Korkuyla Dramın Mükemmel Birleşimi: Kabustan Gelen Filmi !

0/5 Votes: 0
Report

Description

Orijinal ismi Before I Wake olan ve dilimize Kabustan Gelen olarak çevrilen film, 5 Ağustos tarihinde ülkemizdeki sinemalarda gösterime girecek. Korkunun ve gerilimin yanı sıra dram öğelerinin de son derece etkili olduğu film, eleştirmenlerden önemli puanlar almayı başarmıştır. Filmin yönetmenliğini Mike Flanagan üstlenirken, senaryosunu Jeff Howard ile birlikte Mike Flanagan kaleme almıştır. Yapımcılığını Travor Macy’nin üstlendiği filmin ülkemizdeki dağıtımını TME (The Moments Entertainment) üstlenmiştir. Filmin süresi 1 saat 37 dakikadır.

Kabustan Gelen Film Konusu:

Before I Wake Oyuncuları
Genç bir çift olan Jessie ile Mark, son derece sakin ve huzurlu bir hayat sürmektedir. Çift hayatlarındaki evlat eksikliğini giderebilmek için evlat edinmeye karar verirler. Oldukça sevimli bir çocuğu evlat edinen çift, bir süre sonra bu sevimli çocukta anormallikler olduğunu anlarlar. Çocuk uyku problemi çekmektedir. Bunun da en büyük nedeni gördüğü ürkütücü rüyalardır. Durumun asıl korkutucu tarafı ise, çocuğun gördüğü rüyaların çok kısa bir süre içerisinde gerçekleşmesidir.

Kabustan Gelen Filmi

Evlat edindikleri Cody ismindeki bu sevimli çocuğun uyuduğunda rüyalarının gerçek hayata yansıması Jessie ve Mark’ın hayatını adeta kabusa dönüştürür. Çift, bu durumdan kurtulmak için çabaladıkça olaylar daha korkutucu ve karmaşık hale gelmektedir. Sadece korku değil etkileyici bir şekilde dram öğesinin de yer aldığı filmde oyunculuklar da beğenilmiştir. Filmde özellikle müzikler de başarılı bulunmuştur. Korkarken duygusal zaman geçireceğiniz filmde temponun tatmin edici düzeyde olduğu belirtilmektedir. Filmin fragmanı da dikkat çekecek bir şekilde hazırlanmıştır.

Kabustan Gelen Filmi Konusu

Kabustan Gelen Filmi Oyuncuları:

Jessie – Kate Bosworth
Mark – Thomas Jane
Cody – Jacob Tremblay
Whelan – Dash Mihok
Natalie – Annabeth Gish
Peter – Jay Karnes
Annie – Kyla Deaver
Öğretmen – Scottie Thompson
Dedektif – Lance E. Nichols
Andrea – Courtney Bell

Kabustan Gelen Filmi Teknik Detay:

Filmin Orjinal İsmi: Before I Wake
Vizyon Tarihi: 5 Ağustos 2016
Yönetmen: Mike Flanagan
Senaryo: Mike Flanagan, Jeff Howard
Tür: Korku, Gerilim
Süre: 97 Dakika

Kabustan Gelen Filmi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *