Kötü Çocuk Filminin Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Başarılı genç yazar Büşra Küçük’ ün kitabından, beyaz perdeye uyarlanan Kötü Çocuk isimli film 20 Ocak 2017’de sinema severler ile buluştu. Kötü Çocuk kitap olarak yayınlandığı ilk günden itibaren gençlerin ilgi odağı haline gelmişti aynı isme sahip olan Kötü Çocuk film’inin de en az kitabı kadar ilgi görmesi bekleniyor. Romantik, dram ve gençlik türünde olan film’in yönetmen koltuğunda Yağız Alp Akaydın oturuyor. Kötü çocuk film’inin başrolünde yer alan oyuncular ise son yılların popüler ismi Tolga Sarıtaş ile Afra Saraçoğlu. Kötü Çocuk filmi ilginç konusu ile olduğu kadar film de yer alan genç yetenekler ile de adından sıkça söz ettireceğe benziyor.

Kötü Çocuk Filminin Konusu:

Kayla henüz dünyaya bile gelmeden babası tarafından terk edilir. On yedi yaşına kadar annesi ile zor şartlar altında yaşayan Kayla yıllar sonra karşısına çıkan babasını görünce çok şaşırır. Kayla kendisini kabullenmeyerek annesini terk eden babasına karşı büyük bir nefret duymaktadır. Annesinin maddi nedenler ile kendisine iyi bir hayat sunamadığını bilen Kayla istemeyerek de olsa babası ile İstanbul’a taşınmak zorunda kalır. Yeni bir şehir ve yeni insanlar ile hayata sıfırdan başlayan Kayla en olmayacak kişiye aşık olur. Kayla’nın aşık olduğu Meriç isimli gencin dünyasının gizemli olduğu kadar bir çok karanlık yönü de vardır. Bu iki farklı hayatın yollarının kesişmesi ile hem Kayla’yı hem de Meriç’i bir çok karışık durum içine çekecektir. Yıllarca annesi ile zor bir hayat sürmüş olan Kayla İstanbul da babasının yanında da mutlu değildir. Kayla büyük bir öfke duyduğu babasından kurtularak sürekli olarak annesi ile yaşadığı günlere dönmenin hayalini kurar. Yaşadığı kötü olayları okulun karizmatik delikanlısı olan Meriç ile unutacağına inanan genç kız kendisini bekleyen olaylardan habersiz şekilde aşkının peşinden koşmayı tercih eder. Meriç Kayla’nın sandığı kadar iyi bir genç değildir. Fakat Kayla bütün uyarılara karşı Meriç’in karanlık yönünü umursamaz. Meriç ile hem aradığı aşkı yaşayacağını hem de kendisini yıllar önce terk eden babasını cezalandıracağını düşünür.

Kötü Çocuk Filminin Oyuncuları/Karakterleri:

 

Kayla (Afra Saraçoğlu):


Annesi kendisine hamile iken babası tarafından terk edilen bir genç kız. Babasının hiç beklenmedik bir anda karşısına çıkması ile babasının yanına taşınan ve lise hayatına İstanbul’da devam eden Kayla kendisini bambaşka bir hayatın içinde bulmuştur. Hakkında fazla bir bilgiye sahip olmadığı Meriç isimli gence aşıktır. Aradığı mutluluğu Meriç ile bulacağına inanan genç kız başına geleceklerden habersiz bir şekilde aşkının peşinden koşar.

Meriç (Tolga Sarıtaş):


Kayla ile aynı lisede okuyan gizemli bir genç. Okulun en yakışıklı genci olan Meriç karakterinin bir çok bilinmeyen sırrı vardır. Meriç’in masum yüzünün arkasında saklı karanlık bir hayatı olduğu için kendisine kötü çocuk denilmektedir. Başı beladan kurtulmayan Meriç’in hayatı gün geçtikçe iyice karmaşık hale gelmektedir. Meriç psikolojik sorunları olan sorunlu bir lise öğrencisidir.

Vural (Sarp Akkaya):


Kızını daha dünyaya gelmeden önce terk etmiş sorumsuz bir baba. Kayla isimli bir genç kızı olan Vural yıllar sonra ansızın kızının karşısına çıkar. Kızını İstanbul’a getirerek hayatının değişmesine neden olur. Vural kızına vermesi gereken baba sevgisini gösteremez ve hiç bir zaman iyi bir baba olmayı beceremez.

Nazlı (Tülin Özen):


Kayla’nın annesi. Kızına yıllarca hem annelik hem babalık etmiş cefakar bir anne. Zor şartlar altında yaşayarak geçimini sağlayan yoksul bir kadın. Yıllarca tek başına ayakta durmaya çalışmıştır. Yıllar sonra kızını almaya gelen Vural’a maddi nedenlerden dolayı kızını vermek zorunda kalır.

Neşe (Buçe Buse Kahraman):


Kayla’nın en yakın kız arkadaşı. Zor günlerin de Kayla’ya destek olmaktadır. Neşe, Kayla ile aynı okula gitmektedir.

Ömer (Can Sipahi):


Kayla’nın yeni okulunda ki yakın arkadaşlarından birisidir. Kayla okulda ki zamanının büyük çoğunluğunu arkadaşları ile geçirmektedir.

Kötü Çocuk Filmi Detay:

Yönetmen: Yağız Alp Akaydın
Oyuncular: Tolga Sarıtaş, Afra Saraçoğlu, Sarp Akkaya, Tülin Özen, Aytaç Şaşmaz, Buçe Buse Kahraman, Işık Naz Özedgü, Can Sipahi, İpek Sonal, Yiğit Can Ergin, Demir Parscan
Tür: Romantik, gençlik ve dram
Ülke: Türkiye

Kötü Çocuk Filmi Fragmanı:

A comment on "Kötü Çocuk Filminin Konusu ve Oyuncuları"

  1. Beste says:

    Sürükleyici bir film

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *