İtalya’ya Gitme İsteği Uyandıran ve Konusu İtalya da Geçen Filmler

0/5 Votes: 0
Report

Description

Film izlemek ve bu filmde aşk, heyecan ve İtalya’dan şahane manzaralar arayanlar için bir liste hazırladık.Listemizin gelişmesine sizler de katkıda bulunabilirsiniz.YORUM kısmını kullanarak bu kategori için film önerebilir ve bizlerde listemizi güncelleyebiliriz.Şimdi isterseniz İtalya’ya Gitme İsteği Uyandıran ve Konusu İtalya da Geçen Filmler listesine geçelim.

Konusu İtalya da Geçen Filmler:

6. Only You (Çılgın Aşık – Sadece Sen) 1994 – IMDb:6,5

Only You
Faith, ruh eşini bulmaya kararlıdır ve cadı tahtasına sorduğunda aradığı kişinin adının Damon Bradley olduğunu öğrenir. Faith yıllar sonra bazı tesadüfler sonucu bu ismin peşinden İtalya’ya uçar ve O’nu aramaya başlar. Romantik komedi tarzındaki film gerek hikayesi gerekse Marisa Tomei ve Robert Downey Jr. un nefis oyunculukları ile tam bir romantik hazine. Venedik, Roma, Salerno, Campania gibi İtalya manzaraları da bu ülkeye aşık olmanıza sebep olacak cinsten.

5. A Good Woman (Gizemli Kadın) 2004 – IMDb: 6,5

A Good Woman
Erlynn, 30 lu yaşlarında çapkın bir geçmişe sahip Manhattanlı sosyete kadınıdır. Borçları vardır. Bütün bunlardan kaçmak için Amalfi kıyılarına gelir ve bir çiftle tanışır. Ardından olaylar gelişir ve karışır. Film, Amalfi, Atrani, Ravello ve diğer yerlerin büyüleyici manzarası eşliğinde seyirciye görsel bir şölen sunuyor.

4. Under the Tuscan Sun (Kızgın Güneş) 2003 – IMDb:6,7

Under the Tuscan Sun
Diane Lane (Frances) kocasını ihaneti öğrenince boşanır, gay bir arkadaş grubu ile rahatsız edilmeyeceğinden emin olarak Toskana’ya seyahat etmeye karar verir , gider gitmez bir ev satın alır ve romantizm O’nu gelir bulur. Frances’in Positano plajında yürüyüş yaptığı, kasabada gezdiği sahneler ve diğer güzel İtalya manzaraları eşliğinde sıcak ve hafif bir film izlemek isteyenler mutlu olacaktır.

3. Summertime (Yaz Mevsimi) 1955 – IMDb:7,5

Summertime
Bu David Lean filminde, başrolde Kathryn Hepburn ve Venedik var. Bekar Amerikalı öğretmen hayatında ilk defa Venedik gezisine çıkmıştır ve burada karşılaştığı İtalyan sayesinde tutku ve aşkı öğrenecektir. David Lean’in meşhur sinematografisi bu sefer Venedik fonunda seyirciyi büyülüyor. Hepburn bu filmle Oscar adayı olmuştu.

2. Il Postino (Postacı) 1994 – IMDb: 7,8

Il Postino
Salina’da çekilen filmde, Şilili şair Pablo Neruda’nın siyasi nedenlerle İtalyan adasına sürülmesi, adanın yerli halkından Marco’nun şairin mektuplarını taşıması ve sonuçta ikilinin dost oluşu anlatılıyor. Filmin yıldızı postacıyı oynayan aktör Massimo Troisi film boyunca kalp ameliyatını ertelemiş ve filmin bittiği gün ölmüştü.

Roman Holiday (Roma Tatili) 1953 – IMDb:8,1

Roman Holiday
Audrey Hepburn ile Gregory Peck arasındaki kimya ve Ebedi Şehir manzarası, Roma Tatilini ayrı bir yere taşıyor. Hepburn, Romayı sıradan biri gibi gezmek isteyen bir prensestir. Amerikalı bir gazeteci ile tanışır ve şehri birlikte keşfetmeye başlarlar. Roma’nın büyüsünü ve Amerikalıların ona karşı tutkusunu çok iyi yakalayan sevimli, eğlenceli,çekici bir romantik komedi. Sinema tarihinde bir Vespa’nın neredeyse başrolde olduğu ender filmlerden..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *