Report

Description

Korsan filmleri pek çoğu adada geçen filmler. Hatta pek çoğunun sahnesinde ıssız adalar vardır. Eğer bu tarz filmlere meraklıysanız, listemizde beğenerek izleyeceğiniz filmleri bulabilirsiniz. Hazırladığımız listede özellikle 90’lı yıllardan günümüze kadar ödül almış ve adından söz ettirmiş yapımları derledik. Filmler arasında ailece izlenebilecek korsan filmleri yanı sıra macera, gerilim ve savaşın da ön plana çıktığı filmler mevcut. Listemizde sadece Amerikan sinemasıyla sınırlı kalmadık ve Uzay Doğu’nun ve Avrupa’nın başarılı yapımlarına da yer verdik. En İyi Korsan Filmleri listemize YORUM yapabilirsiniz.Sıralama IMDb’ye göre yapılmıştır.

Korsan Filmleri

 

15. Cutthroat Island – Korsan – 1995 – IMDb:5,6

Cutthroat Island
Morgan, babası gibi ünlü bir korsancı olmak isteyen bir kız ve tesadüfen bulunması gereken bir hazinenin haritasının parçasını bulur. Bu parça için yeni tahminler ortaya koyar ve hazineyi bulmak konusunda oldukça kararlıdır. Bunun için kendisine deneyimli bir tayfa toplar ve gemiyi de hazırlayarak yola çıkar. Haritanın diğer yarısını acımasız korsandan almak hiç de kolay olmayacaktır.

14. Treasure Island – Defne Adası – 2012 – IMDb:6,4

Treasure Island
Bir romandan uyarlanan Defne Adası filminde macera dozunun oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Sıradan günler geçiren bir adam, bir gün tek bacaklı bir denizci ile karşılaşır. Bu denizcinin elindeki harita, bir adadaki hazinenin haritasıdır. Jim, bu haritayı ele geçirir ve adadaki hazineyi bulmak için yola çıkar.

13. Hae-Jeok – The Pirates – Korsanlar – 2014 – IMDb:6,5

Haakon Haakonsen
Korsanlar onlar için özel bir değeri olan kraliyet mührünü bulmak istiyorlar. Bunun için bir denizde mücadele veriyorlar. Balina mührü yutmuştur ve her şey artık daha zordur. Uzak Doğu sinemasından başarılı bir korsan yapımı.

12. Jonah: A Veggietales Movie – Jonah: Vejeteryan Masalı – 2002 – IMDb:6,6

Jonah A Veggietales Movie
Sıradan bir postacı olan Jonah, bir gün Nineveh adasına gitmesi gerektiği yönünde bir mesaj alır. Korsanlara karşı bir mücadele vermesi gerekmektedir. Eğlenceli ve büyük kısmı denizde geçen bir animasyon filmi.

11. Sinbad – Sinbad: Yedi Denizler Efsanesi – 2003 – IMDb:6,7

Sinbad
Sinbad zor durumda kalan arkadaşını kurtartması gerekiyor, diğer taraftan değerli kitap çalınmıştır ve arkadaşının hayatı bu kitaba bağlıdır. Zorlu bir deniz yolculuğu ve yeni bir maceraya hazır olması gerekiyor.Güzel bir korsan animasyon filmi.

10. Pirates of the Caribbean – Karayip Korsanları Gizemli Denizlerde – 2011 – IMDb:6,7

Pirates of the Caribbean
Kaptan Jack yerine, kendi adıyla sahte bir oluşum vardır. Bu oluşum mürettebat toparlamaya çalışmakta ve amacı olan Gençlik Çeşmesi’ne ulaşmaktır. Bunun üzerine Jack tüm bu olan biteni fark eder ve kısa sürede sahte kaptanı yakalar. Fakat bu her şeyin başlangıcıdır ve kaptan o’nun eski aşklarından birisidir.

9. Hook – Kanca – 1991 – IMDb:6,7

Hook
Peter Pan filminden alınan kanca karakteri üzerine geliştirilmiş Kanca filminde bir avukat olan Peter’ın seyahati sırasında çocukları kaçırılıyor. Peter kayıp çocukları bulmak için Neverland’e gider burada Peter Pan’e dönüşür ve Kanca ile savaşır.

8. The Pirates – Korsanlar! – 2012 – IMDb:6,7

The Pirates
Yılın en iyi korsanı olmak için mücadele veren korsanlar, Kanlı Adalar’dan, İngiltere’ye kadar yolculuk yapmak durumundadır. Bu yolculuk her birisi için farklı geçiyor. Büyük bir maceranın yaşandığı bir dizi olaylı yolculukları gerçekleştirecekler. Animasyon filmleri seviyorsanız, başarılı bir eğlenceli korsan filmi.

7. Haakon Haakonsen – 1990 – IMDb:6,7

Haakon Haakonsen
Genç bir çocuk 1850 İngilteresin de çalışmaya gelmiştir. Bunun için gemide iş bulmanın daha kolay olduğunu düşünür. Gemide temizlikçi olarak çalışmaya başlar. İlerleyen zamanlarda, diğer herkesin korsan olduğunu görür ve her şey bundan sonra başlar.

6. Muppet Treasure Island – Muppet Define Adası – 1996 – IMDb:6,9

Muppet Treasure Island
Kaptan Billy ölümüne yakın haritasını genç denizci Jim ve iki arkadaşlarına bırakır. Aynı gece gerçekleşen bir karmaşada birilerinin bu haritayı ele geçirmek istemesi vardır. Bunun üzerine Hispaniola gemisine giderler ve bu gemide Long Silver ile hazine macerası başlar.

5. Peter Pan – 2003 – IMDb:6,9

Peter Pan
Darling ailesinin çocukları Peter Pan’dan bir davet almıştır. Peter Pan onları olmayan ülkeye götürür ve bu ülkede kötü bir kaptan ile kıyasıya mücadele etmek durumundadırlar.

4. Treasure Planet – Define Gezegeni – 2002 – IMDb:7,1

Treasure Planet
Jim, atılgan bir gençtir. Onunla birlikte mürettebat uzaya gitmeye hazırdır. Bu oldukça farklı bir deneyim olacaktır ve mürettebatı oluşturanlar birbirlerinde pek çok konuda farklıdırlar. Jim karşısına çıkan büyük fırsatları iyi değerlendirmelidir.Güzel bir animasyon filmidir.

3. A Gai Wak – A Projesi – 1983 – IMDb:7,5

A Gai Wak
Ünlü oyuncu Jacki Chan’in rol aldığı filmde sahil güvenlik ekipleri ile korku salmış korsan denizciler arasında bir çatışma söz konusudur. Hint Deniz Okyanusunu bu korsanlardan temizlemek gerekmektedir. Sahil güvenliğe henüz yeni dahil olmuş olan Mi Young korsanlara karşı koymak konusunda son derece kararlıdır.

2. The Goonies – Define Adası – 1985 – IMDb:7,8

The Goonies
ABD’de bir sahil kasabasında yaşayan bir grup çocuk, tesadüfen evin tavan arasında Tek Göz Willie olarak anılan efsanevi korsanın hazine haritasını bulurlar. Çocuklar bu hazineyi bulmak konusunda oldukça kararlıdırlar ve hazırlanıp yola koyuluyorlar.

1. Pirates of the Caribbean – Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti – 2003 – IMDb:8,1

Pirates of the Caribbean 2003
Elizabeth korsanlar tarafından kaçırılmıştır. Kaptan Jack Sparrow, Elizabeth’in yakın arkadaşı olan Turner’la güçlerini birleştirir ve yola koyulurlar. Fakat madalyon oldukça etkilidir ve bu gizemli incinin lanetini canlandırır. Artık Elizabeth’i kurtarmak ve gaddar bir korsan olan Barbossa’yı bulmak çok daha zor bir hale gelmiştir. Ancak Kaptan Jack ve Turner oldukça kararlıdır. Macera, gerilim, aksiyon ve aşk ögelerini başarılı bir şekilde harmanlandığı ödüller alan ve pek çok ünlü oyuncunun rol aldığı başarılı bir korsan filmi.En büyük korsan Jack Sparrow filmi….

Bonus: Zagor: Kara Korsanın Hazinesi 1971 – IMDb:6,7

En İyi Korsan Filmleri listemize YORUM yaparak renk katabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *