekip arkadaşı olan akılsız ve kadına aşık olan bir polis karakter vardır. Filmin sonunda akılsız olan arkadaşımız kızı kapar ama. Neyse çok uzatmadan listemize geçelim işte karşınızda IMDB puanlarına göre düşükten yükseğe sıralanmış komik polis filmleri!

Komik Polisiye Filmler

 

20. Police Academy 4: Citizens on Patrol – Polis Akademisi 4: Herkes Devriye – 1987 – IMDB :4,8


Polis akademisi görevlilerimiz bu sefer vatandaşları eğitme görevini üstleniyor. Vatandaşlar artık kendi kendini korumayı öğrenmeli ve bu şekilde suç azaltılmalı. Bunun için uğraş veren polislerimiz şekilden şekle giriyor.

19. Paul Blart : Mall Cop – Sakar Koruma – 2009 – IMDB :5,2


Sakarlığı ile çok dikkat çeken bir AVM Koruma Görevlisi olan Paul Blart, AVM gangsterler tarafından ele geçirildiğinde orayı savunacak ve kurtaracak tek insandır. Başrolde Kevin James’in Paul’ü canlandırdığı filmde gerçekten sizlere gülmeyi garanti ediyoruz.

18. Police Academy 2 : Their First Mission – Polis Akademisi 2 : İlk Görev – 1985 – IMDB :5,6


Kasabaya yeni bir çete dayanıyor ve bu çeteyle uğraşmak için kahramanlarımız ilk görevlerine atanıyorlar. Bakalım bu ilk görevi başarılı şekilde bitirebilecekler mi?

17. Lethal Weapon 4 – Cehennem Silahı 4 – 1998 – IMDB :6,6


Aralarındaki ayrılığa son vermesi gereken iki polis memurumuz bu sefer büyük bir bela ile karşı karşıyadır. Çinli bir suç baronu, erkek kardeşini hapisten çıkarmak için her şeyi yapmaya hazırdır.

16. Bad Boys 2 – Çılgın İkili 2 – 2003 – IMDB :6,6


Will Smith ile Martin Lawrance’ın başrollerini paylaştığı bu mükemmel Aksiyon, Komedi ve Dram filminin ikincisinde kahramanlarımız bu sefer Florida’da ecstasy Karteli ile uğraşıyorlar bakalım polis memurlarımız bu Karteli çökertebilecek mi?

15. Rush Hour 2 – Bitirim İkili 2 – 2001 – IMDB :6,6


Carter ve Lee ( Chris Tucker ve Jackie Chan) yoğunluklar bittiğinde beraber tatile çıkma kararı alırlar lakin tatile gittiklerinde sahte para karmaşasının başlaması onlar için işlerin bir süre daha yoluna girmesini engelleyecek ve kahramanlarımızın kafasını karıştıracaktır. Efsane komik olan üçlemenin ikinci filmi herkese tavsiyemiz.

14. Lethal Weapon 3 – Cehennem Silahı 3 – 1992 – IMDB :6,7


Martin Riggs ve Roger Murtagh arasında kimin daha iyi bir LAPD polisi olduğuna dair bir çatışma başlar ve ikili en sonunda beklendiği gibi birbiri ile mücadeleye girer. Kesinlikle sizi çok güldürecek bir film.

13. Police Academy – Polis Okulu – 1984 – IMDB :6,7


Bir grup birbirinden uyumsuz fakat iyi kalpli olan gencin polis akademisine katılması ve ileride bunların polis olacağını düşünen öğretmenlerinin kafayı yemesini anlatan efsane seri. Gerçekten sizleri gülmekten kıracak olan bu film keşke daha yüksek puan alabilseydi.

12. The Other Guys – Yedek Polisler – 2010 – IMDB :6,7


Bizleri çok güldüren, Will Ferrell ve Mark Wahlberg’in başrollerde bulunduğu bu filmde pek zeki olmayan iki New York polisi bir gün göreve çağrılıyor. Bu görev sonucunda şehrin en iyi iki polisi olacağını düşünen bu ana karakterlerimiz bir süre sonra her şeyi planladıkları kadar basit ve güzel gitmediğini fark ediyor ve işte kıyamet bu işlerin ortasında kopuyor.

11. Lethal Weapon – Cehennem Silahı – 1987 – IMDB :6,7


Tecrübeli bir polis memuru olan Murtaugh ( Danny Glover) genç bir intihar masası görevlisi olan Riggs ( Mel Gibson) ile birlikte bir göreve atılır . İkisinin de ortak özelliği, birlikte çalışmaktan nefret etmeleridir. Lakin oldukça güçlü bir suç çetesi ile başları derde girdiğinde bir konuda hemfikir olurlar, artık birlikte çalışı bu belayı başlarından def etmek zorundadırlar yoksa ikisi de canlarından olacaklardır. 1 Oscar adaylığı bulunan ve Mel Gibson’un gençliğinde olan bu film gerçekten sadece komedi olarak değil aynı zamanda dram ve aksiyon olarak da mükemmel bir tercih.

10. Bad Boys – Çılgın İkili – 1995 – IMDB : 6,8


Başrollerde Martin Lawrance ve Will Smith in oynadığı bu mükemmel komedi filminde kahramanlarımız olan polisler bir cinayet tanığını korumak ile yükümlüdür. Aynı zamanda ise yüksek dozajda çalınan eroini bulmakla vazifelendirilmiş olan bu polislerimizin başından geçecekler sizleri gerçekten çok güldürecek.

9. Rush Hour – Bitirim İkili – 1998 – IMDB :6,9


Evet o televizyonların ekranlarından düşmeyen, Jackie Chan ile Chris Tucker’ın başrolleri paylaştığı komik polisiye yapım. Bir LAPD dedektifi ve Hong Kong polisi, Çin’li bir Konsül’ün kızının kaçırılması sonucu birlikte çalışarak bu kızı kurtarmak için görev başına koyulurlar. Başlarına inanılmaz şeyler gelen iki polisimiz gerçekten sizleri çok güldürecek.

8. 22 Jump Street – Liseli Polisler 2 – 2014 – IMDB : 7,1


Lisedeki görevini başarıyla tamamlayan polislerimiz bu kez gülümsüyorlar. Çünkü bu kez görevleri bir üniversitede uyuşturucu vakalarını incelemek ve çökertmek.

7. Super Troopers – Super Troopers – 2001 – IMDB :7,1


Beş adet Vermont atlı polisi, görevlerini korumak için bir şeyler yapmaları gerektiğini düşünür ve yerel polise bölgeyi kaptırmamak için onlardan önce bir cinayet soruşturmasını çözmeyi kendilerine bir vazife olarak beller.

6. Lethal Weapon 2 – Cehennem Silahı 2 – 1989 – IMDB :7,1


Riggs ve Murtaugh bu sefer iki Güney Afrikalı diplomatın peşinde, çünkü bu diplomatlarımız, güç ve kimliklerini kullanarak seri cinayetler işliyor ve kanunsuz işlere karışıyor. Başrolleri Mel Gibson ve Danny Glover’ın paylaştığı dörtlemenin ikincisi.

5. 21 Jump Street – Liseli Polisler – 2012- IMDB :7,2


İki polisimiz, liselerde artan uyuşturucu vakaları ile ilgilenmek için sivil polis olarak, öğrenci şeklinde bir liseye kayıt yaptırıyorlar. Polislerimizin başlarına gelenler ise gerçekten sizleri gülmekten öldürecek.

4. Beverly Hills Cop – Sosyete Polisi – 1984 – IMDB :7,3


Başrolde Eddie Murphy’nin rol aldığı bu film kesinlikle eskiler içinde en iyilerden biri. Kendi halinde takılmayı, ekip çalışmasına tercih eden polisimiz, bir cinayet soruşturması sırasında Beverly Hills’te ki her türlü insan grubu ile tanışır ve şehrin bütün kültürlerini görür.

3. The Naked Gun: From the files of Police Squad! – Çıplak Silah – 1988 – IMDB :7,6


Çevresi tarafından beceriksiz ve yetersiz olarak tanımlanan polis dedektif Frank Drebin bir gün Kraliçe II. Elizabeth’e karşı yapılacak olan bir suikastı durdurmak ile görevlendirilir. Bu suikastı durdurmaya çabalayan polisimizin yaptığı hataların komikliği herkesi gülmekten yerlere yatıracak düzeyde.

2. Hot Fuzz – Sıkı Aynasızlar – 2007 – IMDB :7,9


Londra’ nın bir numaralı polisi olarak gösterilen Nicholas Angel, bir İngiliz köyüne atanır ve atandıktan sonra biraz akılsız olan bir partner emrine verilir. Sherlock dizisi ve Hobbit serisinden hatırladığımız Martin Freeman’ın da rol aldığı bu film gerçekten sizi gülmekten öldürebilecek düzeyde komik bir film.

1. Fargo – Fargo – 1996 – IMDB : 8,1


Jerry Lundegaard’ın adamlarının beceriksizce, acemice ve akılsızca işledikleri bir suç bütün delilleri ile ortaya çıkıyor suçu ortaya çıkaran ise hamile bir polis memuru olan Marge Genderson. Bakalım polisimiz bu suçluyu deliğe tıkabilecek mi?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *